Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ferforje Çitler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ferforje Çitler

Ferforje Çitler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Ferforje Çitler

Ferforje bir çit ne kadar dayanır?

Ferforje, diğer metaller, ahşap ve tuğlaya göre sahip olduğu pek çok avantajı sayesinde hem ticari hem de konut projeleri için son derece popüler bir malzeme haline geldi. Kendi projesini başlatan ve kendilerine ferforje ömrünün ne olduğunu soranlar için, işte ortalama ömrü ve ferforje dayanıklılığını etkileyecek bazı faktörlere genel bir bakış. Ferforje, akla gelebilecek hemen hemen tüm tasarımlara entegre edilebilir ve bu da onu dış mekan mobilyaları, tasarım aydınlatmaları ve çitler için önde gelen seçeneklerden biri yapar. Dışarıda bırakılan ferforje uygun şekilde işlenirse, genellikle bir bireyin tüm hayatı boyunca, genellikle 60 yıl veya daha uzun süre dayanır. Ferforjenin dayanma süresi söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle bakıma ve iklime bağlı olacaktır. Ferforjenin zamanla zarar görme ihtimali vardır. Ferforjenin estetik çekiciliği, metalin taştan çıkarılmasının yan ürününden gelir. Bu metaller büküldüğünde, lifli olabilirler ve nispeten kısa bir süre içinde hava olayları hasarı belirtileri gösterebilir. Havanın bu etkisi, korozyona ve paslanmaya neden olabilir, bunun da bu tür metallerden çıkarılması özellikle zordur. Neyse ki, bunun olmasını önlemek ve bu ürünleri gelecek yıllar için istikrarlı ve çekici hale getirmek için çok az bakım gerekiyor. Aşırı yağış, yüksek nem veya aşırı sıcaklık değişikliklerinin olduğu alanlarda, boya veya koruyucu verniği olabildiğince sık uygulamak önemlidir. Ilıman iklimlerde, vernik ve boyaların yalnızca birkaç yılda bir uygulanması gerekecektir.

Ferforje bir çitin üzerinde korozyon olduğunu fark ederseniz ne yapmalısınız?

Yüzeyde karşılaşılan en sık sorun pastır. Bir ferforje çitte korozyon olması nadir değildir, ancak endişelenmeniz gereken bir şey de değildir. Çoğu ferforje çitte küçük paslı lekeler olacaktır. Yapının gerçekten hasar görmesi genellikle yıllar alır, ancak göze hoş görünmeyebilir ve çitiniz veya kapınız düzgün bir şekilde bakılmamış gibi görünecektir. Bazı faktörler paslanma olasılığını artırabilir.

Pasa ne sebep olur?

Ferforje bir çitin paslanmasına neden olabilecek birkaç şey vardır:

Ufalanmış boya. Çitinizdeki boya, altındaki demiri açığa çıkaracak şekilde ufalandığında, muhtemelen yerinde pas oluşacaktır.

Hava. Fırtınalar ve yüksek nem paslanmaya neden olabilir. Ferforje çitlerin çok nemli alanlarda paslanma olasılığı daha yüksektir.

Çitin üzerinde toprak ve bitki büyümesi.

Belirgin kırmızı noktalara ek olarak, korozyonun başka semptomları da olabilir.

Korozyonun diğer belirtileri nelerdir?

Diğer korozyon belirtileri şunlardır:

  • Çitle doğrudan temas halinde sütunlar, kaideler veya diğer duvar yüzeyleri boyunca lekeler.
  • Bağlantı parçalarının takıldığı duvarda çatlaklar.
  • Düşen çit, gıcırdama veya bağlı kapılar (korozyon yapıyı hafifçe zayıflatabilir ve hafifçe bükülmesine neden olabilir).

Bu korozyon belirtilerini görmeye başladıysanız, büyük olasılıkla ferforje çitinizin onarılması gerekecek. Bu paslanma seviyesi genellikle çitin ihmal edildiğinin bir işaretidir ve uygun şekilde işlenmemiş parçalarda görülme olasılığı daha yüksektir. Ferforje çitli bir mülk satın alıyorsanız, satın almadan önce çitleri kontrol edin. Satıcıyı onarım maliyetine katkıda bulunmaya ikna edebilirsiniz.

Pas görürseniz ne yapmalısınız?

Çitte pas lekeleri bulduğunuzda birkaç adım atmalısınız. Bir ferforje çit üzerindeki paslanmanın normal olduğunu, onarımının kolay olduğunu ve çitinizin veya kapınızın güzelliği için çok az iş olduğunu ve çok fazla para gerekmediğini unutmayın.

Pas bulduğunuzda, aşağıdakileri yapmalısınız.

Nedeni bulun. Soyulmuş bir vernik ise, o konumda verniğin soyulmasına neden olan belirli bir şey olup olmadığını kontrol edin. Bitki örtüsüyse, kesin. Bazı durumlarda hiçbir şey yapamayabilirsiniz, ancak yapabiliyorsanız sebebini anlamak mantıklıdır.

Çitin geri kalanını kontrol edin. Bir yerde pas varsa, muhtemelen başka bir yerde de vardır. Paslı alanları "işaretlemek" için kâğıt ve bant kullanabilir ve daha sonra kontrol edebilirsiniz. Bir profesyonelle iletişime geçmeniz gerekip gerekmediğini öğrenin. Temel onarımları kendiniz yapmanız mümkündür. Paslı lekeler bir tel fırça ve zımpara kâğıdı ile silinebilir (yüz maskesi takın, çünkü demir tozu akciğerlere girerse sorun yaratabilir). Delik büyükse, dolgu macunu ile doldurun. O zaman çitin bu kısmını boyayabilirsiniz. Bununla birlikte, sorun daha derinse veya bir bükülme veya eğilme varsa, profesyonel onarıma ihtiyacınız olacaktır. Şüpheniz varsa bir uzmana danışın. Muhtemelen, bunun temelde kendi kendinize yapabileceğiniz rutin bir bakım olup olmadığını veya yardıma ihtiyacınız olup olmadığını söyleyeceklerdir.

Paslı bir çit nasıl tamir edilir?

Gerekli onarımlar paslanma aşamasına bağlı olacaktır. Pasa ne kadar erken müdahale ederseniz o kadar iyidir. Zamanla küçük lekelerle kendiniz başa çıkmayı öğreneceksiniz. Yapısal değişikliklerin olmadığı küçük lekeler söz konusu olduğunda, tipik işlem, etkilenen alandaki pası temizlemek ve ardından yeniden boyamaktır. Yeni boyanın eskisiyle eşleşmesini sağlamak için özen gösterilmelidir. Eğer pas çok daha fazla ise veya inceleme sonunda boyanın başka bir yerde soyulmuş olduğu tespit edilirse, tüm çiti boyamaya değer. Daha ciddi sorunların olması durumunda, özellikle çitiniz veya kapınız çöktüğünde, etkilenen parçayı, genellikle bozuk kısımları kesip yeni bir parça kaynak yapmak ve değiştirmek gerekebilir. El yapımı ferforje günümüzde pahalı bir lükstür, ancak iyi bir tamir şirketi onu orijinaline benzeyen daha modern bir demir ile değiştirecektir. Ucuz onarımlardan sakının, Örneğin alüminyumun kullanılabileceği yerler (alüminyum genellikle sahte ferforje yapmak için kullanılır, ancak gerçeği kadar güçlü veya dış etkilere karşı dayanıklı olmaktan uzaktır). Ayrıca çitin yeni parçasını eskisine uyacak şekilde şekillendirme tecrübesi olan bir onarım şirketine de ihtiyacınız olacak. Bu herkese emanet edebileceğiniz bir iş değil.

Onarımdan sonra ne yapmalısınız?

Çiti tamir ettikten sonra, ferforje çitinizde benzer sorunların bir daha olmaması için uygun şekilde bakıldığından emin olmak için adımlar atmalısınız. Onarım şirketi, çitiniz için belirli adımlar konusunda size tavsiyede bulunabilir. Büyük bir onarımdan sonra, tüm çiti yeniden boyamak iyi bir fikirdir, çünkü bu renklerin eşleşmesine yardımcı olacaktır (ve çitin rengini değiştirmek isterseniz bunu bir bahane olarak kullanabilirsiniz). Boyamadan önce paslı bölgelere bir pas giderici veya limon suyu ve sirke solüsyonu kullanmayı düşünün. Daima paslanmaya dayanıklı boya kullanın.

Çitinizi en az bir kez, ideal olarak yılda iki kez temizlemeyi ve incelemeyi unutmayın. Bir soruna neden olacak kadar metalin içinde yeterince pas görürseniz, derinleşmeden önce, görür görmez pası temizlemek için çelik yünü kullanın.

Pas, ferforje çitlerde yaygın bir sorundur, ancak çözülebilir. Uygun bakım, pas oluşumunu ve sorunlara neden olmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Profesyonel onarımlar için çit, birkaç gün içinde orijinal durumuna geri döndürülebilir. Kendi kendinize karmaşık onarımlar yapmaya çalışmayın (pas lekelerini temizlemek dışında herhangi bir şey), demir ile çalışma konusunda deneyimli bir uzmana danışmalısınız.

Alüminyum ve çelik çitler: Dikkate alınması gereken 3 şey

Tasarım, dayanıklılık ve minimum bakım açısından bir çit malzemesi seçimi söz konusu olduğunda alüminyum ve çelik mükemmel bir seçimdir. Hem alüminyum hem de çelik çitler neredeyse bakım gerektirmez, bu da bahçenin tadını çıkarmak için daha fazla zaman harcayacağınız anlamına gelir. Ve ferforje, alüminyum ve çelik çitlerin masraflarının bir kısmına bütçenizi sarsmadan stil ve güvenlik sağlar.

Bu, eviniz için doğru çit malzemesine karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken çelik ve alüminyum arasında bir dizi önemli fark olduğu anlamına gelir. Alüminyum veya çelik çit arasında seçim yaparken akılda tutulması gereken üç şey vardır:

Dayanıklılık

Ahşap, alüminyum ve çelik gibi geleneksel çit malzemeleri ile karşılaştırıldığında olağanüstü dayanıklılık sunar. Her ikisi de kalıcı olacak şekilde yapılmıştır. Özellikle alüminyum hava koşullarına dayanıklıdır ve paslanmayacaktır. Çelik paslanabilir, ancak koruyucu bir kaplama (elektrostatik toz boyalı çelik) ile işlendiğinde iyi korunur ve neredeyse bakım gerektirmez.

Güvenlik en önemli önceliğinizse (veya özellikle "maceracı" çocuklarınız veya çok büyük evcil hayvanlarınız varsa), çelik bir çit sizin için daha iyi olabilir. Aynı zamanda yüksek mukavemetli bir malzeme olan alüminyumdan farklı olarak çelik çitler, zaten son derece güçlü olan malzemeyi daha da güçlendirecek şekilde üretilir.

Tarzı

Hem alüminyum hem de dekoratif çelik çitlerin farklı stilleri vardır, ancak alüminyum çitin daha geniş bir renk seçeneği sunduğuna dikkat edilmelidir. Evinizin tarzını ve rengini tamamlamak sizin için çok önemliyse, alüminyum bir çit düşünün. Çelik çitler genellikle daha az renkte sunulur (standart olarak siyah ve bronz).

Hangi malzemeyi seçerseniz seçin, hem çelik hem de alüminyum çitler için farklı stil ve aksesuarların mevcut olduğunu unutmayın. Preslenmiş armut kancalarından bilyeli kapaklara, üçgenlere ve kare uçlara, kemerli deliklere kadar çelik ve alüminyum, ferforje demirin tüm sofistike ve zarafetini fazla maliyet ve bakım gerektirmeden evinize getirebilir.

Maliyetler

Pahalı ferforje çitler ve ahşap, alüminyum ve çelik çitler gibi yoğun bakım gerektiren çitler ile karşılaştırıldığında inanılmaz bir değer sunarlar. Bununla birlikte, kısmen daha dayanıklı kaynaklı yapı nedeniyle çelik alüminyumdan biraz daha pahalıdır. Bununla birlikte, çelik veya alüminyum bir çite önceden harcanan ek paranın şüphesiz zaman içinde önemli maliyet tasarrufu sağlayacağını unutmayın. Dekoratif çelik ve alüminyum çitler, bakımı en aza indiren ve yatırımınızı hava şartlarından koruyan koruyucu yüzeylerle donatılmıştır. Estetik çekicilikle birlikte minimum bakım, ek olarak evinizin satış değerini artırabilir ve ayrıca alüminyum veya çelik çitlere yaptığınız yatırımın uzun vadeli getirisini önemli ölçüde artırabilir. İlk yatırımınızı korumak önemlidir, bu nedenle saygın üreticiler çitleri için sınırsız ömür boyu garanti vermektedir.

GALVANİZLİ VEYA VİNİL ÇİTLER

Galvanizli bir çit veya vinil kaplı bir çit satın aldıysanız, iki yaygın tür olduğunu fark etmiş olabilirsiniz: galvanizli çitler ve vinil kaplı çitler. Bu iki tür arasındaki farklar nedir ve hangisi sizin için doğrudur? İşte oluklu ve galvanizli tel çitler arasındaki farklar:

GALVANİZLİ ÇİTLER

Çinko kaplama sayesinde birçok zincir çit kolay kolay aşınmazken, galvanizli çitler korumayı bir üst seviyeye taşır. Galvanizli çitler, metal çinko ile kaplandığı için kolay aşınmaz, bu nedenle daha uzun ömürlüdür ve sıradan çitlerden çok daha güçlüdür. Galvanizli çitler, şehir genelinde göreceğiniz en yaygın çit türüdür. Galvaniz, çite hem estetik hem de endüstriyel bir görünüm kazandırır.

VİNİL KAPLI ÇİTLER

Çiti korumanın bir başka yolu da vinil ile kaplamaktır. Vinil kaplı çitler, metal hücreyi galvaniz çite benzer şekilde korozyondan korur. Vinil kaplı çitleri seçerken birkaç renk seçeneği vardır. Genel estetik görünüm, endüstriyel bir metal seçerken olduğundan çok daha iyidir. Her iki tür çit de avlu veya alan için güvenlik sağlar ve her ikisi de mahremiyeti sağlar. Bununla birlikte, ikisi arasında karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel farklılık vardır.

SİZİN İÇİN DOĞRUSU HANGİSİ

Bahçeniz veya projeniz için doğru çiti nasıl seçersiniz?

GALVANİZLİ ÇİTLERİN FAYDALARI
Klasik tel çit.

Çoğu insan galvanizli çitlere aşinadır. Daha düşük bir fiyata klasik bir tel çittir. Galvanizli çitler, endüstriyel bir görünüme sahip olan vinil kaplı hücrelere göre daha ekonomik bir alternatiftir. Bir endüstriyel alanı çitle çeviriyorsanız, çitin galvanizli halkası doğrudan içeriye uyacaktır.

GALVANİZLİ ÇİTLERİN DEZAVANTAJLARI
Daha az dayanıklıdır.

Metal, havaya ve hava şartlarına maruz kaldığı için biraz daha hızlı aşınır.

Tel çitlerin hangi türünü seçerseniz seçin uzun ömürlüdür.

Endüstriyel görünüm.

Bir oturulan evi çit ile çeviriyorsanız, bir tel çit gibi görünmeyebilir.

Gümüş rengi genellikle ortamın renklerine uymaz.

VİNİL KAPLI ÇİTLER

Daha özelleştirilebilir.

Vinil kaplı çitler birçok renge sahiptir ve çevredeki ortama veya peyzaj düzenlemesine göre renk uyumu sağlanabilir.

Daha çekicidir.

Vinil, galvanizli çitlere göre daha yumuşaktır ve ev için daha iyi görünür.

Uzun süre bakım gerektirmez.

Metal koruyucu bir vinil tabakaya sarıldığı için, bu çitler daha yavaş paslanacak veya parçalanacaktır.

Fiyat.

Vinil kaplama, galvaniz çite göre daha pahalıdır.

Projeniz, fiyat kadar çitin görünümünün de önemli olmadığı bir projeyse, bu en iyi seçim değildir.

Vinil yırtılır. Vinil kaplama dayanıklı olmasına rağmen, bazı durumlarda çok çekici olmayan kırılmalara veya yırtılmalara başlayabilir. Bu durum, çit çok fazla fiziksel temasa maruz kaldığında, örneğin bir beyzbol sahasında daha yaygındır.

Gizliliğinizi korumak için her iki çit türü de birbirine yerleştirilmiş ızgaralara sahip olabilir. Çıtaların renginin çitin rengiyle eşleşmesini isteyip istemediğiniz belirleyici olabilir. Bu durumda en iyi seçim renkli vinil kaplı bir çittir. Hem galvanizli çitlerin hem de vinil kaplı tel çitlerin yeri ayrıdır, bu nedenle bu kişisel bir tercih meselesidir ve projeniz için en iyisi hangisi ise onu seçersiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ölçüm, üretim, montaj veya servis konusunda size yardımcı olacak bir profesyonel arıyorsanız, Wilio bu alanda en iyi uzmanları sağlar. Bu hizmetlerin fiyatı genellikle kaç metre çit inşa etmeniz gerektiğine bağlıdır. Neler sunabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hizmet sağlayıcılarımızla iletişime geçin. Dövme ve metal çit fiyatları genellikle metrelere bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan garanti sonrası hizmet. Wilio'da, metal çitler ve dövme çitler konusunda uzmanlaşmış bir şirketiz. Ölçüm, üretim veya montaj konusunda yardım arıyorsanız, bu proje için ihtiyaçlarınızı uygun bir maliyetle karşılayacak uzman çalışanlarımız var. Örneğin kaç metre yapılması gerektiğine göre fiyatlar değişebilir.