Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Fayans Alçısı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Fayans Alçısı

Fayans Alçısı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Alçı karolar

Alçı tavan plakaları

Tavanlar, odanın en büyük doğrudan görünümünü sunar ve insanların bir binaya girerken genellikle ilk fark ettikleri şeydir. Sonuç olarak tavan, odanın tasarımında önemli bir unsurdur ve estetiğini belirler. Tavan geniş bir alana sahip olduğu için odanın akustik ve termal özelliklerinde önemli rol oynar.

Alçı tavan karoları yanmaz alçıdan yapılmıştır. Alçı sıva içerenler, hiçbir zararlı madde içermeyen, mevcut tüm ulusal ve uluslararası gereklilikleri karşılayan yüksek kaliteli bir üründür. Tavan karoları ön yüzleri antistatik PVC folyo ve arka yüzleri metalize folyo ile lamine edilmiştir. Sonuç olarak, alçı tavan karoları mükemmel, bakım gerektirmeyen yüzeylere ve diğer avantajlı ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Bilgisayar odaları, elektronik cihazlar veya gıda depolama odaları gibi temiz, tozsuz bir iç mekan gerektiren alanlarda kullanılabilirler ve ayrıca ilaç firmaları tarafından da kullanılırlar.

Alçı tavan döşemelerinin amacı

Alçı, temel olarak odanın yüksekliğini ayarlayarak odanın estetik görünümünü (form, renk, kalite, vb.) ve orantılarını iyileştirir ve ayrıca:
• boruları, kirişler veya kirişler gibi çirkin yapı elemanlarını gizler ve odanın hacmini azaltır,
• ısı yalıtımı sağlar,
• çeşitli şekil ve eğriler oluşturmak için bir tasarım elemanı olabilir,
• sinemalarda ve konser salonlarında yankıları ve gürültüyü azaltır,
• toplam alan hacmini azaltır, bu da klima maliyetini azaltır.

Alçıpan tavanların avantajları

Alçıpan duvarların ve tavanların birçok mükemmel avantajı vardır:

• kolay kurulum
• yangına dayanıklılık
• ses yalıtımı
• dayanıklılık
• ekonomik
• çok yönlülük

Kurulumu kolay
Alçıpan sistemlerinin kurulumu çeşitli nedenlerle kolaydır. Alçıpan diğer malzemelere göre nispeten büyüktür. 1'e gelirler, 2m genişliğinde yapraklar ve 2.4 uzunluk; 3 veya 3,7 m, böylece büyük duvarları ve tavanları hızla kaplarlar. Alçıpan tertibatları, yapımı için çeşitli araçlar gerektirir. Alçıpan, maket bıçağı veya çeşitli testereler ile kesilebilir ve çeşitli bağlantı elemanları, yani sıva vidaları kullanılarak galvanizli metal veya ahşaba yapıştırılabilir.

Yangına dayanıklılık
Alçıpan, mükemmel bir yanmaz yapı malzemesidir. Kuzey Amerika'da, yangına dayanıklılık sınıflandırmasının gerekli olduğu en yaygın kullanılan iç mekan kaplamasıdır. Yanıcı olmayan çekirdeği, yüksek sıcaklıklarda buhar olarak yavaşça salınan kimyasal olarak birleştirilmiş yaklaşık %21 su içerir. Normal atmosfer basıncında buhar 100 santigrat dereceyi geçmediğinden, ısı transferini ve yangının yayılmasını çok etkili bir şekilde yavaşlatır. Tam kalsinasyondan sonra bile, tüm su çekirdeğinden serbest bırakıldığında, alçıpan ısı yalıtım bariyeri olarak hizmet etmeye devam eder. Ayrıca ASTM E 84'e göre yapılan testler, alçı levhanın düşük alev yayılma indeksine ve düşük duman yoğunluğu indeksine sahip olduğunu göstermektedir. Laboratuarda test edilmiş duvar ve tavan montajlarında diğer malzemelerle birlikte kurulduğunda, alçıpan yapı elemanlarının etkili bir yangın koruması olarak öngörülen süre boyunca hizmet eder.

Ses yalıtımı
Bir bina tasarlarken, özellikle binanın farklı bölümlerindeki sakinlerin amaçlanan faaliyetlerini dikkate alarak, istenmeyen seslerin komşu alanlara iletilmesini önlemek kilit bir unsurdur. Örneğin, üretim tesislerine bitişik ofis alanı içeren bir bina, yalnızca ofis alanına sahip bir binada genellikle gerekenden daha fazla gürültü azaltıcı özellik gerektirir. Alçıpan duvar ve tavan sistemleri, ses iletiminin kontrolüne etkin bir şekilde yardımcı olur.

Dayanıklılık
Alçıpan, mükemmel boyutlar sunan güçlü, yüksek kaliteli duvarlar ve tavanlar oluşturmak için kullanılır. Alçıpan yüzeylerin süslenmesi ve bitirilmesi kolaydır.

Ekonomik
Alçıpana kolayca erişilebilir ve uygulanması kolaydır. Yanmaz bir iç yüzey işlemi sağlayan duvar yüzey işlemi için ucuz bir malzemedir. Alçıpan yapı sistemleri, genellikle birçok alternatif sistemden önemli ölçüde daha düşük işçilik maliyetleriyle kurulabilir.

Çok yönlülük
Alçıpan, aşağıdakiler için çok çeşitli mimari ve tasarım gereksinimleri karşılar. Kolay uygulama, performans, kolay onarım, kullanılabilirlik ve her türlü dekorasyona uyarlanabilirlik sayesinde, alçıpan diğer herhangi bir yüzey işleme ürünü ile kıyaslanamaz şekilde daha değişkendir.