Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Drenaj Sistemi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Drenaj Sistemi

Drenaj Sistemi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kanal inşa etmek veya bir konut kanalizasyonunun kurulması

Bir evi genel bir şubeye bağlayan bir kanalizasyon borusuna veya tipik olarak sokak seviyesinin altında bulunan bir ana kanalizasyon borusuna kenar denir. Genellikle uygun şekilde hazırlanmış ve eğimli bir hendekte don derinliğinin altına gömülen bir borudur. Eğim, işin en önemli yönüdür, çünkü borunun yerçekimi ile ne kadar iyi drene olduğunu belirler. Yeni bir yan kanalizasyon kurmanın temel süreci beş ana adıma ayrılabilir. Kurulumun tüm detayları belediye yetkilileri tarafından ele alınır ve borunun ne kadar uzağa gitmesi gerektiği ve borunun her iki ucunun yüksekliği (derinliği) gibi bir veya daha fazlası denetimle onaylanmalıdır. Bir ev tesisatında, kanalizasyon borusu genellikle binanın temellerinde evin ana tahliyesinin çıkışında başlar. Hat daha sonra yokuş aşağı inerek, sapak adı verilen bir bağlantı ile şehir sapağına veya ana bağlantıya bağlandığı noktaya iner. Rakımlar bir lazer altimetre, GPS veya geleneksel ölçüm ekipmanı kullanılarak ölçülebilir.

Eğimi hesaplayın

İlk eğimi hesaplamak için boru yüksekliği ve uzunluğu kullanılır. İlk irtifadan son irtifayı çıkararak irtifadaki toplam düşüşü elde ederiz. Düşüşü borunun toplam uzunluğuna (uzunluğuna) bölmek eğimi verir.
Örneğin, boru hattı 1,8 m derinlikte merkezi ağ ile buluşuyor ve 1,2 m derinlikte evde başlıyorsa, toplam azalma 0,6 m'dir. Boru 24m ise, eğim:

0,6 / 24 = 0,025 veya yüzde 2,5

Kenarlar için standart minimum eğim (çoğu alanda) 2'dir. 30m uzunluğa %2 iniş hesaplanır. Gerçek eğim biraz daha dik olabilir, ancak yerel standartların gerekliliklerini karşılamalıdır. Çok dik bir eğim, sıvıların katılardan daha hızlı akmasına neden olarak tıkanmaya neden olur. Çok sığ bir eğim, uygun drenaj için yeterli hızı oluşturmaz.

Bir hendek kazın ve yatakları döşeyin

Yan kanalizasyonun kazısı dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Sedimenti en aza indirmek için herhangi bir bozuk toprak iyice sıkıştırılmalıdır. Çoğu durumda, kazıyı mümkün olduğunca daraltmak (toprak kaymasını en aza indirmek için) yapmak en iyisidir ancak bu, boru hattının nerede biteceği konusunda kesin bilgi gerektirir. Bazen daha geniş bir hendek gerekebilir.

Kazının tabanı düzgün ve sıkıştırılmış olmalı ve gerekli eğimi takip etmelidir. Yataklama malzemesi, genellikle kum, boruya sürekli destek sağlamak için genellikle hendeğe yerleştirilir. Kumun eğimi de toprağa göre çok daha kolaydır, bu da boruyu kurmadan önce eğimin ince ayarlanmasını sağlar.

Boruyu takın

Kanalizasyon borusu adım adım takılır, genellikle boru hattının alt ucundan başlayıp daha yüksek bir irtifaya ilerleyin. Modern kanalizasyon borusu PVC'den yapılmıştır ve bir conta veya solvent yapıştırıcı ile bağlanmıştır. Konut kablolaması için standart boru boyutu 10 cm'dir. Gerekli boru malzemesini ve boyutunu yerel standartlar belirler.

Boru bağlantılarındaki sızıntılardaki değişiklikleri en aza indirmek için borunun her bir parçasının dış ucu yokuş yukarı bakmalıdır. Boru hattı, yerel spesifikasyonlara göre merkezi ağa bağlanır. Çizimin sonunda, çoğu standart, bir tesisat yayı kullanarak emme veya temizleme borusuna kolay erişim sağlayan bir veya iki ayırıcı gerektirir.

Hendeği doldurun

kanalizasyon ve son kontrolden sonra hafriyat dolgusu yapılarak proje tamamlanır. Doldurma işlemi genellikle boruyu koruyan ve borunun etrafındaki boşlukları ortadan kaldıran bir kum tabakasıyla başlar. Hendek daha sonra toprakla doldurulur, her katman çökmeyi önlemek için dikkatlice sıkıştırılır.Genellikle gerekli olan, sıkıştırılmış toprağın ilk katmanına bir uyarı bandı yerleştirmek iyi bir fikirdir. Bu, çalışanları boru hattının varlığı konusunda uyaracak ve bölgedeki herhangi bir kazı sırasında kazara hasar oluşmasını önleyecektir.