Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Duvar ve Tavandan Isıtma

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Duvar ve Tavandan Isıtma

Duvar ve Tavandan Isıtma kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Duvar ısıtıcısı nedir ve nasıl çalışır?

Duvar ısıtıcıları, doğrudan duvara monte edilen ve bağlanan ısıtma üniteleridir. En yaygın olarak stüdyo dairelerde, kompakt yaşam alanlarında ve daha küçük ofislerde kullanılırlar çünkü küçük alanlarda herhangi bir yer kaplamadan sıcaklığı tutmak için yeterli ısı üretirler.

Isıtmalı duvar ısıtıcıları banyolarda sağladıkları ısıtma hızı ve optimum termal konfor nedeniyle çoğunlukla kurulur. Banyo ısıtıcıları temel bir anahtarla açılıp kapatılırken, ev ve apartmanlardaki duvar ısıtıcılarında genellikle kolay sıcaklık kontrolü sağlayan bir kadran bulunur.

Duvar ısıtıcılarının başlıca avantajları nelerdir?

İster yerden tasarruf etmek isteyin, ister alanınızı hızlı bir şekilde ısıtmaya ihtiyacınız olsun elektrikli duvar ısıtma, apartman binalarını, küçük evler ve ofis binalarını ısıtmak için en iyi çözümdür. Bu uygun fiyatlı üniteler, kadranın ilk dokunuşunda optimum sıcaklık sağlar ve bakımı kolaydır. Isıtıcıyı duvara monte etmek hızlı ve kolaydır. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç stil ve boyut seçeneğiniz var. Araştırma yaparsanız, hangi alanı ve nasıl ısıtmanız gerektiğini biliyorsanız, bu tip ısıtıcı size birçok soğuk gece için güvenli, konforlu ve uygun maliyetli ısı sağlayacaktır.

Duvar ısıtıcıları güvenli midir?

Duvar ısıtıcıları ek alan ve optimum sıcaklık sağlar, genel olarak bu cihazlarla ilgili bazı güvenlik endişeleri olsa da. Elektrikli duvar ısıtıcıları gaz, kimyasallar veya alev kullanmasa bile, ısıtma serpantinleriyle ilgili belirli bir risk derecesi vardır.

Duvar ısıtma alanının çevresinde optimum bir boşluk bırakmak her zaman önemlidir ve ayrıca alanı yanıcı nesnelerden (perdeler veya kağıt ürünler gibi) ve yanıcı sıvılardan (örneğin oda spreyleri, temizlik maddeleri, vb.) uzak tutmak gereklidir. Kazaen yanma veya yaralanma riskini en aza indirmek için çalışma sırasında üniteyle fiziksel temastan kesinlikle kaçınılması önerilir.

Mobilyaların yerleştirilmesi de aynı derecede önemlidir. Döşemeli sandalyeler veya kanepeler doğrudan ünitenin önüne yerleştirilirse yangın riski daha yüksektir. Bu gerçeği nedeniyle ısı yayılımının küçük bir alanda hapsolduğunu ve ısı birikiminin genellikle döşemede kıvılcımlara ve tutuşmaya yol açtığını. Yangın riskine ek olarak, ısı alan miktarını sınırlayabileceğinden, mobilyaları doğrudan duvar ünitesinin önüne yerleştirmekten kaçının. Prensip olarak, 1 metre kuralına uymak iyi bir normdur: ısıtmanın bu mesafesine herhangi bir nesne koymayın.

Tavandan ısıtma

Tavandan ısıtma nasıl çalışır?

Bir "radyatör" yerleştirmek iyi bir çözümdür sıcak havanın yükseldiği bilinen fiziksel bir gerçek olduğudur. Bu, tavan ısıtmasından şüphe duyan insanlar için ortak bir sorudur. Peki tavan ısıtması nasıl çalışıyor ve neden sadece tavanın yanında değil de tüm odayı ısıtıyor?

Isıtma sistemi, konveksiyon ve termal radyasyon karışımı yoluyla çevreye ısı yayar. Konveksiyon, ısıtıcının yakınındaki havayı ısıtır, termal radyasyon ise odanın her tarafına dağılır. Konveksiyonla ısıtılan hava odada yükselirken, ısı ışınları doğrudan ısıtıcıdan çevredeki yüzeylerden biriyle buluşana kadar "yolculuk yapar".

Radyan ısının aktarıldığı yüzeyler bir sıcaklığa ısıtılır. Örneğin, iç duvarlar genellikle oda hava sıcaklığının üzerindeki bir yüzey sıcaklığında stabilize olur. Tavandan yayılan ısının avantajı, nadiren kaydedilen gerçeğin zemini ısıtmasıdır. Zemin sıcaklığı genellikle ayak bilekleri yüksekliğindeki hava sıcaklığından 2 ila 3 °C daha fazladır. Tavan ısıtıcısı tarafından yayılan ısı bu nedenle esas olarak çevredeki yüzeyler tarafından yayılan dolaylı ısıdan gelir ve yalnızca çok küçük bir kısmı doğrudan tavan ısıtma panelinin kendisinden gelir.

Radyan ısıtmanın en büyük avantajı, çevreleyen yüzey ne kadar soğuksa, o kadar fazla termal enerji çekmesidir. Radyant ısıtma otomatik olarak yayılır, bu nedenle daha soğuk yüzeyler, örn. pencereler veya duvarların kötü yalıtılmış kısımları daha fazla ısı alır, yani ısı en çok ihtiyaç duyulan yerde biter.

Tavan ısıtması nerelerde kullanılabilir?

Tavan ısıtma, diğer ısıtma biçimlerine kıyasla çok geniş bir uygulama alanına sahiptir. Genel olarak, hemen hemen her tür odayı ısıtmak için kullanılabilir. Tavan ısıtması daha çok spor salonları, atölyeler, endüstriyel holler, depolar ve alışveriş merkezleri gibi geniş alanlarda kullanılmaktadır. Ancak, tavandan ısıtma gündüz hastaneleri, bakım evleri, evler, okullar ve laboratuvarlar gibi alanlarda da iyi çalışır.

Tavan ısıtıcısının çıkışı yaklaşık %40 konveksiyona (tavana kadar ısı) bölünmüştür ve radyan ısının yaklaşık %60'ı (ısı aşağı doğru) dır. Binalar genellikle duvarlar, tavan ve zemin boyunca aynı ısı kaybı dağılımına sahiptir, bu nedenle ısının %40'ı tavandan ve %60'ı binanın geri kalanından kaybedilir. Bu nedenle, tavandan ısıtma, diğer faydalarının yanı sıra, hemen hemen tüm bina türlerinde kullanım için idealdir.

Konutlar, tavan ısıtmanın çok nadiren kurulduğu alanlardan biridir. Bunun ana nedeni muhtemelen ev ısıtmasının güçlü geleneklere dayandığıdır. Ancak çalışmalar, egzoz havası sistemi için dış hava armatürleri ile birlikte tavan ısıtma panellerinin geleneksel radyatör sistemlerine kıyasla çok iyi iklimsel sonuçlar sağladığını göstermiştir.

Sadece belirli bir bölümü ısıtmak mümkün mü?

Evet, sözde bahsediyoruz bölge ısıtma bu durumda bile tavan ısıtma üniteleri mükemmel sonuçlar sağlar. Örneğin, işyerleri düşük sıcaklık gerektiren odalarda düzenlenebilir. Radyan ısıtma daha sonra çevredeki yüzeylerin sıcaklığını yerel olarak artırarak ve bir dereceye kadar hava sıcaklığını artırarak daha tolere edilebilir bir çalışma ortamı yaratarak duyusal sıcaklıkta bir artışa katkıda bulunabilir.

Tavandan ısıtma ne zaman uygun değildir?

Tavandan ısıtmanın çalışmadığı pek çok durum yoktur, ancak her teknolojinin sınırlamaları vardır. Örneğin tavandan ısıtma, açık kapılardan hava sızıntısını önlemede diğer ısıtma sistemlerinden daha iyi çalışmaz. Kapının yakınındaki zemin, duvarlar ve herhangi bir mobilya elbette ısıtılır, ancak tavan ısıtması havanın açık kapıdan kaçmasını engelleyemez. Bununla birlikte, tavandan ısıtma, kapı açıkken yüzeylerin içine soğuk hava aktığı için yüzeyleri sıcak tutarak kapının etrafındaki alanda mümkün olan en iyi termal iklimi sağlamaya yardımcı olur.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Duvar ve tavan ısıtması evinizin önemli bir parçasıdır ancak nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu durumda Wilio size yardım edebilir. Duvar ve tavan ısıtma alanında, ölçü üretimi, montajı ve servisi ile m2'ye bağlı fiyatlandırmada hizmet verenleri içeren geniş bir hizmet yelpazesine sahibiz. Mevcut hizmetlerimize göz atın: daha fazla bilgi için montaj malzemesi, elektrik yalıtım bantları, yapışkan bant veya kapaklar vardır.