Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Dış Cephe Sıvası

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Dış Cephe Sıvası

Dış Cephe Sıvası kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Cephe Sıvası

Dış cephe sıvaları

Sıva, duvarın mukavemetini artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Amacı duvar yapılarını süslemektir. Dış duvarların sıvanması, pürüzlü yüzeylerin ve pürüzlü duvarların sıva adı verilen plastik bir malzeme ile kaplanması işlemini ifade eder. Kum, kireç veya çimentonun su ile karıştırılmasıyla hazırlanır.

Dış duvarların sıvanması için sıva gereksinimleri:

Dış duvarları sıva yaparken çeşitli sıva gereksinimlerini karşılamak gerekir. Bu nedenle, duvarınızda mükemmel sıvayı elde etmek için bu gereksinimleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Gereksinimler aşağıda listelenmiştir:
 • Sıva ekonomik olmalıdır.
 • Sıvanın dayanıklılığı yüksek ve sert olmalıdır.
 • Sıva yapışmalıdır.
 • Sıva her türlü hava koşulunda uygulanabilmelidir.
Dış duvar sıva yöntemleri:

Dış duvarları sıva yaparken aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Öncelikle duvardaki yatay pimlerin tesviye ve sabitlenmesi ölçü aletleri kullanılarak yapılmalıdır.
 • Duvarlarda yatay pimler tamamlandıktan sonra duvar yüzeyindeki çıkıntılar kesilerek temizlenir.
 • Daha sonra ilk kat harç uygulanır (yüzeyden 15 mm'ye kadar).
 • Beton yüzeye sıva uygulamasını iyileştirmek için çimento esaslı perdah macunu uygulanır.
 • Duvar yüzeyini sıvadıktan sonra, kirişler ile duvarlar arasındaki oluk genişliğinde, zımpara ile hava koşullarına dayanıklı sızdırmazlık maddesi ile doldurulmuş bir kesim oluşturulur.
 • Bu yöntemi uyguladıktan sonra dış duvarın sıvası tamamlanacaktır, ancak kendiniz yapmak istiyorsanız zordur. Bu nedenle, bir sıvacı tutmalı ve yüksek kaliteli malzemeler kullanmalısınız.
Dış duvarı sıvamanın avantajları:
 • Dış duvarı sıvamanın çeşitli avantajları vardır:
 • Dış duvarı sıva ile iyileştirebilir ve üzerine çeşitli perdahlar yapabilirsiniz.
 • Sıvalı duvarlar size daha iyi bir yaşam kalitesi sağlayacaktır.
 • Sıva yapıldıktan sonra duvarlar kalıcı olacaktır.
 • Sıva, duvarları nem, ısı, yağmur ve diğer iklim koşullarından koruyabilir.
 • Sıvanın yapısı kontaminasyon içermez.

Dış duvar nasıl sıvanır

Dış cepheleri sıvamada kullanılan yöntem ve teknikler sıvamaya çok benzer. Süreci yönetmek kolay değildir. Ancak, zaman ayırırsanız bunu başarılabilirsiniz. Emin değilseniz veya binanız eski ve kırılgan ise, masraflı hatalardan kaçınmak için bir sıvacı kiralamak daha iyidir.

Havanın belirleyici bir rol oynayacağını akılda tutmak önemlidir. Don çatlamaya neden olabileceğinden, kış aylarında sıvadan kaçının. Her zaman olduğu gibi sıva yapmak istediğiniz alanın tamamen temiz olduğundan emin olun. Ayrıca, tüm gevşek parçacıkların ve kalıntıların süpürülmesi de gerekecektir.

Dış cephe sıvası

İç ve dış duvarları sıvama arasındaki en önemli fark, kullanmanız gereken sıva türüdür. Dış cephelerde kesinlikle iç sıva kullanılmamalıdır. Bunun yerine çimento ve alçı kumu karışımı kullanmalısınız. İç duvarlarda olduğu gibi, birkaç kat seyreltik PVA dış duvarlar için de faydalı olacaktır. Sıvayı her zamanki gibi bir spatula ile uygulayın. İlk kat için katman yaklaşık 5 mm kalınlığında olmalıdır. Bu, sıvanın duvara yapışabilmesi için uygun kalınlıktır.

İkinci katı uygulamadan önce savayı sıyırdığınızdan emin olun. İkinci katman 10 mm kalınlığında olmalıdır.

Dış cephe sıvası nasıl doğru uygulanır?

SSB ve yığma duvarlar, hatlar ve seviyelerdeki varyasyonların bir sonucu ve doğal olarak meydana gelen şakül hatlarındaki değişikliklerin ayrı ayrı üstesinden gelmek için evlerin dış cepheleri sıvalıdır. Tek tek duvar koridorlarında ve ayrıca SSB ile kâgir duvar arasında çok sayıda bağlantı olduğu için, bu derzler yağmur suyu girişine eğilimlidir. Dış cephe su yalıtım sıvası, su geçirmez bir bina zarfı sağlamak için bir zorunluluk haline gelmektedir.

Dış cephe sıvası kalınlığı <20 mm olduğu için genellikle çift kaplıdır. Sıva kalınlığı 15 mm'den fazla ise iki kat çimento sıva tavsiye edilir.

Sıva, güzel bir dış cephe yaratmak için karmaşık tasarımlar ve sanat eserleri oluşturmak için de kullanılır.

Sıva uygulaması

Sıvayı uygularken, kâgir duvarların, kolonların ve yapı elemanlarının, sıva uygulamasını etkileyebilecek toz, yağ, çimento kalıntıları veya diğer biyolojik malzemelerden arınmış olup olmadığını daima kontrol edin. Duvarın tamamlandığı tarihten itibaren mümkün olan en kısa sürede dış sıvaya geçilmelidir. Sıva yapılacak yüzey, çimento harcı kâgir duvara uygulanırken çimento harcından su / nemi emmeyecek şekilde düzgün ve hala ıslak olmalıdır. Bir harç karıştırıcısı, tepsi, kova vb. gibi tüm ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun. Bir tel örgü, farklı malzemelerin genleşmesi ve büzülmesinden kaynaklanan çatlakları önlemek için yığma duvarın ve SSB'nin birleşim yerine takılmalıdır. Kâgir duvara uygulanan sıvanın düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olup olmadığını kontrol edin.

Dış sıva için ipuçları

Sıva için karışık çimento (PPC / PSC) önerilir. İkinci katı uygulamadan önce her zaman ilk katın düzgün yapışması için ilk kat sıvanın üç gün sertleşmesine dikkat edilmelidir. Yağmurlu mevsimlerde suyun duvardan evin içine akmaması için her yerde bir oluk olduğundan emin olun.

Sıva harcı karıştırılırken tüm çimento, kum, elyaf ve su yalıtım bileşiğinin kuru halde iyice karıştığından emin olun ve ardından istenen kıvamı elde etmek için su ilave edin.

Çimento, su, kum, elyaf ve su yalıtım karışımının karıştırılması

Çimento sıva miktarı karıştırıldıktan sonra 1 saat içinde kullanılacak şekilde hazırlanır. Daha iyi bir yapışma sağlamak için ikinci katı uygulamadan önce ilk kat sıva yüzeyini ıslak halde pürüzlendirin. En önemlisi sıvanın en az 10 gün sertleşmesini sağlamaktır.