Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çatı Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Çatı Tamiri

Çatı Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da bir çatı uzmanı aramalısınız?
Çatıya uygun şekilde bakılmalıdır. Sızan veya hasar gören bir çatı, rahatsızlıktan daha fazlasıdır. İlk yağmurlar ve donlarda bile, hasarlı bir çatı maddi hasara neden olabilir ve evde oturanların güvenliğini tehlikeye atabilir. Çatı onarımlarını asla geçici çözümlerle ertelememeli veya onarmamalısınız. Çatıyı tamamen değiştirmeniz, parçalarını onarmanız veya düzgün bir şekilde temizlemeniz gerekip gerekmediğini, bölgenizde kaliteli bir çatı onarım uzmanı bulmak yalnızca birkaç tıklama alır. Wilio, rüzgar, fırtına, aşınma ve yetersiz bakımdan kaynaklanan sorunları çözmenize yardımcı olacak bir çatı onarım uzmanı bulmanıza yardımcı olabilir.
Bir çatı onarım uzmanının hangi becerileri vardır?
Her çatı tipi (eyer, kalça, yarım kalça, çadır, tavan arası, yuvarlak, testere, konik, düz, vb.) Özel bir yaklaşım ve inşaat, kurulum ve diğer detaylar için bireysel bir çözüm gerektirir. Çatıcılar profesyonel aletler, malzemeler ve prosedürler kullanarak bir çatıyı nasıl tamir edeceklerini bilirler. Size uygun bir çatı konstrüksiyonu ve çatı kaplama malzemelerinin nasıl seçileceği konusunda tavsiyelerde bulunabilirler. Eski çatıyı kaldırırlar, hasarlı difüzyon folyolarını değiştirirler, çatının hasarlı kısımlarını değiştirirler, yeni çatı kaplamaları takarlar ve contaları kapatırlar. Gerekirse, kirişler gibi hasarlı bileşenleri değiştirin veya onarın. Ayrıca yüksekte çalışırken, çatıyı tamir ederken ve kurarken izlenmesi gereken güvenlik prosedürlerini de kontrol ederler.
Çatım sızdırıyor - bir çatı ustası veya tesisatçı gelip çatımı tamir edene kadar ne yapılabilirim?
Tavana su girerse, kovalarda veya diğer büyük kaplarda toplayın. Herhangi bir mobilyayı veya kişisel eşyayı ıslanmayacak şekilde taşıyın. Bunu yapmak güvenliyse, hafif yağmurlar sırasında suyun odaya girmesini önlemek için çatıdaki hasarlı alana geçici olarak geçirimsiz bir folyo veya yeterli kalınlıkta plastik bir torba yerleştirebilirsiniz. Ancak, yeterli koruma ve gerekli koruyucu elemanlar olmadan asla doğrudan çatıya çıkmayın.
Bir çatıyı tamir etmenin maliyeti nedir?
İşin maliyeti, işin miktarına, hasarın boyutuna, kullanılan malzemelere ve yapılması gereken işin türlerine bağlı olacaktır. Fiyat, eserin çekimlere göre değerlendirilip değerlendirilmemesinden de etkilenecektir, örn. kiriş montajı, çatı montajı, makas kalıbı, olukların montajı, oluklar ve diğer işler veya bir bütün olarak performans, örn. bir ışıklık montajı veya bir baca kenarı montajı. Fiyat, çatı ustasının yakında olup olmamasından veya daha uzak bir mesafeden gelmesi gerektiğinden de etkilenebilir.
Çatım için tedarik edeceğim aletler olacak mı yoksa tedarikçi kendi araçlarını mı getirecek?
Çatıcılar ve tesisatçılar genellikle gerekli tüm araç ve gereçleri getirir, ancak çatı kaplaması ve diğer inşaat malzemeleri bir uzmanla görüştükten sonra sizin tarafınızdan ödenmeli veya teslim edilmelidir. Gerekli tüm malzemeye yeterince sahip olduğunuzdan emin olun. Çatının onarımı veya montajı için fiyat teklifini onaylamadan önce hangi malzemelerin satın alınması gerektiğine karar vermek en iyisidir.
Çatı hasarı nasıl oluşur?
Çatının hasar görmesi çeşitli nedenlerle meydana gelebilir: çatının yanlış montajı, rüzgâr, fırtınalar, kuşlar veya fareler gibi küçük haşereler ve yetersiz bakım. Ek olarak, bazı çatı kaplama malzemeleri yalnızca 15 ila 20 yıllık bir ömre sahiptir, bu nedenle ideal olarak yorgun malzeme dağılmaya başlamadan hemen önce çatıyı değiştirme zamanı olabilir.
Uzmanlar bana hangi çatı onarımlarında yardımcı olabilir?
Bir çatı ustasının veya tesisatçının size yardımcı olabileceği en yaygın sorun, sızdıran bir çatıdır. Nedeni, çatlamış veya düşmüş bir çatı, hasarlı bir su geçirmez çatı kaplama folyosu veya yüzey sızdırmazlık maddesi ile ilgili bir sorun olabilir. Diğer bir yaygın sorun, çatıdan su sızmasına neden olabilecek tıkanmış, çatlamış veya oluklar ve drenaj borularıdır.
Bir çatıyı kurmak veya onarmak için iyi bir uzmanı nasıl bulabilirim?
Wilio üzerinden bir talep oluşturmak, bölgenizde deneyimli ve istekli bir tesisat ve çatı kaplama uzmanı bulmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Wilio ihtiyacınız olan tüm işi yapabilecek bir uzman bulmanıza yardımcı olacaktır.
Bir çatıyı onarmak ne kadar sürer?
Çatının tamiri, çatının boyutuna ve hasarın boyutuna bağlı olarak birkaç gün sürebilir. Onarımların seyri hava durumuna da bağlı olacaktır, çünkü çoğu çatı onarımı sadece yağmur yağmadığı zamanlarda yapılabilir.
Bir çatı onarım uzmanı ne iş yapar?
Çatıcılar, sızdırmazlıklarını ve hava koşullarına karşı dirençlerini sağlamak için yeni çatıları onarır ve kurar. Ayrıca oluklar ve iniş boruları veya güneş panelleri gibi diğer çatı unsurlarıyla da çalışırlar.
Çatı onarımına hangi hizmetler dahil edilebilir?

Çatı bakımı ve temizliği
Çatıyı temizlemeniz veya düzenli bakım yapmanız gerekiyorsa, Wilio size uygun bir uzman bulmanıza yardımcı olacaktır. Çatınızı kontrol edecek, herhangi bir sorunu belirleyecek ve çatının tekrar yeni gibi görünmesi için bir prosedür önerecektir. Çatının ömrünü uzatmak için düzenli olarak kontrol edilmeli ve koruyucu kaplamalar ve contalarla bakımı yapılmalıdır.
Çatı montajı
İster yeni bir evin çatısını monte edin, ister eski bir evin çatısını değiştirin, bir çatı onarım ve montaj uzmanı evinizin kuru, güvenli ve hava koşullarına dayanıklı olmasını sağlayacaktır.
Çatı onarımı
Çatının hasar görmesi, su ve küf malzemesine zarar verecek şekilde sızdırmadan önce onarılmalıdır. Çatı onarım uzmanı hasarı değerlendirecek ve nasıl devam edileceğini önerecektir. Onarım basit veya karmaşık olabilir ve çatı kaplamalarının değiştirilmesini, pasın çıkarılmasını ve metal parçaların onarımını veya sızdırmazlık malzemesi veya bağlantı elemanlarının değiştirilmesini içerebilir.
Olukların montajı ve onarımı
Oluklar ve drenaj borularından oluşan çatıdan su tahliye sistemi, çatının uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Oluklar tıkanırsa, paslanırsa, hasar görürse, yırtılır veya sızarsa çeşitli sorunlara neden olabilirler. Bir çatı onarım uzmanı, yeni olukların kurulumuna, hasarlı olukların ve iniş borularının onarılmasına veya olukların temizlenmesine yardımcı olabilir.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çoğu insan paradan tasarruf etmek için mobilyalarını tamir etmek ister, ancak tamir etmek ile değiştirmek arasında büyük bir fark vardır. Mobilyalarınızı tamir etme veya değiştirme kararı, hasar miktarına bağlıdır. Büyük miktarda hasarınız varsa, uzun vadede daha ucuz olacağı için değiştirmeyi düşünmelisiniz. Ancak, küçük bir aşınma ve yıpranma varsa, onu onarmayı düşünmelisiniz.

Wilio, ev sahiplerinin güvenilir çatı ustaları, boyacılar, tesisatçılar ve daha fazlasını bulmasını sağlayan yeni bir platformdur. Ama nasıl çalışıyor? Ve Wilio'yu diğer benzer platformlardan farklı kılan nedir?

Hatırlamanız gereken ilk nokta, çatınızın uzman dikkati gerektiren karmaşık bir yapı olduğudur. Hepimiz kendim yaptım projelerinin yanlış gittiği korku hikayelerini duyduk. Çatı onarımları en iyi şekilde alanında uzman ve işi doğru bir şekilde yapmak için gerekli deneyim ve bilgiye sahip kişilere bırakılır. Peki, işi doğru yapabilen saygın bir profesyonel bulma konusunda nasıl bir yol izleyeceksiniz?

Çatı hasarı, su sızması sonucu oluşabilecek ciddi bir sorundur. Çatı kaplama endüstrisi, malzeme kalitesi ve dayanıklılık açısından son birkaç on yılda büyük adımlar attı, ancak su penetrasyonu hala her yıl binlerce lira değerinde hasardan sorumlu. İster sigorta acentesi, ister çatı müteahhidi veya mülk yöneticisi olun, aşağıdaki bilgiler size çatı hasarının nasıl oluştuğuna dair bir fikir verecektir. Çoğu çatı hasarı, birkaç farklı hava olayından kaynaklanır. Yağmur, çatı sızıntılarının en yaygın nedenidir ve suyun çatıdan evinize sızmasına izin verir. Doludan kaynaklanan çatı hasarı da çok maliyetli olabilir. Rüzgar hasarı da çatı sızıntılarına katkıda bulunabilir. Rüzgar yeterince güçlüyse, evinizdeki zonaları yırtabilir ve hatta çatınızdaki kiremitleri uçurabilir. Çatınız bir kez hasar gördüğünde, onu mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmeniz önemlidir.

Bir eviniz varsa, bu soruyu duymuş olmanız muhtemeldir. Yeni bir çatı, en pahalı ev geliştirme projelerinden biri olabilir. Ancak bir çatıyı onarmak gerçekten ne kadara mal olur? Çatınızı onarmayı düşünüyorsanız, taahhütte bulunmadan önce bir tahminde bulunmak mantıklıdır. Ne de olsa yeni bir çatı büyük bir yatırımdır ve yeni bir arabanın fiyatını kolayca aşabilir. Onarımınızın maliyeti hakkında bir fikir edinmek için projenizi Wilio'ya gönderin ve bölgenizdeki en iyi hizmet sağlayıcılardan teklifler alın.

Çatı kaplama müteahhitleri ve tedarikçileri için, bir şantiyeye malzeme ve alet tedarik etmeden önce sorulması gereken bir takım sorular vardır. Çatı kaplama ürünlerini ev sahibi mi tedarik edecek yoksa müteahhit mi? İş sahası için gerekli araçlar teklife dahil mi? Birçok müteahhit çatı kaplama malzemeleri için kendi tedarikçilerine sahip olduğundan, çatı kaplama malzemelerinin ve aletlerin tedarik edilmesi oldukça normaldir. Çatının montajı, kullandığınız çatı kaplama sisteminin tipine ve çatınızın eğimine bağlıdır. Projenizin fiyatını etkileyebilecek başka faktörler de vardır.

Wilio, hizmet sağlayıcıları müşterilerle buluşturan yeni nesil bir pazar yeridir. Wilio'nun amacı, hizmet aramayı basitleştirmek ve her iki taraf için de zamandan ve paradan tasarruf etmektir. Wilio, şirketlerin hizmetleriyle ilgili reklam vermelerini ve müşterilerin kendileri için doğru şirketi hızla bulmasını sağlayan bir platformdur. Wilio'da şehrinizdeki çatı onarım uzmanlarını bulabilir, fiyatları karşılaştırabilir, önceki müşterilerin yorumlarını okuyabilir, doğrudan şirketlerle iletişime geçebilir ve ücretsiz bir keşif siparişi verebilirsiniz.

Çatı sızıntısı olan çoğu ev sahibi, onarımları sadece kendileri yapma eğilimindedir. Çatılarına çıkabildikleri için çatı onarımlarını da yapabileceklerini düşünüyorlar. Bununla birlikte, çatı onarımları en iyi şekilde profesyonellere bırakılmıştır. Profesyonellerin çatı onarımlarınızı halletmesine izin vermenin daha iyi olmasının birkaç nedeni vardır. Çatı bakımı, ev sahipleri için büyük bir endişe kaynağıdır. Bölgedeki çatı kaplama şirketleri, kiremit onarımı, kiremit değişimi, havalandırma çakma onarımı ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm çatı onarımlarında yardımcı olmaya hazırdır. Çatı sorunları, doğal afetlerden (tornadolar ve kasırgalar gibi) kötü kuruluma kadar çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Sebebi ne olursa olsun, sorunları daha kötüye gitmeden düzeltmenize yardımcı olması için bir uzmana başvurmalısınız. Çatıyı ve aletleri ben mi tedarik etmeliyim yoksa müteahhit kendi malzemesini mi getirecek? Bu, bir çatı müteahhitiyle sözleşme yapmadan ÖNCE ele alınması gereken bir sorudur. Malzemeleri siz temin ederseniz, bunları kurmak müteahhidin işidir. Malzemeleri onun tedarik etmesini istiyorsanız, o zaman onları depolayabileceği ve çalışabileceği bir yer sağlamak sizin işiniz. Onu mülkünüzde isteyip istemediğiniz size kalmış.

Örnekler

Yapılan eserlerin galerisi Hizmet verenlerimizden

Çatı TamiriAdlee U.
Çatı TamiriBalian A.
Çatı TamiriYusuf R.
Çatı TamiriDiren L.
Çatı TamiriHüseyin S.
Çatı Tamiriİsmail K.