Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Duvar kağıdı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Duvar kağıdı

Duvar kağıdı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Yapıştırma duvar kağıdı

Yeni teknikler sayesinde, duvar kağıtlarının yapıştırılması fiziksel olarak veya eskisi kadar zaman alıcı değildir. "Duvara yapıştır" duvar kağıdıyla, duvar kağıdı kaplaması oldukça kolay olup, geleneksel duvar kağıdı kaplama yöntemlerine kıyasla %30'a varan oranda zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Başlamadan önce

Duvar kağıdını kaplamaya başlamadan önce birkaç işlem yapmanız gerekebilir. Duvarların tamamen duvar kağıdına hazır olduğundan emin olun. İşlem esnasında hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için en iyi şekilde nasıl ilerleyeceğinizi öğrenin. Kendinize bir takım sorular sorun. Mevcut duvar kağıtlarından herhangi birini sildiniz mi? Duvarlarınız yeni sıvalı mı? Çatlakları macunla kapattınız mı? Eğer bunları yapmadıysanız, duvarların durumunu kontrol edin ve yapıştırma sırasında öngörülemeyen komplikasyonlar olmayacak şekilde hazırlayın, böylece hiçbir şey sıyrılmaz veya soyulmaz. Duvarlar pürüzsüz, kuru ve her türlü kirden arındırılmış olmalıdır. En küçük sorundan bile kurtulmak için astar kağıdı kullanın.

Ne kadar duvar kağıdına ihtiyacınız olduğunu hesaplamak için bir kaç hesaplama yapın. Ne fazla ne eksik. Yedek miktarda duvar kağıdı da alın ama aşırıya kaçmayın. Duvarları ölçerken ve kullanımı hesaplarken, odadaki pencere ve kapıları atlamayı unutmayın. Genelde fazladan %10 duvar kağıdı alınması tavsiye edilir. Tekrar eden büyük bir desene sahip kağıt kullanırken, fazladan bir şeyler de ekleyin. Desen tekrarı genellikle rulo etiketinde veya ürün bilgisinde belirtilir. Kullanılmayan parçaların iadesi konusunda duvar kağıdı satıcısı ile (hüküm ve koşullara bakarak) anlaşabilirsiniz.

Duvar kağıdı satın alırken, tüm makaraların renkleri ve aynı lot numarasına ve etiket numarasına sahip olduğundan emin olun. Çünkü bazı durumlarda yüzey, partiden partiye değişiklik gösterebilir.

Duvar kağıdı kaplamayı planladınız mı? Desenin, yatay bir süspansiyon gerektirmedikçe dikey olarak kurulması tavsiye edilir. Astar kağıdına yapıştırıyorsanız, astar kağıdına ters yönde asın, böylece derzler aynı yerde buluşmaz ve oluk oluşturmaz. Duvarlara tutturulmuş veya yapıştırılmış bir şey var mı diye kontrol edin. Eğer varsa, duvar kağıdını uygulamadan önce vidaları çıkarın ve ara parçaları yerinde bırakın. Her birinin konumunu işaretleyin (örneğin, bir eşleşme ekleyerek). Aralayıcıları daha sonra bulabilmek ve daha sonra tekrar kullanabilmek için kibritleri biraz uzatılmış olarak bırakın.

Duvar kağıdı nasıl kaplanır?

Güvenliğe özellikle dikkat edin. Yapıştırıcıları, kimyasalları ve makasları çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Duvar kağıdı yapıştırıcılarını uygularken ve kuruturken daima iyi havalandırma sağladığınızdan emin olun. Duvar kağıdını bir merdivenin etrafına asıyorsanız, yüksekte çalışacağınız için birinden size yardım etmesini isteyin.

1. Adım: Duvarlar temiz, kuru, düz ve pürüzsüz olmalıdır. Alçı, alçı levha veya ahşap üzerine duvar kağıdı kaplıyorsanız, duvar kağıdının duvara iyi yapışması için bir gün önce evrensel bir astar uygulayın. Duvarlarınız parlak veya pürüzsüz bir boya ile kaplıysa, zımparalayın ve ardından evrensel bir astar uygulayın. Bunun yerine mat boya ile kaplanmışlarsa, kabartma tozu içeren bir deterjanla yıkayın ve duvarların 24 saat boyunca kurumasını bekleyin.

2. Adım: Şimdi hazır karışım kullanmıyorsanız, macunu (yapıştırıcı) hazırlama zamanı.

3. Adım: Duvar kağıdını mükemmel şekilde düz bir asılı işaretten başlattığınızdan emin olmak için duvarın köşesinden 50 cm (disk 53 cm genişliğinde) dikey bir çizgi çizmek için bir su terazisi kullanın. Kusursuz köşe bağlantılarından kaçının. Tüm duvarı duvar kağıdını kaplamayı bitirdiğinizde odaklanabilirsiniz.

4. Adım: Bir fırça veya rulo kullanarak, yapıştırıcıyı yeni işaretlediğiniz dikey çizgiden ince, eşit bir tabaka halinde duvara uygulamaya başlayın. Üstten başlayın ve silindirin eni boyunca ilerleyin. Tavana ulaşmak için merdiveni kullanın.

5. Adım: Duvar kağıdı rulosunu zemine yerleştirin, dikey çizgi ile hizalayın ve duvarın üstüne kadar açmaya başlayın. Tavanda 2-3 cm bırakın.

6. Adım: Duvar kağıdını dikkatlice duvara yaklaştırın ve çubuğun dikey işarete göre hizasını yeniden kontrol edin. Yerleştirmeden memnunsanız, hava kabarcıklarını ve tümsekleri düzeltmek için bir duvar kağıdı malası kullanarak merkezden kenarlara doğru düzleştirin. "Duvara yapıştır" duvar kağıdı kolayca taşınabilir. Kağıt tam istediğiniz gibi yerleştirilmemişse, yavaşça çıkarın ve hareket ettirin.

7. Adım: Fazla kağıdı üstte ve altta bir kesici bıçak ve cetvel ile kesin, ek yerlerini bir rulo ile düzeltin ve ardından her seferinde eklemlerin hizalandığından emin olarak duvar boyunca tekrarlayın.

8. Adım: Bir anahtarın veya çekmecenin etrafına duvar kağıdı uygulamak için, duvar kağıdı şeridiyle örtün ve maket bıçakla etraflarında bir delik açın.

9. Adım: Kapıların ve pencerelerin etrafına duvar kağıdı yapmak istiyorsanız, kapı çerçevelerini ve kapı parçalarını bir duvar kağıdı şeridi ile kapatın, açıyı işaretleyin ve fazla kağıdı kesmek için makas kullanın. Pencere veya kapı üzerinde birkaç cm daha bırakmayı unutmayın. Duvar kağıdını soldaki işarete 45° açıyla kesin. Bir duvar kağıdı malasıyla düzeltin ve fazla kağıdı bir maket bıçak ile kesin.

10. Adım: Radyatörleri duvar kağıdını kaplamadan önce asmanız gerekir, ancak bu mümkün değilse, arkasına duvar kağıdı yapabilirsiniz. Pencere çerçevelerinin/tavanın etrafındaki çentikler için 2 ila 3 cm ekleyerek, pencerenin tavanından veya kenarından radyatör montaj parçasına kadar olan boyutu ölçün. Duvar kağıdının desenleri varsa, bunları bitişik şeritle hizalamak için gereken uzunluğu ekleyin.

11. Adım: Makas, bir cetvel ve bir maket bıçağı kullanarak gerekli uzunlukta duvar kağıdını kesin ve duvara asın. Radyatör montaj parçası etrafında hizalayın.

12. Adım: Boruların etrafına duvar kağıdı yapmak için duvara yapıştırıcı uygulayın, ardından ihtiyacınız olacak duvar kağıdını ölçün ve kesin. Duvar kağıdını borunun arkasına yerleştirin ve düzeltin.

Duvardaki seçtiğiniz, istediğiniz ve hayal ettiğiniz duvar kağıdınız artık mükemmel bir şekilde yapıştırıldı ve duvarda yeni tasarımınızın ve deseninizin tadını çıkarabilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.