Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Doğalgaz Tesisatçısı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Doğalgaz Tesisatçısı

Doğalgaz Tesisatçısı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da bir gaz memuru arıyorsunuz?
Bir gaz kazanını tamir etmeniz, gaz dağıtımının tamamen yeniden yapılandırılmasını sağlamanız veya basitçe bir gaz sobası bağlamanız mı gerekiyor? Gazı asla hafife almamalısınız. Bu nedenle, evinizde bir gaz kazanı, soba veya başka cihazlar varsa, bunların bakımı, onarımı ve montajı için her zaman profesyonel olarak eğitilmiş bir gaz mühendisine başvurmalısınız. Profesyonel bir gaz mühendisi, gaz kazanlarının bağlanması ve onarımı, gaz dağıtım sistemlerinin kurulması veya onarımı, gaz bağlantılarının yapılması ve tüm acil durumlarla ilgilenecek, böylece tüm cihazlarınızı güvenle kullanabileceksiniz. Wilio, bölgenizde herhangi bir kurulum, onarım veya revizyon konusunda size hemen yardımcı olacak profesyonel gaz teknisyenlerini bulmanıza yardımcı olacaktır.
Bir gaz memuru hangi becerilere sahiptir?
Gaz mühendisi, gaz boru hatlarının montajını, döşemesini ve sabitlemesini gerçekleştirebilir, boru hattı bağlantılarını dişler, soketler, flanşlar kullanarak bağlayabilir, kontrol, kokulandırma ve ölçüm istasyonlarında bakım işlerinin nasıl yapılacağını bilir. Metalik ve metalik olmayan malzemelerin birleştirilmesinde kaynak işlerinin yanı sıra boru tesisatı ve yalıtım işleri, mastarlar ve güvenlik cihazları takabilir. Gaz üretimi, arıtımı, taşınması ve dağıtımında gaz faaliyetlerini gerçekleştirir. Gaz operatörü, toprak işleri ve boru hatlarının döşenmesi ile ilgili faaliyetleri organize edebilir. Basınç testleri dahil, gaz basıncı altında gaz boru hatları üzerinde çalışırken yönelim, açık ve kapalı alanlarda gaz kaçaklarını tespit edip güvence altına alabilir, gaz endüstrisinde kullanılan teknolojik ekipman üzerinde profesyonel ve özel çalışmalar yapabilir, propan-bütan numune alma ekipmanının boru hattı kurulumunu ve bakımını gerçekleştirebilir. . Kurulumla ilgili çalışmaların yanı sıra ağların çalışmasını, kullanılan istasyonların işletimini ve bakımını (ölçüm, düzenleme, koku giderme, sıkıştırma) ve ayrıca bakımları dahil olmak üzere iç kablolama ve cihazların kurulumunu sağlayabilir.
Bir apartmanda gaz dağıtımı ne sıklıkla kontrol edilmelidir?
Cihazın ana gaz vanasının önünde mi yoksa arkasında mı bulunduğunu ayırt etmek gerekir. Gaz tedarikçisi, dağıtım ağının güvenli çalışmasını ve bakımını sağlar - bağlantılar, boşaltma istasyonları (iletim ve dağıtım ağı arasındaki istasyonlar) ve kontrol istasyonları (basıncı gerektiği gibi ayarlayın), ana gaz kapatma dahil. HUP'un (ana gaz kapatma) arkasında, evin sahibi veya yöneticisinin sorumlu olduğu gaz örnekleme cihazları (örn. Doğal gaz sayacı - sözde gaz sayacı, konut dağıtımı, gazlı cihazlar, örn. Kazan, soba, su ısıtıcısı; ev dağıtımı) vardır. Her üç yılda bir kontrol edilmeli ve 6 yılda bir profesyonel bir test yaptırılmalıdır.
Gaz ekipmanının önleyici muayeneleri ne zaman yapılmalıdır?
Gaz örnekleme ekipmanının düzenli teknik muayeneleri ve testleri sadece güvenlik açısından değil, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan verimli çalışma açısından da gereklidir. Profesyonel olarak kalifiye bir kişi tarafından yapılmalıdır. Kontrol aralığı, üretici tarafından kullanım talimatlarında belirtilmiştir. Kural olarak, kazanlar ve gazlı su ısıtıcıları için yılda bir, gaz sobaları ve fırınlar için iki yılda bir, gaz dağıtımı için 3 yılda bir, ayrıca 6 yılda bir profesyonel bir gaz dağıtım testi yapılmalıdır. Yılda bir kez ısıtma sistemi incelenmeli ve kontrol ve güvenlik cihazlarının ve bağlantı parçalarının işlevi ve yanma havası beslemesi kontrol edilmelidir. Baca gazı çıkarma ekipmanı da denetlenmelidir - örneğin, bacaların düzenli temizliği ve profesyonel muayenesi sağlanmalıdır. Önleyici muayenede özellikle aşağıdaki eksiklikler giderilerek tasarruf sağlanabilir: • herhangi bir gazlı cihazdaki brülörlerin yanlış ayarlanması veya kötü teknik durumları (paslanmış, yanmış, kirle tıkanmış), • akış ısıtıcılarında veya kazanlarda değiştirilebilir yüzeylerin tıkanması, • Dağıtım hatlarındaki sızıntılardan doğal gaz sızıntısı (mekanik bağlantıların, flanşların, ...) incelenmesi.
Gazlı cihazları nasıl kullanmalıyım?
• Üreticinin talimatlarında yer alan gazlı cihazların çalıştırılması ve bakımı için talimatları izleyin. • Her zaman gaz cihazlarını ve gaz hatlarını üretici ve tedarikçilerinin kullanım talimatlarına göre kontrol edin ve bakımını yapın. • Gazlı cihazı yalnızca tasarlandığı amaç için kullanın. • Gazlı cihazın bulunduğu odada yeterli hava beslemesi olduğundan emin olun. • Baca gazları havaya karışan (gaz sobası, fırın, gazlı ısıtıcı) cihazın kullanıldığı alanın uygun şekilde havalandırılmasını sağlayın. • Yalnızca profesyonel niteliklere ve gerekli yetkiye sahip kişilere gazlı cihazların onarımını, bakımını ve denetimini emanet edin.
Bir gaz memuru ne iş yapar?
Profesyonel olarak eğitilmiş bir gaz mühendisi, gaz kazanlarının elden geçirilmesi, onarımı ve bakımı konusunda size yardımcı olabilir. Gaz kaçaklarını kontrol edebilir. Gazlı ocakların bağlanması veya bağlantısının kesilmesi konusunda size yardımcı olacak ve sertifikalı bir çalışan tarafından garanti kartında size bir onay sağlayacaktır. Mülkünüz için yeni bir gaz bağlantısı yapabilir veya daireniz, eviniz veya şirketinizdeki gaz dağıtımının tamamen yeniden yapılandırılmasını sağlayabilir. Gaz ekipmanı üzerindeki HAD kapaklarının ve hortumlarının değiştirilmesini ve gaz dağıtım sistemindeki basınç testlerini ve muayenelerinin yanı sıra HUP'un (ana gaz kesme vanası) değiştirilmesini gerçekleştirir ve gaz sızıntılarını ve kazaları ortadan kaldırır. Wilio, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacak, bölgenizden kaliteli bir uzman bulmanıza yardımcı olacaktır.
Gaz memuruna ekipman sağlamalı mıyım yoksa kendisi mi getirecek?
Çoğu profesyonel gaz teknisyeni kendi aletlerini kullanır, ancak kurulacak gaz ekipmanı ve sarf malzemeleri, gaz teknisyenine danıştıktan sonra sizin tarafınızdan ödenmeli veya tedarik edilmelidir. Profesyonel gazcılar, bir gaz tesisatı için hangi malzemelerin gerekli olduğunu bilir, bu nedenle malzeme veya ekipman satın almadan önce gaz şirketinize danışmanızı öneririz. Ancak, zaten ekipman ve sarf malzemeleri satın aldıysanız, size bir fiyat hesaplaması göndermeden önce gaz şirketinizi bilgilendirin.
Wilio Kullanarak Gaz memuru Nasıl Kiralanır?
Bölgenizde yetenekli bir gaz memuru bulmak kolaydır. Sadece bir talep girin. Wilio daha sonra bölgenizde bulunan, gerekli becerilere sahip ve işi zamanında nasıl yapacaklarını bilen profesyonelleri bilgilendirir. O zaman tek yapmanız gereken, aldığınız teklifler arasından seçim yapmak. Wilio ile kaliteli hizmeti uygun fiyata alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bireysel gaz şirketlerinin işlerinin kalitesini müşteri puanlarına ve incelemelerine bakarak görebilirsiniz. Yalnızca gerçekleştirilen hizmet için ve ancak tamamlandıktan sonra ödeme yaparsınız.
Gazdan kim sorumludur?
Ana gaz kapatmadan (HUP) sonra doğalgaz dağıtıcısının sorumlu olduğu gaz tesisidir. HUP'tan doğal gaz cihazına kadar müşterinin, yani mülk sahibinin sorumlu olduğu bir gaz besleme cihazıdır. Apartman binalarında, ortak gaz dağıtımından apartman sahipleri topluluğu veya ev yöneticisi sorumludur. Gazlı cihazlar dahil olmak üzere, gaz sayacının arkasındaki (apartman dairelerinde) gaz dağıtımından daire sahipleri sorumludur. • Doğalgaz dağıtıcısı, ana gaz kapatmasına kadar olan gaz ekipmanından sorumludur. Ana gaz kapatma, onu örnekleme cihazlarından ayırır. • Çıkış gazı ekipmanından genellikle mülkün sahibi olan müşteri sorumludur. • Apartman binalarında, ortak gaz dağıtımından apartman sahipleri topluluğu veya ev yöneticisi sorumludur. • Gaz sayacının arkasındaki (apartman dairelerinde) cihazlar dahil gaz dağıtımından daire sahipleri sorumludur. • Evde bir kazan dairesi varsa, yönetici veya mülk sahipleri topluluğu da sorumludur.
Gaz sızdırma durumunda ne yapmalıyım?
Bir gaz sızıntısından şüpheleniyorsanız, aşağıdaki güvenlik talimatlarını izleyin: • Tüm kapıları ve pencereleri açın. • Gazlı cihazları ve gaz beslemesini kapatın. • Açık alev kullanmayın (kibrit ve çakmak yakmayın). • Elektrikli zil, elektrikli aletler ve telefonlar kullanmayın. • Elektrikli cihazların güç kablolarını çıkarmayın. • Asansör kullanmayın. • Sigara içmeyin. • Evin diğer sakinlerini uyarın ve binayı terk edin. • Gaz kuruluşunun acil servisini evin dışında veya kaçış yeri ile telefonla bilgilendirin. • Kilitli alanlardan gaz kokusu gelirse, aynı anda polise veya itfaiyeye haber verin. • Sızıntı yerini acil durum ve arıza hizmeti için uygun hale getirin. • Gaz kaçağını asla alevle tespit etmeyin, her zaman bir köpükleştirici madde (deterjan veya sabun) kullanın. Gaz sızıntısı, sızıntının olduğu yerde kabarcık oluşumu ile kendini gösterir. Daha büyük gaz sızıntıları koku ve muhtemelen duyma yoluyla kolaylıkla tespit edilebilir.
İpuçları ve püf noktaları

İyi görev anahtardır

Uzmanın düşüncenizin tam olarak ne olduğunu bilmesi için, hangi işin ve ne ölçüde yapılması gerektiğine dair en doğru açıklamayı yazın.

Uygulamayı kontrol edin

Tüm işlerin iyi yapıldığından emin olmak için, hem iş sırasında hem de tamamlandıktan sonra işi kontrol edin.

Bütçe ve zaman

Görevin tamamlanma tarihi için gereksinimlerinizi eklemeyi unutmayın. Karşılanması gereken bir bütçeniz varsa, en başta hizmet sağlayıcınıza bildirin.

Gasman benim için ne iş yapacak?

Gaz kazanının revizyonu ve bakımı
Yüksek yüzey sıcaklıklarının geliştirildiği bir gaz kazanında bir yanma işlemi gerçekleşir. Bu nedenle, bu cihazların sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için, kazanın revizyonu sadece yasa gereği değil, aynı zamanda üreticilerin kendileri tarafından da gereklidir. Revizyon sadece kombinin sorunsuz çalışmasını sağlamakla ilgili değil, aynı zamanda bir kazan arızası ve bir karbon monoksit kaçağı durumunda tehlikeye girebilecek güvenlik ile ilgilidir. Normal hizmet sırasında, ısı değişim yüzeyleri temizlenir, bu da alev ve su arasında ısı transferini sağlar, bu da üretici tarafından belirtilen cihazın verimliliğinin elde edilmesinin temelidir. Aşırı derecede aşınmış parçalar gerekirse değiştirilecektir.
Kazan revizyonunun teyidi
Sigortalı bir olay durumunda, yapılan revizyonun teyidi (protokol) gereklidir. Yapılmayan incelemeler ve servisler sonucunda sigorta şirketi, yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmediğiniz için size hasar için tazminat ödemeyecektir. Kararnameye göre 50 KW üzerindeki her cihaz yılda bir kez güvenlik denetiminden geçmek zorundadır. Kanuna göre, yalnızca ilgili yetkilere sahip profesyonel olarak kalifiye bir kişi, gaz ekipmanının onarımını, bakımını, teknik denetimlerini ve testlerini yapabilir.
Gaz sobası ve gazlı ocakların montajı
Bir gaz sobası veya gazlı ocak bağlamak, bir gazcının sizin için yapabileceği en yaygın işlerden biridir. Gaz kaynağı hortumu, vidaları ve diğer sarf malzemelerini tedarik edecek ve gaz ekipmanını bağlayacaktır. Daha sonra kurulu cihazı test eder. İşin tamamlanmasının ardından, gaz operatörü size, gaz ekipmanının arızalanması durumunda başarılı bir şikayet için gerekli olan bir kurulum sertifikası vermelidir.
Yeni bağlantılar, gaz tesisatının yeniden modellenmesi veya gaz sayacından cihazlara yeni gaz tesisatı
Mülkünüze gaz getirmeniz gerekirse, gazcı sizin için bağlantı kuracaktır. Gaz şirketi ayrıca mevcut gaz tesisatlarını sizin için yeniden şekillendirebilir ve mevcut prizlerin yerini değiştirebilir. Ayrıca, gaz sayacından cihazlara kadar sizin için tamamen yeni gaz kurulumları gerçekleştirebilir. Daha sonra tüm kurulumu test edecek ve size bir kurulum sertifikası verecektir.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Bir apartmandaki gaz boruları yılda en az bir kez kontrol edilmelidir. Çoğu gaz sızıntısı, boruların ve cihazların bağlantılarında meydana gelir. Gaz kokusu aldığınızda, en yakın çıkıştan hemen evi veya apartmanı terk edin, binanın tam adresi ve etkilenen daire sayısı hakkında acil servisleri arayın.

Gaz cihazları son derece verimlidir. Kullanılan aynı miktarda elektrik için bir elektrik ünitesinden daha fazla ısı üretirler. Gazlı cihazlar ayrıca oda içinde daha eşit ısı dağılımı sağlar, bu özellikle yüksek tavanlı odalarda veya zemin ile tavan arasında geniş sıcaklık farkları olan odalarda önemlidir.

Bir apartmanda gaz borularının muayeneleri kanunen gerekli, ancak bu onların önemli olmadığı anlamına gelmez. Bireysel ünitelere doğal gaz taşıyan borular, güvenli olduklarından emin olmak için düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bir bina sahibi bu boruları ne zaman kontrol ettirmelidir? Yılda bir kez.

Gazlı cihazlar, doğru şekilde kullanıldığında ve bakımı yapıldığında güvenlidir. Ancak, düzenli olarak bakım yapılmayan gazlı cihazlar tehlikeli olabilir. Evinizdeki veya işyerinizdeki gazlı cihazlarla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen bir profesyonelle iletişime geçin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Gaz uzmanları bugünün dünyasında bir zorunluluktur. Gaz sobası ve ocak kullanan bu kadar çok insan varken, kurulumunuzun güvenli ve emniyetli olduğundan emin olmanız gerekir. Wilio, gaz alanında deneyimli profesyonellerden kaliteli hizmet sunuyor! - Wilio'daki profesyonelleri seçmek için birçok neden var. Bunlardan bazıları şunlardır: yüksek güvenlik standartları, yeni ekipmanların kurulumunun yanı sıra mevcut ekipmanların onarımı, her türlü kurulum ve onarım ( gazlı ocaklar vb.) hakkında kapsamlı bilgi, rekabetçi fiyatlarla kesintisiz acil servis bu da sizin yapmadığınız anlamına gelir. Bir hafta sonu sırasında acil bir durum veya sızıntı olursa kullanılabilirlik konusunda endişelenmenize gerek yok!