Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çim Biçme, Çim

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Çim Biçme, Çim

Çim Biçme, Çim kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Hangi çim biçme hizmetlerini sipariş edebilirim?

Düzenli çim biçme
Kaliteli bir çim elde etmek için haftalık veya iki haftalık çim bakımı idealdir. Çim biçme, yetiştirme mevsimi boyunca ilkbahardan sonbahara, Nisan / Mayıs'tan Ekim'e kadar hava durumuna bağlı olarak düzenli olarak yapılmalıdır. Normal bir çim için en uygun biçme sıklığı genellikle haftada bir, süs çimleri haftada iki kezdir. Çimleri düzenli olarak biçmezseniz, kalitesi bozulur ve ardından biçme işlemi daha zor ve uzun sürer. Biçilmiş, bakılmamış bir çim de zararlıları ve böcekleri çeker, bu nedenle önerilen yükseklikte tutun. Hizmetlerimiz arasında uzunluğunun 1 / 3'ünü geçmeyen düzenli biçme, yabani otların ve çim kalıntılarının uzaklaştırılması, çim kenarlarının işlenmesi yer almaktadır. Organik çim kalıntılarını malç olarak veya kompost olarak kullanabilirsiniz. Çim gerektiriyorsa, ölü parçaları çıkarmak için çim dikeyleştirme, havalandırma ve budama hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca kompostun oluştuğu bahçe atıklarının uzaklaştırılması için hizmet vermekteyiz. Alternatif olarak, sizin için bir kompost tesisi kurabiliriz.
Tek kullanımlık çim biçme
Tek seferlik çim biçme konusunda size yardımcı olacak birini bulmak - periyodik biçme için bir kişi bulmaktan daha zordur ve bu tür biçme işlemleri genellikle daha pahalıdır. Size makul bir fiyata kaliteli hizmet sağlayacak birini bulmanıza yardımcı olacağız. Vaktiniz yoksa yukarıdaki çalışmaları Wilio üzerinden sipariş edin.
Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio aracılığıyla size en yakın çim biçme hizmetini rezerve etmelisiniz?
Çimleri biçecek aletlere ve zamana sahip değilseniz veya zamanınız ya da sabrınız yoksa, Wilio servisi ile yakınınızda güvenilir çim biçmeyi garanti edebilirsiniz. Bu görevi uzmanlarımıza bırakırsanız çaba sarf etmeden daha sağlıklı toprağa ve daha yeşil bir çime sahip olursunuz. Çalışanlarımız her türlü alet ve bahçe ekipmanını bildikleri için işi sizden daha verimli ve hızlı bir şekilde yapabilirler. Profesyoneller çimleri ideal yüksekliğe kadar biçerler ve böylece sağlıklı büyümesini sağlarlar. Ailenize ve arkadaşlarınıza gösterebileceğiniz optimum çim yoğunluğunu ve daha iyi görünümünü elde etmek için Wilio bahçıvanlarımızın uzmanlığını kullanın! Yapmanız gereken tek şey web sitemizden bir talepte bulunmak, ne tür bir çim biçmek istediğinizi, bize ne zaman ve nerede ihtiyacınız olduğunu (biçme zamanı ve yeri) belirtmektir. Biçilecek bir alanın ne kadar büyük olduğunu belirtebilir ve yerel bahçıvanlardan teklifleri bekleyebilirsiniz.
Profesyoneller için çim biçme hizmetinin, kendim yapmaya kıyasla faydaları nelerdir?
Çimlerin biçilmesi, doğru beceri ve bilgilerin doğru ve zamanında yapılmasını gerektiren çok zaman alan bir iştir. Bu, aletlerin veya bahçe ekipmanlarının yanlış kullanımından kaynaklanabilecek karmaşayı ve olası yaralanmaları önleyecektir. Ek olarak, normal bir çim biçme makinesi kiralarsanız, çim bakımı her zaman çalışma saatleriniz sırasında veya siz evde olmadığınızda sağlanır.
Çimleri ne zaman ve kaç kez biçmeliyim?
Çim düzenli olarak ve kademeli olarak - her zaman çim uzunluğunun maksimum 1 / 3'ü kadar biçilmelidir, aksi takdirde durumunu kötüleştirme riskiniz vardır. Çim biçme yüksekliği, evde ne tür çimlere sahip olduğunuza bağlıdır. Çoğunlukla evlerin yakınında oluşan çimleri biçmek için uygun yükseklik 3 - 5 cm'dir. 3 cm'nin altında biçmek çime zarar verir.
Wilio aracılığıyla çimleri biçmek için kendi aletlerimi / bahçe ekipmanımı sağlamam gerekiyor mu?
Evde bahçe ve biçme aletleriniz varsa yapabilirsiniz. Çim biçme hizmeti, bir çim biçme makinesi, bir çim tırmığı, çim makası ve ayrıca kesilen çimleri çıkarmak için bir biçme makinesi gerektirir. Büyük bir bahçeyi biçmek ve işinizi hızlandırmak için tahrikli ve toplama sepetli bir benzinli çim biçme makinesine ihtiyacınız vardır.
Çimleri biçmek genellikle ne kadar sürer?
Çimlerinizin boyutuna ve ayrıca mevcut bahçe ekipmanına bağlıdır. Daha küçük bir çim alana (200 m2'ye kadar) sahip çim biçme hizmeti, kalifiye bir bahçıvan tarafından yapılırsa ortalama bir saatten az sürer. Daha büyük bahçe alanları için bu birkaç saat sürebilir. Bahçe traktörleri kullanıldığında biçme süresi kısalacaktır. Bu zaman tahminleri, kaldırımlar, çiçek tarhları ve diğer gerekli çim bakım hizmetleri etrafındaki çim kenarlarının değiştirilmesini içermez.
Wilio ayrıca çim biçme makinemin onarımına yardımcı olabilir mi?
Çim biçme makineniz çim biçme sırasında aniden güç kaybederse veya başka bir teknik sorun olursa, bir biçme makinesi uzmanına kontrol ve onarımını yaptırın. Hizmetlerimizden biri de servis, onarım, yedek parça değişimi ve biçme makinesinin bağlanmasıdır.
Wilio aracılığıyla başka hangi çim bakım hizmetlerini rezerve edebilirim?
Çimlerin düzenli olarak biçilmesi esastır, ancak güzel görünümünü elde etmek için yeterli değildir. Çimleri biçmeye ek olarak, aynı zamanda, doğru gübre seçimi ve gübreleme, sulama, dikeyleştirme, çıplak yerlere ekim, yabani otların yok edilmesi, istenmeyen dikotiledon bitkiler, mantar hastalıkları ve mantarlar. Yeni bir çim, çim halı kurmanız gerekirse, sizin için yapacak bir uzman bulacağız.
Çim biçme hizmetleri neler içerir?
Çim biçme hizmetlerimizin amacı, çimlerinizi doğru yükseklikte tutmak ve çimlerinizin güzel, yeşil, taze ve mükemmel görünmesini sağlamaktır. İlkbahardan sonbahara kadar tek seferlik biçme veya haftalık düzenli biçme için bize rezervasyon yaptırabilirsiniz. Doğru aletler ve deneyim sayesinde, çim biçme uzmanlarımız bunu daha kısa sürede ve daha iyi kalitede yapabilirler.
Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Çim bakımı hizmetleri neler içerir?

Çim bakımı hizmetleri, çim döşeme, düzenli biçme, çim kenarlarını budama, süs bitkilerini şekillendirme ve bakımlı bir bahçe için gerekli her şeyi içerebilir. Çim Biçme - Bu çim biçme işlemi estetiktir ve çimlerin düzenli görünmesine yardımcı olur. Ayrıca çimin çiçek tarhlarınıza ve diğer bahçe unsurlarına çarpmasını da önleyecektir. Çimlere üst toprak uygulamak - tüm yıl boyunca yemyeşil bir çimin desteklenmesine yardımcı olur. İlkbahar çim gübrelemesi - çim beslemede en temel bileşen olan yüksek nitrojen içerikli bir gübre kullanıyoruz. Çimlerinizin ilkbahar gübrelemesi ile sezon boyunca sağlıklı büyümeyi, koyu yeşil renklenmeyi, haşerelere ve yosunlara karşı direnç sağlayacağız ve çimi özel besinler ile zenginleştireceğiz. İlkbaharda sadece gübreleme yapılmaz, sıcak ve kuru havanın neden olduğu olumsuz etkilerden kaçınmak için; yaz sonunda da gübrelemenizi tavsiye ederiz. Sezon sonunda gübreleme için, daha yüksek potasyum içeriğine sahip bir gübre uygundur, böylece çim başarıyla kışa hazırlanabilir. Bir çimenlikte yabani otlara izin verilmez - herhangi istenmeyen otlar itinayla ele alınacaktır. Başarılı çim servisi, çimlerinizdeki besin maddelerinin emilmesini önleyen tüm yabani otların temizlenmesi anlamına gelir.

Çimlerinize bakmaya karar verdiğinizde müşteri olarak ne elde edersiniz? Bu saatlik bir hizmettir, ancak daha fazla verimlilik için size zaman ve paradan tasarruf etmek için iki çim uzmanından oluşan bir ekip göndereceğiz. Daha fazla bakım için saha ekibinden çim bakımı konusunda tavsiye alabilirsiniz. Profesyoneller size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Uygulamamız, farklı çimlerin farklı işlemler gerektirdiğini göstermiştir. Bizimle sadece bir çim biçme hizmeti istemiyorsanız, çimlerinizin benzersiz ihtiyaçlarına göre size özel bir bakım planı hazırlayacağız. Bahçedeki istenmeyen herhangi bir büyüme tamamen ortadan kalktığında ve yepyeni bir çim atıldığında sıfırdan bile başlayabilir. Ayrıca normal bir çim biçme hizmeti sipariş edebilirsiniz ve gerekli tüm ekipmanları getireceğiz. Modern benzinli / motorlu çim biçme makineleri kullanıyoruz ve sizden elektrik ihtiyacımız yok.

Sıkça Sorulan Sorular:

Soru: Hizmetin tarihini değiştirmem gerekirse kiminle konuşabilirim?

Cevap: Hizmetin tarih ve saatini doğrudan seçilen hizmet verenlerle ayarlarsınız. Hizmeti yeniden planlamanız ve onaylamanız gerektiğini ona yazmanız yeterlidir.

Soru: Çim için gerekli tüm hizmetleri sağlıyor musunuz?

Cevap: Evet, Wilio'daki profesyoneller tüm çim bakım hizmetlerinin nasıl sağlanacağını biliyorlar, bunun için gerekli tüm ekipman ve araçlara sahipler.

Soru: Düzenli bir biçme hizmeti veriyor musunuz?

Cevap: Evet, Wilio'da çimleri ne sıklıkla biçmek istediğinizi talep edin, biçme uzmanları sizinle iletişime geçsin.

Soru: Hizmet sırasında evde olmam gerekiyor mu?

Cevap: Hayır, zorunda değilsiniz. Ancak, seçtiğiniz yüklenicinize işi yapmaları için alanlara erişim izni vermelisiniz.

Soru: Park yeri ayarlamam gerekiyor mu?

Cevap: Evet, getirdiğimiz tüm ekipmanlar nedeniyle mülkünüzün yakınına park etmek zorundayız.

Soru: Çim biçme hizmetinin maliyeti nedir?

Cevap: Çimleri biçmenin maliyeti yere, çimin büyüklüğüne ve gerekli prosedürlere göre değişir. Biçme saatinin maliyeti belirtilen faktörlere bağlı olarak 55-90 TL arasındadır.

Soru: Çimlerin son biçilmesi ne zaman yapılmalıdır?

Cevap: Son biçme, çim artık biokütle büyümesi göstermediğinde yapılır. Hava durumuna bağlı olarak, çimin son biçilmesi Ekim ayı sonunda olmalıdır. Elverişli sonbahar dönemi devam ederse veya en sıcak şartlarımızda, Kasım ayı başında son kez biçebiliriz.

Soru: İlk kez çimler yılın hangi zamanı biçilmelidir?

Cevap: Sıcaklık 5 santigrat derecenin üzerine çıktığında çimler, Nisan sonu / Mayıs başı itibariyle büyüme oranını önemli ölçüde artıracaktır. Kesme yüksekliği çok önemlidir.

Soru: Uzun otları biçiyor musunuz?

Cevap: Evet, Wilio uzmanları uzun otları da biçebilir. Çimi önce en fazla 1/3, sonra kademeli olarak istenen yüksekliğe indiriyoruz.

Soru: Yosunla da başa çıkabilir misiniz?

Cevap: Evet, Wilio uzmanları istenmeyen yabani ot ve yosunların da üstesinden gelebilir.

Soru: Yağmur yağarken çimlerinizi biçebilir misiniz?

Cevap: Maalesef bunu yapmıyoruz.

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Wilio, biçme, yaprak temizleme ve gübreleme dahil olmak üzere çeşitli çim bakım hizmetleri için en iyi yer. Wilio ile tüm çim bakım hizmetlerinizi tek bir yerde rezerve edebilirsiniz. Wilio ile rezervasyon yaptığınızda, bölgenizdeki en iyi sağlayıcılardan en az birine rezervasyon yapmış olursunuz. İster haftalık bir çim biçme hizmetine ihtiyacınız olsun, ister misafirler ziyarete gelmeden önce bahçenizi temizlemek isteyin.

Bir çim biçme hizmetini kendi başınıza yapmaya kıyasla bir profesyonel tarafından yaptırmanın birçok faydası vardır. Bir numaralı sebep kolaylıktır. Kendi çim biçme işleminizi yapmaya karar verirseniz, bunu yapmak için zaman harcamanız gerekecek ve büyük bir bahçeniz varsa, bu çok fazla zamanınızı alabilir. Ek olarak, çimlere nasıl düzgün bir şekilde bakılacağı konusunda doğru ekipmana ve bilgiye sahip olmanız gerekir. Çim biçme göründüğü kadar basit değildir.

Çimlerinizle ilgilenmesi için bir çim biçme şirketi tutmayı düşünüyorsanız, çim biçme hizmetinin neler içerdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu, çimlerinin bakımını yaptırmaya hazır olan ancak bir çim hizmetinden ne beklemeleri gerektiğinden tam olarak emin olmayan ev sahipleri tarafından sorulan yaygın bir sorudur. Çim biçme hizmetleri söz konusu olduğunda, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı şirket vardır, ancak hepsi aynı hizmetleri sunmaz.

Wilio, ev sahiplerini çim biçme hizmeti sağlayıcılarıyla buluşturan lider bir platformdur. En iyi çim bakımı sağlayıcısını aramanızı çok kolaylaştırıyoruz. Platformumuzda, çimlerinizle ilgilenmek için bölgenizdeki en iyi profesyonelleri bulabilirsiniz. Wilio, sadece birkaç tıklamayla çim biçme hizmeti rezervasyonu yapmanıza yardımcı olabilir. Platformumuz gerçek müşteriler ve gerçek profesyoneller tarafından desteklenmektedir.