Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Fayans Döşeme, Fayansçı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Fayans Döşeme, Fayansçı

Fayans Döşeme, Fayansçı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğru döşemeyi seçmek

İster banyonuzda ister mutfağınızda isterse de koridorunuzda olsun, seramikler ve fayanslar evinizi modernize etmenin ve güzelleştirmenin en kalıcı ve dikkat çekici yollarından biridir. Bu tür döşemeler dikkat çekici bir yüzey olmanın yanı sıra evinizin duvarlarını ve zeminini su hasarlarına karşı koruyacaktır. Böylesine önemli bir iş için doğru ustayı bulmak önem arzetmektedir. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak amacıyla bu konuda bilmeniz gereken temel bilgileri Wilio üzerinden hizmet veren bazı deneyimli ustalara sorduk: Deneyimlerini ve yetki belgelerini kontrol edin. Usta ile en verimli şekilde nasıl çalışacağınızı bildiğinizden emin olun. Fiyat teklifleri alın. Hizmet sağlayıcı tarafından sunulan garantiyi kontrol edin. Uygulama esnasında yardımcı olabilecek bu hususları aklınızda bulundurun. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Yetki belgelerini ve deneyimlerini teyit edin.

Seramik ve fayans döşeme becerisi, banyo ve mutfak inşasından, işyerlerinin/ofislerin boyanmasına, tadilata, hatta çevre düzenlemesine kadar birçok alanda kullanılabilen genel bir inşa becerisidir. Birçok iş alanında olduğu gibi, zemin döşeme projenizde yer almak isteyecek bir dizi usta mevcuttur. Birçok inşaatçı, mutfak ve banyo tesisatçısı döşeme hizmeti sunarken, aynı zamanda zemin döşeme alanında ihtisaslaşmış, tüm kariyerlerini bu alandaki becerilerini geliştirmeye adamış, dolayısıyla bu alanla ilgili birçok tekniği ve kullanılan malzeme çeşitlerini bilen ustalar da mevcuttur. Bu tür ustalar, büyük çaplı döşeme projelerindeki potansiyel sorunları çözebilir ve bütün sorularınıza yanıt verebilirler. Projeniz için bir usta ararken, daha önce benzer projeleri tamamlamış olanlarla görüşmek en doğru adımdır. Ayrıca, portfolyölerinin bir parçası olarak size daha önce yapmış oldukları projelerin örneklerini gösterebilirler ve bilgi almak için önceki müşterileriyle temasa geçmenizde bir sorun görmezler.

  • Wilio’da neredeyse %100 olumlu müşteri değerlendirme puanına sahip olan Davut usta şunu söylüyor: “Daha önce yaptığımız işler sorulunca müşterilere tamamladığımız projeleri anlatan bir resim galerisi gösteriyorum.

Referanslarını kontrol etmenin yanı sıra, deneyimleri çeşitli yollarla teyit edebilirsiniz. Önceki müşterileri için yaptıkları projelerle ilgili yorumları Wilio üzerinden okuyabilir, tamamladıkları işlerin resimlerini de ineceleyebilirsiniz. Ayrıca, özel becerileri, bu alanda ne kadar süredir çalıştıkları ve sizin projenizi ne şekilde uygulayacakları konusunda sorularınızı sormaktan çekinmeyin. Bazı ustalar ilgili meslek örgütlerine ya da inşaatçılar birliğine üye olabilirler. Ancak, bu tür bağlantılar kaliteli bir işçilik için ön koşul değildir. Eğer bir usta herhangi bir kuruma üye değilse, bu onun diskalifiye edilmesi gerektiği anlamına gelmemektedir. Örneğin, birçok kıdemli mali müşavir herhangi bir okulda okumamış olabilir, ancak yıllar boyunca önemli tecrübe edinmiş olabilirler. Benim tanıştığım bazı genç mali müşavirler kaliteliydiler, ancak pratik tecrübeleri olmadığı için pek fazla iş yapamıyorlardı.”

Döşeme ustalarıyla nasıl verimli bir şekilde çalışacağınızı anladığınızdan emin olun.

Yaptırmak istediğiniz işle ilgili deneyime sahip olup olmadıklarını öğrenmenin. Ayrıca, potansiyel döşeme ustasıyla ilgili ne kadar rahat hissettiğinizi de değerlendirmelisiniz. Bunu onunla ilk temasa geçtiğinizde yapabilirsiniz. Örneğin, telefonda kibar konuşuyor m? Toplantılara zamanında geliyor mu? Proje hakkında yeterince soru soruyor mu? Proje boyunca iyi iletişimi sürdürmek her zaman önemlidir. Onlarla en iyi arkadaş olmak zorunda değilsiniz, ancak profesyonel bir ilişki kurmalısınız. Proje sırasında ortaya çıkabilecek riskler ve sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda rahatça ve açıkça konuşabilmelisiniz. Banyo ve mutfak kurulumu alanında kendi şirketini bulunan ve Wilio’da 50’den fazla olumlu yorum alan döşemeci Yakup usta şunu söylüyor: “Ben inanıyorum ki evinize gelen her inşaatçı arkadaşça davranmalı, tecrübeli, düzenli ve tertipli olmalıdır. Ayrıca, müşteriye her konuyu açıklayabilmelidir. Ne zaman bir projeyi tamamlasak çalıştığımız kişilere bu alanda bir şeyler öğretebildiğimizi düşünmek hoşuma gidiyor. Ancak, bir müşteriye hiçbir zaman yeterli bilgi sağlayamazsınız. Onlara ne kadar çok soru sorarsanız, sürece o kadar dahil olurlar ve size daha çok güvenirler.

Ücretsiz fiyat teklifi almak.

Wilio, bölgenizdeki profesyonel döşemecilerle tanışmanıza ve günün fırsatlarını yakalamanıza yardımcı olacaktır. İşin kapsamına göre onların fiyatları hakkında bilgi alın. En az üç potansiyel döşemeci ile tanışarak onlardan fiyat teklifi almalısınız. Özellikle uygulama sırasında bazı değişikliklerin olabildiği büyük çaplı projeler için, döşeme ustalarının verecekleri fiyat teklifinin detayları ve kapsamı size uygulama süreçleri hakkında pek çok şey söyleyebilir. Bütün tekliflerin aynı standartta olması, malzeme ve işçilik giderlerinin yanı sıra KDV oranını da göstermesi önemli midir? Döşemeci eski kaplamaları nasıl sökecek ve kaldıracak? Bu fiyata dahil mi? Doğru bir fiyat teklifi almanın tek yolu, bunu uygulama alanında incelemede bulunan döşemeciden almaktır. En az üç fiyat teklifi almak, makul olmayan ölçüde düşük bir teklifi farketmenize yardımcı olacaktır. Eğer öyleyse, bu inşaatçının işi aldıktan sonra uygulama sırasında ek maliyetler çıkaracağının bir işareti olabilir. Fiyat teklifi kullanılacak tutkala varıncaya kadar her kalemi içermelidir. Aslında bu çok önemlidir, ancak insanlar bunu bilmiyorlar.

Fiyat döşemeyi nasıl satın alacağınıza da bağlı olacaktır.

Seramik veya fayansları ve yapıştırıcı gibi diğer gerekli malzemeleri nalburlardan kendiniz satın alabilirsiniz. Ancak genellikle iş sahipleri malzemeyi döşeme ustası aracılığıyla temin ederler. Çünkü onlar sizin yaptıramayacağınız indirimleri yaptırabilirler. Bazı ustalar özellikle derz dolgu ve yapıştırcılar sözkonusu olduğunda belirli markaları kullanmayı tercin ederler. Bu nedenle her zaman onlara sormakta yarar vardır. Düzenli olarak zemin döşeme projeleri yapan ve Wilio'da 180'den fazla olumlu yorum alan Caner usta şunları söyledi: “Günümüzde, sarf malzemeleri satın almak söz konusu olduğunda alışveriş yapmak çok kolaydır. Sık sık numuneleri göstermek için müşterilerle görüşürüm ve sonunda onları başka bir yerden satın almaya karar verebilirler. Bununla ilgili bir sorunum yok, ancak insanlara her zaman kendilerinin satın aldığı hiç bir ürün için garanti veremeyeceğimi söylüyorum. Müşterilerin, malzemeleri kendilerinin temin ettikleri durumlar oldu ve hepsi kalitesiz ürünlerdi. Bu, tüm süreci yavaşlatır.

Düzgün bir şekilde hazırlanmış fiyat teklifi üzerinden fiyat konusunda anlaşmaya vardıktan sonra, ödemenin nasıl yapılacağı konusunda da size uygun bir yöntem üzerinde anlaştığınızdan emin olun. Muteber bir usta genellikle işe başlamadan önce tam ödeme yapılmasını beklemeyecek veya bunu talep etmeyecektir. Bununla birlikte, eğer malzemeyi anlaştığınız usta temin edecekse küçük bir miktar depozito ödenmesi normal karşılanmaktadır. Pek çok döşemeci sadece nakit ödeme tercih ediyor, ancak artık birçoğu banka transferini de kabul ediyor. Caner usta bu konuda şunları ifade etti: Yerel bir döşeme mağazasının düzenli bir müşterisiyim, bu nedenle %40’a varan ciddi indirimler yaptırabiliyorum. Çünkü orada çok fazla para harcıyorum. Bu yüzden, tecrübemden ötürü diğer döşemecilerden biraz daha yüksek ücretle çalışsam da müşterinin temin edeceği malzemenin fiyatında büyük bir indirim yaptırabilirim. Artan malzemeyi kendime almak yerine müşteriye teslim ediyorum. Büyük çaplı projelerde bir proje danışmanı çalıştırıyorsam ve diğer projeleri reddetmem gerekiyorsa % 10 depozito alıyorum. Ödemelerin büyük kısmını ise iş bittikten sonra alıyorum. Müşterilerin, bir hafta boyunca yeni mutfaklarını veya banyolarını kullanarak ne kadar memnun kaldıklarını görmelerini istiyorum. Bir hafta sonra yaptığım işten memnun kaldıklarından emin olurlarsa ödemeyi yapabilirler.

Kurulumcu tarafından sağlanan garantiyi kontrol edin.

Döşeme işi genellikle kolay olsa da, her zaman bir şeylerin ters gitme ihtimali vardır. Dolayısıyla, yaptığı işin sonucunu takip eden, olası sorun ve kusurları gidermek için geri dönmekten memnuniyet duyacak bir ustanın işe alınması doğru olacaktır. Bazı inşaatçılar doğrudan sözleşmelerinde bu konuda taahhüt verirken, bazıları sözlü taahhütlerde bulunurlar. Yapıştırıcı gibi malzemeler garanti kapsamına dahil edilmeli, eğer usta tarafından temin ediliyorsa iki defa teyit edilmelidir. Davut usta bu konuda şunları söyledi: “Kullandığım yapıştırıcılar ve harçlar 25 yıl garantilidir. Ev sahipleri bunun gibi iyi markaları kullanan ustaları işe alabilirler. Yaptığım işler için beş yıl garanti veriyorum, ancak başkası tarafından temin edilen malzemeler için garanti veremiyorum. Bu nedenle her zaman malzemeyi kendim tedarik etmekten memnuniyet duyarım.”

Eğer hizmet sağlayıcılar daha önce tamamladıkları projelerin potansiyel müşterileri tarafından incelenmesi için eski müşterileriyle iletişime geçmeyi kabul ediyorlarsa, bu onlarla iyi bir ilişkiye sahip olduklarını, tamamladıkları işlerden gurur duyduklarını ve muhtemelen herhangi bir onarıma hazır olduklarını gösteren iyi bir işarettir. Süleyman usta bu konuda şunları söyledi: “Birçok malzemeye üreticiler ciddi garantiler vermektedir. Ev sahipleri bu şekilde bir miktar güvence elde ederler. Ben işimi garantiye alırım, ama gayriresmi değil. Onlara telefon numaramın kendilerinde olduğunu, birkaç yıl bana ulaşabileceklerini söylüyorum. Eski müşterilerimle temasa geçerek, sözümü tutacağımı ve gerekirse her zaman geri döneceğimi teyit edebilirler.