Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çatı ve Oluk Temizliği

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Çatı ve Oluk Temizliği

Çatı ve Oluk Temizliği kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Çatı ve Oluk temizliği

Çatı temizliği: Neden, ne zaman ve nasıl yapılmalı

Neden?

Çatının bu kadar sık ​​temizlenmesi gerektiğinin ana nedeni, sonradan daha iyi görünmesidir. Çekiciliğini arttırır. Ayrıca, çatıda bırakılırsa ciddi hasara neden olabilecek ağaç dalları gibi biyoatıkların giderilmesi için temizlik iyidir. Profesyonel temizlik, çatınızın zarar görüp görmediğini kontrol etmek için de bir fırsattır. Kontrolden çıkmadan önce halledebileceğiniz delikler, eksik zona ve diğer sorunlar ortaya çıkabilir.

Ne zaman?

Çatının yılda bir kez bir profesyonel tarafından temizlenmesi genellikle iyi bir fikirdir. Bu genellikle olası sorunları zamanında yakalamak için yeterlidir. İyi durumda olan veya yeni kurulmuş bir çatınız varsa, muhtemelen iki yılda bir çatıyı temizlemeniz gerekecektir.

Nasıl?

Kendiniz çatı temizleme konusunda yetenekli değilseniz, bu işi profesyonellere bırakmalısınız. Bunun bir nedeni, tehlikeli olabilmesidir. Her zaman kayma ve düşme ihtimalin vardır. Profesyonel temizlikçiler, hangi önlemlerin alınması gerektiğini bilirler. Ayrıca profesyoneller, çatınızı hiçbirine zarar vermeden yeterince temizleyecek en iyi malzemeleri kullanacaktır.
Herhangi bir hasar veya renk değişikliği olup olmadığını görmek için arada bir çatınızı görsel olarak inceleyin. Öyleyse, çatı temizleme uzmanlarını planladığınızdan daha erken aramanız iyi olur.

Çatının düzenli olarak temizlenmesi, kiremitlerin ömrünü uzatır, zararlı yosunları, çakılları, yosunları, isleri giderir ve çatının rengini geri kazandırır. Yakındaki bir sahilden gelen kum, ince çakıl ve bitki materyali çeşitli kuytu ve çatlaklara yerleşip ciddi hasara neden olabileceğinden, çatıların temizlenmesi özellikle tropikal bölgelerdeki veya büyük plajların ve kıyıların yakınındaki evlerin haneleri için önemlidir.

İşte her ev sahibinin evde çatıyı temizlemek hakkında bilmesi gereken beş şey:

  • Çatı yıkamak bir kendin yap işi değildir, beceri ve teknik bilgi gerektirir.
  • Daha eski çatılar en iyi şekilde nazik bir yıkama sistemiyle temizlenir.
  • Yosun ve algler sadece çirkin değil, aynı zamanda çatıya da ciddi zararlar veriyor.
  • İstilacı dallar yerden görünmeyebilir, ancak yine de çatınıza zarar verecek kadar büyük olabilirler.
  • Çatıyı temzilemek pahalı bir hizmet değildir, aksine evinizin durumuna göre değerli bir yatırımdır.

Evinizin görünümünü ve durumunu korumak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olmak için, çatının temizlenmesi hakkında bilmeniz gereken beş şeyi ve evinizin dış cephesinin genel olarak temizlenmesi hakkında bazı genel ama önemli bilgileri okuyun. Evinize ve mülkünüzün tüm dış yüzeylerine en iyi şekilde nasıl bakacağınızı öğrenmek için bunları profesyonel çatı temizleyicileriyle görüşmeyi unutmayın.

Çatıyı temizlemeden önce ve temizledikten sonra

Çatıyı düzgün bir şekilde temizlemek bir  kendin yap işi değildir

Basınçlı bir temizleyici kiralayabileceğiniz ve çatıyı kendiniz temizleyebileceğiniz izlenimine kapılmayın. Düzgün bir çatı temizliğinin ev sahipleri için bir iş olmadığının birçok nedenini biliyoruz. Bunlardan bazıları:

Çatıda denge kurmaya çalışmak kendi başına tehlikelidir; eğimli ve kaygan bir yüzeyde duran beceriksiz ve güçlü bir basınçlı temizleyiciyi kullanmak çok zordur ve çatı kaplama konusunda hiç deneyimi olmayanlar için aslında imkansızdır. Tavandan düşme, ciddi yaralanmalara ve hatta ölüme neden olabilir.

Bir merdiven üzerinde dengeleme sağlamak zor olsa da, elektrikli bir alet ile biraz daha kolay yönetilebilir, çatı kiremitlerini aşağıdan püskürterek çivi ve ek yerlerini gevşetebilirsiniz. Bu zona daha sonra kuvvetli rüzgarlarda ve kuvvetli fırtınalarda gevşeyebilir! Zona püskürtmenin yan etkisi de tehlikeli olabilir ve püskürtmek can sıkıcı olabilir.

Çatının düzgün ve derinlemesine temizlenmesi, çatı kiremitlerinde / tuğlalarında çatlaklar ve yarıklar arasında gizlenmiş veya koyu renkleri ile maskelenmiş kir ve döküntüleri bulmak için bazı beceri ve uzmanlık gerektirir.

"Çatı zonaları nasıl temizlenir" videolarını izlemek, size çatınızı temizlemek hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatmaz! Profesyonel bir basınçlı yıkama tedarikçisi, bacaların, havalandırma deliklerinin, üçgen çıtaların ve diğer benzer çatı elemanlarının etrafındaki alanın mükemmel ve hasarsız bir şekilde nasıl temizleneceğini bilir.

Çatıyı temizlerken aşırı basınç, kiremitlerin üzerindeki tanecikli katmanları gevşeterek ince ve kırılgan hale getirebilir. Elektrikli süpürgenin yüksek basıncıyla, eski ve gevşek kiremitleri yanlış konuma bile koyabilir veya doğrudan çatıdan atabilirsiniz!

Profesyonel bir temizlik makinesi tedarikçisi, kiremitleri kurutmadan ve hasara neden olmadan çatıdaki kiri çözmek için doğru deterjanı veya yüzey aktif maddeyi bilir.

Bu nedenlerden dolayı çatı temizliğini profesyonel bir dış cephe temizlik firmasına ya da yıkama ve temizleme konusunda tecrübeli birine bırakmak en iyisidir.

Daha eski çatılar en iyi şekilde nazik bir yıkama sistemiyle temizlenir

Yumuşak yıkama, özel yüzey aktif maddeler veya temizlik maddelerinin uygulanmasıyla başlar. Bunlar evin çatısının çukurlarına ve gözeneklerine sızar ve çatı kiremitlerinin ve padavraların altları boyunca, ayrıca üçgen kenarların etrafında ve diğer çatı elemanlarının içinden ilerler. Yumuşak deterjanlar nazik ancak etkilidir, kaba kırıntıları, kiri, tozu, toprağı, çamuru, isi ve diğer benzer kalıntıları çözer.

Yumuşak yıkama sistemleri, kiri çıkarmak için düşük basınçlı durulama kullanır. Bu basınç genellikle bahçe hortumunun püskürtücü ile oluşturduğu kuvvetten yalnızca biraz daha büyüktür. Düşük basınçlı durulama, eski, kırılgan çatı kiremitlerini gevşetmez veya zarar vermez ve granülleri yüzeylerinden yıkamaz. Profesyonel bir temizlik makinesi tedarikçisi, çatınızın yaşına ve temizlenmesi gereken kir miktarına göre yumuşak yıkamanın tavsiye edilip edilmediğini değerlendirebilir.

Yosunlar evin çatısına zarar verir

Yosunlar özellikle evin çatısına zararlıdır. Bu kirleticiler, çatı ve kağıt altında aşırı nemi tutar; eklenen nem, kiremit veya kiremitlerin yumuşak ve ufalanmasına neden olur, çatı kağıdı yırtılabilir ve bu da evin içine su sızmasına neden olur.
Evin çatısındaki dallar, kum veya yaprakların aksine, yosunlar, algler ve küfler sürekli büyüyor! Bu şekilde, evin çatı kiremitlerinin altında büyüyebilir ve sonunda büyüdükçe onları dışarı atabilirler. Çatınızda yosun ve benzeri oluşumların göz ardı edilebileceğini beklemeyin, çünkü yıkamak çatıya zarar verebilir ve tehlikeli suyun içeriye girmesine neden olabilir.

Çatıyı temizlemeyi planlarken, yosun ve diğer kirlerin görünmesini beklemeyin.

Ev sahibi, evini temizlemeyi planlarken çatı kiremitleri veya çatıların kenarları boyunca yosun veya yosun çizgileri görene kadar asla beklememelidir. Bunun neden böyle olduğunu ve evinizin çatısını ne zaman temizletmeniz gerektiğini not edin:
Yosun ve küf en iyi temiz hava ve güneş ışığı olmayan nemli ve karanlık alanlarda gelişir. Evin çatısında bu tür yerler, alttan görmediğimiz alanlarda veya rastgele bir görsel inceleme sırasında bile genellikle kiremit ve kiremitlerin altında ve çevresinde bulunur.

Algler ve diğer benzer organizmalar ortaya çıkmaya başlar başlamaz büyüyecekler ve yayılacaklar, çatıyı sıkıp yumuşatacaklar. Çevre ne kadar ıslaksa, bu kirleticiler o kadar hızlı çoğalır, böylece çatı kısa sürede önemli hasara uğrar.
Çatının iyice yıkanması ile ıslak yapraklar, ince dallar, tohumlar ve diğer kalıntıları temizler, bu da esas olarak yosun, küf ve diğer kirliliklerin büyümesine neden olabilir! Düzenli elektrikli yıkama böylece tavanın hasar görmesini önleyebilir ve her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlayabilir.

Yılın özellikle çalkantılı bir zamanından sonra çatının temizlenmesi, fırtınaların çatıya attığı her şeyi ve küf, yosun ve çeşitli birikintilerin büyümesine yol açabilecek enkazları ortadan kaldıracaktır.

Profesyonel bir çatı temizleme şirketi kiralamak, evinize yapılan bir yatırımdır

Çatının düzenli olarak profesyonel bir şirketle temizlenmesi, evinizin çatısının genel görünümünü eski haline getirecek ve biriken kurum, kir, toz veya diğer kirlerin yanı sıra çeşitli lekeleri ve istenmeyen renk değişimlerini giderecektir. Çatı zonaları ve kiremitleri daha sonra taze ve parlak görünecek, böylece tüm eviniz daha temiz ve daha yeni görünecek.

Yumuşak yıkama sistemi ayrıca, genellikle standart bir hortum veya basınçlı yıkayıcıyla erişilemeyen yosun, küfü de temizler. Yumuşak basınçlı yıkamalarda kullanılan deterjanlar ve yüzey aktif maddeler, çatının her köşesine nüfuz etmeli ve kiremitlerin altında ve çatı oluklarının çevresinde sıkışmış kir ve kalıntıları çözmelidir. Düşük basınçlı durulama, fayansların üzerindeki gevşek örtüyü veya granülleri kaldırmazken, onları fırtına döküntülerinden kaynaklanan hasarlardan korur.

Derinlemesine yıkama, çatı yüzeyi boyunca hasar gören alanları da ortaya çıkaracaktır. Bunlar, yapısal onarım ihtiyacını gösteren ve nemli lekelerin veya kurum ve kir katmanlarının altına gizlenmiş yumuşak noktalar olabilir. Profesyonel temizlik, hasarlı alanları tespit eder, böylece karkası korumak, çatı sızıntılarını ve olası su hasarını önlemek için onarımlar hemen yapılabilir.

Neden derinlemesine temizlik

Çatıyı temizlemenin yanı sıra evinizin tüm dışını temizleme maliyetiniz, yapısına ve durumuna yapılan bir yatırımdır. Her ev sahibinin neden basınçlı yıkama makinesi kullanması gerektiğini görün:

Olukların, pencerelerin, dış duvarların, havuz terasının ve dış beton ve kaldırım taşlarının iyice temizlenmesi boyalı betonun, tuğla duvarların ve kaldırım taşlarının rengini yenileyebilir ve pencerelerin dışındaki çirkin izleri ve kirleri temizleyebilir. Düzenli temizlik, bu yüzeyleri ve malzemeleri yeni ve iyi durumda gösterdiği için evin genel çekiciliğini artırır.

Evin ve ayrıca çatının elektrikli yıkanması, gerekli onarım alanlarını ortaya çıkarır! Evin dış duvarlarını temizlemek, tuğlalardaki çatlakları veya alüminyum kaplamadaki oksidasyonu ortaya çıkarabilirken, beton garaj yolu ve kaldırımda elektrikli yıkama da çatlakları, talaşları ve diğer benzer hasarları ortaya çıkaracaktır.

Birikmiş toz, kir, çamur, çakıl ve toprak, tuğla, beton ve taş terasları yumuşatabilir ve başka şekilde zarar verebilir. Kirli pencereler zamanla daha da bozulur. Bu malzemelerin düzenli olarak yıkanması ömürlerini uzatır ve kaçınabileceğiniz onarım ihtiyacını azaltır.

Evsel olukların elektrikle yıkanması, biriken kalıntıları ve kiri temizler ve bu da tıkanmalarına neden olur. Tıkalı oluklar, yağmur suyunun yanlarından sıçramasına ve evin dış duvarlarına ve temellerine zarar vermesine izin verir. Temiz oluklar özellikle tropikal bölgelerde veya şiddetli fırtınalara yatkın bölgelerde su hasarını önlemek için önemlidir.

İlgili konular

Neden yeni bir çatıyı temizleyelim?

Her çatı zararlı is, çakıl ve kir ile kaplanabilir ve yosunların ve diğer istenmeyen sakinlerin çatının altında ve çevresinde büyümesi uzun sürmez. Çatının düzenli olarak su ile yıkanması, yaşına bakılmaksızın, durumunu ve görünümünü koruyacaktır.

Kil kiremitleri yıkayabilir misiniz?

Kil çatı kiremitleri, zararlı kir, toz, çamur ve benzeri malzemelerin temizlenmesi için düzenli olarak temizlenmelidir. Yumuşak temizlik, daha eski veya kırılgan kiremitler ve kalın kir ve kille kaplı çatılar için mükemmel bir seçimdir.
Temizlik maddesi veya yüzey aktif madde zona ve kiremitleri kurutur mu?

Evin çatısına veya dış yüzeylerine yönelik temizlik maddesi veya yüzey aktif madde, kiremitleri kurutmaz. Çatı temizleme tecrübesine sahip profesyonel bir makine tedarikçisi de bu temizlik maddelerinin tüm izlerini doğrulayacaktır, böylece evin çatısı temiz ve iyi durumda olacaktır.

Lehte ve Aleyhte olaylar

Çatıyı temizlemenin nedenlerinden biri, zona veya diğer çatı kaplamalarının ömrünü uzatmaktır. Yosun zararlıdır. Bu, zonaların kenarlarının yukarı doğru kıvrılmasına neden olabilir, bu da rüzgarlı havalarda çatıdan fırlama olasılığını artırır.
Algler, zonanıza zarar vermese bile işlevlerini olumsuz yönde etkileyebilirler. Bu, özellikle yansıtıcı veya soğuk bir çatınız varsa geçerlidir. Siyah alglerin büyümesi, çatının yansıtıcı özelliklerini etkileyecektir.

Çatıyı temizlemenin dezavantajlarından biri de zor bir iş olmasıdır. Muhtemelen çatınıza tırmanma ve onu basınçlı suyla temizleme ya da yosunu yok etmek için kimyasal bir temizleyici kullanma fikrini gerçekten sevmiyorsunuzdur. Neyse ki, çatınızın temizliği veya başka herhangi bir şeyle ilgili olarak kendi başına herhangi bir iş yapmanız tavsiye edilmez. Çatıyı temizlemek, profesyonellere emanet ettiğiniz bir görevdir.

Çatıyı temizlemeyle ilgili bir başka potansiyel sorun, kullanılan temizlik maddesinin, genellikle ağartmanın, bahçe bitkilerine veya evinizin yakınında büyüyen bitkilere zarar verebilmesidir. Çatıyı temizlemeden önce, tedarikçiniz yakındaki tüm bitkileri sulamalı ve kimyasallardan korumak için üzerlerini örtmelidir.

Çatı Temizliği için Neler Dahildir?

Çatıyı temizlerken, yosun veya yosun oluşumunu öldürmeye ve gidermeye önem verilir. Klorlu ağartıcı, tuvaletleri ağartmak veya temizlemek için kullandığınız gibi, yosun ve yosun sporlarını öldürmek için yeterlidir. Çatının temizlenmesi için 1: 1 oranında çamaşır suyu ve su karışımı tavsiye edilir.Ayrıca kiremitlerde basınçlı temizleyici kullanılması tavsiye edilmez, çünkü su basıncı bunlara zarar verebilir.

Çamaşır suyu solüsyonunu 20 dakikaya kadar çatı yüzeyinde bıraktıktan sonra temiz su ile durulanmalıdır. Birkaç yağmur suyu, kalan algleri çatıdan temizlemek için muhtemelen yeterli olacaktır. Çatınızı temizleyen bir işçi, yosun kalıntılarını temizlemek için bir yaprak üfleyici de kullanabilir.

Çatıyı temizlemeli veya değiştirmeli misiniz?

Çatınıza bakarsanız ve yine biraz daha kötü göründüğünü hissederseniz, iyice temizlemeniz gerekebilir. Çatıda yosun ve yosun birikmesi bazen zonaların gerçekte olduğundan daha kötü görünmesine neden olabilir. Profesyonel bir çatı üreticisi çatıyı kontrol edebilir ve durumu hakkında sizinle konuşabilir. Temizliğin en iyi seçim olduğunu düşünürse, işi kendisi yapabilir veya saygın bir çatı temizleme firmasını tavsiye edebilir.

Çatınızın değiştirilmesi gerektiği ortaya çıkarsa, tedarikçi, yosun oluşumunu engellemeye yardımcı olan bakır veya başka malzemeler içeren fayanslar önerebilir. Bir profesyonel ayrıca, çatınızı nasıl temiz tutacağınız ve ne sıklıkla temizlemeyi planladığınız konusunda size ipuçları verebilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Çatı ve olukları temizleme, organik kir, yosun, küf, kuru yaprak temizleme, yuva temizleme ve çatı yenileme alanlarında uzmanlarımız bulunmaktadır. Bu tür işlerin maliyeti, işin süresine ve kapsamına bağlı olarak değişir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin: boya, yüksek basınçlı temizleyici ve yüksek kaldırma platformunun kiralanması. Çatı kaplama hizmetine mi ihtiyacınız var? Çatıları ve olukları temizlemede, organik kirleri, yosunları, küfleri, kuru yaprakları temizlemede, yuvaları temizlemede veya çatıları yenilemede kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olmak için buradayız. Bu tür işlerin maliyeti, işin zamanına ve kapsamına bağlı olarak değişir! Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin: boya, yüksek basınçlı temizleyici (kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanır), yüksek asansör kiralama.