Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Elektriksel bağlantı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Elektriksel bağlantı

Elektriksel bağlantı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Elektrik Bağlantısı

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da elektrik bağlantısı için arama yapmalısınız?

Bir elektrik bağlantısı kurmak, herhangi bir inşaat veya yeniden yapılanmada ilk ve son derece önemli adımdır. Bu sayede tüm inşaat sırasında veya yeniden yapılanma süreci boyunca elektrik kullanmak mümkün olacak. Bitmiş bir evde veya bir kır evinde elektriksiz tam olarak yaşamak mümkün değildir. Su, gaz ve kanalizasyon ile birlikte evin inşaatı sırasında ilk olarak uygulanan mühendislik bağlantılarından biridir. Elektrik esastır, yeterli yaşam konforu sağlar ama aynı zamanda tehlikelidir. Bu nedenle, elektrik bağlantısının yapımı bir dizi yönetmelik ve standarda tabidir. Hiçbir durumda bir amatör tarafından gerçekleştirilemez. Wilio üzerinden elektrik bağlantısı yapmak, birkaç profesyonelden fiyat teklifi almak ve size en uygun olan uzmanı seçmek için tereddüt etmeyin.

Elektrik bağlantısının yapılması ne tür bir çalışma gerektirir?

İlk adım, bağlantı projesini ve gerekli izinleri sağlamaktır. Bağlantının kendisi, arsa sınırında, direğin yakınında elektrik konusunda sertifikalı uzmanlar tarafından yapılır. Burada devre kesicili ve sayaçlı bir dağıtım kutusu yapılacak. Dağıtım kutusu topraklanmalıdır ve kablo binanıza yönlendirilecektir. Yüzeyin altında en az 0,5 m derinlikte zemine yerleştirilmelidir. Elektrik bağlantısı şebekeye bağlanmalı ve tüm süreç sona ermelidir.

Neden Wilio ile elektrik bağlantısı için arama yapmalısınız?

Elektrik bağlantısı kurmak son derece profesyonel bir çalışma gerektirir, bu nedenle Wilio web sitesinde bulabileceğiniz, bölgenizdeki sertifikalı bir uzmana danışmayı unutmayın. Dağıtım ağına müdahale veya bağlanmayı içeren hiçbir işi kendi başınıza denemediğinizden emin olun. Bölgenizdeki profesyonelleri bulun ve bugün elektrik bağlantısı yapmak için teklifler alın.

Bir elektrik bağlantısı kurmak ne kadar sürer?

Belirli bir yerde elektrik bağlantısı yapmak zaman alıcı değildir. Çalışma genellikle birkaç saat içinde tamamlanacaktır. Ancak, toplam süre, projenin tedariki ile ilgili faaliyetleri, dağıtım şirketi ile olan izinleri ve sözleşmeleri içermelidir. Dağıtım kutusunun kurulacağı yerde bir sayaç takılması ihtiyacı da bağlantı süresini artırmaktadır. Daha sonra, kablonuz döşenecek ve inşaatınıza getirilecektir. Günün kalanında kendinizi güvende hissedeceksiniz.

Elektrik bağlantısını kendim yapabilir miyim yoksa bir Wilio uzmanıyla görüşmem daha mı iyi?

Elektrik bağlantısını hiçbir koşulda kendiniz yapmamalısınız. Profesyonel çalışma sertifikalı bir profesyonele bırakın. Hazırlık ve bitirme çalışmalarına katılabilirsiniz. Dağıtım kutusunun montaj yerini çevre düzenlemesi ile hazırlayın. Kabloyu evinize kadar döşemek için gerekli uzunluk ve derinlikte bir çukur kazın. Bağlantıyı taktıktan ve bağladıktan sonra, kabinin çevresini ayarlayın ve kabloya bir delik açın. Kurulum alanını uygun folyo ile işaretlediğinizden ve kablo ile birlikte çukura yerleştirdiğinizden emin olun. İzin almak veya uzman aramak için zaman kaybetmenize gerek yok. Gereksinimlerinizi ve uygulama yerinizi Wilio web sitesine girin ve en kısa sürede elektrik bağlantısının uygulanması için teklifler alacaksınız.

Elektrik bağlantısı için kaliteli uzmanları nasıl bulurum?

Elektrik bağlantısının uygulanması için bir profesyonel bulmanın en iyi yolu, Wilio’ya bir talep girmektir. Talebiniz uzun süredir bizimle işbirliği yapan firmalara ulaşacaktır. Gereksinimlerinizi girin, uygulama yerini ve bütçeyi belirtin. Daha sonra bölgenizdeki firmalar sizinle iletişime geçerek fiyat teklifleri verecek ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçeceksiniz. Nihai kararı vermeden önce, Wilio web sitesinde bulunan derecelendirmeleri inceleyin veya ilk elden bilgi için önceki müşterilerle iletişime geçin.

Bağlantı yapılmadan önce malzeme ve ekipman sağlamalı mıyım?

Evet, elektrik bağlantısını yapmadan önce malzemeyi temin etmek mümkündür. Bir dağıtım kutusuna ihtiyacınız olacak - çoğunlukla plastik, topraklama için bir şerit ve 16 mm ila 35 mm kalınlığa kadar bir AYKY besleme kablosu. Aletler ve gerekli tüm devre kesiciler, sayaçlar ve contalar uzmanlar tarafından size getirilecektir. Burada da kural, her şeyin uyum içinde olmasıdır. Elektrik bağlantısını anahtar teslimi olarak da yaptırabilirsiniz - o zaman hiçbir şeyi önemsemezsiniz. Hatta tüm izinleri ve projeyi sizin için düzenleyecekler. Ancak gerekli zamana ve seçeneklere sahipseniz, maliyetin bir kısmını kurtarabilir ve ihtiyacınız olan her şeyi kendiniz temin edebilirsiniz.

Elektrik bağlantısının gerçekleştirilme maliyeti ne kadar?

Bağlantı fiyatı, yere, dağıtım şirketlerinin fiyat listesine, işçilik fiyatına ve malzemeye göre farklılık gösterebilen üç temel unsurdan oluşur. Elektrik bağlantısının fiyatını hesaplarken aşağıdaki öğeleri dikkate alıyoruz: bağlantı projesi (dokümantasyon) - 445 TL, bağlantı ücreti - 1.780 TL, dağıtım kutusu ve malzeme - 890 TL, kazı işi – 445 TL ila 1.335 TL arası, inceleme raporu - 445 TL, kabinin montajı ve iç parçaların hazırlanması - 445 TL ila 890 TL arası. Böylece tüm öğeleri saydıktan sonra, yaklaşık alt sınırı 4.450 TL civarında tutacaktır. Wilio'da arama yaptığınızda, farklı fiyatlara sahip birden çok teklif göreceksiniz. Bölgenizden teklif alın ve size en uygun olanı seçin.

Tipik çalışma

Yapım işi. Kazı çalışması. Elektrik kurulumu. Elektrik Mühendisinin proje tasarımı.

Çalışma prosedürü

Başlangıçta devre kesiciler ve elektrik sayaçlarının bulunduğu dağıtım kutusunu kuracağımız yeri işaretlemek gerekir. Burada standart STN 33 3320: 2002'yi takip ediyoruz. Kabinin, verilerin dağıtım şirketinin çalışanları tarafından herhangi bir zamanda okunabilmesi için arsa sınırına kurulması gerekmektedir. Orta pencere 1,5 ila 1,7 m yüksekliğinde olmalıdır. Son koşul, kabinin elektrik gerilimi ve diğer kablolarla direğe ulaşması gerektiğidir.

Kabini zemine sabitlemek, tüm sistemi topraklamak için bir alan ve evinizi, kulübenizi veya bahçenizi elektrik ağına bağlayacağınız bir kablo hazırlamak gerekir. Bu nedenle, kabinin altına yaklaşık 1 m derinliğinde bir çukur kazmak gerekir.

Kabin düzgün bir şekilde kurulduktan sonra içine bir elektrik sayacı ve ana devre kesiciler takılır. Şu anda, daha küçük binalar için bile 3 fazlı bir elektrik sayacı kullanılması tavsiye edilmektedir. Tüm sistem, başka bir dâhili devre kesicinin bulunduğu binaya uygun bir iletken ile bağlanır. İletken - kabinden binaya giden kablo, minimum 0,5 m derinlikte toprak altına döşenmelidir. Hafriyatın 0,8 m veya daha fazla derinliğe kadar kazılması tavsiye edilir - burada düşük sıcaklıklarda zemin artık donmaz. İletkeni hafifçe yerleştirdikten sonra, kablo yolunu belirten ve gelecekte topraktaki elektrik hatlarının varlığına karşı uyaran bir folyo yerleştirmek gerekir. İşi bitirdikten sonra, çukur tamamen çevreleyen arazi seviyesine kadar doldurulur.

Kabinin montajı tamamlandıktan sonra, kabininizi dağıtım ağına bağlayan dağıtım şirketi çalışanları evinize gelir. Elektrik sayacına yetkisiz kişilerin müdahalesini önlemek için dağıtım kutusunun içini kapatırlar. Tüm sistemi test edecekler ve son olarak onaylı bir onay raporu verecekler.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Malzemelerin kalitesine dikkat edin

Elektrik bağlantısını yaparken kaliteli bir malzeme seçin. Bir alüminyum iletkene bağlandığında birlikte reaksiyona giren ve yangına neden olabilecek bakır iletkenlerden kaçındığınızdan emin olun.

2. Sertifikalı profesyonellerin hizmetlerini kullanın

Elektrik bağlantısının yapımının hiçbir aşamasında bilgisi, yetkisi ve belgesi olmayan kişilerin çalışmasına izin vermeyin. Tüm süreç katı standartlara göre yönetilir ve sonuç denetlenmelidir. Bunların hiçbirini amatör çalışmalardan alamazsınız ve sonuç olarak bağlantınız kesilir veya daha kötüsü tehlikeli olur. Wilio web sitesinde çok sayıda profesyonel bulunabilir.

3. Yeterince derin kazın

Elektriği bağlantıdan evinize yönlendirirken, yere yeterince derine yerleştirmek için bir oyuk kazın. Ayrıca uygun kırmızı folyo ile uygun şekilde işaretleyin. Bu kural tüm mühendislik hatları için geçerlidir. Şantiyede daha sonraki çalışmalarda ana güç kaynağına ölümcül hasar vermeyin.