Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Güvenlik Kapıları

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Güvenlik Kapıları

Güvenlik Kapıları kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Güvenlik kapıları

Doğru tip güvenlik kapısı nasıl seçilir?

Gereksinimlerinize bağlı olarak, ızgaralı çelik güvenlik kapısı, alüminyum çubuk yapısı veya alüminyum kafes arasında seçim yapabilmelirsiniz. Suç oranı yüksek bir yer için kesinlikle çelikle güçlendirilmiş bir güvenlik kapısı gerektirecektir. Bir güvenlik kapısı seçerken, seçilen malzemeye özellikle dikkat edin. Çelik, alüminyum, ferforje ve ahşap-çelik kombinasyonlarından seçim yapabilirsiniz.

Bir güvenlik kapısı takmadan önce yapılması gerekenler:

1. Doğru boyutlar: Tüm evler benzersiz özelliklere göre tasarlanmıştır ve güvenlik kapıları tüm gereksinimleri karşılayacak şekilde uyarlanmalıdır. Kapı malzemesi ile aynı anda çalışabilmeli ve herhangi bir montaj izi görülmeden kapı içine sığabilmelidir.

2. Standartlara göre tasarlanır: Bir ürün satın almadan önce, kapının güvenlik standartlarını karşıladığından emin olmalısınız. Bu standart, yeni kapınızın dayanması gereken bıçak testi, darbe testi, şeffaflık testi ve diğer testler gibi testleri içerir.

3. Dış çerçeve: Güvenlik kapılarını takarken, çerçevelerine özellikle dikkat etmelisiniz. Bunlar genellikle alüminyum veya çelikten yapılır. Her iki malzeme de dayanıklı kabul edilir. Alüminyum çerçeveler, hafif ancak sağlam bir tutuşa sahiptir ve sahile yakın evlerde korozyona eğilimli alanlar için tercih edilen seçimdir.

4. Tasarım: Tasarım, seçtiğiniz çeşitli desenler, ızgaralar, alüminyum levhalar içerebilir. Paslanmaz çelik hasır, güvenliği tercih eden ancak beklentiden ödün vermek istemeyen kişiler için doğru seçimdir.

5. Kilitler: Kilit söz konusu olduğunda, kategorisinde en iyiyi seçmelisiniz. Her zaman beş veya daha fazla pimli silindirik kilidi olan kilitleri seçin, tedarikçi bunun için 20 yıl veya daha uzun bir garanti sağlar.

Güvenlik kapılarının montajı

Güvenlik kapılarının montajı için sadece saygın değil, aynı zamanda kuracağı tipteki güvenlik kapısının montajı ve bakımı konusunda geniş deneyime sahip bir firmayı tercih etmelisiniz. Güvenlik için ne tür çeliğe ihtiyaç duyacaklarını ve mülkünüzün türüne göre hangi tasarımın en iyi olacağını belirleyebilmelidirler. Kapının zamanla parlaklığını kaybedip kaybetmeyeceği veya ne tür bir bakıma ihtiyaç duyulacağı gibi soruları da cevaplayabilmelidirler. Güvenlik kapıları, pencereleri sökmeye ve temizlemeye uygun bir tutamağa sahip olmalı ve aynı zamanda pencerelerdekiyle aynı kilide sahip olmalıdır. Ayrıca, bir yangın durumunda kapıyı daha kolay açmanıza yardımcı olacak bir sisteme sahip olmalıdırlar. Güvende olmak ve aynı zamanda güzel manzaraları kaybetmemek, kocaman pencereli ve güzel manzaralı bir ev inşa eden herkesin hayalidir.

Güvenlik Kapısı Sınıfları - Doğru Sınıf Nasıl Seçilir?

Güvenlik kapıları, hırsızlık girişimlerine karşı yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için tasarlanmış evlere, ofislere ve ticari kuruluşlara giriş kapıları olabilir. Bu nedenle bunlar, sözde "pasif savunmanın" parçası olan evin yapısal unsurlarıdır. İstenmeyen ziyaretçilerin izinsiz girişini, her türlü yetkisiz erişimini ve dış saldırıları önlemek için tasarlanmıştır. Hırsızlığa karşı direnç seviyelerini anlamanızı kolaylaştırmak için güvenlik kapıları altı "güvenlik sınıfına" ayrılır ve koruma derecesine bağlı olarak farklı yapı malzemelerinden yapılır. Bu blog gönderisinde, eviniz veya mülkünüz için doğru güvenlik kapısını seçmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

Uygun bir güvenlik kapısı seçin

Evinize güvenlik kapıları takmak, kendi içinde suçluların ve hırsızların dış saldırılarına karşı mükemmel bir savunmadır. Ancak kapının sizi etkin bir şekilde koruyabilmesi için çeşitli kriterlere göre seçilmesi ve piyasadaki tüm güvenlik kapıları için hangi opsiyonel elemanların seçilebileceğinin bilinmesi de en uygun olanı seçmek için gereklidir.

Güvenlik kapılarının montajı

En iyi güvenlik seviyesini sağlaması için güvenlik kapılarının doğru şekilde takılması önemlidir.

Çerçevenin duvara sabitlenmesi

Kapının izinsiz giriş teşebbüslerine maksimum direncini sağlamak için çerçevenin duvara sabitlenmesi gereklidir. Pratikte, kapı ve duvar, hırsızlar tarafından yaygın olarak kullanılan sistemler tarafından yok edilemeyen tek yekpare blok olmalıdır; bu amaçla, çerçevenin kenarına 10-15 cm duvara nüfuz eden ve çimento ile sabitlenen çelik kelepçeler kaynaklanır.

Duvar takviyesi

Kaynaklı ağı uygulamak için, sıvanın bir kısmını çıkarmak ve ardından tekrar yenilemek gerekir. Alternatif olarak, tuğla veya taş duvarın takviye edilmesi için enjeksiyonla uygulanan takviye ürünlerinin kullanılması mümkündür; bunlar çimento karışımları kullanılarak üretilir ve sıva sökülmesine gerek kalmadan duvarı güçlendirir. Yapım aşamasında bir ev satın alıyorsanız, açıklıklara ve giriş kapılarına yakın duvar donatılarının yapımında firmadan bir uygulama istemekte fayda vardır. Güvenlik kapılarının doğru montajı için üretici veya kurulum uzmanları ile iletişime geçin.

Güvenlik kapıları için güvenlik sınıfları

Güvenlik kapılarının sunabileceği güvenlik seviyesini anlamak için, bu kapılar genellikle doğrudan üzerlerinde yapılan bazı testlere göre hırsızlığa karşı kalitelerini onaylayan bir işaret ile işaretlenir. ENV 1627 ve sonraki standartlara göre, kilit tipine ve termal-akustik yalıtım gibi diğer özelliklere bağlı olarak hırsızlığa karşı direncin artmasından oluşan altı kalite sınıfı zırhlı kapı vardır. Güvenlik kapılarının sınıfını belirlemek için Avrupa standartlarına göre üç tür teste tabi tutulurlar:

  • Statik yük direnci
  • Dinamik yük direnci
  • Manuel saldırıya karşı direnç

Testler için kullanılan cihazlar çeşitli hırsızlık teşebbüslerinin simülasyonlarını gerçekleştirir ve elde edilen sonuçlara göre kapının dayanıklılık sınıfı belirlenir.

Kapılar için güvenlik sınıfları:
1. sınıf

Sadece fiziksel olarak bir kapıyı açmaya veya kırmaya çalışan kişilere/malzemelere direnir; 1.sınıf kapılar, normal riskli merdiven kapıları veya gerçek değeri düşük mallar içeren bir depoya açılan kapılar olarak tasarlanmıştır.

2.Sınıf

Kapıyı tornavida, pense gibi basit aletlerle açmaya çalışan kırıcılara karşı dayanıklıdır; 2.sınıf kapılar, yüksek riskli merdiven kapıları olarak veya ofislere ve endüstriyel binalara açılan kapılar olarak kullanıma uygundur.

3. Sınıf

Kapıyı tornavida ve levye ile açmaya çalışan kırıcılara direnir; 3.sınıf kapılar, yüksek riskli iç kapılar, ofisler ve endüstriyel binalar için kapılar ve daha yüksek değerli evler için kapılar olarak kullanıma uygundur.

4. Sınıf

Aynı zamanda testereler, çekiçler, baltalar, keskiler ve akülü matkaplar kullanan deneyimli kırıcılara karşı dayanıklıdır; 4. sınıf kapılar banka, saat ustaları, hastaneler, endüstriyel tesisler ve laboratuvarların ofislerinde ve yüksek değerli eşyalarla dolu evlerde kullanıma uygundur.

5. sınıf

Matkaplar, testereler vb. gibi elektrikli aletler kullanan deneyimli kırıcılara dayanır; 5.sınıf kapılar bankalar, kuyumcular, askeri binalar, elçilikler için uygundur.

6. sınıf

Aynı zamanda yüksek performanslı elektrikli aletler kullanan hırsızlara direnir; 6.sınıf kapılar bankalar, kuyumcular, nükleer santraller, askeri alanlar, büyükelçilikler için uygundur.

Genel olarak, bir ailenin evini veya apartmanını korumak için 2.sınıf kapı gereklidir. Eğer hırsızları cezbedecek çok sayıda değerli eşyalarınız veya yüksek değerli evleriniz varsa, bunlara uygun sınıfın kapılarından bakmayı deneyin; Tek aileli evler ve kulübeler için 3. ve 4. sınıflar tavsiye edilir. Ancak, tüm evlerin aynı düzeyde korumaya ihtiyacı yoktur: uygun kapı seçimi, belirli bir evin gerçek risk faktörlerine bağlıdır ve aynı zamanda evin değerine ve içindeki öğrelere bağlıdır.

Güvenlik kapısı bakımı

Güvenlik kapılarının düzgün çalışması için zaman zaman bazı kontrollere ihtiyacı vardır. Genellikle menteşelerin, contaların ve kilitlerin yıllık olarak kontrol edilmesi önerilir. Kapıyı açıp kapatırken ortaya çıkan garip sesler veya zeminde açıldıktan sonra ortaya çıkan işaretler kapının doğru takılmadığını ve onarılması gerektiğini gösterir.

Kaliteli bir güvenlik kapısının nasıl seçileceğine dair 10 ipucu

Kaliteli güvenlik kapılarını seçmek, çoğu büyük satın alma işlemi kadar zor olabilir. Bu yola gittiğinizde, ne satın aldığınızı iyice anlamak her zaman iyidir. Bir kapı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları.

1. Kapılar nerede yapılır?

Bu konu birçok nedenden dolayı önemlidir ve çoğunlukla garantiyle ilgilidir. En başından itibaren hatta 6 ay içinde kapıda bir sorun varsa onu kim tamir edecek ve ne kadar zaman alacak? Herhangi bir şikayeti kolaylaştırmak için yerli üreticilerden kapı satın alın.

2. Çelik mi alüminyum mu?

Bu çok sık karşılaştığımız bir soru ve cevabı hala kapının hangi amaçla kullanılacağına bağlıdır. Hiç şüphe yok ki çelik alüminyumdan daha güçlüdür ve sizin için güç önce gelirse, o zaman cevap çeliktir. Bununla birlikte, çeliğin estetik açıdan her özelliği her zaman hoş değildir ve korozyona da dirençli de değildir. Güvenlik için alüminyum kapılar seçerseniz, paslanmaz çelik ağlı ve tercihen deniz kalitesinde kapılar olmalıdır. Ayrıca tam olarak standartlara uygun olarak 3 noktalı kilit ile tedarik edilmelidir. Piyasada eğitimsiz alıcılar için güvenlik olarak uygun olmayan alüminyum kapıları piyasaya sürmeye çalışan birçok tüccar var. Kapı çelikten yapılmamışsa veya paslanmaz çelik ızgarası yoksa büyük ihtimalle güvenlik kapısı değildir.

3. Kapılar kaliteli ürünlerden mi yapılmıştır?

Her yerde olduğu gibi, pahalı bir görünüme sahip ucuz kapılar yapmanın ucuz bir yolu var. Yıllar geçtikçe, şirketlerin kapı üretiminde para tasarrufu yaptığını görünce gerçekten şok oldum. Kapılarınızın kaliteli olduğundan ve eviniz için güvenli olduğundan emin olun.

4. Korozyon ve kapılar

Kapı doğru yapılırsa çoğu üreticinin çok para kaybettiği çok önemli bir noktadır. Çelik kapı satın alırken iki genel üretim süreci vardır. Bunlardan biri kapının galvanizlenmesi ve ardından toz boya. Bu çok eski bir uygulamadır, ancak artıları ve eksileri vardır. Kapı büyük olasılıkla paslanmaz olmasa da, toz kaplamanın 100 yıl dayanacağına dair hiçbir garanti yoktur. Bunun nedeni, esas olarak galvanizlemedeki silikon içeriği nedeniyle ürünlerin% 100 uyumlu olmamasıdır. Aynı zamanda kapının konumuna da bağlıdır. Kapıyı korozyondan koruyan diğer bir yaygın işlem, düzgün çalışması için demir bir boru ile sabitlenmesi gereken kapı çerçevesidir. Kapılar önce kumlanır, galvanizlenir ve ardından toz boyanır. Bu işlem genellikle kapıya çok daha pürüzsüz bir yüzey verir ve görünüşe göre giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Vapur ve otobüs durakları da bu şekilde üretilir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, bakım kesin. Kir birikmesini önlemek için kapağı ayda bir silin.

5. Kilitler ve kulplar

Kapılardaki kilitler ve tutamaklar, bir arabadaki motor kadar önemlidir. Gerçekten kaliteli olan markaları seçmeye çalışın, mağazalardan en çok satan ve en iyi parçaları isteyin. Satıcının size sunacağı markayı bilmiyorsanız sadece kalitesinden değil aynı zamanda yeterli garantiye sahip olduğundan emin olun. Bir diğer önemli nokta ise kilitlerin yüzeye takılıp takılmamasını sağlamaktır. Bu, kilit gövdesinin kapı çerçevesinin içinde veya kilit kasasında bulunduğu anlamına gelir. Kaliteli güvenlik kapılarında asla yüzeye monte kilit bulunmamalıdır. Bu kapı kilitleri çekiçle kolayca kırılabilir.

6. Menteşeler

Kilitler ve kulplar gibi menteşeler de son derece önemlidir. Yıllar boyunca ahşap kapı menteşesiyle yapılmış çok fazla çelik kapı gördüm ve bu YANLIŞ! Kaliteli çelik kapılar her zaman kaynaklı bir PIN MENTEŞESİ kullanmalıdır. Bu, menteşelerin duvara vidalanmış bir montaj çerçevesine kaynaklandığı anlamına gelir. Tipik çelik kapılar yaklaşık 30 ila 40 kg ağırlığındadır, bu nedenle kaliteli menteşeler bir zorunluluktur. Çok daha hafif olan alüminyum kapılar için, kapı çerçevesinde kilitlenen bir pim içeren özel tasarlanmış kör bir menteşe kullanacaksınız. Buna genellikle alüminyum güvenlik kapısı menteşesi denir. Kaliteli menteşeler olmazsa olmaz!

7. Tasarım - çelik kapılar

Ön kapınızın desenini seçerken, ilginç ve yaratıcı bir şey seçmekten korkmayın. Bunlar evinizin yenilenmesi gereken veya yepyeni olan ön kapılarıdır, her iki durumda da birkaç yüz TL karşılığında mülkünüze değer ve çekicilik katan bir şey elde edersiniz. Cesur olun, bir izlenim bırakın.

8. Renk

Tasarım gibi renk de önemlidir. Çoğu evin cephesinde, pencerelerinde veya oluklarında 3-4 renk paleti vardır. Bu, olukla veya panjur kapısıyla eşleşmek için genellikle standart seçenektir. Tekrar boyayacağınız için emin değilseniz, siyah veya beyaz bir klasik renk seçin.

9. Ağlar

Ağlar isteğe bağlıdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ağ vardır. Böceklere dayanıklı bir kapı arıyorsanız, satış temsilcinize mutlaka bildirin. Güvenlik nedenleriyle, çelik güvenlik kapıları geleneksel olarak yanlarda ve üst kısımda 6 - 8 mm boşluk bırakır. Bunun nedeni, ev ısısı nedeniyle hareket ettiğinde kapının ayarlanmaması ve açılmasını zorlaştırmasıdır. Bu boşluklar, hava sızdırmazlığı ile kolayca giderilebilir. Tedarikçi kesinlikle size bunların mevcudiyeti hakkında bilgi verecektir. Deneyimli bir temsilci size her zaman doğru tavsiyede bulunabilmelidir.

10. Garanti

İyi bir garanti genellikle bir şirketin ürününe gerçekten güvenip güvenmediğini anlatır. Garantiyi yazılı olarak alacaksınız. Bununla birlikte, kaliteli bir ürünün genellikle fiyatı iyi olacaktır, bu nedenle birkaç yüz ekstra harcamaya ve zamanın testine dayanacak bir şey almaya hazır olun. Bu kapılardan hiçbirinin rafa yerleştirilmemesi gerektiğini unutmayın. Hepsi müşterilerin evi için özel olarak yapılmıştır, çünkü bazılarının düşündüğü ne olursa olsun hiçbir ön kapı aynı boyutta değildir. Ucuz bir kapı alırsanız montajı ile ilgili bir sorun yaşarsınız ve kapıda biriktirdiğiniz para onları size verecek bir uzmana harcanır. Önceden sizin ve eviniz için yüksek kaliteli ve güvenli olacak bir kapı seçmek daha iyidir.