Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Dış Cephe Saç Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Dış Cephe Saç Kaplama

Dış Cephe Saç Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.502 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sac metal cepheler

Metal kaplama tasarımının sonsuz olanaklarını keşfedin.

Metal kaplama, onlarca yıldır mimarideki kıvrımları ve değişiklikleri kucaklıyor. Louis Sullivan'ın delikli sacından Frank Gehry'nin titanyum halkalarına kadar tasarımcılar, biçimsel esneklikleri ve bitişleri için metal kaplamayı benimsediler. Popülaritesi öncelikle hem avangard hem de yaygın olan inanılmaz çok yönlülüğünde yatmaktadır.

Ataşman sonsuz görünebilir ancak, bu malzemenin gücü sayesinde, farklı yüzeyler, şekiller ve yöntemler sayısı onu bina kabuğu için kullanan mimarlar için bir meydan okumadır. Bu makalede, bir sonraki projeniz için hangi metal kabuk ürününün ideal olduğuna karar vermenize yardımcı olacak seçenekleri tartışıyoruz.

Metal kaplama sistemleri

Metal, hava koşullarına karşı korumanın yanı sıra çarpıcı bir dış yüzey sağlamanın çok önemli olduğu yapısal olmayan yağmur perdesi kaplama sistemlerinde yaygın olarak kullanılır. Açılıp kapanabilen, dövülebilir yapısı sayesinde metal paneller bir binaya çeşitli şekillerde birleştirilebilir ve yapıştırılabilir. Her sistem, inşaat karmaşıklığı ve estetik tasarım açısından farklı avantajlar sunar.
En çok kullanılan sistemler şunları içerir:

Dik kenet: En iyi bilinen sistemlerden biri olan kenet muhafazası, her bir panel arasındaki sağlam bükülmüş bağlantılarla karakterize edilir. Gizli tutturma detayları, zarif mimari dış mekanlara izin vererek, onu tipolojiler içinde popüler bir seçim haline getirir. Dik kenet sistemleri, alüminyum, galvanizli veya paslanmaz çelik, titanyum, çinko ve hava koşullarına dayanıklı çelik (Cor-ten) dahil olmak üzere birçok farklı metal türüyle kullanılabilir.

Snaplock: Daha kolay bir alternatif sabit dikiş, geçmeli kilit benzer bir yivli profil gösterir, ancak takmak için özel bir kapatma cihazı gerekmez. Snaplock panelleri birbirine "geçecek" şekilde tasarlanmıştır ve kolay kurulum sunar.

Kilitleme: Kilitleme sistemi, dramatik ekspres bağlantılarla daha pürüzsüz bir görünüm sunar. Birbirine bağlı metal kaplama panellerin genişliği değişebilir ve yatay, dikey ve hatta çapraz olarak çalışacak şekilde detaylandırılabilir.

Düz kilit ve shingle: Flatlock paneller birbirine sabitlenerek düz, esnek ve ince bir cephe oluşturulur. Sistem, daha derin ifade çizgileri oluşturarak baş aşağı da kurulabilir; buna "Ters Düz Kilit" denir. Düz sistemin önemli bir varyasyonu için, birbirine bağlı karo şekillerine katlanmış paneller kullanarak shingled metal bir cephe oluşturmak mümkündür.

Kaset: Büyük karolar için ideal olan açık derzli kaset sistemi 13 metreye kadar devasa panellerle kullanılabilir. Kartuşlar bükülür ve görünmez klipslerle genellikle alüminyum bir çerçeveye takılır ve modern bir düz görünüm oluşturur.

uzman bir üretici tarafından barış, mevcut bir sistemi değiştiren veya tamamen yeni bir şey yaratır. Bu durumda, uyarlama maliyetleri önemli ölçüde artıracağından proje bütçesinin dikkate alınması gerekecektir.

Malzemeler

Metal kaplama, her biri kendi güçlü ve zayıf yönleri olan sayısız farklı malzeme içerir. Malzeme seçiminiz, gerekli estetik parametreler, iklim koşulları, seçilen inşaat sistemi, bitişik malzemelerin doğası ve inşaat bütçesi dahil olmak üzere bir dizi projeye özgü faktörden etkilenecektir.

Aşağıdaki malzemeler metal kaplama için en yaygın malzeme seçenekleri arasındadır:

Paslanmaz çelik: İnce bir krom oksit tabakası ile kaplanmış çeliğe genellikle paslanmaz çelik denir. Krom, korozyonun oksidasyon sürecini önlemeye yardımcı olur, bu nedenle malzeme paslanmaya karşı dayanıklıdır. Paslanmaz çelik, temiz ve cilalı yüzeyiyle de popülerdir.

Galvanizli çelik: Galvanizli çelik, ince bir çinko tabakasıyla kaplanır ve paslanmaz çeliğin krom tabakasına benzer şekilde paslanmayı önlemeye yardımcı olur. Kaplamadaki görünür kristaller, galvanizli çeliğe "pul" olarak bilinen benekli bir estetik özellik verir.

Havalandırmalı Çelik: Genellikle COR-TEN çelik olarak anılır. Havalandırma çeliği, zamanla tutarlı bir pas benzeri görünüm sergileyen koruyucu bir tabaka oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu katman korozyona karşı bariyer görevi görür ve boyama ihtiyacını ortadan kaldırır. Onun, endüstriyel estetiği dikkat çekicidir, ancak COR-TEN karoların zaman içinde tutarlı bir patina sürdürmelerini sağlamak için uygun şekilde detaylandırılması gerekir.

Alüminyum: Paslanmaya veya kabarmaya karşı doğal olarak dayanıklıdır. Aynı zamanda mükemmel bir mukavemet-ağırlık oranına sahiptir, bu da alüminyum cephe sabitleme sistemlerinin çelik panel sistemlerinden daha az hacimli olabileceği anlamına gelir. Bu, malzemenin çizilmeye ve çentiklere meyilli olduğu ve belirli çevresel koşullar altında uygun bakım olmadan paslanabileceği anlamına gelir.

Titanyum: Titanyum düşük ağırlığı, yüksek mukavemeti ve parlak yansıtıcı görünümü ile mimarlar tarafından tercih edilmektedir. Zamanla, malzemenin yüzeyinde korozyon direncini artıran koruyucu bir oksit film oluşur. Bu, bakımın titanyum kabuğun anahtarı olduğu anlamına gelir.

Çinko: Korozyona dayanıklı hava koşullarına karşı övülmüştür. Çinko, UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı bağışıktır ve hatta kendi kendini iyileştirme özelliklerine sahiptir, bu da, çizildiğinde malzemenin zaman içinde kendi kendine iyileşebileceği anlamına gelir.

Bakır: çok dayanıklı ve binanın ömrünün sonunda da %100 geri dönüştürülebilir. Hafif yansıtıcı görünümü zamanla oksidasyon nedeniyle gelişir ve metali belirgin bir yeşil renge dönüştürür.

Pirinç: Çinkonun soğuk tonu ile bakırın sıcaklığı arasında bir denge sağlar. Dekoratif sac ile çalışmak için çok uygun olduğu için çok dövülebilir bir kaplama malzemesidir. Zamanla, yüzeyin oksidasyonu altın kahverengi bir patina alır.

Performans

Metalin popüler bir kaplama malzemesi olmasının ana nedenlerinden biri dayanıklılığıdır. Doğru malzeme ince düşünülmüş detaylarla birleştirilirse, bir binanın metal kaplaması, bir yapının normalde olduğundan daha uzun yıllar hatta on yıllar daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir. Ancak, bir projede metalin güçlü yönlerinden yararlanmak için göz önünde bulundurulması gereken birkaç performans faktörü vardır:

Dayanıklılık: Metal genel olarak oldukça dayanıklı olsa da, bazı metaller diğerlerinden daha yumuşaktır. Ve diğer nesneler tarafından çizilebilir veya delinebilir. Bu nedenle, malzemenin dayanıklılığı ile ilgili olarak, binanın coğrafi konumu ve planlanan ömrü dikkate alınmalıdır. Projeniz için doğru malzemeyi bulmanıza yardımcı olabilmeleri için üreticileri binanın bina ömrü gereksinimleri hakkında bilgilendirmeyi unutmayın.

Yangına dayanıklılık: Metal genellikle yangına karşı oldukça dayanıklıdır, ancak yine de tavsiye edilir. Üreticilere danışmak için, lastiğinizin yangına dayanıklılık gereksinimleri sağlamalıdır. Öngörülemeyen sonuçlardan kaçınmak için metal kabuğun bina kabuğundaki diğer malzemelerle nasıl ilişkili olduğunu düşünmek de önemlidir. Grenfell Tower'daki son felaket, yüksek binalar için güvenli inşaat ürünleri belirlemenin önemini ve bu konuda tüm tarafların mimarlar, üreticiler, tedarikçiler ve düzenleyiciler açık iletişim ihtiyaçlarının trajik bir hatırlatıcısıydı.

Isı yalıtımı: Metal kaplama sistemleri genellikle duvarın genel yalıtım değerlerine çok az katkıda bulunur, bu nedenle muhtemelen hava koşullarına ve ısıl direnç nedeniyle kaplama plakasını dolgu duvarların dışına tutturmak gerekir. Binanızın minimum U değeri varsa ve buna ulaşmak için bir kaplamaya ihtiyacınız varsa, uzman bir metal kaplama üreticisi ile ideal sistemi bulun. U değeri, binanın bir metrekaresinden geçen watt (W) cinsinden enerji olan bina kabuğunun içten dışa doğru sıcaklık derecelerindeki farka termal transferini tanımlar.

Akustik yalıtım: Metal kabuklar genellikle iç ortam ile arasında sınırlı ses yalıtımı sağlar. Tedarikçiler genellikle yalıtım dolgu ürünlerinin Rw (ağırlıklı ses azaltma endeksi) veya STC (ses iletim sınıfı) değerlendirmesini dikkate alarak tüm duvarın değerlendirmesini sayar.

Çevresel faktörler: Özellikle büyük projeler için, üretim süreci, kurulum süreci ve uzun vadeli bakım gereksinimleri dahil olmak üzere yaşam döngüsü boyunca yapı malzemesinin çevre üzerindeki etkisini hesaba katmak önemlidir. Yaşam döngüsü değerlendirmesi, müşterinizin ihtiyaçlarına en uygun kaplama sisteminin hangisi olduğuna karar verirken bu faktörlerin her birini ölçmek için tutarlı bir yöntem sağlar.

Kaplama sistemleri. Doğal rüzgarın etkilerini belirlemek, kaplama tasarlanırken dikkate alınması gereken ASCE 7-10 Bölüm 30'da verilen rehberlik: Binaların minimum tasarım yükü kullanılabilir.

Genleşme ve büzülme: Bazı metaller sıcaklık, nem ve basınç değişiklikleri ile büzülür ve genleşir. Yanlış malzeme girilirse, binada kalıcı hasara yol açabilir. Projenizin yerleştirileceği iklim için hangi metal kaplama ürününün en uygun olduğunu üreticiye danışın.

Yüzeyler

Kaplama kadar önemlidir. Metalin kendisinin seçilmesi, metal kaplama sistemlerinin estetiği ve performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Metal cephe panelleri için neredeyse sınırsız bir kaplama yelpazesi vardır ve projeniz için doğru olanı bulun. En yaygın olanları şunlardır:

Kumlama: Kumlama, metale neredeyse hiç doku olmadan pürüzsüz, mat bir görünüm kazandırır. Kumlanmış çelik paslanmaya eğilimli olabilir ve özel veya başka bir kaplama ile korunmalıdır. Üretim sırasında aşındırıcı etki oluşur.

Ayna: Tüm yüzeylerin en parlakı, son derece parlak yüzeyler olağanüstü estetik sunar, ancak parlaklıklarını sağlamak için yüksek düzeyde bakım gerekir.

Döndürülmüş motor: Çevirmeli motorun yüzey kaplaması, metalde yazılı ince bir geometrik desene sahiptir, çeşitli yansıtıcı özelliklerle dönen bir görünüm sunar.

Toz kaplama: Toz kaplama, metale koruyucu bir tabaka ve düzgün bir mat estetik verir. Toz boya kaplamalar sınırsız renk seçeneğiyle mevcuttur.

Desenli: Karmaşık desenler ve karmaşık renk kombinasyonları mümkündür. Üreticilere daha da benzersiz yüzeyler hakkında sorun.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Sac cephe uzmanları yoğun talep görmektedir. Bir müşteri olarak, şirketinizin ihtiyaçları için kalite ve değer sunan bir uzman bulmak istiyorsunuz. Wilio, sac metal cepheler alanında en iyi hizmet sağlayıcıları bulmanıza yardımcı olacaktır. Tasarım, 3D görselleştirme teklifi özel üretim kurulumu ve daha fazlasını içeren hizmet türüne göre arama yapabilirsiniz.