Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Düz çatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Düz çatı

Düz çatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Düz bir çatı için en iyi malzemeler

Bir çatıyı değiştirmek, ofis için yeni bir kahve karışımı satın almak değildir. Bunu zevk ve esenlik için yapmıyorsunuz, çatıyı değiştirmek genellikle bir zorunluluktur. İşletmenizde veya yönettiğiniz binalardan birinde çatıyı değiştirmeniz gerekiyorsa, öncelikle ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun düz çatı malzemesini araştırın ve bulun.

Piyasada bulunan seçenekler, projeniz için en iyi düz çatı malzemesine karar vermenizi zorlaştırabilir. Neyse ki, size minnettar ve temelli tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacak birçok uzman var.

Farklı ticari çatı kaplama malzemelerini analiz ederken, hizmet ömrü hakkında bilgi sahibi olmalısınız, bireysel seçeneklerin nihai fiyatı ve bakım kolaylığı. Şirketinizin çatısını değiştirirken göz önünde bulundurmanız gereken en popüler ve en iyi ticari çatı kaplama malzemelerini tartışacağız.

PVC çatı kaplama

Birçok proje için PVC çatı kaplama, piyasadaki en iyi düz çatı malzemesi olarak tercihimiz. PVC çatı kaplama, diğer tek katmanlı ticari çatı kaplamalarından biraz daha pahalıdır, ancak bu fiyata çok çeşitli avantajlar sunarlar. Güçlendirilmiş konstrüksiyon sayesinde PVC çatılar, genellikle tek katlı çatıların ömrünü kısaltan darbelere ve çatlaklara karşı dayanıklıdır. PVC çatı kaplama, düz çatılar için en iyi malzemelerden biridir, çünkü bakımı kolaydır ve uzun ömürlüdür. Beyaz renkte, enerji faturalarını önemli ölçüde azaltabilir.

Sac çatı kaplama

Metal çatı, çatı eğimi beş santimetre fazla olan bir bina için ideal bir seçimdir. Metal, çeşitli nedenlerle diğer ticari çatı kaplama malzemelerinin çoğundan farklıdır. Profesyonel montaj süreci ve malzemenin doğası gereği metal, kurulabilecek en pahalı çatı türüdür. Bununla birlikte, metal çatı kaplama, yirmi ila otuz yıl arasında değişen en uzun hizmet ömrüne sahiptir. Metal, özellikle tek katlı çatıları etkileyen çatlaklara karşı son derece dayanıklı bir malzemedir. Ancak metal çatılar, derzler ve çatı kenarları çevresinde sızıntılara eğilimli olabilir.

Termoplastik Poliolefin

Bu çok popüler malzeme aynı zamanda kullanabileceğiniz düz bir çatı için en iyi ve en uygun malzemedir. Bir TPO çatısı sadece ucuz bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda on ila yirmi yıl arasında değişen iyi bir ömre sahiptir. Ayrıca bu beyaz çatılar, PVC çatıların tüm enerji tasarrufu özelliklerine sahiptir. Ayrıca, sızıntıyı önlemek için ek yerleri ısıl yalıtımlı olduğundan daha az bakım gerektirirler.

Modifiye bitüm çatı

Modifiye bitüm çatı malzemeleri seçeneği diğer ticari ürünlere göre daha ekonomik olarak öne çıkıyor. Modifiye bitümlü çatılar, çatının tabanı olarak bir asfalt tabakası kullanır. Bu yüzey, normal ömrü sadece on ila on beş yıla indiren çatlama ve kabarcık oluşumuna eğilimlidir. Hizmet ömrü daha gelişmiş seçeneklere göre daha kısa olsa da, fiyat katsayısı tek başına modifiye bitümü bazı binalar için en iyi düz çatı malzemelerinden biri haline getirebilir.

Çatı yenileme

Bazen tüm çatıyı değiştirmek gerekli gibi görünse de, daha yakından incelendiğinde genellikle alternatif olarak bir onarım kullanılması önerilir. Mevcut modern çözümlere dayanan çatı yenileme, sızıntıları ve diğer hasar alanlarını onarır ve aynı zamanda şirketinizin çatısını on yıldan fazla korur. Ticari çatı restorasyon kaplamaları, eski ve hasarlı çatıyı tamamen kaplar ve aslında çoğu zaman yeni olduğu zamandan daha iyi bir çatı oluşturur.

En iyi düz çatı malzemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin

İster yeni bir çatıya ihtiyacınız olduğunu biliyor olun, ister uygun maliyetli bir çatı tadilatını keşfetmek isteyin, işiniz üzerinde büyük etkisi olan önemli bir karardır. Araştırma ve danışma, genel çatı değişimini ve düz bir çatı için en uygun malzemeleri mi çözmek istediğinize veya daha doğrusu genel tadilat ve onarımına yönelmek isteyip istemediğinize karar vermede çok önemli bir rol oynamaktadır.

Düz çatılar - artıları ve eksileri

Düz çatıların Viktorya dönemi evlerinde neredeyse hiçbir rolü yoktu, ancak günümüze atlayacak olursak, düz çatıların boyutları ve kullanımlarını hala artmaktadır. Bu her zaman kalitede genel bir iyileşmeye karşılık gelmez, binanın ömrü ve bina sakinlerinin yaşamlarıda etkilidir bundan.

Düz çatıların birçok modifikasyonu, onarımı ve bunların minimum eğimle de olsa eğimli hale dönüştürülmesi sıklıkla görülür, bu nedenle genel ve özellikle düz çatıların ömrünün on ila on beş yıl olduğu hakkında yanlış bir kanı vardır. Bununla birlikte, böyle bir çatı bile, özellikle sahibi düzenli olarak bakımını yapıyor ve koruyorsa, yine de sorunsuz olabilir. Çok sık, yanlış bakım veya daha fazla ayar yapılmaması, çatı yapısındaki hareketin yanı sıra erken arızaya neden olabilir.

Bu nedenle, düz çatının yılda iki kez kontrol edilmesi önerilir, tercihen ilkbahar ve sonbaharda, suyun düzgün çıkışını engelleyebilecek veya bozulmasına neden olabilecek yaprak, çeşitli kalıntı ve kirliliklerin giderilmesini sağlamak, ve olası başarısızlığının herhangi bir işaretini zamanında tespit etmek. Çatı denetimleri de fırtınalardan sonra yapılmalıdır. Bu inceleme yağmur suyu birikimini, olukları ve yağmur suyu tahliyelerini içermelidir.

Evin içinde nem artışı hissederseniz veya duvarda sızıntılardan kaynaklanan koyu lekeler fark ederseniz, düz çatıların daha sık kontrol edilmesi gerekebilir. Bu kontroller, yönettiğiniz binada bilgisayar odaları, ameliyathaneler, kağıt veya belge mağazaları, arşivler, telefon santralleri varsa veya bir garanti rejimi gerektiriyorsa da gereklidir.

Düz çatılı bir ev satın alıyor veya zaten sahibiseniz,

Artıları:
• düz çatılar, daha küçük alanları nedeniyle genellikle daha ucuzdur,
• daha basit bir tasarıma sahip oldukları için inşaat süresi genellikle geleneksel eğimli çatılara kıyasla daha kısadır,
• erişim genellikle daha kolaydır,
• çatının eğimi ile iç alan azalmaz,
• düz çatılar genellikle eğimli çatılardan daha modern ve estetik olarak kabul edilir.

Eksileri:
• düz çatılar genellikle daha yüksek derecede bakım gerektirirler. Dahası, yüzey, üzerinde sık sık yürüyen kişiler tarafından hasar veya zarar görür,
• düz çatıların drenajı, geleneksel eğimli çatılarda olduğu kadar etkili değildir çünkü eğimler yeterli değil ve durgun su (göletler) bir sorun olabilir,
• Düz çatının ömrü genellikle geleneksel eğimli çatıdaki kadar uzun değildir,
• Düz çatıların su girişine karşı başarılı bir şekilde yalıtılması, düzgün yapılmadığı takdirde sorunlu olabilir,
• Çatı onarımları genellikle eğimli çatılarda olduğu gibi daha pahalıdır. Daha yüksek düzeyde bakım ihtiyacı ve daha sık ve muhtemelen daha ciddi onarımlar ancak zamanla artabilir.

Düz bir çatı inşa edildiği gibi amaçlar için genellikle iyi bir tasarım çözümüdür, ancak yalnızca onu kullanmaya özen gösterilmelidir. Örneğin, başlangıçta sadece evi kaplamak, bir anda teras yapmak veya üzerine yüzme havuzu yapmak için tasarlanmış klasik bir alanı ticari veya eğlence amaçlı kullanamazsınız. Eğer yaparsan, hazırlanman gerekecek.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Düz çatı problemlerinizi nasıl çözersiniz? İyi bir çözüm istiyorsanız, sağlayıcılarımızdan biriyle iletişime geçmelisiniz. Her türlü düz çatı için çözümler sunuyoruz: cam bezi ve alüminyum astarlı asfalt şeritlerin montajı ve üretiminden ısı yalıtımı, penetrasyon kaplamasının hazırlanmasına kadar. Fiyat boyutuna bağlıdır. Ayrıca çok çeşitli hizmetler arasından seçim yapma fırsatına sahip olacaksınız: ankraj cıvataları, tavan arası, tavan arası kaplama ve inşaatçılarımızdan biri tarafından sağlanan mineral yün takoz, vb.