Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Dış Cephe Perde

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Dış Cephe Perde

Dış Cephe Perde kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Dış panjurlar, dış panjurlar

Birçok farklı dış panjur türü vardır ve dış panjurlarınızı seçerken birçok karar verilmesi gerekir. Vereceğiniz en önemli kararlardan biri de dış panjurlarınızın yapılacağı malzemeyi seçmektir. Dış cephe jaluzileri, ahşap gibi doğal malzemelerden veya vinil gibi diğer sentetik malzemelerden yapılabilir. Ayrıca, evinizin dış cephesine en çok hangi stilin ve rengin uyacağına da karar vermelisiniz. Pencerelerinize uygun dış mekan jaluzileri üreten bir üretici bulmanız veya özel yapım jaluzi tercih etmeniz gerekecektir. Kaliteli jaluziler ayrıca çeşitli aksesuarlarla birlikte verilir. Örneğin, ahşaptan yapılmışlarsa, leke ve cilaları seçebilirsiniz. Önemli, bu kararları gerçekten mantıklı ve doğru bir şekilde vermek. Ardından, farklı malzeme türlerini ve her birinin avantaj ve dezavantajlarını inceleyeceğiz ve ihtiyaçlarınıza en uygun panjurları nasıl bulacağınızı açıklayacağız.

Dış panjur malzemeleri

Dış panjurlar iki temel kategoride mevcuttur; genellikle çeşitli plastik türlerinden yapılmış gerçek ahşap kepenkler ve vinil veya sentetik kepenkler. Panjurlarınızın sadece başlangıç ​​fiyatını değil, aynı zamanda dayanıklılıklarını ve vinil ve ahşap panjurlar arasındaki kolayca görülebilir farkları da hesaba katmak önemlidir.

Dış jaluzilerin kalitesi

Vinil jaluziler

Vinil dış panjurlar, tüm seçenekler arasında en ucuzudur, ancak bu kadar ucuz olmalarının kesinlikle bir nedeni vardır. Vinil jaluziler, daha az dayanıklı malzemelerden (ahşap dış jaluzilere kıyasla) yapılır, bunlar yalnızca daha hızlı yıpranmakla kalmaz, aynı zamanda hasar görmesi de daha kolaydır. Vinil panjurlar solma, çatlama ve hızla ıslanma eğilimindedir. Kısa bir ömürleri var ve onları sık sık değiştirmeniz gerekecek. Ayrıca, bazı ahşap jaluzi seçenekleri kadar özelleştirilebilir değildirler. Genellikle sadece birkaç renkte bulunurlar ve genellikle boyanamaz veya boyanamazlar. Daha az yaygın bir boyutta panjurlara ihtiyacınız varsa, düşük bir ayar seviyesi de sorunlu olabilir. Genellikle, panjurlar yaklaşık bir ila iki inç boyutundadır ve birçok pencere tipiyle aynı hizada değildir. İnce malzemeleri de enerji verimliliğini düşürür. Artan enerji maliyetleri ve panjur değiştirme sıklığı, genellikle gerçek ahşaptan yapılmış dış panjurların toplam maliyetinden daha pahalıdır.

Kör kullanım ömrü: düşük (5 ila 10 yıl)
Renk seçenekleri: minimum
Fiyat: düşük
Dayanıklılık (dış mekan kurulumu): düşük
Ayar düzeyi: düşük
Enerji verimliliği: düşük
Toplam değer: düşük

Prefabrik ahşap jaluziler

Prefabrik ve kompozit ahşap jaluziler, karşılaştırılabilir düzeyde bir değer ve kalite sağlar. Gerçek ahşaptan yapılmış jaluziler harici vinil panjurlardan daha enerji verimli ve dayanıklıdırlar. Bu panjurlar uygun şekilde işlenirse 10 ila 20 yıl dayanır ve üretici ısmarlama renkler ve lekeler sunmasa bile zevkinize göre evde boyanabilir veya renklendirilebilir. Ancak, bu tür dış panjurlarda bile yine de kusurlar bulacaksınız. Masif ahşap malzemelerden yapılmazlar, bu da çeşitli problemler sunar. Panjurların çoğu aslında öğütülmüş ve içi boştur ve daha ucuz dolgu malzemeleriyle doldurulur. Bu, panjurları daha az enerji verimli hale getirebilir ve ayrıca ömrünü kısaltabilir. Ek olarak, yeterli ahşap malzemelerinin olmaması, ahşap tanelerinizin panjurlardaki bileşenlerle eşleşmesi gerekmediği anlamına gelir. Kataloglara bakarken veya web sitelerine göz atarken prefabrike dış panjurları belirlemek zordur. Üreticiler kesinlikle reklam vermeyecek ürünlerini yaparken köşeleri kesmişler, bu yüzden ahşap jaluzi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Perde ömrü: orta (10 - 20 yıl uygun bakım yapıldığında) Perdelerin renk seçenekleri: orta (bazı renkler mevcuttur)
Fiyat: orta - yüksek
Dayanıklılık (dış mekan kurulumu): orta
Ayar düzeyi: en düşükten en yükseğe (üreticiye bağlı olarak) Enerji verimliliği: orta
Panjurların toplam değeri: orta

Önde gelen üreticilerin birinci sınıf masif ahşap jaluziler

Tamamen ahşap dış jaluziler, mükemmel dayanıklılık ve enerji verimliliği sağlar. elle seçilmiş tüm kaliteli masif ahşap parçalarından öğütüldüklerini. Bu aynı zamanda tüm tahılların eşleşmesini sağlar. Ahşap jaluziler için tüm ahşap, aynı ağaçtan tamamen aynı tahıldan gelir. Özelleştirme seçenekleri de çok daha çeşitlidir. Önde gelen üreticiler, özel boyuttan stil panellerine kadar eksiksiz özelleştirme sağlar. Dış panjurları tamamen kişiselleştirmek için bir kör tasarımcının hizmetlerini kullanabilir veya panjurları orijinal eskizlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Çok fazla kişiselleştirme varsa, evinizi mükemmel bir şekilde tamamlayacak birçok önceden tasarlanmış panjur vardır. Ayrıca, jaluzilerinizin eviniz veya ofisiniz için mükemmel tasarımı sağlamasını sağlamak için hassas renk uyumu sunuyoruz. Masif ahşap jaluzilerin genel değeri de çok daha iyidir. Fiyatlar, prefabrik dış panjur fiyatları ile karşılaştırılabilir.

Kör ömür: yüksek (uygun bakım yapıldığında 20 yıl ve daha fazla)
Deklanşör renk seçenekleri: yüksek (tam renk uyumu ve özel renk seçimi)
Fiyat: orta
Dayanıklılık (dış mekan kurulumu): yüksek
Uyum düzeyi: yüksek
Enerji verimliliği: yüksek
Panjurların toplam değeri: yüksek