Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Elektrik Tesisat Projesi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Elektrik Tesisat Projesi

Elektrik Tesisat Projesi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sıkça Sorulan Sorular: Elektrik Tesisatı Projesi

Bana ev elektrik tesisatı projesi hazırlayacak olan var mı, yoksa tasarımcının bazı sertifikalara ihtiyacı mı var?

Bir elektrik tesisat projesi geliştirmek, tasarımcının EN ISO / IEC 17024 uyarınca, Teknik Müfettişlik tarafından özel teknik ekipmanın tasarımı ve yapımı için verilmiş bir sertifikaya sahip olması gerekir.

Yeni evimin elektrik tesisatını tasarlayacak bir elektrik tesisatı tasarımcım var. Ancak benim için tüm ev projesini yapan tasarımcının iş arkadaşları var. Elektrik kısmı için tasarımcımda ısrar etmeli miyim? Her şeyden önce, projenin bu kısmının işleneceği bir para meselesidir. Yalnızca proje çalışmasının koordinasyonunun ana tasarımcının sorumluluğu altında devam etmesini sağlamak gerekir, böylece planlanan ve bu nedenle belgelerin sunulması için kararlaştırılan son tarihi etkilemez.

Elektrik tesisatı ve paratoner tasarımı için bir tasarımcı mı? Olabilir mi? Evet, şiddetle tavsiye ediyoruz. Elektrik tesisatı ve paratoner tasarımı yetkilendirmesi elektrik tesisatları ile aynıdır ve bu hizmetin bölünmesi proje maliyetlerimizi artırabilir.

Elektrik muayenesi hazırlamak için hangi belgelere ihtiyacım var?

Her şeyden önce, planlanan tüm işleri tamamlamış olmanız ve inşaat yetkilisi tarafından onaylanmış ve doğrulanmış olan proje belgelerinin ilgili bölümünü, elektrik denetim teknisyenine sunmalısınız.

Elektrik tesisat işlerinin planlanması ve tasarımı

Yeni bir bina inşa etmeyi planlıyorsak veya mevcut bir binanın yeniden inşasını planlıyorsak ve elektrik tesisatına müdahale ediyorsak her zaman elektrik tesisatlarının tasarımına ihtiyacımız var. Elektrik tesisatı, ayrılmış teknik ekipmanlardan biridir. Bu, kablolama faaliyetin sıkı bir şekilde düzenlendiği ve nedeninin basit olduğu anlamına gelir. Elektrikli ekipmanların tasarımı ve yapımı için, belirtilen şartları sağladıktan sonra Teknik Muayene, gerçek bir kişiye EN ISO/IEC 17024'e uygun sertifika verir, bizim durumumuzda elektrik tesisat tasarımcısı olabilir.

Genellikle yeni bir binanın tasarımını veya yeniden inşasını mimariyi işleyen ana tasarımcıya emanet ederiz ve o, elektrik tasarımı, ısıtma tasarımcısı, statik uzmanı, vb. gibi projenin diğer profesyonel bölümlerine uzmanları davet eder. Bununla birlikte, seçilen proje geliştirme uzmanı tarafından projenin münferit kısımlarını kararlaştırmak ve muhtemelen bölmek bize kalmıştır. Ancak bu durumda, tek tek parçaların işlevsel bir birime düzgün bir şekilde bağlanması gerektiğinden, koordinatör olarak bir tasarımcıyı da belirlememiz gerekir.

Elektrik tesisatının tasarımı için görevlendirme öncelikle proje dokümantasyonunun kaç aşamasına ihtiyaç duyacağımızı ve projenin hangi aşaması için elektrik tesisatı projesinin gerekli olduğunu ve ne ölçüde gerekli olduğunu netleştirmeliyiz. Temel bir genel bakış için, bir bütün olarak proje belgelerinin aşağıdaki aşamalardan oluşabileceğini belirtiyorum:

1. Mimari çalışma (bina ve ilişkilerinin mimari ve yerleşim çözümü)
2. İmar kararı için belgeler
3. İnşaat prosedürü için belgeler
4. İnşaat için belgeler ( bütçe dahil ayrıntılı belgeler )
5. Gerçek inşaatın belgeleri (uygulama sırasında yapılan belirgin değişiklikler)
6. Tek aşamalı proje (küçük inşaatlar için kullanılır, müstakil evler ve küçük ölçekli amaca yönelik binalar gibi, izin veren makamın itiraz etmediği ve müşteri için inşaat ruhsatı ve proje ile uygulama projesini birleştirmesi böylece projenin iki aşamasının işlenmesi için zaman kazanması avantajlıdır ama elbette kapsamı için para gerekli olduğunuda unutmayalım.)

Elektrik tesisatının tasarımına geri dönersek, genellikle ne içerdiğini söylemek iyi olur. Kural olarak bunu söylüyorum çünkü uygulama projesinin oluşumu, bölünmesi ve içeriği kanunla düzenlenmemiştir. İnşaat uygulamasında, UNIKA tarafından bağlayıcı olmayan bir şekilde tavsiye edilen uygulama projesinin mühendislik yapısı izlenir ve proje faaliyetlerinin tasarlanması için bir fiyat listesi oluşturulur. Daha iyi hayal gücü için, yalnızca elektrikli ürünler veya elektriksel bağı olan öğelerle ilgili daha ayrıntılı bir döküm sağlayacağız. Örneğin,
• ortam türü,
• teknik çözümün açıklaması, vb.

Bir elektrik tesisatı tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken şeylere ilişkin bu ayrıntılı genel bakış, tasarımcıyla gerçek durumu tartışırken çok yardımcı olabilir.

Tasarım prosedürü

Elektrik tesisatı işinin tasarımı, elektrik tesisatı çalışmalarının tasarımı, müşteri ve tasarımcının aşağıdakilerin aktif işbirliği ile optimaldir. Tasarımcının, onlar hakkında bilgisi yoksa, bizim için tüm fikirlerimizi çözeceğine güvenemeyiz. Başarılı bir projenin ilk şartı, beklenen çıktıları ve ihtiyaçları tanımlamaktır. Tasarımcı, ilgili teknik standarda aykırı olmadığında taleplerimizden herhangi birinin yalnızca aşağıdaki durumlarda dahil edilebilmesini sağlamaktan sorumludur.

Bağlantıdan, yani genel elektrik şebekesi bağlantısından başlamak gerekir. İlk bilgi, bağlanmak istediğimiz ağın hangi parametrelere sahip olduğudur. Elektrik dağıtım şirketlerinin faaliyet alanlarına göre, gelecekteki binanın dağıtım şebekesine bağlanma koşulları ve yolu verilmiştir.

Elektrik tasarımcısı ile eş zamanlı olarak evin veya planlanan nesnenin gelecekteki tüketimini yeniden hesaplamak gerekir. Bu sadece yeni inşaatlar için değil, aynı zamanda elektrik tesisatlarının yeniden inşası için de gereklidir. Gelecekteki tüketimi planlarken, en yüksek performansa sahip ancak aynı zamanda en yüksek koruma ihtiyacına sahip cihazlarla başlamanız tavsiye edilir. Örneğin, gerekli çıkışlar ile elektrikli ısıtma ile başlayın, sıcak su hazırlama, mutfağı aletlerle donatmak, banyoyu veya teknik odayı aletlerle donatmak gibi. Elektrik tesisatının planlanmasında önemli bir etki, ters akım veya ısı pompası ile desteklenebilecek bir kapalı veya açık havuz inşaatı ile olası bir planlamaya da sahip olacaktır. Diğer bir temel gereç, örneğin evde sauna, dış bahçe aydınlatması veya bina girişleri olabilir. Bir atölye veya garaj gibi, olası elektrik tüketimi ile bahçe mimarisini planlamak da önemli bir planlama ihtiyacıdır. Gelecekteki tüm bu tüketimler, hem binadaki elektrik kablolarının boyutlarının belirlenmesini hem de tüketimden bağımsız olarak dağıtım şirketi tarafından size düzenli olarak faturalandırılacak olan elektrik sayacı önündeki devre kesicilerin ücretlerini etkiler. Bu nedenle, inşaatınızla birlikte hangi tarifeyi almak isteyeceğinize karar vermek tasarımcı ile iletişime bağlıdır. Bu tarifelerin birçoğu var, örneğin fiyatları düzenli olarak ayarlanıyor, düzenleniyor ve bunları internette sorunsuz bir şekilde bulabiliriz. Örnek olarak, işaretleriyle birlikte hane tarifelerinden bahsedeceğim:

- D1, düşük tüketim
- D2, daha yüksek tüketim
- D3, 2. tarife engellemesiz
- D4, 2.tarife ısıtma depolama suyu ısıtma blokajlı
- D5, 2.tarife direkt ısıtma blokajlı
- D6, 2. tarife ısı pompaları blokajlı

Son olarak, bir elektrik tesisatı tasarlarken akıllıca planlama yaparak gelecekteki düzenli giderlerinizi etkileyebileceğinizi söylemek istiyorum.

Elektrik tesisat işlerinin uygulanması

Onarım veya sorun giderme odaklı elektrik tesisat işleri, müşterilerden en sık talep edilen hizmetlerdir. Bu, prizin veya anahtarların veya aydınlatmanın arızasını ortadan kaldırmak içindir. Sigorta kutusundaki devre kesiciden düşme sık sık tekrarlanır. Apartman sahibinin sondaj veya diğer müdahalelerle kablo dağıtımının kesilmesi de sık görülen bir sorundur. Tüm bu hizmetler önceden değerlendirilemez, çünkü önce elektrik kesintisinin nedenini belirlemek ve sonra onu ortadan kaldırmanın bir yolunu önermek gerekir. Bu, müşteri ve hizmet sağlayıcı arasındaki yakın işbirliği içinde çözülmelidir. Servis sağlayıcı elektrik şebekesindeki arızanın nedenini belirlerse, müşteriye arızanın nasıl giderileceğini açıklamalıdır, genellikle alternatif olarak da. Aynı zamanda, planlanan çalışmayı değerlendirmek ve onarım süresini tahmin etmek gerekir. Müşteri bu prosedürü kabul etmelidir, çünkü uygulama sırasında bile çözümü değiştirme ihtiyacı olabilir ve bu da maliyet tahminini değiştirebilir. Bu, örneğin kabloların yeniden döşenmesi veya duvarların veya yüzey işlemlerinin hasar görmesi olabilir. Bu durumlarda tedarikçiyi fiyata göre seçmek çok zordur, o zaman tek olası alternatif referanslardır. Bu nedenle, tedarikçilerin değerlendirilmesi, benzer bir hizmet sunmakla ilgilenen diğer kişiler için çok önemlidir. elektrikli ekipman. Gelecekteki uygulama maliyetlerini optimize etmek için elektrik tesisatına böyle bir müdahaleyi planlamak ve tasarlamak gereklidir, çünkü sonunda işin bir denetim raporu ile kontrol edilmesi ve belgelenmesi gerekecektir.

Elektrik tesisatı projesinin bir parçası olarak, birkaç olası tedarikçiden teklif almamızı sağlamak için kullanılabilir. Bu, birden fazla karşılaştırılabilir teklifte nesnel olarak yeniden çalışmanın en iyi yoludur. Düşündüğümüz fiyata ek olarak, sunulan hizmet tarihini veya müşterilerin diğer bireysel ihtiyaçlarını da dikkate almanızı öneririz.

İpuçları ve püf noktaları

Seçilen teklifin doğru olup olmadığını bilmiyorum
Farklı yüklenicilerden birden fazla teklifiniz varsa, adayların tekliflerindeki olası hataları gösterebilecek bir tasarımcıdan size danışmasını isteyin.

Tasarımcılar, diğer hizmetlere ek olarak, mühendislik faaliyetlerinizin bir parçası olarak size gerekli tüm izinleri sağlayabilir. Başvuruyu tamamlamak için gereken çeşitli teknik terimleri incelemeniz gerekmediğinden, aynı zamanda pratik bir konudur. Lütfen bu hizmet için ödeme tutarının önceden kararlaştırılması gerektiğini unutmayın.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bir dahaki sefere elektrik tesisat projesi alanında hizmete ihtiyacınız olduğunda, Wilio'yu aramaktan çekinmeyin. Wilio, elektrik bağlantısı küçük ve büyük elektrik tesisatlarında kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Proje dokümantasyonunun ve elektrik kurulum planının fiyatı genellikle işin kapsamına bağlıdır. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin: elektrik tesisat projesine bağlantı veya bu kategoride elektrikçilerimizden biri tarafından sağlanan elektrik tesisatı projesine paratoner denir.