Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Duvar Ustası

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Duvar Ustası

Duvar Ustası kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Duvarcılık işlerinde yaygın olarak hangi tür malzemeler kullanılır?

Tuğla

Kaliteli ve dayanıklı bir malzeme olup mülkünüzü her zaman güzel ve şık gösterecek. Tuğlalar, geleneksel kırmızılardan modern dokulara ve renklere kadar çeşitli stillerdedir. Genellikle kil, kum, su, bazen kireç veya külden yapılırlar. Farklı tuğla türleri farklı bileşenler içerebilir.

 

Gaz beton

Gaz beton, dolgu maddesi (kum veya uçucu kül), bağlayıcı (kireç ve çimento), su ve gazlı katkı maddesinden yapılan hafif bir yapı malzemesidir. Duvarcılıkta kullanımı, duvar ve tavanların inşası için komple sistemler formunun yanı sıra blok şeklinde de mevcut olması ile kolaylaştırılmıştır. Hafif olduğu için, kullanımı yük taşıyıcı yapıların boyutlandırılmasında ve nakliye sırasında maliyet tasarrufu sağlar. Gaz beton bloklar tuğlalardan daha büyüktür. Taşıyıcı ve çevre duvarlarda kullanılanlar, duvarda sadece yatay derzlerde kullanılan harç sayesinde birbirine geçen dil ve oluklara sahiptir. Bu çok daha az harç derzleri ve duvar işi gerektirir. Yanıcı değildir, iç mekandaki nemi düzenler ve dona karşı dayanıklıdır.

Taş duvarcılık

Taş duvarcılık, çeşitli şekil ve desenlerde bulunabilen işlenmiş taş bloklardır. Ve aynı zamanda kaba taş olarak da bilinen ve "moloz duvarcılık" olarak dabilinir. Taş ocağı, taşı harika görünebilecek daha otantik bir görünüm sağlar.

Beton bloklar

Beton tuğlaya benzer şekilde döşenir. Beton bloklar tuğladan çok daha büyük olduğu için bu duvar işleri çok daha kısadır. Beton bloklar bu nedenle çok popüler bir yapı malzemesidir. Ek olarak, genellikle tuğlalardan daha ekonomiktirler ve ayrıca yangına dayanıklıdırlar. Özellikle vakıflar için sıklıkla kullanıllırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da bir duvar ustası aramalısınız?
Yetenekli bir duvarcılık uzmanı mı arıyorsunuz? Bir evi tuğlalamanız, birkaç oda eklemeniz, başka bir kat inşa etmeniz, çekirdeği değiştirmeniz veya dairenin düzenini değiştirmeniz gerekip gerekmediğini, üstesinden gelebilecek bir duvar ustası bulmanıza yardımcı olacağız. Duvarcılarımız, bir garaj inşa etmekten, tavan arasını yeniden inşa etmeye, bir kış bahçesi eklemeye, sıfırdan bir ev inşa etmeye kadar her şeyi halledebilecek. Teklifleri karşılaştırarak ve bölgenizden en yüksek puan alan ustaları seçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Wilio, temeller, taşıyıcı duvarlar ve kolonlardan bacaya veya şömineye kadar her şeyi sizin için inşa edecek duvar ustaları bulmanıza yardımcı olacaktır.
Duvarcılık işi nedir?
Duvarcılık işi, tüm yapıların harç kullanılarak birleştirilerek inşa edilmesini içerir. Harç, kuruduktan sonra tuğla, beton, taş, mermer ve diğer malzemelerden oluşan bir yapıyı bir arada tutan bir çimento türüdür. İnsan yapımı malzemeler, duvar işlerinde değil, aynı zamanda doğada doğal olarak meydana gelenler için de kullanılır.
Bölgemde bir duvarcılık uzmanı nasıl bulunur?
Bir duvar ustası bulmanın en iyi yolu, Wilio'ya talepte bulunmaktır. İsteğinizi gerekli niteliklere sahip uzmanlara göndereceğiz ve ihtiyacınız olduğunda işi nasıl yapacağını bilen duvarcılardan çeşitli teklifler arasından seçim yapabileceksiniz. Ardından teklifleri karşılaştırın, müşterilerden gelen yorumları ve yorumları okuyun ve projeniz için doğru uzmanı seçmek için bitmiş duvar işlerinin fotoğraflarını görün.
Duvar işini kendim yapabilir miyim?
Birçok duvar işi göründüğünden daha karmaşıktır. Bir ev tadilatı, bahçede taşıyıcı olmayan dekoratif bir duvar da inşa edebilir. Ancak istinat duvarları, temeller inşa etmek söz konusu olduğunda veya bir ustanın mimari planlara ve çizimlere göre inşa edebilmesi gerektiğinde, bu işi profesyonellere bırakmayı tercih etmelisiniz. Tüm duvar işlerinin iyi yapıldığından ve yapının güvenli ve dayanıklı olacağından emin olacaksınız.
Duvarcılık işi için benim tarafımdan sağlanan malzeme ile mi olacak, yoksa duvarcı kendi malzemesini mi getirecek?
Tuğlalar ve diğer inşaat malzemeleri, duvar ustasına danıştıktan sonra sizin tarafınızdan ödenmeli veya teslim edilmelidir. Her zaman gerekli tüm malzemeye yeterince sahip olduğunuzdan emin olun. Duvarcılık işi için fiyat teklifini onaylamadan önce hangi malzemelerin satın alınması gerektiğine karar vermek en iyisidir.
Duvarcılık işi ne kadar sürer?
Duvar işinin uzunluğu, işin türüne, gerekli hazırlık çalışması miktarına ve kaç metre duvar yapılması gerektiğine bağlı olacaktır. Daha küçük duvar işleri, yetenekli bir duvar ustası tarafından birkaç saat içinde yapılabilirken, bir ev inşa etmek gibi daha büyük projeler birkaç hafta sürecektir.
Duvarcılık işi için en iyi malzeme türü hangisidir?
Bu sorunun cevabı büyük ölçüde spesifik projeye bağlıdır. Yığma yapılacak yapının tarzına, ihtiyaçlarına ve konumuna bağlı olarak farklı malzemelerin dikkate alınması tavsiye edilir. Örneğin yapı dış mekana yerleştirilecekse dayanıklı ve hava şartlarına dayanıklı bir malzeme kullanılması gerekecektir. Öte yandan iç tasarım unsurları söz konusu olduğunda nihai ürünün ne kadar dayanıklı olduğu değil görünümü daha önemli olacaktır.
Duvarcılık ne kadar sürer?
Yapılması gereken duvar işinin türüne, gereken hazırlık çalışması miktarına ve kaç metre tuğlaya ihtiyacınız olacağına bağlıdır. Ortalama olarak, bir duvarcı ustası günde 280 ila 500 tuğla döşeyebilir. Daha küçük işler birkaç saat içinde yapılabilirken, bir ev inşa etmek gibi daha büyük projeler birkaç hafta sürebilir.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çalışmayı farklı zamanlarda gerçekleştirebiliriz. Yapmanız gereken ilk şey, duvarcılık hizmetleri sunan bir şirketle iletişime geçmektir. Birçoğu var ve güvenilir olanı seçmek önemlidir. Ancak o zaman sonucun beklediğiniz kadar iyi veya daha da iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Bölgenizde bir duvar uzmanına mı ihtiyacınız var? Ev ve mülk hizmetleri uzmanlarının önde gelen rehberi Wilio yardımcı olabilir. Wilio, bölgenizdeki güvenilir duvar hizmeti sağlayıcılarını bulmanızı kolaylaştırır. Yerel müteahhitleri dakikalar içinde keşfetmek için wilio.com.tr 'i ziyaret edin veya ücretsiz uygulamayı indirin. Sorularınıza somut cevaplar verebilecek ve projeniz için size en iyi çözümü sunabilecekler. Bir profesyonelle temasa geçmeden önce, farklı duvarcılık türlerinin ne olduğunu bilmek önemlidir. İlk adım, bir duvarcı veya taş ustası ile çalışmak isteyip istemediğinize karar vermektir. Her iki esnaf da kendi alanında uzmandır.

Duvarcılık, taş ve tuğla kullanarak duvar örmeyi içeren bir inşaat işidir. Duvar işleri, keski, çekiç, mala vb. gibi farklı aletler gerektirir. Duvar işleri genellikle büyük binaların yapımında kullanılır. Duvar işi, kalifiye işçi olan duvarcılar tarafından yapılır. Duvar işi yapmayı planlıyorsanız, terimin ne anlama geldiğini anlamak önemlidir. Bu terimin çok çeşitli işleri kapsadığını hatırlamakta fayda var. Bu tür işlerin çok tehlikeli olabileceğini bilmek de önemlidir, bu nedenle müteahhitinizin güvenliğinizi ve huzurunuzu sağlamak için gerekli deneyime ve bilgiye sahip olduğundan emin olmanız gerekir.

Duvarcılık, kökenleri piramit inşaatçılarının zamanlarına dayanan çok eski bir zanaattır. Kesme taşlar tapınaklar, saraylar, kaleler ve tüm şehirleri inşa etmek için kullanıldı. Bugün, duvarcılık, taş veya tuğladan sanat eserleri yaratmaya izin veren son derece uzmanlaşmış bir zanaattır. Ancak, duvar işi için hangi malzeme daha iyidir? Evini yenilemeyi planlayan veya yeni bir ev inşa etmek isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan biri de bu. Duvar işleri için malzeme seçimi çok önemlidir. Nihai sonucu etkiler ve hataları düzeltmek imkansızdır. Duvarcılık işi için bir malzeme seçme sorunu, mevcut geniş malzeme yelpazesi nedeniyle karmaşıktır. Hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için avantajlarını ve dezavantajlarını bilmek gerekir.

Bir tuğla duvar veya bu konuda herhangi bir duvar yapısı inşa etmeyi planlıyorsanız, duvar işini yaptırmanız gerekecektir. Şansınız, hangi malzemeleri tedarik etmeniz gerektiği konusunda endişeleriniz olabilir. Bugün piyasada çok fazla yapı malzemesi olduğu için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, tuğla duvarınızın zamana dayanmasını istiyorsanız, doğru malzemeleri seçmek önemlidir. Bazı duvar ustaları kendi malzemelerini getirirken, diğerleri ev sahibinden malzemeleri sağlamasını bekler. Onu iş için işe almadan önce potansiyel duvarcınıza ne beklediğini sormak en iyisidir.

Duvar işini kendi başınıza yapıp yapamayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Ev onarımları ile ev tadilatı arasında bir fark olduğunu anlamak önemli olsa da, çoğu ev sahibi bunu yapabilir. Duvar işi söz konusu olduğunda, ne tür bir işe girdiğinizi bilmek önemlidir. Duvar işleri üç kategoriye ayrılabilir: onarım, bakım ve tadilat. Duvar işçiliği görevini üstlenmeye karar verdiyseniz, bunun kolay bir iş olmadığını bilmelisiniz. Evet, kendi başınıza yapılabilir, ancak çok zaman ve çaba gerektirecektir. Wilio çevrimiçi dizini, projeniz için ideal beceri ve uzmanlık karışımına sahip doğru duvar ustasını bulmanızı kolaylaştırır. Teklif talep formunu doldurmanız yeterlidir, sizi bölgenizdeki ön elemelerden geçmiş, profesyonel duvar ustalarıyla buluşturalım.

Wilio, insanların kendi alanlarındaki en iyi duvar ustasını bulmalarına yardımcı olan bir platformdur. Biz bir rehber veya yellowpage değiliz, müşteriyi iş için doğru kişiye bağlayan kapsamlı bir pazar yeriyiz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Güzel bir eve sahip olmak artık sadece evle ilgili değil. Çevresindeki peyzaj, estetiğin önemli bir parçası haline geldi ve çoğu insanın evinize yaklaştıklarında ilk gördükleri şey evinizin dış güzelleğidir. Bu, duvar işlerini veya diğer herhangi bir dış mekan inşaat projesini, mülkünüzün değerini artırmanın yanı sıra kaldırım çekiciliğini iyileştirmeye gerçekten yardımcı olabilecek bir şey yapar. Ama hangi şirketi işe alacağınızı nereden biliyorsunuz? Dikkate alınması gereken birçok faktör var: Kısa vadeli projeler için mi yoksa uzun vadeli projeler için birine mi ihtiyacınız var? Bu kişi saat başına ne kadar ücret alıyor? Wilio, incelemelere bakmak için saatler harcamanıza gerek kalmaması için tüm bu ayrıntıları sağlayacaktır ve bunu sizin için zaten yaptık bile! Duvarcılık hizmetleri, istinat duvarlarının kurulumundan yeni kaldırımların veya tuğlaların kurulumuna kadar değişebilir.

Birçok farklı tür duvar ustası vardır ve her biri belirli bir hizmet türü sağlar, bu nedenle projeniz için hangi şirketi işe alacağınıza karar verirken iyi seçim yapmanız önemlidir. Örneğin: bazı şirketler istinat duvarları yapımında uzmanlaşırken, diğerleri yalnızca betonlama işi sağlar. Herhangi bir yükleniciyle fiyatları konusunda anlaşmadan önce bir tahmin almak her zaman en iyisidir çünkü ekipman kiralama ücretleri ve ayrıca satın alınması gereken malzemeler (örneğin kum) gibi gizli maliyetler olabilir ama o zaman bile bu, fiyatların bir ülkede geniş ölçüde dalgalanmadığını garanti etmez!

Örnekler

Yapılan eserlerin galerisi Hizmet verenlerimizden

Duvar UstasıMuhammed H.
Duvar UstasıMustafa O.
Duvar UstasıTamer K.
Duvar UstasıBalian A.
Duvar Ustasıİsmail K.
Duvar UstasıDeniz Y.