Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Duvara Resim Asma

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Duvara Resim Asma

Duvara Resim Asma kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Resimler nasıl asılır ve düzenlenir?

Yeni bir resim veya aile fotoğrafları koleksiyonu asma işlemi oldukça basit görünebilir. İncelenecek parçalar varken, onları asmanın tek bir doğru yolu var. Dekorasyonun herhangi bir alanında olduğu gibi, önce temel ilkeleri anlamanıza ve ardından doğaçlama yapmanıza yardımcı olacaktır ayrıca en ideal düzenleme, en az beklediğiniz düzenleme olabilir. Önce asmak istediğiniz resimleri hazırlayın; onları duvarlara karşı destekleyin ve seçeneklerinizi değerlendirin. Tüm makul seçeneklere bakın. Geriye doğru dururken ve değerlendirirken birisinin parçayı duvara tutmasını sağlayın (önce asılı donanımı, duvarı çizmemesi için maskeleme bandıyla kapatın). Birkaç parçayı grupluyorsanız, onları düzenleyin ve bir kompozisyon bulana kadar yere koyun. Çoğu gruplandırmada, ortak bir iplik tek tek parçaları birleştirir. Belki resimler bir setin veya koleksiyonun parçasıdır; değilse, çerçeveler aynı stile sahip olabilir veya çerçeveler aynı renkte olabilir. Bazen bir gruplandırma, bir referans öğesi gerektirmeyebilir; tek birleştirici tema, çeşitliliği olabilir. Bu tür koleksiyonlar biraz daha zaman alır ve daha az resmi bir oda için en uygunudur. Tam konuma gelince, eski bilgelik, resimlerin göz hizasında asılması gerektiğini öne sürüyor. Bu fikir iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak pek kesin değildir. Parçaları standart yüksekliğin üstüne veya altına asmak için birçok iyi neden vardır. Her ortamda mimariye ve mobilyaya cevap vermeniz gerekecek; Ayrıca içgüdülerinizi takip etmeniz gerekecek. Asma düzeninde birkaç santim kayma, tüm odanın tonunu etkileyebilir: Resimleri hafifçe kanepe veya tabure üzerinde hareket ettirin; alan daha uyumlu, rahat ve keyifli olacaktır. Kapının üzerine küçük bir resim asarak odaya sürpriz bir unsur ekleyin. Doğrudan üzerinde bir dizi fotoğraf çekerek merdiven korkuluğunu vurgulayın. Masanın hemen üstüne birkaç küçük parça asın ve işinizden yukarı baktığınızda size ferahlatıcı bir görünüm verecekler. Kendinize güvenmeyi öğrenin. Böyle hissediyorsanız, biraz farklı bir şey yapmaktan korkmayın.

Küçük odaları dekore etmek için birkaç fikir

Ölçüm ve temel ihtiyaçlar

Resimler orada olmayana kadar delikler için ölçüm yapmayın. Mezurayı çekin ve doğru olan ölçü ve yüksekliği hesaplayın. Çoğu resim için sadece bir çekiç, bir tornavida ve küçük bir merdivene ihtiyacınız var. Resmi gözlerin ortalama seviyesinde asarken, merkezlerini yerden 144 ila 152 cm yüksekliğe yerleştirin. Aşağıdaki formülü kullanın: Çerçevenin yüksekliğini ikiye bölün; bu sayıdan çerçevenin tepesinden duvara olan mesafeyi çıkarın; bu sayıyı 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 veya 152'ye ekleyin. Bu son toplam, resimlerin duvara delinmesi gereken yüksekliği (zeminden ölçülen) temsil eder. Göz seviyesinden farklı olarak içgüdüsel olarak hareket ederseniz, ölçümlerinizde bu kadar tutarlı olmanıza gerek yoktur; bir ızgaraya veya bir dizi parçaya asarsanız, eşit boşluk elde etmek için hassas olmanız gerekir. Kendi eserinizi asma zamanı geldiğinde, en fazla istikrarı sağlayan yöntemi kullanın. Görüntülerin sallanmasını veya eğilmesini önlemek için genellikle iki görüntü kancası kullanmak en iyisidir. Çerçevenin arkasına iki D-halkasını tam karşı karşıya gelecek şekilde takın. Resmi nereye asmak istediğinize karar verdikten sonra, her kancaya bir kalem yapın (isterseniz maskeleme bandı parçalarına); İşaretlerin aynı yükseklikte olduğundan emin olmak için bir su terazisi kullanın. Oda hafif eğimli bir zemine veya tavana sahipse, resimleri düz bir yere asarak başlayın; çarpık görünüyorlarsa, düz görünmelerini sağlamak için onları işaret edin. Bu durumda, video kablosunu D halkaları arasına geçirmek isteyebilirsiniz; resim çok küçük değilse, yine de iki kancayla asın.

Vintage kancalar veya Fransız çubukları gibi resimleri asmak için dekoratif bir kanca, tek bir resme veya gruba başka bir tasarım öğesi ekleyebilir.

Bir diğer önemli husus da "daha az bazen daha çoktur" sloganıdır. Gözünüzün de dinlenebilmesi için kesinlikle odadaki duvarda biraz boş alan bırakmak isteyeceksiniz.

Farklı türdeki görüntülerin bütün olarak görünmesi için nasıl düzenlenir

Uyumsuz öğeler, benzer çerçevelerdeki bir dizi aynı baskıya kıyasla asılması daha zordur, ancak sonuçlar etkileyici olabilir ve gerçekten odada hoş bir atmosfer yaratabilir. Eskizler, yağlı boya tablolar, mimari çalışmalar, portreler ve dekoratif duvar dirseği, asimetrik bir gruplamada serbest formda düzenlenebilir ve oturma odasına rahat bir oturma odası görünümü verir. Çerçeveler çeşitlidir, ancak hepsinin biraz resmi bir izlenimi vardır. Parçalar daha yükseğe asılırsa, yüzerek uzaklaşıyormuş gibi görünürdü; sadece birkaç cm daha alçak olan kanepe, onları zarif bir şekilde sabitler. Önce, duvarda bir delik açarken resimleri ve diğer süslemeleri düzenleyin. Bunları yere ve bir duvara ya da mobilya parçasına yayın; sonuçlar sizin için çalışana kadar onları kaydırın. Bu tür gruplamalar için, aralık tek tip olmayabilir, ancak alanın görüntüler arasında yatay veya dikey olarak uzanan kesintisiz kısımlarından kaçınmaya çalışın. İki resim askısından resim asmak için iki D-halkası kullanıyorsanız, duvardaki kancalarda noktaları işaretleyin ve eşit olduklarından emin olmak için bir su terazisi kullanın; kancaları duvara takmadan önce gerektiği gibi ayarlayın. Bir veya iki adet resim askısı ve çerçevenin arkasına dişli tel kullanıyorsanız, resmi asın ve seviyelendirmek için bir su terazisi kullanın.

Görüntüler arasında simetri nasıl oluşturulur

Resimleri duvara yerleştirmek, resimlerin kendileriyle aynı etkiye sahiptir. Hassas ızgara grafik, resme bir görünüm katar; bir kareye veya dikdörtgene asılmış bir grup resim iyidir, ancak hemde gayri resmidir bu yüzden bir aile odası veya mutfak için idealdir. Görüntü satırları, çok farklı sonuçlarla ortalanabilir, yukarı veya aşağı hizalanabilir. İster bir grup resimle ister tek bir resimle çalışıyor olun, sanat eseri genellikle iki nokta arasında yatay olarak ortalanmalıdır, bu da odanın dengeli görünmesini sağlar. Hayali merkez çizgisi, soldaki farklı boyutlardaki çerçevelerdeki çağdaş fotoğrafları birbirine bağlar. Üst ve alt kısımdaki tırtıklı çizgiler düzenlemeyi vurgular.

Gerdiriciler arasında gerilmiş iki parça iplik, eşit aralık için bir kılavuz sağlar. Bu teknik aynı zamanda bir merdiven boyunca resim asmak için de kullanışlıdır: Duvarda üst ve alt basamaklardan aynı uzaklıkta bir yer işaretleyin ve bu noktalar arasına bir ip geçirin. Resimleri güvenli bir şekilde asmak için çerçevenin her iki yanındaki D halkasını kullanın. Ancak ölçümleri tahmin etmeyin; her zaman bir mezura kullanın. Burada çerçevenin üst kısmından D halkasına kadar olan boşluk resimdeki ip kılavuzundan askıya kadar olan boşluk ile örtüşmektedir.

Sanatsal kurulum söz konusu olduğunda yaygın bir hata, asılı parçaların çok düşük olmasıdır. Müzelerin yaptığını yapın: Sanat eserlerini göz hizasında tutun. İyi bir kural, resmi, merkezi yerden 145 ile 153 cm olacak şekilde asmaktır. Hanenizin çoğu üyesi kısaysa, aralığın en altına odaklanın; tavanı 2.5 m yüksek olan odalarda, sanat eserleri yerden 153 cm'den biraz daha yüksekte asılabilir. Merkezi seçtikten sonra, tutarlılık için ona bağlı kalın. Çalışmaları gruplandırmak için koleksiyonu eksiksiz bir sanat eseri olarak hayal edin. Bu kuralın tek istisnası, mobilya üzerine bir resim asmak istediğiniz zamandır. Örneğin, görüntüyü bir kanepe veya yatak başlığına yerleştirirken, mobilya parçasının genişliğinin yaklaşık üçte ikisini kaplamalıdır. Resmi, çerçevenin alt kısmı mobilya parçasının 20 ila 25 cm üzerinde olacak şekilde asın; görüntü görsel olarak ona bağlı olmalı, üzerinde çok yüksekte süzülmemelidir. Büyük bir üniteye daha küçük bir çalışma asarsanız, kompozisyona duvar resimleri veya başka sanat eserleri eklemeyi deneyin. 300 cm'den daha uzun olan sanatlar için orta nokta kuralını unutun; sadece emin olun alt kenarın yerden yaklaşık 30 cm uzakta olduğunu unutmayın.

Resim nasıl asılır

Örneğin, modern bir galeri yakınlarda başka eserler asılıyken dokusal bir dokunuş ekleyen bir eğimden yararlanır.

1. Bir stratejiye karar verin. Çekice yaklaşmadan önce asacağınız resmin ağırlığını, boyutunu ve şeklini ve duvarlarınızın malzemesini göz önünde bulundurmalısınız. Tuğlaları delebilir miyim? Peki ya fayans? Alçı duvarlarım oraya astığım her şeyi tutar mı? Bu 4 soruyu cevaplarsanız, başlayabilirsiniz.

2. Malzemeleri toplayın. Çekiç, şerit metre ve kurşun kaleme ek olarak, resmi alçı veya alçıpan üzerine asmak için aşağıdaki araçlara ihtiyacınız olacak (temelde daha ağır sanat eserleri için daha fazla ağırlık malzemesi):
Hafif parçalar için: küçük çiviler
Orta ağır parçalar için: resim askıları
Daha ağır parçalar için: büyük çiviler ve bunlara uyan dübeller veya vidalar ve tornavida. Resim bir karo veya cam üzerinde görünüyorsa , çivi ve vida yerine kaliteli, düşük profilli yapışkanlı kancalara ihtiyacınız olacak ve bir tuğla tabana asılıyorsa tuğla kelepçeleri kullanın.

3. Süspansiyonun kendisi. Evet, şu anda bir resmin doğru yüksekliğini elde etme sanatına ilişkin yarı iletken bir çalışma var buna ölçüm denir. Daha spesifik olarak, çerçeveli bir sanat eserinin merkezi yerden 145 cm yukarıda olmalıdır (bu, insan gözünün ortalama seviyesidir ve galerilerin veya müzelerin yüksekliğine göre parçaları nereye asacaklarına karar vermelidirler). Bu yüksekliği bir kalemle işaretleyin, ardından ölçün duvarın merkezini (yan yana) bulmak ve iki noktanın birleştiği yeri işaretleyin. Bu, resminizin merkezinin gitmesi gereken yer! Şimdi parçanın merkezi ile çiviyi çaktığınız yer arasındaki mesafeyi ölçün. Bu farkı duvardaki merkez işaretinizden ölçün, bir çivi (veya bir resim için bir askı, bir duvar dübeli veya bir tuğla kelepçesi) var. Çok ağır bir resim asıyorsanız, çiviyi bulmak için önce çivi bulucuyu kullanın ve çivinin oraya da sığabilmesi için mantıklı bir yerde olduğundan emin olun. Her şey yolundaysa, çiviyi kesin ve işiniz bitti. Pim özel bir yerdeyse, bunun yerine dübel ve vida yöntemini kullanın: Bir delik açın, plastik bir dübelle vidalayın, ardından vidayı sıkın ve dışarı çıkmasına izin verin, böylece bir teli veya testere dişini bir çiviyle yaptığınız gibi doğrudan üzerine geçirebilirsiniz.

Yaratıcılığın zirvesine nasıl ulaşılır

Görüntü iç köşeye yerleştirilebilir. Ev dekorasyonu, bitki mobilyaları, ahşap çömlek kapları ve vazolar içerebilir.
Çekiç ve çivi için hazır değilseniz, onları unutun. Yeni bir resmi göstermenin en tembel yolu, duvara çiviler için delik açmaktan korkan herkes için de en iyisidir: çerçeveyi sandalyenin arkasına, duvara ya da rafta bir yere yaslayabilirsiniz(Duvarlarında çok sayıda tablo asılı olan evlerde bile, dikkatsizce eğilmiş birkaç parça iyi görünüyor gerçekten çok kasıtlı görünüyor!) Hâlâ evinizi döşemeye devam ediyorsanız, ayrıca bir resim rafı düşünün. Eğmek istediğiniz çerçevenin tamamıyla ilgileniyorsanız ve bunları sergileyeceğiniz yeri resmi olarak düzenlemek istiyorsanız, odalarınızdan birine sığ bir resim rafı eklemeyi düşünün veya bir resim çubuğu. Sürekli değişen stilleri sevenler için mükemmel bir çözüm. Değerli duvarlarınızı deliklerden nasıl kurtaracağınızı merak ediyor, ancak sadece tabloları yaslamaktan daha resmi bir görünüm istiyorsanız, bir resim çubuğu düşünün: tavana yakın yükselen bir döküm parçası, resimlerinizi tellerle kancalara asabilirsiniz. Ve sonra canın istediğinde değiştir. Bazı parçaları çerçevesiz bırakın. Bu resimlerin bazılarını antika pazarından eski çerçevelerde toplamış olabilirsiniz, güzel soyma kenarları hepsi ve bu çekiciliğin bir kısmını etkili bir resim çerçevesi için ödemeden saklamak isteyebilirsiniz. Ya da belki sadece güzel kağıt çizimler asmak istersiniz? Bazı sanat eserlerini çerçevesiz bırakmak gayet iyi, hatta bazen daha iyi bir seçenek. Bu ipuçlarını izleyin ve sorunsuz bir şekilde çözebilmeniz için bunları hatırlayın. Bazı ortak kuralları çiğneyin. Ölçeği ve konumu ve görüntüleri eğip eğmemeyi veya çerçevelemeyi düşünürken, önce derin bir nefes alın. İşte sanatla ilgili çiğnemeyi sevdiğimiz favori kurallarımız. Şimdi git ve evde biriktirdiğin tüm sanat eserlerini ortaya çıkar!

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Duvara resim asmak kolay bir iştir, ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız zor olabilir. Yanlış ölçümler veya yeterince güçlü olmayan bir kanca resminizin düşmesine ve kırılmasına neden olabilir. Neyse ki, her şeyin yolunda gitmesini sağlamaya yardımcı olabilecek bu tür işlerde uzmanlaşmış profesyoneller var! Bu blog yazısında, resim asma hizmetleri için bazı profesyonel kaynakları keşfedeceğiz, böylece resimlerinizin bir daha düşmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Wilio, ölçüm yapmak, kanca ve kulp takmak, tabloları asmak için bölgenizde kaliteli profesyoneller bulmanıza yardımcı olur. Hizmetlerinin fiyatı, üzerinde çalışmak için ne kadar zaman harcadıklarına bağlıdır bazı işler sadece birkaç dakika alırken, diğerleri bir veya iki saatten fazla sürebilir.