Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Gerdirme Tavan

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Gerdirme Tavan

Gerdirme Tavan kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Gergi Tavanlar

Gergi tavan, iki temel bileşenden oluşan bir asma tavan sistemidir - bir çevre yolu ve raya uzanan ve sabitlenen hafif bir kumaş membran. Sistem tavanlara ek olarak duvar kaplamaları, ışık yayıcılar ve sergiler için de kullanılabilir.

Gergi tavanlar, patentli bir braket desteği kullanarak her tür lambanın, ızgaranın ve sabitleme noktalarının kurulumuna izin verir. Neredeyse her tür deliğe yerleştirilebilirler. Şu anda alçıpan tavanlara alternatif olarak kullanılmaktadır.

Membranın (branda) malzemesi 0,2 mm kalınlığında PVC'dir ve tamamen geri dönüştürülebilir. Gerilmiş membran, mat, saten, çok parlak, lake, delikli ve şeffaf yüzeyler dahil olmak üzere çok çeşitli renk ve yüzeylerde mevcuttur.

Malzeme basılabilir veya boyanabilir ve tamamen su geçirmez, yıkanabilir ve buhar geçirimsizdir. Malzeme aynı zamanda bakım gerektirmez, hijyeniktir, toksik değildir ve Euro B-s1, d0 standartlarına göre yanmaz olup, Birleşik Krallık'taki "O" sınıfına eşdeğer EN 13501.1'e uygundur.

Hafif brandalar, haddelenmiş malzemelerden yapılır ve genellikle tek parça halinde 50 metrekareye kadar herhangi bir şekil ve boyut oluşturur. Her panel, gerektiğinde belirli bir konuma bağlanan ultrasonik kaynaklı "Zıpkın Kenarı" içerir.

Tipik olarak yarı kaplı bir PVC şerit, mimarlar ve tasarımcılar için bir seçenektir çünkü eğrilerin, kubbelerin, tonozların ve diğer birçok şeklin kolay şekillendirilmesine izin verir. Gerekirse alüminyum dingil mesafeleri mevcuttur.

Kurulum eğitimli işçiler tarafından gerçekleştirilir ve geniş tavan açıklıkları minimum miktarda atık ile hızla kapatılabilir.

Gergi tavan nedir?

Gergi tavan sistemlerinin avantajı, evinizin iç tasarımının ayırt edici ve heyecan verici bir unsuru haline gelebilecek mükemmel pürüzsüzlükte bir tavandır. Gergi tavanınızın asla çatlamayacağından ve küf veya toz toplamayacağından emin olabilirsiniz. Geleneksel bir alçıpan tavanın aksine, gergi tavan zamanla çatlamaz. Gergi tavanın ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir sahibi olmak için, tek parça camdan yapılmış güzel bir cam tavan hayal edin.

Beğendiniz mi?

Okumaya devam ederek gelecekteki gerilmiş tavanınız için çok çeşitli hoş renkler sunuyoruz - sadece en çok sevdiğinizi seçin. Kaplama türünü de seçebilirsiniz: parlak, mat veya saten.

Bir başka soru ise, diğer inşaat işlerinde olduğu gibi, gergi tavanın kurulumunun uzun sürüp sürmeyeceği veya dağınıklığının ne kadar olduğudur. İyi haber şu ki, gergi tavan kullanırken durum böyle değil! İşlemin tamamı yalnızca birkaç saat sürer ve genellikle odada hiçbir kalıntı veya toz bırakmaz.

Gergi tavanların faydaları nelerdir?

Gergi tavanlar, diğer geleneksel tavan seçeneklerine göre birçok avantaj sunar. İşte kısa bir genel bakış:

 • Kurulum yapısal bir tavan hazırlanmasını gerektirmez
 • Kurulum, inşaat/tadilat işlerine özgü herhangi bir kalıntı oluşturmaz
 • Kurulum süreci basit ve hızlıdır
 • Tavan membranı zamanla renk değiştirmez veya çatlamaz
 • Membran neme ve küfe dayanıklıdır
 • Pürüzsüz yüzeyin temizlenmesi son derece kolaydır
 • Yansıtıcı tavan, tavan aynası görevi görür ve alanı görsel olarak tamamlar
 • Baskılı desenlere ve çeşitli şekillere kolayca uyarlanabilir.

İşin mali yönüne gelince, gergi tavanlar mükemmel bir seçimdir. Öncelikle, tavanda hiçbir hazırlık çalışması hem malzeme hem de çalışma saatlerinden tasarruf sağlamaz. İkincisi, kurulum çoğu zaman o kadar basittir ki, profesyonel hizmet gerektirmez ve güvenle çalışabilirsiniz. Son olarak, gergi tavan sistemlerinin servis ömrü ve düşük bakım maliyeti, uzun vadede daha da fazla tasarruf anlamına gelir!

Gergi tavan yaparsam, oda yüksekliğinden ne kadar kaybederim?

Germe tavan sistemi, mükemmel yerden tasarruf sağlar ve odanın yüksekliğini sadece 2,5 - 5 cm eksiltir. Ancak bazı cihazlar bu sayıyı önemli ölçüde artırabilir. Belirli ayarlama türüne ve istenen etkiye bağlı olarak, gerilmiş tavanı monte etmeden önce gelecekteki tavanın yüksekliğini belirlerken aşağıdaki sistemlerin ve ekipmanın varlığı ve konumu dikkate alınmalıdır:

 • lambalar
 • hava kanalı açıklıkları
 • hava kanalları ve boruları
 • yüksek gerilim hattı
 • birden çok kablo
 • duman dedektörleri
 • yangın fıskiyeleri
 • havalandırma
 • güvenlik kameraları

Çoğu durumda, teknik ekipman ve borular tavan yapısının arkasında bulunur ve gergi tavanın montaj yüksekliğine hiçbir etkisi yoktur. Ancak bazen gergi tavan montajının amacı, daha hoş bir görünüm için hava kanalını veya yolunu kapatmaktır. Bu durumda kurulum daha fazla alan gerektirir. Benzer şekilde, bazı armatür türleri ve diğer cihazların biraz altına montajı gerekebilir.

Oda yenileme sırasında gergi tavanı takmanın en iyi zamanı nedir?

Odadaki tüm işler tamamlandığında gergi tavanını kurmaya başlayın. Bu, ince tavan membranının keskin aletler veya yapı malzemesi parçaları tarafından kazara hasar görmemesini sağlamak içindir. Tavan montajcılarını davet etmeden önce odadaki duvar ve zemin yüzeyindeki tüm çalışmalar tamamlanmalıdır - aksi takdirde gergi tavan zemine paralel ve duvarlara dik açılarla kurmak zor olabilir. Yatak odasındaki duvar kağıdı veya banyodaki paneller gibi dekoratif veya işlevsel malzemelerle duvarları kaplamayı planlarken, müteahhitlerin ilk olarak hangi işi yapacağını seçmek ve onaylamak size kalmıştır. Bununla birlikte, panelleri veya karoları ilk kez monte ederken, yapısal duvarla üst sıralar arasında boş alan olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Gergi tavanı nasıl temizlerim?

Modern bir gergi tavanın sunduğu birçok avantajdan biri basit ve kolay bakımdır. Tavan sisteminin gerilmiş membranı, yansıtıcı olduğu noktaya kadar tamamen düz ve pürüzsüzdür. Ek olarak, böyle bir tavan küflenmeye karşı dayanıklıdır ve çatı tavanlarını hem banyolar hem de kapalı havuzlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu nedenlerle gergi tavanın temizlenmesi kolaydır.

Aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

 • Gergi tavanınız boyanmamış veya püskürtülmemişse yıkamanıza gerek yoktur.
 • Gergi tavanı temizlemek için sert nesneler, pürüzlü yüzeyler veya paspas ve sert kıllı fırçalar kullanmayın.
 • Germe tavanı temizlemek için aşındırıcı kimyasallar veya güçlü çözücüler kullanılamaz.

İnce bir deterjan tabakası veya ılık sabunlu su ile yumuşak bir bez kullanmak uygun bir çözümdür. Toz, elektrikli süpürge ile temizlenebilir, ancak bu durumda, ince yüzeyi delmemeye özellikle dikkat etmelisiniz.

Gergi tavana resim yaptırmak mümkün mü?

Evet! Gergi tavanlar, basılı resimler dahil olmak üzere geniş bir seçim sunar. Bu seçenek, yaratıcı ev sahipleri ve profesyonel iç mimarlar için sınırsız fırsatlar sunar.

Basit tasarımlardan ışıkların ve gölgelerin sofistike etkileşimine, fotoğrafların parlak ve canlı baskılarından saf soyut savurganlık biçimlerine kadar - aklınıza gelebilecek her görüntü, odanın görünümünü tamamlamak için gerilmiş bir tavan membranına basılabilir.

Daha iyi bir fikir sahibi olmak için, işte genel baskıların kısa bir listesi:

 • Öğlen güzel bulutlarla birlikte gökyüzünün fotoğrafı
 • Takımyıldızların bulunduğu gece yarısı gökyüzünün net görüntüsü
 • Kornişler vb. İle eski moda lüks şekilli tavanın simülasyon baskısı
 • Derin ormanın aşağıdan çekilmiş bir fotoğrafı.

Görüntü baskılarının gergi tavan kaplaması ve LED aydınlatma gibi diğer aksesuarlarla kombinasyonu, daha da harika tasarım seçenekleri sunar.

1. Neden gergi tavan olarak adlandırılır?

Germe/gergi tavan, temelde odanızın dört duvarına tutturulan ve ardından inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklı bir asma tavan oluşturmak için hava ısıtıcıları ile gerilen elastik bir kanvastır.

2. Gergi tavanlar hangi tür binalar için tavsiye edilir?

Germe tavanlar her yerde kullanılabilir, ancak dayanıklılık, sağlamlık, az bakım ve hijyen gibi avantajları sayesinde okullarda ve kreşlerde, oyun alanlarında, hastanelerde ve diğer tıbbi tesislerde, huzurevlerinde, spor salonlarında, yüzme havuzlarında, bar ve restoranlarda çok sık bulunurlar.

3. Hangi farklı yüzeyler mevcuttur?

Çok geniş bir renk seçeneği vardır. Geleneksel mat, hafif parlak saten veya dramatik parlak bir yüzey tercih edebilirsiniz. Yarı saydam tavanla daha fazla ışık alırsınız. Veya logolu bir tavan, en sevdiğiniz çalışma veya motifle neden ilgi çekmiyorsunuz? Hatta şekilli, kademeli veya çok seviyeli tavanlar da oluşturabilirsiniz.

4. Yüzme havuzları için neden gergi tavanlar önerilir?

Gergi tavanlar çok hijyeniktir, antistatiktir ve yoğuşmaz. Gerilmiş tavan membranı çok ince olduğundan oda sıcaklığına çok çabuk ulaşır, bu da yoğuşma veya küf olmadığı anlamına gelir. Havalandırmanın düzgün çalışmadığı projelerde, oda ile gergi tavanın üstündeki boşluk arasında doğal hava sirkülasyonunu sağlamak için basit havalandırma ızgaralarının kurulmasını tavsiye ederiz. Tasarım seçeneklerini de unutmamalıyız (3. maddeye bakın). Yüzme havuzları için popüler bir seçim, bulutlu gökyüzü baskısıdır.

5. Gergi tavan ışık ve diğer aksesuarlarla nasıl çalışır?

Aydınlatma armatürleri veya diğer sistemler için platformlar orijinal tavana tutturulur ve yükseklikleri, gergi tavanın yüksekliğine uyacak şekilde ayarlanır. Tavan yerine oturduğunda, takviye halkaları tuvale yapıştırılır ve ardından lambalar ve diğer sistemler için açıklıklar oluşturmak üzere iç kısımda kesilir. Armatürler kablolara bağlanır, açıklıklardan geçirilir ve ardından ekranın üstündeki armatür platformlarına yaylar yerleştirilir.

6. Germe tavanların maliyeti nedir?

Gergi tavanlarımızın malzeme ve montaj fiyatı metrekare başına 356 TL 'dan başlar. Bu maliyetler alçıpan tavanlara benzer. Bununla birlikte, alçıpan ile, çok daha uzun bir kurulum, odaları temizleme, atıkların atılması ve binaların temizlenmesi maliyetini hesaba katmanız gerekecektir.

7. Gergi tavanı nasıl koruruz?

Bu çok kolay. Geleneksel tavanların aksine, gerilmiş tavan çatlamaz. Kanvas su geçirmezdir ve bir metrekare tavan için 100 litreye kadar su tutabilir - teknik bir arıza veya su baskını durumunda mülkünüzü hasardan korur. Temizlemesi kolaydır, sadece nemli bir bez kullanın!

8. Bir gergi tavanı kurmak ne kadar sürer?

Kısacası, bir günden az.

9. Gerilmiş tavanlar ne kadar dayanır?

10 yıllık bir garanti sunuyoruz. Gerilmiş tavanlar çok daha uzun süre dayanabilir. Bir süre sonra, aşınmaya bağlı olarak değiştirmeden önce tasarımı (ki bu çok basit) değiştirmek isteyebilirsiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bir gergi tavan tedarikçisi seçmek söz konusu olduğunda, şirketin kaliteli iş ve mükemmel bir müşteri deneyimi sunabileceğinden emin olmak istersiniz. İşte burada Wilio devreye giriyor! Müşterilerimizin yıllardır yüksek kaliteli sağlayıcılar bulmasına yardımcı oluyoruz ve ihtiyaç duydukları her şeye doğru aletlere, bağlantı parçalarına, yapıştırıcıya sahip olanı seçmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle gergi tavan uzmanları listemizden çok çeşitli seçenekler sunuyoruz!