Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çatı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Çatı

Çatı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Çatı Kaplama Kılavuzu

Bazı ev onarımlarını süresiz olarak erteleyebilirsiniz. Sızdıran bir çatı kesinlikle onlardan biri değil. Çatlak, kaymış veya eksik çatı kaplaması acil müdahale gerektirir. Bunu ihmal ederseniz, faturanızı tüketebilecek ciddi su hasarlarına yol açabilir.

Test sonuçları, çatı kaplamanın performansının ve kalitesinin yalnızca markalar arasında değil, aynı zamanda bir üreticinin farklı ürün grupları arasında da büyük farklılıklar gösterdiğini göstermektedir.

Her şey olabilir

Su, büyük problemler olmadan içeri yolunu bulacaktır. Tavanda su lekeleri fark ederseniz veya daha kötüsü, su zaten evinizin içine damlıyorsa, tüm çatınızın dağılmasından endişe edin, tamamen yerinde olabilirler. Ancak, bir sızıntı olması, çatınızın büyük miktarda onarım gerektireceği anlamına gelmez. Bazen çatlağı bir conta ile doldurmak, birkaç zona veya diğer kaplamaları değiştirmek veya sadece köşelerde, yarıklarda, oluklarda ve diğer olası yerlerde suyu yönlendirmek için mekanik bir bariyer sağlayan bir yalıtım tabakasını veya metal tabakayı incelemek ve onarmak yeterlidir.

Düşen ağaç dalları, dolu ve hatta rüzgar zonaları gevşetebilir, yok edebilir veya tamamen kaldırabilir. Hasarlı bileşenler başka bir yaygın suçludur. Çeşitli boruların etrafındaki contalar veya yanlış yerleştirilmiş uydu çanakları veya güneş panelleri de yalıtımda sızıntılara neden olabilir. Ne kadar büyük bir sorununuz olduğunu ve aslında sizi ne kadar büyük bir düzeltmenin beklediğini öğrenmek için, onu bulmaya ve kaynağını bulmaya çalışın.

Yeni bir çatıya ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız?

Yağmur yağdığında sızıntıları bulmak en kolay yoldur. Suyun genellikle giriş noktasından tamamen farklı bir yere sızdığını unutmayın. Genellikle mertek veya ankrajın uzunluğu boyunca akar ve en alt noktaya ulaştığında damlar. Bitmemiş çatı katında kaleler görülüyor, bu yüzden oradan başlayın ve çatıda daha yüksekte sızan su izini bulup bulamayacağınızı görmek için bu noktaya giden herhangi bir ahşap çerçevenin uzunluğuna bakın.

Bitmiş çatı katında, görüşünüzü engelleyen tüm alçı levhaları kesmek için bir alet kullanmanız gerekecek. Sızıntının kaynağını bulduğunuzu düşünüyorsanız, çatının tepesine bakın (bunu yerden dürbünle güvenle yapabilirsiniz), eksik kiremit veya diğer düzensizlikler gibi sorunu baca çevresinde bile tespit edip edemediğinizi görmek için. Sızıntıyı bulamazsanız, yalnızca çatının onarımının mı yoksa tamamen değiştirilmesinin mi gerekli olduğunu kontrol edecek ve önerecek uzmanlardan yardım isteyin.

Bir sızıntı tespit edebilseniz bile, bunu deneyimli bir profesyonele bırakmalısınız. Yüksek sürgülü merdiven kullanarak çatıya tırmanmak tehlikelidir. Sızıntıların çoğu, iyi konumlandırılmışsa ve birkaç yerle sınırlıysa ortadan kaldırılabilir. Ancak, birkaç yerde tekrarlanan sızıntılarla karşılaşırsanız ve çatınız garantiden gerçekten çok uzun süre geçtiyse, yenisinin zamanı gelmiş olabilir. Birkaç kısa vadeli onarım için harcayacağınız para muhtemelen uzun garantili yepyeni bir çatıda daha iyi kullanılabilir.

Sorunlara işaret edebilecek diğer karakterler

Çatı onarımlarını düşünmeden önce sızıntıları beklemeniz gerekmez. Eksik, hasarlı veya oluklu zona gelecekteki sızıntıların işaretleri olabilir. Çatının yaşı da gösterge olabilir. Genellikle asfalt kiremitli bir çatının yirmi, en fazla otuz beş yıl dayanacağı varsayılır. Servis ömrü fayanslar için benzerdir. Sac çatılar yaklaşık kırk yıla kadar dayanabilir.

Çatı önceki bir ev sahibi tarafından yapılmışsa, çatı kaplama müteahhidi veya kalifiye bir uzman, zonaların durumuna göre çatı kaplama yaşının kabaca bir tahminini sağlayabilir. Çatıda sızıntı veya bariz hasar belirtisi olmasa bile, yirmi yıldan daha eski olan garanti kapsamı dışında çatıyı değiştirmek mantıklı olabilir. Gerçekten de, bir sızıntı meydana gelirse, kaplamaya ve kaplamanın altındaki çeşitli tekstillere ciddi şekilde zarar verebilir. Ve bu kaplama deforme olmuş veya çürümüşse, değiştirilmesi yeni çatınızın toplam maliyetine ek gereksiz para ekleyebilir ve bu da önlem alarak tasarruf edebilirsiniz.

Sigortayı unutmayın

Sigortalı bir eviniz varsa bir düşünün. Çatıda çalışması için birini işe almadan önce sigorta şirketini arayın ve bir sonraki adım için anlaşın. Sigorta şirketi muhtemelen önce hasarı görmek isteyecektir. Sigorta şirketinin size ne kadar ödeyebileceğini öğrenin ve bu maliyetleri komple bir çatı değiştirme maliyetiyle karşılaştırın. Ayrıca gelecekte oluşabilecek prim artışlarını da göz önünde bulundurun.

Çatı satın almak, çatı ustalarını güvenceye almak

Yeni bir çatı kurmayı düşünürken atmanız gereken ilk adım, hangi çatının sizin için doğru olduğuna karar vermektir. Asfalt zona ucuz, kurulumu kolay ve geniş bir renk yelpazesine sahip oldukları için hala popüler bir seçimdir. Evde uzun süre kalmayı planlıyorsanız, fayans ve sac da iyi seçeneklerdir. Bu seçeneklerin her ikisi de asfalt zonadan biraz daha pahalıdır, ancak daha uzun süre dayanır. Bununla birlikte, temelde her çatı türü yüksek kalitededir ve herhangi bir şekilde renk seçenekleri hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

İnşaat alanlarından ve çatı ustalarından gelen tekliflerin karşılaştırılması

Bölgenizdeki çatı kaplama, çatı yenileme veya inşaat şirketleri gibi birkaç olası tedarikçi seçtiyseniz, bunlardan en az üçünden teklif isteyin ve fiyatları karşılaştırın. Çatı kaplamayı tüm üreticiler için yaklaşık olarak aynı fiyat aralığında almalısınız, çatı kaplama işi veya diğer tüm faaliyetler, iş tedarikçilerine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Aldığınız her teklifin sadece aynı ürün için değil, aynı hizmet için de olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

İş için güvence altına almak istediğiniz her şirketin veya ustanın ciddiyetini kontrol edin. Referans isteyin ve yaptığı iş için çatı üreticisi tarafından sağlanan garantinin ötesinde bir garanti verip vermediğini sorun. Bazen çatı kaplama üreticisi ürün üzerinde uzun bir garanti sağlar, ancak çatı kaplama işi ile birlikte malzeme üzerindeki birleşik garantiyi ele almak genellikle daha avantajlıdır. Biraz daha pahalı olabilir, garanti biraz daha kısadır, ancak kesinlikle her şeyi kapsıyorsunuz.

Ayrıca garantinin devredilebilir olup olmadığını öğrenmeye çalışın. Bir ev satıyorsanız, çatı garantisi potansiyel bir alıcı için büyük bir avantaj olabilir.

Ya güneş panelleri kurmak istersem?

Güneş panellerinin popülaritesi katlanarak artıyor. Bunları çatıya eklemeyi düşünüyorsanız, garantilerinin geçersiz olmayacağından emin olmak için panelleri monte etmeden önce düşündüğünüz herhangi bir kaplamanın garantisini kontrol edin. Bu faaliyetle uğraşan bir şirket tarafından güneş panellerinin kurulumunu da ayarlamalısınız.

Çatı çeşitleri

Asfalt zona. Antik çağda kullanılmış ve Kelt, Roma ve ortaçağda çok popülerdi. Ülkemizde böyle bir gelenek olmasa da kullanımları giderek daha fazla ön plana çıkmaktadır. Şimdiye kadar, sadece diğer kaplamalar için ucuz bir alternatif olarak algılandılar, ancak son zamanlarda kaliteleri oldukça yükseldi ve bugün tam teşekküllü bir alternatif olarak kabul ediliyorlar.

Avantajlar:
- düşük ağırlık. Zona en hafif kaplamalar arasındadır, bu nedenle makaslara yük oluşturmaz ve evin statikliğinden zarar görmezler
- ekolojik yön. Düşük ağırlığı sayesinde, gerekli miktar çok daha az palete sığar ve bu da nakliye maliyetlerini azaltır
- hizmet ömrü. Modern zona otuz yıla kadar sorunsuz bir şekilde dayanır.

Yanmış döşemeler. Neredeyse çok eski zamanlardan beri üretilen geleneksel çatı kaplama. Yıllar geçtikçe, üretimleri mevcut formuna geliştirildi. Ana üretim malzemesi, karolara özelliklerini veren kaliteli kildir.

Avantajlar:
- yüksek direnç. Tüm iklim bölgelerinde ve koşullarında kullanılabilirler. Minimum düzeyde emicidirler, rüzgara, yağmura ve doluya dayanabilirler. Ayrıca yüksek yangın direnci ile karakterize edilirler
- yüzey işleme. Özel bir yüzey işlemiyle, normalde karoların üzerine çöken toza, kire ve yosuna karşı dayanıklıdırlar ve bu nedenle uzun süre temiz ve yeni görünürler
- renk haslığı. Çok çeşitli renklerde üretilirler ve renkler çok sabittir.

Sac çatı kaplama.Ayrıca gelişimini de geçirdi ve geçmişte en ucuz kaplamalardan biri olmasına rağmen, bugün tam olarak doğru değil. Burada da kaliteye bağlı olarak farklı miktarlar ödeyebilirsiniz.

Avantajlar:
- tasarım ve kullanım. Düşük ağırlığı, onu kullanımı mükemmel bir çatı kaplaması yapar ve böylece kurulum ve montaj maliyetini azaltır
- dayanıklılık. Doğru şekilde kurulduğunda kesinlikle su geçirmezdir.

Ne yazık ki metal çatının da kusurları vardır. En büyükleri fırtınalar, dolu ve kuvvetli rüzgarlar sırasında yüksek gürültüdür. Rüzgarla ilgili başka bir sorun var. Eğer gerçekten güçlüyse, çatınızı tamamen yıkabilir.

Sonuç

Elbette, Daha birçok çatı kaplama çeşidi vardır. Ancak bunlar en temel olanlardır. Hangi örtüye karar verirseniz verin, bunun hayatınızın belki de yarısı boyunca başınızı kaldıracak bir şey olduğunu anlamalısınız. Çatı size eşlik edecek ve mülkünüzü koruyacak bir şeydir, bu yüzden acele etmeyin, uzmanlara danışın ve eviniz ve iyi yaşamanız için en iyisini seçin.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ahşap çatı makaslarının yapımı, yalıtım ve çatı kaplama malzemelerinin montajı, oluk sisteminin montajı ve çatı aksesuarlarının montajı Wilio'nun sunduğu hizmetlerdir. Fiyatlarımız ihtiyacınız olan ölçüye göre değişmektedir. Yeni çatı sisteminizle ne kadar alanı kaplamanız gerektiğinden emin değilseniz, sağlayıcılarımızdan biri size bir tahminde bulunabilir.