Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Garaj Kapıları

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Garaj Kapıları

Garaj Kapıları kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Garaj Kapıları

5 FARKLI GARAJ KAPISI TÜRÜ - HANGİSİ SEÇİLMELİ?

Garaj kapısı akıllıca güzelleşebilir ama aynı zamanda evinizin görünümünü bozabilir. Bu, özellikle garaj alanının ön cephenin büyük bir bölümünü kapladığı evler için geçerlidir. Bu nedenle garaj, evin genel görünümünü her zaman zevkle tamamlamalıdır.

Akılda tutulması gereken bir diğer önemli faktör, kapının düzgün çalışmasıdır. Gerçekten aceleniz olduğunu ve sıkışmış bir garaj kapısından değerli zamanınızı boşa harcayacağınızı hayal edin! Sorunsuz kullanım bu nedenle görünümü ve güvenlik parametreleri kadar önemlidir.

Bir villa tarzında geleneksel bir aile evi için, sofistike bir tasarıma sahip muhteşem bir katlanır kapı uygunken, birçok cam pencere ve kapıya sahip modern bir minimalist ev, çelik veya fiberglastan yapılmış bir garaj kapısı ile harika görünecektir. Böyle bir kapı etkili görünür ve pencere elemanları ile donatılmışsa, güneş ışığının garajın içine girmesine izin verir. Aynı zamanda, hizmet ömrü ve bakım gereksinimleri, garaj kapısının malzeme türüne bağlıdır.

Garaj kapısı çeşitleri
1. Seksiyonel garaj kapıları:

Geleneksel bir tasarım ve basit kullanım ile karakterize edilirler. Genellikle modern bir yüzeye sahiptirler, ancak ahşap dekoru da seçebilirsiniz. Hareketleri motorludur, bu nedenle kontrol son derece basittir. Bunun avantajı, açıldıktan sonra kapının tavanın altına kaymasıdır, bu nedenle fazla alan gerektirmez. Seksiyonel kapılar, açıldığında tavanda veya yan duvarlarda yer kaplayacak zorlu bir mekanizma içermez. Evin tasarımına uyarlanabilen hoş bir görünüm ile karakterizedirler. Sağlamdırlar ve bakım gerektirmezler. Uygun maliyetli ahşap veya kompozit malzemelerden yapılabilir.

2. Katlanır garaj kapıları:

Katlanır garaj kapıları, garajı sabitlemek için çok modern bir çözümdür. Tek parça malzemeden yapılmıştır ve kullanımı da çok kolaydır. Garajın tavanının altında, kapının sallanacağı rayların monte edilmesinin gerekli olduğu belirli bir alana ihtiyaç duyarlar. Avantaj, açılışı otomatikleştirme olanağıdır, böylece arabadan inmek zorunda kalmadan garajı rahatça açabilirsiniz. Kapı, pencere şeklinde cam elemanlar ile tamamlanabilir ve çok çeşitli kapı malzemeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Yuvarlanan garaj kapıları:

Garaj kapıları için en ekonomik çözüm sarmal garaj kapılarıdır. Ticari ve endüstriyel binalar için yaygın olsalar da, artık genellikle konut garajlarının güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadırlar. Garaj kapılarının güvenliği önceliğinizse, döner bir garaj kapısı ideal bir seçim olacaktır. Genellikle yüksek kaliteli alüminyum veya çelikten yapılırlar, paslanmazdırlar ve iyi bir şok ve darbe direncine sahiptirler. Kapıyı hava şartlarından korumaya yardımcı olacak özel kaplamalar da mevcuttur. Açıldıktan sonra tavanın altında çok az yer kaplarlar. Bu kapılar aynı zamanda evi yalıtmanıza yardımcı olarak yaz ve kış aylarında enerji maliyetlerinizi düşürür. Gürültü emici özellikleri sayesinde, endüstriyel depolar ve üretim tesisleri için de özellikle uygundurlar.

4. Kayar garaj kapıları:

Kayar kapılar, garaj kapıları için en evrensel çözümdür. Avantajları, onları ölçerek yaptırabilmenizdir. Aynı zamanda kapının çelik, ahşap veya plastik gibi malzemesini camla kombinasyon halinde seçebilirsiniz. Bu tip kapılar söz konusu olduğunda, sürgülü kapılar büyük garajlar için de uygun olduğu için kapının kaymasını sağlayan ve yapısını güçlendiren rayların montajı gereklidir. Kapı motorlu olabilir ve ayrıca gereksinimlerinize göre kapının ağırlığını veya kalınlığını seçebilirsiniz. Kapı, garajın bir tarafına kayar, böylece fazla yer kaplamaz ve alanın geri kalanından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

5. Çarpma garaj kapıları:

Bu, tüm garaj kapıları arasında en ucuz çözümdür. Kullanımı kolaydır ve küçük garajlar için uygundurlar. Neredeyse hiç yer kaplamazlar, sessizdirler ve uzun ömürlüdürler. Geleneksel olarak, döner garaj kapıları ahşaptan yapılmıştır, ancak günümüzde çok çeşitli farklı malzemeler, renkler ve tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Kapıyı evin kapılarının ve pencere çerçevelerinin rengi ve tasarımı ile mükemmel bir şekilde eşleştirebilirsiniz.

Bir kapı seçerken, taşıma karmaşıklığı, bakım maliyetleri, güvenlik seviyesi, bütçe ve garajın büyüklüğünü hesaba katmak gerekir. Bir sistemden diğerine değiştirilmesi veya geçişi önemli finansal maliyetlerle ilişkilendirilebileceğinden, monte edilmiş bir garaj kapısına iyi bakmak önemlidir.

Doğru malzemeyi seçmek

Garaj kapıları, her birinin avantajları ve dezavantajları olan birkaç farklı malzemede mevcuttur. Size her malzemenin hangi özellikleri sunduğunun kısa bir özetini sunuyoruz.

Ahşap

Ahşap, özellikle geleneksel bir tasarımı tercih ediyorsanız, hala çok popüler olan garaj kapıları için klasik bir malzemedir. Ahşap garaj kapıları, farklı tasarım ve boyutlardan oluşan geniş bir yelpaze sunar ve bunları örneğin evin pencere çerçeveleri ile kolayca eşleştirebilirsiniz. Böyle bir kapı, hafif ahşap veya masif panellerden yapılabilir. En ucuz seçenek cilalı ahşaptır. Lekeli ahşaptan yapılmış garaj kapısı daha pahalıdır, ancak evin cephesine sıcak, doğal bir görünüm kazandıracaktır. Ahşap, çelikten daha iyi yalıtım özelliklerine sahiptir, ancak yalıtımlı çelik bir kapı daha iyi enerji tasarrufu sağlar. Ancak ahşap garaj kapısı düzenli bakım gerektirir. Boya ile boyamak ve yüzeyi böceklerden korumak önemlidir.

Çelik

Çelik kapılar, ahşap kapılara göre daha ucuz bir çözümdür ve garaj kapıları için en popüler malzemedir. Çelik kapı ekonomiktir, dayanıklıdır, bakımı kolaydır ve hemen hemen her stil ve tasarımda mevcuttur. Ek olarak, bugün çeliğin paslanmasını önleyen ve hatta küçük çizikleri bile kapatabilen birkaç tür kimyasal koruyucu katman vardır. Çelik bir kapı seçerken, çeliğin kendisinin zayıf yalıtım özelliklerine sahip olduğunu, böylece kapının daha sonra yalıtılması gerektiğini akılda tutmak gerekir.

Farklı panel kalınlıklarında çelik garaj kapıları da bulunmaktadır. İnce panellerden daha ucuz bir çözüme ulaşırsanız, daha düşük darbe direncini kabul etmeniz gerekir. Daha kalın çelikten yapılmış kapı, en yüksek kalite ile karakterize edilir, bu nedenle bu tip çelik, endüstriyel ve ticari çözümlerde de kullanılır. Çelik bir kapının bakım maliyetleri ahşaptan daha düşüktür. Cam elyaflı çelik kapılar çok modern görünür ve mevcut inşaat trendlerini mükemmel bir şekilde tamamlar.

Alüminyum

Alüminyum kapılar, garaj kapısının alanı geniş olduğunda ulaşmak için en ucuz çözümdür. Böyle bir kapının bakımı ve kullanımı kolaydır. Alüminyum garaj kapıları çeliğe benzer özelliklere sahipken, ahşabı anımsatan bir doku seçebilirsiniz. Alüminyum, çelikten daha hafif ve ucuzdur, uzun ömürlüdür, ancak taşmalara eğilimlidir.

Ahşap kompozit

Ahşap kompozit kapılar, geri dönüştürülmüş ağaç liflerinden yapılmıştır. Ahşabın görünümü ve dokusu ile çeliğin mukavemetini sunarlar ve boyanarak işlenebilirler. Kompozit kapılar, çürümeye ve yarılmaya dirençli olduğu için masif ahşaptan daha iyidir.

Fiberglas

Fiberglas garaj kapıları hala daha küçük bir pazar segmentidir. Alüminyum çerçevelerde kapsüllenmiş paneller boyanabilir ve ince çeliğe göre taşmalara karşı daha fazla direnç sağlar. Fiberglas çok hafiftir, zayıf yalıtım özelliklerine sahiptir ve hava koşulları nedeniyle yüzey işlemi solabilir. Ancak tuzlu su nedeniyle korozyona karşı diğer garaj kapısı malzemelerine göre daha dayanıklıdır ve kıyı bölgeleri için iyi bir seçimdir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Garaj giriş alanından bir servis, araçların erişimini sınırlamanın bir yoludur. Ek bir güvenlik önlemi olarak hizmet edebilir ve mülkünüze yalnızca yetkili kişilerin girmesini sağlayabilir. Çoğu durumda, ev sahipleri bunu tercih ederler çünkü arabalarına veya diğer değerli eşyalarına yabancılar tarafından dokunulmadığından emin olurken, aynı zamanda gece saatlerinde her zaman binada güvenliklerini sağlarlar. Firmamızda sunulan hizmetlerin sayısı arasında kapı montajı (yani alüminyumdan yapılmış kapılar), açma ve kapama mekanizması ayarı vb. bulunmaktadır. Sağlayıcılarımız hakkında bilmeniz gereken bir şey daha: farklı türlerde çalışma deneyimi ile geliyorlar. çelik, ahşap ve hatta cam gibi malzemeler - onları herhangi bir iş için uygun kılan nedir!