Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ferforje Korkuluk

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ferforje Korkuluk

Ferforje Korkuluk kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Ferforje korkulukların avantajları ve dezavantajları

Ferforje korkuluklar hemen hemen her yerde bulunur, sıradan ev sahipleri tarafından yapılabilir, sanayide ve ticarette de kullanılmaktadır. Ferforje, çok az miktarda karbonun bulunduğu ve çeliğe benzeyen bir alaşımdır. Aşağıda ferforje korkuluk kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajlarını bulacaksınız.

Dezavantaj - daha yüksek maliyetler

Ferforje korkuluklar isteklerinize ve arzu ettiğiniz tasarıma göre, oldukça şık şekillendirilebilir, ancak daha yüksek bir fiyata hazır olun. Ferforje, malzemesi nedeniyle, ahşap veya vinil korkulukların gerektirdiğinden çok daha pahalıdır. Ferforje korkuluk üretimi, korkuluklar ölçüye göre yapılırsa çok daha pahalıdır.

Avantaj - daha yüksek dayanıklılık

Ferforje korkuluklar kullanılan diğer malzemelerden çok daha sağlamdır. Kırılması çok zordur, güvenlik nedeniyle de tavsiye edilir. Çok daha uzun ömürlüdür, bakımı kolaydır, özellikle kaliteli boya ile boyanmışsa. Bu, metaldeki küçük deliklerde korozyona neden olabilecek maddelerin birikmesini önleyecektir.

Dezavantaj - hava koşullarından dolayı gözle görülür korozyon hasarı

Ferforje korozyona karşı diğer alaşımlara göre daha dayanıklı olup olmadığına inceleyen çeşitli çalışmalar vardır. Ancak, korkuluk çok uzun süre olumsuz hava koşullarına maruz kalırsa, aşınmaya başlayacaktır. Metalde bulunan yüksek fırın cürufu nedeniyle, ferforje üzerindeki pasın çıkarılması zordur. Bu, taştan cevherin cam gibi eritilmesinin bir yan ürünüdür. Bükülmüş metal durumunda daha da belirgindir. Cüruf lifleri, ferforje demire ahşabın grenli görünümünü vermesine rağmen, zamanla içlerinde suyun toplandığı küçük çukurlar belirir ve bu nedenle demir paslanmaya başlar. Pas oluşumu, sadece birkaç yılda bir yenilenmesi gereken düzenli boyama ile engellenir, çünkü hava şartlarından dolayı zamanla boyanın kısmen soyulması söz konusudur.

Avantaj - çekici tasarım

"Ferforje" terimi, kolaylıkla şekillendirilebilen ve çeşitli şekil ve desenlere uyarlanabilen bir demir türü için kullanılır. Alaşımın kendisi elastik ve dövülebilirdir, bu nedenle birçok sanatçı ve tasarımcı arasında da popülerdir. Evde kullanmanız için size ilham verecek ilginç tasarımlar ve ferforje korkulukların fotoğraflarını içeren çok sayıda kitap ve web siteleri vardır.

Dezavantaj - Gizlilik

Ferforje herhangi bir şekilde bükülebilse de, bu malzemeden yapılan korkuluklar genellikle çok şeffaftır. Bu tür korkuluklar için yaygın olarak kullanılan düz çizgiler veya bükülmüş spirallere sahip basit bir desen "açık" desen olarak kabul edilir. İçlerinden geçemeyecek kadar birbirine yakın demir çubuklardan yapılmıştır, ancak onlar sayesinde bahçenizi görmek çok kolaydır.

Çelik mi yoksa ferforje korkuluk mu?

Çelik ve ferforje korkuluklar, mülkünüze diğer malzemelerin pek yaklaşamayacağı şıklık katar. Önemli bir faktör, yüksek mukavemetleri ve dayanıklılıklarıdır. Çelik ve ferforje benzerliklerine rağmen farklı özelliklere ve farklı avantajlara sahiptir. Bu nedenle, bunları güç, çok yönlülük ve görünüm açısından düşünmek ve karşılaştırmak önemlidir.

Dövme demir

Doğal haliyle demir, madencilikle elde edilen temel bir elementtir. Ferforje, karbon içeriği çok düşük olan ve onu saf demirden veya dökme demirden ayıran bir demir alaşımıdır. Saf demire göre güçlü, sünek, korozyona dayanıklı ve kolay kaynaklanabilir. Çeliğin keşfedilmesinden önce en çok kullanılan demir biçimi ferforje idi. Kolay işlenebilirliği ve çeşitli şekiller oluşturabilme özelliği sayesinde adını almıştır.

Tarihte ferforje ağırlıklı olarak kılıç, balta, keski, çatal-bıçak, yay ve eğe yapımında kullanılmıştır. Bununla birlikte, az miktarda ferforje çeliğe rafine edildi ve çelik üretim sürecinde ilerleme kaydedildiğinde, onun yerini dövme çelik aldı.

Çelik

Çelik, bir demir ve karbon alaşımı olup, yüksek çekme mukavemeti ve düşük maliyeti sayesinde bina, alet, gemi, makine, cihaz, araba ve silah yapımına uygun mükemmel bir malzeme haline gelmiş ve çeşitli kullanım alanları da bulmuştur.

Çelik yüzyıllardır varlığını sürdürdü, ancak ticari kullanımı 17. yüzyıldan itibarendir. Önceleri, işlenmesi çok zahmetli ve pahalıydı, ancak üretim ve işlemedeki hızlı ilerleme, metal işlemenin tüm alanlarında pratik kullanımına yol açtı.

Dayanıklılık

Çelik ve ferforje, korkuluklarınızın uzun yıllar dayanmasını sağlayacak güçlü ve sert malzemelerdir. Bu malzemeler arasındaki temel fark, ferforje demirden oluşurken, çelik korkuluklar bir demir ve karbon alaşımı içerir. Karbon sayesinde çelik, ferforjeye göre biraz daha güçlüdür, bu nedenle doğal elementlere ve hasarlara karşı daha dayanıklıdır.

Ancak ferforje, metalin yumuşamasına neden olan şoklara ve titreşimlere doğal olarak daha dayanıklıdır. Ayrıca ferforje yapısında yavaş yavaş ortaya çıkan küçük çatlaklar varsa, korkuluğun onarılması veya değiştirilmesi gerektiğini çabucak fark edeceksiniz. Çelik hasar görürse, uyarı yapılmaksızın hızla kırılabilir. Ayrıca deprem ve diğer doğal afetlerin olduğu bölgelerde oluşabilecek güçlü darbelerle kırılmaya daha yatkındır.

Kaynak işlemi

Ferforje daha yumuşaktır, kaynakçıların çalışması kolaydır ve hemen hemen her şekle uyum sağlayabilir. Bu malzemeyi tercih ederseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli farklı tasarımlar, şekiller ve ayrıntılara sahip olacaksınız.

Kaynakçının çalıştığı çelik daha yumuşaktır ve yalnızca az miktarda karbon içerir, bu nedenle kaynak işlemi sırasında biraz daha güçlüdür. Ferforje demirden daha hızlı ısınabilir, bu nedenle onu üretmek için çok daha az enerji kullanılır. Bununla birlikte, çeliğin şekillendirilmesi o kadar kolay değildir, bu nedenle desen ve tasarım öğeleri seçmek için yalnızca sınırlı seçeneğiniz vardır. Birçok çelik korkuluk veya kapı, detayları plastik ve diğer malzemelerle vurgular.

Fiyat

Korkuluk tasarlanırken çelik ve ferforje kaynak işlemi proje maliyetini etkiler. Çelik korkuluklar daha hızlı üretilir, üretmek için daha az enerji gerektirir, bu nedenle üretim maliyetleri daha düşüktür. Öte yandan ferforje daha hızlı şekillendirilebilir ve bu da istenen sonuca bağlı olarak toplam maliyeti düşürebilir.

Genel fiyat, metal korkuluğun boyutları ve diğer detaylar gibi diğer faktörlerden de etkilenir. Proje ne kadar karmaşıksa, fiyat o kadar yüksek olur. Her şey, ortaya çıkan maliyetlerde dikkate alınan fikir ve gereksinimlerinize bağlıdır.

Aşınma

Ferforje paslanmaya meyillidir, çelik ise nikel ve krom içerir, bu da onu korozyona karşı daha dirençli hale getirir. Bu elementler olmadan, demirden daha dayanıklı ve daha kısa ömürlü olmazdı. Ancak doğru erişim ve bakım ile demir korkuluklarınızı paslanmadan koruyabilir ve yeni gibi uzun yıllar dayanır.

Estetik

Çelik ve ferforje güzel görünür, zımparalanması, verniklenmesi ve farklı renklerde boyanması kolaydır, bu nedenle uzun yıllar güzel görünümlerini koruyacaklardır. Evinizin rengine uyum sağlayabilirsiniz, ahşap veya alüminyum korkulukların sunduklarından daha geniş bir kullanım alanına sahiptirler.

Aralarındaki farklar minimum düzeydedir, ancak seçim yaparken önemli bir faktör, tercih ettiğiniz metal türüdür. Ferforje, başka hiçbir korkuluk türüne rastlanmayan ve mülkünüze gösterişli bir görünüm veren eski dünya zarafeti ile popülerdir. Oksidasyon nedeniyle yüzeyinde oluşan ve göze çarpan pürüzleri de unutmamalıyız. Çelik, ferforjeye göre daha modern ve daha net bir görünüme sahiptir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Wilio'da doğru yükleniciyi bulmanın zor olduğunu biliyoruz. Çok fazla sektör profesyoneli var ve her biri ferforje korkuluk için farklı hizmetler sunuyor. Bu yüzden amacımız aradığınızı bulmanızı kolaylaştırmak! Sizi, ölçüm ve üretimden montaj ve garanti sonrası hizmete kadar her şeyi sağlayabilecek bölgenizdeki kalifiye bir profesyonelle eşleştirebiliriz.