Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çatı Oluğu

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Çatı Oluğu

Çatı Oluğu kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Cepheler, tavanlar ve oluklar için doğru uzmanı seçmenin ipuçları

Cepheler, tavanlar ve oluklar için doğru uzmanı seçerken akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu yazımızda size adım adım yol gösteriyor olacağız.

  • Çok özel deneyime sahip birini seçin
  • Zanaatkarın çalışma planını ayrıntılı olarak öğrenin
  • Her bir zanaatkârdan ayrıntılı bir fiyat teklifi alın
  • Kurulacak iskele hakkında daha fazla bilgi edinin
  • Deneyimli bir zanaatkar olup olmadığını sorun
  • İşi gerçekten kimin yapacağını öğrenin

Her bir adımı biraz daha yakından inceleyelim. Özel deneyime sahip olan birini seçin Öncelikle, sizin ihtiyacınızı karşılamak için yeterli deneyime sahip, tercihen aynı türden malzemeler kullanan bir zanaatkar bulmalısınız. Zanaatkarın çalışma planını öğrenin Yalnızca birkaç aydır Wilio uygulamasını kullanan, çatı kaplama endüstrisinde 30 yıldan fazla deneyime ve %100 olumlu geribildirim değerlendirmesine sahip olan Leos P. bu konuda yaşadığı deneyimi bizlerle paylaşıyor. Müşterilerin zanaatkar arayışlarında aslında neye dikkat etmesi gerektiğini açıklıyor: “Bir zanaatkarın önceki çalışmasının fotoğraflarına bakmanızı öneririm. Özellikle bu fotoğrafların onun geçmiş çalışmalarına ait olduğuna emin olmalısınız. Örneğin, bazı fotoğraflarda zanaatkarın kendisinin de olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca önceki müşterilerin geri bildirimlerini de incelemelisiniz." Leos P. süreçlerin nasıl farklılaşabileceğini de vurguluyor: “Ne yaptığını tam olarak bilmeyen birçok insan var, bu yüzden izlenecek adımlar yanlış olabilir. Tahta veya keçe çürümesi varsa bunları değiştirmelisiniz. Bu yüzden bir zanaatkar seçmeden önce, ne yapmayı planladığını tam olarak açıkladığından emin olun. Zanaatkara çalışma öncesinde, sırasında ve sonrasında çalışma alanını fotoğraflamaya istekli olup olmadıklarını sorun. Cepheler, tavanlar ve oluklar için iyi bir uzman bunu yapmaktan mutlu olacaktır. Bu da işinizi kontrol etmek için çatıda yürümek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Ücretsiz fiyat teklifi alın

Bölgenizdeki profesyonel tavan uzmanlarıyla tanışmanıza ve bugün gerçek fırsatlar elde etmenize yardımcı olacağız. İşin nasıl gerçekleşeceğini ve neler içereceğini önceden öğrenin. Çatının üzerinde ve çevresinde çalışmak, ana sorunların ne olduğunu bulmak için genellikle bölgeyi kendi başlarına keşfedemedikleri için ev sahipleri için gerçek bir kafa karışıklığına neden olabilir. Bu nedenle, cepheler, tavanlar veya oluklar üzerinde çalışırken, zanaatkarın çalışma sürecinin tam olarak nasıl olacağını açıklaması özellikle önemlidir. Leos P. şunu belirtiyor: “İşi dışarıdan güzel görünecek şekilde yapan zanaatkarlar var, ama asıl önemli olan alt kısımda yaptıklarıdır. Örneğin, oluk kancası asla oluk kaplininin yerine yerleştirilmemelidir. Dışarıdan güzel görünür ama bu güzel görüntü çok da uzun sürmez. Bu nedenle, ev sahibinin her zanaatkardan ayrıntılı açıklama istemesi gerçekten önemlidir.

Her bir zanaatkârdan ayrıntılı fiyat teklifi alın Düşündüğünüz her zanaatkardan ayrıntılı bir teklif alın. Her uzman size, işçilik, malzeme ve kendisiyle ilişkili olabilecek diğer masrafların (örneğin, atık bertarafı) ayrı ayrı maliyetlerini belirten yazılı bir teklif sunmalıdır. Teklifinde, planladığı süreci adım adım açıklamalıdır. Çoğu profesyonel tavan ve oluk uzmanı, işi tamamlamadan ücret talep etmez. Üstelik herhangi bir ödeme alana kadar beklemekten mutluluk duyacaktır. Leos P., “Anlaştığımız miktarın tamamını genellikle işi tamamladıktan sonra kabul ediyorum. Müşteri işten memnun olduğunda! Tutarın tamamını peşin olarak talep eden bir zanaatkarla anlaşmayı asla düşünmeyin. "

Kurulacak iskele hakkında daha fazla bilgi edinin

Projeniz yüksekte çalışmayı gerektiriyorsa zanaatkarın bir iskele inşa etmesi gerekip gerekmediğini sorun. Tavanlarda, oluklarda çalışırken iskele her zaman gerekli değildir. Bu, bireysel çalışmanın boyutuna ve kapsamına bağlıdır. Çoğu usta merdiven veya hidrolik bir vinç kullanmayı da tercih edebilir. Bununla birlikte, zanaatkar, ekipmanını nasıl güvenli ve yasal olarak kullanmayı planladığını size açıklamalıdır. Eğer bir iskele inşa etmeyi planlıyorsa, ona ne kadara mal olacağını mutlaka sorun. Leos P. “İskele ve onunla ilgili tüm maliyetleri sorduğunuzdan emin olun. Ben kendim çoğunlukla müşterilere daha ucuza mal olacak hidrolik vinç kullanıyorum. İskele, daha yüksek maliyetler anlamına geliyor. Bu nedenle, müşteri anlaşmaya varmadan önce bir iskele inşası konusu açıklığa kavuşturmalıdır. İskele kurulmasına ihtiyaç duyulursa, ev sahibi bunu kendisi kiralayabilmeli veya en azından anlaşmadan önce kira maliyetlerini karşılaştırabilmelidir.”

Deneyimli bir zanaatkar olup olmadığını sorun

İşçinin eğitimli ve tecrübeli olup olmadığını sormak gerekir. Ayrıca işi gerçekten kimin yapacağı da bilinmelidir. Leos P. bu durumu şöyle açıklıyor: “Yapılacak işin genel çerçevesini anlatan kişi aynı zamanda o işi yapan kişi olmalıdır. Bundan emin olun."

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bir oluk sistemi kurarken en önemli hususlardan biri, doğru bir şekilde kurulmasıdır. Yılların tecrübesine sahip yetenekli bir profesyonel, yağmur suyunu mümkün olduğunca çabuk ve verimli bir şekilde tahliye eden etkili bir kurulum oluşturmak için drenaj eğimini, su akışını ve çıkış boyutunu anlayabilecektir. Ek olarak, şiddetli yağış olayları sırasında oluklarınızın zamanla tıkanmamasını veya evinizin temeline dökülmemesini sağlayabilirler. Ev sahipleri, oluk ihtiyaçları için ekibimize güvenirler çünkü rekabetçi fiyatlarla kaliteli hizmet sunarız. Ayrıca kalifiye çatı ustaları ve proje yöneticileri olan uzmanlarımızdan biri tarafından gerçekleştirilen onarımlar için ömür boyu garanti veriyoruz! Bu yüzden yardıma ihtiyaç duymadan önce bugün bizimle iletişime geçin :)