Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Düz Çatı Su Yalıtımı 

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Düz Çatı Su Yalıtımı 

Düz Çatı Su Yalıtımı  kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Düz çatı su yalıtımı

Çatınız, evin insanların bilmedikleri kısmıdır. Bununla birlikte, çatının evinize ne kadar iyi baktığınız konusunda da çok şey söylediğini bilmiyorlar. Çoğunlukla iç mekanlara odaklanırlar ve çatı bakımının önemini unuturlar. Düz çatı kaplama, bakımı, çekici olması ve tüm kalite ve görsel parametreleri karşılaması için kapsamlı bakım ve düzenli hizmet gerektirir.

Düz çatı su yalıtımı kılavuzu

Çatıyı iyi durumda tutmanın temel yollarından biri, kaliteli su yalıtımıdır. Su yalıtımı, çatınızın dış etkenlere maruz kalma oranını önemli ölçüde azaltır. Bu etkiler, genel olarak parçalanmasına neden olabilir ve nihayetinde düz çatınızın ve tüm evin ömrünü etkileyebilir.

Eğimli çatıların su yalıtımı genellikle düz çatılardan daha kolaydır. Bunun nedeni su, yaprak ve kirin kaymasına izin verir. Su yalıtımı düşünüldüğünde, aşağıdaki gibi bazı faktörlerin dikkate alınması gerekir:

a) çevre

Endüstriyel emisyonlar veya bölgenizdeki yaprak döken ağaçların varlığı veya yıllık yağışlı gün sayısı gibi çevresel faktörleri göz önünde bulundurun.

b) yapım türü

Bazı yöntemler büyük konut binaları için, diğerleri ticari binalar için iyi sonuç verir, bu nedenle eviniz için en iyi yöntemi seçin.

c) maliyetler

Farklı su yalıtım ürünleri ve malzemeleri farklı fiyatlara sahiptir. Bütçenizi aşmayan bir yöntem kullanın. Ancak, gerçekten sadece fiyata göre seçim yapmayın, gelecekte sonucu kötü olabilir.

Su yalıtım yöntemleri

Düz çatınızı yalıtmanın birkaç yolu vardır:

Sıvı su yalıtımı

Düz ve eğimli çatıların onarımında kullanılır, ancak yeni çatılarda da kullanılabilir. Onarımlar sırasında, orijinal su yalıtımının hasarlı kalıntılarını çıkarmak gerekli olmadığından, işi büyük ölçüde basitleştiren çatının hasarlı kısımlarına uygulanır. Riskli eklemleri yoktur, dayanıklı ve esnektir ve çoğu zaman kırk yıla kadar dayanır.

Zemin su yalıtımı

Çatıya bir veya daha fazla kat zemin şerit serilmesi işlemidir. Yıllar süren geliştirmeden sonra, bunlar geçmişe göre çok daha iyi. Durmadan yüksek sıcaklıklara dayanabilirler ve şiddetli soğuktan rahatsız olmazlar. Aynı zamanda, kendi içinde su geçirmezlik özelliklerine sahip olan bir asfalt buhar bariyeri içerir. Eklemler yuvarlanır veya bir spatula ile kaplanır.
Yöntemler ayrıca ek yalıtım elemanları ve prosedürleri ile birleştirilebilir veya geliştirilebilir.

Sonuç

Düz çatıda biriken su ve kir, çatıyı bozduğu gibi tamamen tahrip olmasına da neden olabilir. Su yalıtım yöntemlerini tercihlerinize göre ve özellikle binanıza en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

Düz çatının daha uzun ömürlü olmasını sağladığı ve evin iç kısımlarının zarar görmesini engellediği için su yalıtımı gereklidir. Size rahat ve stressiz bir yaşam sağlayacaktır, çünkü sürekli onarımlar, çatının bakımı ve muhtemelen evin tüm ekipmanı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Çatıyı tamir edebilir miyim yoksa yenisine ihtiyacım var mı?

Gerçekten çatının yaşına ve genel hasarına bağlıdır. Çok az sızdırmazlarsa ve evdeki sızıntılar büyük değilse, çatının tamamen değiştirilmesi gerekmeyebilir. Günümüzün modern ürünleri sayesinde, bu küçük onarımlar çoğu ev sahibi tarafından kolaylıkla yapılabilir. Bu tür küçük onarımlar bile yüksek kaliteli, dayanıklıdır ve en azından tam olarak neyi, nasıl ve hangi malzemelerden tam bir onarım yapabileceğinize karar verene kadar size dayanır.

Onarım

Su yalıtımı gerektiren tüm yüzeyi hemen tamir etmeniz gerekse bile, en kaliteli ürünlerden bazılarının uygulanması kolaydır ve uzun vadeli bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Bazı ürünler hemen hemen her düz çatı yüzeyine boyanabilir ve o kadar dayanıklı ve kalitelidir ki, on beş yıllık garanti kapsamındadır.

Düz çatı - izolasyon

Peki yeni bir çatıya ne zaman ihtiyacınız olacak? Düz çatınızın yalıtım özelliklerini iyileştirmek için yeniden çatı kaplamayı düşünebilirsiniz. Ek yalıtım, iç odaları nem yoğunlaşmasından korur ve uzun vadede ısıtma faturalarınızı azaltabilir. Bununla birlikte, düz çatınızın kullanımını değiştirmek istiyorsanız, örneğin bir balkona veya çatı bahçesine dönüştürerek, çatının yeni bir konstrüksiyonla genel modifikasyonu, çatının konuklarınızın ağırlığını destekleyecek kadar güçlü olmasını sağlayabilir.

Düz çatıda sızıntıların nerede olduğunu nasıl anlarsınız?

Her yağmur yağdığında kovayı aynı yere koymanız gerekiyorsa, çatının nerede hasar gördüğünü bulmak isteyeceksiniz. Düz bir çatıdan bir su penetrasyonu kaynağı bulmak sıkıcı olabilir. Genellikle en tepeden bile başarılı olamazsınız, bu yüzden evin içinde bir çalışma yapmanız gerekir. Tavandaki sızıntı noktasından en yakın duvara olan mesafeyi ölçmek için metroyu kullanın. Ardından çatıya çıkın ve aynı mesafeyi ölçün. Bu sizi doğrudan problemin olduğu yere götürmelidir.

Düz çatı nasıl kontrol edilir?

Düz çatınızın (ve tabii ki sizin de) su yalıtımı ile ilgili bir sorunu olduğundan şüpheleniyorsanız, çatının kendisine kadar gitmeniz gerekecektir. Ama neye dikkat etmelisiniz? Gerçekten neye odaklanmanız gerektiğini öğrenmek için bu ipuçlarını izleyin.

1.Güvende olun

Düz çatının incelenmesinden önce tamamen güvenli olduğundan emin olun. Emin değilseniz bir uzman çağırın. Bir merdiven kullanmanız gerekiyorsa, sağlam bir şekilde sabitlendiğinden emin olun ve durumu hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, üzerine veya çatının kendisine basmayın. Çatının şu anda kaymaz bir yüzeyi yoksa, çok kaygan olabileceğini ve geçici yürüme tahtaları kullanmanız gerekebileceğini unutmayın.

2.Zamanlamayı doğru yapın

Yağmur sonrası düz çatıyı kontrol edin. Bu, tüm sorunlu alanları belirlemenize yardımcı olacaktır. Gelecekte komplikasyonlara neden olacağını (veya neden olabileceğini) düşündüğünüz yerleri vurgulayın.

3. Damlama sistemini kontrol edin

Bazen düz bir çatı sızıntısı bazen olukta bir sorun gibi görünebilir, bu nedenle oluklarınızda, kanalizasyonlarınızda ve tüm oluk sisteminizde kir bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

4. Hangi sorunlara dikkat etmeniz gerektiğini anlayın

Olukları kontrol ettikten sonra, düz çatının yüzeyine bakma zamanı. Kabarcıklara, su birikintilerine veya görünür hasarlara dikkat edin. Kaplamanın çatladığını ve timsah derisine benzeyen bir desen oluşturduğunu görebilirsiniz. Bu, güneşe ve aşırı neme maruz kalmanın neden olduğu yaygın bir durumdur. Bu durum kısa sürede tespit edilmezse tüm su yalıtımının zamanla parçalanmasına ve dolayısıyla ciddi sorunlara yol açabilir.

Düz çatıyı tahrip etmekten kaçınmak için ipuçları

  • Düz çatılar söz konusu olduğunda, önleme her zaman sonraki onarımlardan daha iyidir. Öyleyse küçük sorunları büyük ve pahalıya dönüşmeden çözün.
  • Çatınızı yılda iki kez kontrol etmeye çalışın. İnceleme ve bakım için en iyi aylar Mart ve Kasım aylarıdır. Kıştan önce ve sonra. Çatınız düzenli olarak yürünecek şekilde tasarlanmadıysa, ona erişimi yalnızca gerekli süre için kısıtlayın. Üzerinde yürümeniz gerekiyorsa, geçici tahtalar kullanın. Bu sorunlardan herhangi birinin daha kötüye gidip gitmediğini görmek için kabarcıkların veya su birikintilerinin boyutunu ve konumunu kaydedin.
  • En küçük detayları bile kontrol edin, derzlere dikkat edin ve çatınızın çok fazla sığmadığından ve sarkmadığından emin olun.
  • Son olarak çatınızı temiz tutun. Herhangi bir yosun veya diğer kirlilik birikimi, su geçirmez membrana ve tüm yalıtıma zarar verebilecek nem tutulmasına katkıda bulunabilir.

Soruna neyin sebep olduğunu nasıl anlarsınız?

Düz çatınızda bir şey fark ettiniz ve ne olduğunu bilmiyor musunuz? Bazı yaygın sorun alanlarını belirlemenize yardımcı olabilir ve ne yapmanız gerektiği konusunda size ipuçları verebiliriz.

Kabarcıklar

Düz çatınızda hava kabarcıkları gördünüz mü? Görünüşlerine rağmen, onları yalnız bırakmak gerçekten en iyisidir. Özellikle hala sağlamlarsa. Yanlışlıkla çatlarlarsa, kenarlarından hasarlı malzeme parçalarını kesin. Alanı temizleyin, su yalıtım şeridini alın, iyice eritin, etkilenen bölgeye uygulayın ve bir spatula veya rulo ile iyice sabitleyin. Alternatif olarak, sürme yalıtım kullanabilirsiniz. Hasarlı alanın iyi kapatıldığından emin olun.

Akıntı

Bu, düz çatılarda yaygın bir sorundur. Kısa vadede, bu hiçbir şey ifade etmeyebilir, ancak zamanla zarın gerilmesine neden olabilir ve arızalanmasına, nem girmesine ve evin içine sızmasına neden olabilir. Bunu önlemek için olukları temiz tutun, böylece su hızla akabilir.

Çatlama

Düz çatınız timsah derisi gibi görünmeye başlarsa, bitümlü kaplama nem, ısı, soğuk, kir, güneş ışığı ve olası tüm faktörler nedeniyle çatlayacaktır. Sonunda, tüm hasarlı, buruşuk ve azgın yüzey parçalanır ve içeriye nem girer.

Su yalıtımını, hatta tüm çatıyı onarmaya veya tamamen değiştirmeye karar verseniz de, bu işin köklü uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini unutmayın. Kaliteli yalıtım, çatıda küf ve gereksiz lekelerin olmadığı kuru ve temiz bir evde yaşamanızı sağlayacak ve böylece sadece sizi değil mülkünüzü de koruyacaktır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Güvenebileceğiniz Düz Çatı Su Yalıtımı: Memnuniyet Garantili - Düz çatı su yalıtımı alanında hizmete mi ihtiyacınız var? Wilio, penetrasyon uygulamak, su yalıtımı yapıştırmak için kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Çatının neme karşı yalıtımının fiyatı genellikle m²'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: verilen kategoride inşaatçılarımızdan biri tarafından sağlanacak silikon dolgu macunu, derz harcı, dolgu macunu.