Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ev İnşaatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ev İnşaatı

Ev İnşaatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

"Kaba inşaat" terimi ne anlama geliyor?

İnşaat ve yeniden yapılanma alanındaki zanaat faaliyetlerinde "kaba inşaat" terimi, temel çerçevelemenin tamamlanmasından sonra ve ilk elektrik ve sıhhi tesisat tesisatlarının tamamlanmasından sonra, duvarlar ve tavanlar kapatılmadan önceki inşaat aşamasını ifade eder. Bu işin çoğunun bir bina müfettişi tarafından ilk kontrol edildiği nokta budur. Duvar ve zemin kaplamalarının olmaması, pürüzlü yüzey incelenmezse veya ev sahibi projeyi değiştirmek için bir sipariş verirse daha kolay işlem yapılmasını sağlar.

Elektrik işleri için kaba inşaat, tüm elektrik kablolarının duvarlardan ve diğer çerçeve elemanlarından geçirildiği ve duvar ve tavan kutularına yerleştirildiği anlamına gelir. Bununla birlikte, anahtarlar, prizler, ışıklar ve diğer ekipmanlar bağlı değildir - işin bu yönü son kontrol sırasında kontrol edilecektir.

Sıhhi tesisat, tüm su besleme ve drenaj borularının duvarlarda ve diğer çerçeve elemanlarında açılmış deliklerden geçirilmesi ve tüm boru bağlantılarının yapılması anlamına gelir. Ancak bu aşamada henüz lavabo, musluk veya diğer bağlantı parçaları ve son elemanlar takılmadı.

Kaba inşaat, bina, elektrik hattı veya su borusu müfettişinin ilk ziyaretinden önce tamamlanmalıdır. Bu kontroller, aşağıdaki gibi tipik bir iş akışına uyar: Duvar, zemin ve tavan sistemleri inşa edilir ve açık bırakılır. Henüz alçıpan kurulmamıştır. Elektrikçi elektrik iletkenine dağıtım kutusundan girer ve soketler ve ışık anahtarları gibi çeşitli uç noktalara yönlendirir. Her bir kutuda, tel boş bırakılır ve bağlanmaz. Hemen hemen aynı anda, tesisatçı gelir ve tedarik ve drenaj borularını duvarlardan ve alt katlardan mutfak ve banyodaki lavabolara, duşlara, küvetlerdeki, çamaşırhanelere vb. Müfettişler ilk ziyareti yapacak ve işi onaylayacak veya askıya alacaktır. Alçıpan montajcıları, alçıpanı bitirmeye gelir. Elektrikçi, tesisatçı ve diğer ustalar elektrikçi için prizler, ışıklar ve anahtarlar, tesisatçılar için lavabo, duş ve küvet gibi terminal ekipmanlarını temin  eder ve kurarlar. Müfettişler ikinci bir ziyaret yapar. İnşaat ruhsatı onaylanmış ("geçerli") veya değil. Kurulum sorunları nedeniyle izin onaylanmazsa, işin onarılması gerekir. Müfettişler işten tatmin olana kadar geri dönerler. Tüm inşaat profesyonelleri, kurulumun devam etmesi değil, nihai olması beklentisiyle son denetimlere yaklaşır. Aynı durum, tadilat çalışması yapan tüm ev sahipleri için de geçerli olmalıdır. Tam olarak ve şartnameye göre yapılan iş, her zanaatkardan istediğiniz gibi olmalıdır. Ancak, müfettişin değişiklik emri vermesi veya evin müşterisinin değişiklik talep etmesi halinde, işin hala erişilebilir olması gerekir.

Kaba inşaat

Sondaj, bir inşaat projesinin çeşitli mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat borularının tanıtıldığı aşamasıdır. Duvar biçme işlemi tamamlandıktan sonra kaba inşaat aşamasına geçilir. Bu, hatların konuşlandırıldığı zamandır, ancak son bağlantılar  projenin sonraki aşamaları tamamlandıktan sonra yapılır. İnşaatın bu aşamasında, alan kısıtlamalarının veya erişilebilirlik sorunlarının çözülmesini sağlamak için boru hatları kurulur.

Bir planla başlayın

İnşaatın başlangıcı bir plan hazırlanmadan başlanılamaz. Bu plan bir mimar veya mühendis tarafından oluşturulur. Bir şeyin nerede bulunacağını ana hatlarıyla belirtecek ve proje aynı zamanda tüm kurulumların nereye gitmesi gerektiğine dair bir tahmin içerecektir. Herhangi bir kaba çalışmaya başlamadan önce, yükleniciler ve alt yükleniciler projeyi anlamalı ve üzerinde anlaşmalıdır.

Temel yapı

Bu, iç duvar çerçevelerinizi, zemin kirişlerinizi, alt döşemelerinizi, tavan kirişlerinizi, çatı kirişlerinizi vb. içerir. Çerçeve yapısı plana göre kurulduktan sonra, kaba inşaat süreci başlayabilir.

Kaba inşaat

Taşeronların birbirine karışmaması için kaba inşaat koordine edilmelidir. Planlama ve koordinasyon, inşaatın bu aşamasında verimliliği ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Mekanik delme

Mekanik bağlantı temelde HVAC sisteminizi kurar. Bu aşamada borular kurulur. Boru hattının boyutu ve yolu elektrik veya su boruları ile bloke etme olasılığı nedeniyle önce döşemek önemlidir.

Sıhhi tesisat işleri

Su ve gaz borularınız bu bağlantı aşamasında kurulacaktır. Cihazlara tüm sıcak su, soğuk su ve gaz dağıtımı buraya kurulacaktır. İlk sızıntı testine rağmen bu borular projenizin sonraki aşamaları tamamlanmadan ve aksesuarlar takılmadan önce kapatılacaktır.

Elektriksel bağlantı

Elektrik hatları, HVAC ve su boruları boyunca yönlendirilir. Bunlar arasında kablolama, bağlantı kutusu montajı, kablolama ve elektrik paneli kurulumu, topraklama ve üst güç kablosu bulunur. Bu bağlantı, bağlantı sırasında herhangi bir cihaza, sokete veya anahtara bağlanmaz. Bu adım, boru hattını ve su borusunu atlamak en kolay olduğu için son derinliktir.

Kontrol

Bitirme işi tamamlanır tamamlanmaz, onları kontrol etmek ve ancak o zaman inşaatın bir sonraki aşamasına geçmek gerekir. Bu kontrol, her şeyin yönetmeliklere uygun olarak yapılmasını sağlayacaktır. Onaylandıktan sonra proje tekrar ilerleyebilir. Bir inşaat yönetimi platformu kullanmak, sorunsuz bir tamamlama sürecini sağlamaya yardımcı olabilir. Verimlilik sağlamak için alt yüklenicileri kolayca koordine edin. Ekipler her zaman ilerleme ve kimin ve nerede gerekli olduğu konusunda bilgilendirilecek, taşeronlar arasındaki gecikmeleri en aza indirecek ve programınızı programa göre tamamlayacaktır. Dış işin tamamlanmasından sonra (veya sırasında), gerekli boru tesisatını, kablolamayı ve ekipmanı kuracak olan yetkili tesisatçılar ve elektrikçiler eve girecektir.

Sıhhi tesisat işleri

Tesisatçıya soracak olursanız evin ana amacı su kontrolüdür. Bu biraz çarpık bir bakış açısı olabilir, ancak sıhhi tesisatın evin her yerinde çalıştığı ve modern bir evin son derece önemli bir parçası olduğu doğrudur. Ahşap çerçeveli bir eviniz varsa, tesisatçı duvarlarda stratejik noktalarda borulardan geçmek için küçük delikler açacak, böylece su ve drenaj boruları olması gereken yerde hazır olacaktır. Çerçevede kesilen delikler "aşırı" kabul edilirse, yapısal güvenilirliklerini sağlamak için bu bileşenlerin değiştirilmesi veya uygun şekilde güçlendirilmesi gerekecektir. Çelik bir çerçeveniz varsa, bu bir sorun olmamalıdır - çoğu çelik çerçevede sıhhi tesisat ve elektrik tesisatı için zaten delikler vardır. Halihazırda sahip olduğunuz yapı türüne bakılmaksızın, su borularının çerçeveye düzgün bir şekilde takılması da önemlidir. Borulardan ileri geri akan su ve hava, üzerlerinde gerçek bir kuvvet oluşturabilir ve onları ileri geri hareket etmeye zorlayabilir, bu da zamanla mekanik hasara neden olabilir (örn. Boru patlaması) - bu da elbette duvarlardan su sızmasına neden olabilir veya diğer, daha da kötü bozukluklar. Kablolar genellikle evinizin her tarafına yönlendirilir

Elektriksel bağlantı

Gerçekleştirilmesi gereken elektrik hizmetleri, ev için planlananlara bağlı olacaktır, ancak genellikle şunları içerecektir:

  • Aydınlatma
  • Genel Amaçlı Soketler veya GPO'lar (yani, Güç Noktaları)
  • Fırınlar ve ocaklar
  • Klima
  • Isıtıcılar
  • Elektrikli sıcak su üniteleri
  • Akıllı bağlantı / yapısal kablolama
  • Ev otomasyon sistemleri vb.

Sıhhi tesisat işlerinde olduğu gibi, duvarların veya diğer yapıların uygun kesilmiş, uygun şekilde değiştirilmiş veya uygun şekilde onarılmış olması çok önemlidir. Duvarın dışına yönlendirilen kabloların, yeniden kablolama standartlarına göre uygun şekilde ekranlanması gerekecektir. Elektrikçinin tam olarak nereye gideceğini bilmesi ve neyin kurulduğuna dair doğru teknik özelliklere sahip olması da önemlidir, böylece hata veya karışıklığa daha az yer kalır. Alçıpan evinizin iç duvarlarına doğru yükselirken, elektrik tesisatlarının tam yeri genellikle yere işaretlenecek ve kolayca yerleştirilip kesilebilecektir.

Kaba bir yapı inşa etmek genellikle ne kadar sürer?

Evin büyüklüğüne bağlı olarak, kaba yapı  ve sıhhi tesisat işlemlerinin yapılması genellikle birkaç ay sürer.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Hafriyat temelleri, bina temelleri, çevre duvarları ve çatılar alanında kaba inşaat hizmetleri vermekteyiz. Kaba bir inşaatın fiyatı genellikle hizmet yelpazesine bağlıdır. Web sitemizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz: kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan beton karıştırıcı, kalıp panoları ve kazı aletleri.