Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Epoksi Zemin Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

EPOKSİ ZEMİNLERİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Epoksi zeminler, zemin kaplamanın güvenli, dayanıklı ve çekici bir çalışma alanı yaratmanın harika bir yoludur. Epoksi zeminler popülerlik kazanıyor ve nedenini görmek kolay. Evinize epoksi zemin döşemenin birçok avantajı vardır.

Ne bilmek istiyorsun:

Temiz tutmaları kolaydır. Epoksi zeminlerin muhtemelen en iyi özelliği, bakımının ne kadar kolay olduğudur. Temizlenmesi oldukça kolaydır. Sadece çöpü süpürün ve dökülen sıvıları bir bezle zahmetsizce silin. İşte bu kadar kolay! Epoksi zeminlerin kullanımı garajlarda en popülerdir örnegin yağ ve araba sıvısı kirlenmesini bile hızlı ve tamamen gidermek sorun değildir.

Son derece dayanıklı - bu zeminler aynı zamanda dayanıklılıkları ile de bilinir ve her türlü darbeye dayanabilir. Zemine zarar vermeden arabayı üzerinde sürebilir, üzerlerine park edebilir, ağır cihazlar depolayabilir veya aletlerinizi sökebilir ve büyük bir proje üzerinde çalışabilirsiniz. Uzun süre dayanacak bu sağlam malzemeye zarar vermek için gerçekten keskin veya ağır bir alet kullanmanız gerekir.

Son derece güvenli - epoksi, sert zeminleriniz için çok güvenli bir kaplama malzemesidir. Kaymaz, darbeye dayanıklıdır ve beton ve diğer endüstriyel zemin türleri gibi aşınmaz. Ayrıca suya dayanıklıdır ve diğer zemin türlerine zarar verebilecek kimyasallar dâhil olmak üzere zemininizi herhangi bir şeyin dökülmesine karşı korur. Ek olarak, 200 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklıdır, bu da yangına dayanıklılık açısından diğer zemin türlerinin çoğunun önüne geçer.

Parlak, temiz görünüm - epoksi zeminler temelde problemsiz, pürüzsüz ve tek tip bir görünüme sahiptir. Ek olarak, parlak yüzey profesyonel ve temiz bir izlenime sahiptir. Bir garajı veya depoyu bir showroom’a dönüştürebilir ve her türden bir alanı evinizin bir uzantısı haline getirebilir. Hatta bazı ev sahipleri mutfaklarında, banyolarında veya başka herhangi bir yerde epoksi zeminleri tercih ediyor. Yüzey işlemi modern bir görünüm verir ve başka birçok faydası da vardır.

Renk - ayrıca, epoksi çok çeşitli renklerde veya renk kombinasyonlarında mevcuttur. Tek tip bir görünüm sağlamak için düz gri veya bej rengi kullanın veya heyecan verici bir renk kombinasyonu veya favori spor takımınızın renklerini seçin ve kendi alanınızı yaratın.

Epoksi zeminlerin dezavantajı, kurulumlarının zor olmasıdır. Bu çok zaman alan ve karmaşık bir kendin yap projesidir. Tecrübeli birçok insan bile genellikle kişisel bir proje fikrini reddeder ve epoksi kurulumunda yetkin bir şirketi işe alır. Temizlik kitleri çoğu hırdavat mağazasında bulunmasına rağmen, genellikle tatmin edici sonuçlar vermeyen düşük kaliteli malzemeler sunarlar. Epoksi zemin döşemek çok fazla hazırlık çalışması gerektirir. Epoksiyi uygulamadan önce, yüzey tüm solventler, gres, yağ ve diğer kirliliklerden tamamen arındırılmalıdır. Çoğu durumda, özel temizlik malzemeleri ve ekipmanlarına da yatırım yapmanız gerekir. Ayrıca, epoksinin düzgün bir şekilde yapışması ve pürüzsüz bir yüzey oluşturması için bir zımpara makinesi kiralamanız ve beton yüzeyi pürüzsüz hale getirmeniz gerekecektir.

Pek çok eğlenceli ve tatmin edici ev işi projesi var, ancak epoksi zemin döşemek aslında bunların arasında yer almıyor. Epoksi zemin kaplamasının bu önemli probleminin bile bir çözümü var - tüm işi sizin için yapacak kaliteli bir epoksi zemin kaplama şirketi bulun!

Epoksi zeminlerinizin harika görünmesini ve olası hasarlara direnmesini sağlamak için son teknoloji ürünü ticari kalite formülünü ve en iyi kurulum yöntemlerini takip ediyoruz. Epoksi reçinelerin pürüzsüz ve mükemmel bir şekilde bağlanmasını sağlamak için yüzeyin derinlemesine temizlenmesi ve taşlama ve dağlama yoluyla hazırlanması da dâhil olmak üzere yoğun hazırlık çalışmaları yapıyoruz. Katman katman, renkli bir astar epoksi ve renkli parçalar ve talaşlar, ardından sağlam ve uzun vadeli kaliteli bir zemin garantisi olan parlak bir yüzey kaplaması uyguluyoruz. Sadece bir veya iki gün geçtikten sonra zemin kurur ve bir veya iki gün sonra da sertleşir ve kullanıma hazır hale gelir.

Ev sahiplerinin neden iç ve dış cephe boyama projeleri, kulübe kaplamaları, epoksi zemin montajı ve evlerinin korunmasını veya harika görünümünü sağlayacak diğer tüm hizmetlerde Wilio'ya yöneldiğini öğrenin!

Epoksi zeminlerin maliyeti nedir?

Epoksi ahşap, çimento, beton veya metal yüzeylerde veya diğer zeminlerin altında astar olarak kullanılabilir. Epoksi zemininizin maliyetini öğrenin. Garajınızda, işyerinizde veya bodrum katınızda kullanmaya hazır mısınız? Nerede kullanacak olursanız olun, büyük bir karar veriyorsunuz - bu tür zeminler dayanıklılığı, az bakımı ve kolay temizliği ile bilinir. Bununla birlikte, maliyet ve epoksi uygulamasının karşılığını verip vermeyeceği sorusu vardır. Epoksi zeminler ve maliyetleri hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin!

Epoksi zemin nedir?

Epoksi zeminler, reçine zeminler olarak da bilinir. Çekiciliği, yüzeylerinin aşınmalara karşı dirençlerinde yatmaktadır, bu nedenle zemin alanındaki en dayanıklı seçeneklerden birini temsil ederler. Bu da onları ticari alanlarda ve garajlarda kullanım için ideal hale getirir. Ayrıca, bodrum katlarda da epoksi zeminler yaygındır.

Epoksi zemin polimer reçineler ve sertleştiricilerden yapılmıştır. Bu karışımlar karıştırıldıklarında birbirleriyle ve zeminle kimyasal bir bağ oluşturarak oldukça dayanıklı bir plastik malzeme ortaya çıkarırlar. En az iki milimetre kalınlığındaki zeminlere uygulanır.

Epoksi zeminlerin avantajları

İşte epoksi zeminlerin uygun maliyetli olmasını sağlayan bazı önemli faydaları. 1. Yüksek parlaklık, iç mekânı aydınlatmaya yardımcı olabilir. 2. Dayanıklılık - uzun vadede yoğun kullanımlara dayanabilirler. 3. Temizlemesi kolay - yağ ve su lekelerine dayanıklı. 4. Özel ekipman gerektirmeden montajı kolaydır. 5. Daha fazla güvenlik için kaymayı önleyici katkı maddeleri içerebilirler. 6. Yalnızca basit bakım gerektirirler. 5. Çeşitli tasarımlarda kullanılabilirler.

Epoksi zeminlerin maliyeti

Epoksi zeminlerin maliyeti, bodrum katınızın, garajınızın veya diğer iç mekânınızın boyutuna, seçtiğiniz epoksi türüne ve tabii ki kurulum maliyetine bağlı olarak değişir. Genel olarak standart epoksi m2 başına 350-800 Tl.

Fiyat, üç farklı epoksi zemin kategorisinden etkilenir: %100 katı, tamamen epoksi oldukları için en pahalıdır. Genellikle ticari tesislerdeki profesyoneller tarafından kullanılırlar.

Su bazlı zeminler. Daha ince, su bazlı epoksi boyalar olmaları nedeniyle uygulaması çok daha kolaydır.

Solvent bazlı. Bunlar su bazlı epoksiye göre daha yoğun boyalardır ancak uygulanması daha zordur. Daha kalındırlar ve beton zeminlerdeki kusurları kapatabilirler, ancak bunları uygulayan profesyonellerin çalışırken solunum maskesi takması gerekir.

Epoksi zeminler için kontrol listesi

Projenizin bütçesi hakkında zaten bir fikriniz var mı, böylece bölgenizdeki epoksi zeminlerin montajı ile uğraşan şirketler hakkında bilgi toplamaya başlayabilirsiniz. Arama yaparken akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır:

Beklenmedik maliyetleri karşılamak için bütçenizi en az %7 arttırın.

Karar vermeden önce en az üç ila beş farklı fiyat teklifi alın. Tekliflerin şirketin genel giderlerine bağlı olarak değişeceğini unutmayın. En büyük indirimleri almak için, mümkünse sonbaharın sonlarında veya kış başında, sezon dışı yer döşemecilerini bekleyin.

Düşük bir fiyatın her zaman daha iyi bir çözüm anlamına gelmediğini unutmayın - yine de epoksi zemininizi doğru şekilde döşeyecek saygın bir şirket kiralamak istiyorsunuz. Bu nedenle her zaman ikinci bir görüş almak önemlidir.

Ne bekleyebileceğinizi bilin

Epoksi zeminler uygulaması için bir tesisatçı tutarken, belirli şeyler beklemeli ve aramalısınız. Etrafa sorarsanız ve ortalamanın çok altında teklifler alırsanız, bu sağlayıcıların itiraz edebileceklerini unutmayın. Bununla birlikte, durum her zaman böyle değildir, bu nedenle işe başlamadan önce işe alınan işçilere danışın, böylece ne yaptıklarını bildiklerinden emin olabilirsiniz.

1. Nemi kontrol edin. Çalışmaya başlamadan önce betonun durumunu kontrol etmek gerekecektir. Nemle karşılaşırsanız epoksi kullanılamaz.

2. Birden çok katman. Bir ila yedi katman, epoksinin iyi uygulanmasını sağlayacaktır. Bunun nedeni, betonun kalitesine bağlı olarak, tabakaların alt tabakayı yapıştırmak veya tesviye etmek için kullanılmasıdır. Kaymaz yüzeyde, son katın süslenmesi ve bitirilmesi için genellikle bir astar, bir veya iki epoksi kaplama ve kum veya pullar uygulanır.

3. Zaman. En çok güvenmeniz gereken şey, tamamlanması için gereken süredir. Bu nispeten basit bir işlem olmasına rağmen, işe aldığınız profesyonelin her kattan sonra epoksinin kurumasına izin vermesi gerekecektir. Bu nedenle, tipik bir epoksi zemin montajı dört veya beş güne kadar sürecektir.

Kaliteli zeminler için uzun vadeli çözüm

Epoksi zeminler için maliyet aralığı, büyük ölçüde, onları monte etmek istediğiniz alanların boyutlarına, kullanılan epoksi tipine ve işçilik ve malzeme maliyetlerine bağlıdır. İşi tamamlamak için gereken süreyi de göz önünde bulundurmanız gerekecek. Bununla birlikte, uygun şekilde döşenmiş bir epoksi zemin, çok gezinilen iç mekânlarda bile yıllarca dayanabilir. Daha da büyük bir avantaj, epoksi zeminin oldukça kolay ve az bakım gerektirmesi ve su veya yağ direnci nedeniyle temizliğinin kolay olmasıdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Epoksi zemin kaplama, epoksi reçine ve sertleştiricinin karıştırılarak daha sonra yere dökülebilecek veya püskürtülebilecek bir sıvı oluşturmak için yapılan bir zemin kaplama türüdür. Karışım, son derece sağlam, dayanıklı ve gözeneksiz bir yüzey elde eder. Genellikle siyah renkte görülür ancak başka renkleri de mevcuttur. Epoksi reçineden yapılmış bir zemin dayanıklı, su geçirmez ve temizlenmesi kolaydır. Bu, onu restoranlar veya süpermarketler gibi ticari alanlar için mükemmel kılar çünkü sert yüzeyi bozan dökülmeler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.