Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Carports

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Carports

Carports kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Otoparklar

Garajınızı park etmek zorunda kalmadan araçlarınızı örtmek ve korumak ister misiniz? Rakipsiz dayanıklılığa ve hava koşullarına karşı korumaya ihtiyacınız varsa, metal bir carport harika bir yatırımdır. Her türlü hava koşuluna karşı uzun süreli koruma istiyorsanız, bu carport'lar zamana direnecek kaliteli bir çözümdür.

Carport tam olarak nedir?

Araba için barınak, genellikle çelik direklerle desteklenen kumaş veya çelikten yapılmış bir çatıdan oluşan, kısmen örtülü bir yapıdır. Bu güçlü ve sağlam yapıların bakımı kolaydır ve herhangi bir dış mekan alanını tamamlar. Carport'ların farklı stilleri var. Bunlar ekli, bir eve, garaja veya başka bir binaya bağlanması amaçlanan bağımsız olan ve hemen hemen her yere, herhangi bir yere monte edilmek üzere tasarlanmış olan yapılardır.

Garajlardan farklı olarak, kapı içermez ve genellikle duvarları yoktur. Sadece hava koşullarına dayanıklı bir çatıya ve taşıyıcı kirişlere sahiptirler. Tek istisna, binaya bağlı olan carport'tur. Yapısına bağlı olarak en az bir duvarı vardır.

Bir araba garajının avantajları

Çok yönlülüğü ve değeri nedeniyle, bir ev sahibinin bir araba garajını düşünmesinin birçok nedeni vardır.

1. Elementel koruma: Asıl sebep Ev sahiplerinin neden bir carport satın almaları, araçlarını güneş, yağmur, buz, dolu ve kar dahil olmak üzere hava koşullarından korumaktır. Geleneksel arabalara ek olarak, SUV'ları, kamyonları, tekneleri, traktörleri ve hatta karavanları korumak için bir carport kullanılabilir. Araç bir garajın altına park edilmişse, araba garajının çatısı ısının doğrudan havaya kaçmasını önlemek için bir bariyer görevi gördüğünden, genellikle ön camında buzlanma olmayacaktır. Bunun yerine, onu emer ve araca geri döndürür.

2. Ek emlak vergisi yok: Bir carport sağlam bir bina olarak kabul edilmediğinden, çoğu belediye onu vergiye tabi bir varlık olarak görmez. Bunun nedeni, metal bir carport'un bir temel gerektirmemesidir. Temel gerekmese de her zaman yapınızı sabitlemenizi öneririz.

3. Esneklik: Ayrı bir sundurmanın ana avantajlarından biri esnekliktir. Carport'u mülkün bir bölümünden diğerine taşımak istediğinize karar verirseniz, yapabilirsiniz. Yapının boyutuna bağlı olarak demonte edilmeden manuel olarak hareket ettirilebilir.

4. Çok yönlülük: Ana işlevi araç koruması olmasına rağmen, carport çok yönlü bir yapıya sahiptir, çeşitli işlevlere hizmet edebilir ve son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Örneğin, hem insanların hem de evcil hayvanların gölgede saklanıp dinlenebilecekleri bir yer olarak da hizmet verebilir. Bu nedenle doğaçlama bir teras görevi görebilir. Ve bu sadece arabalara ve insanlara fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli sebze veya alet kasalarını saklayabilir, böylece her şeyi kötü hava koşullarından koruyabilirsiniz.

Barınakların yapısına bağlı olarak, oyun alanları ve kamusal alanlar için kullanılabilir. Masaları, sandalyeleri saklayabilir, yetişkinler ve çocuklar için sosyal buluşma alanı yaratabilirsiniz. Bu yapıları örneğin otobüs durakları veya geçici bekleme odaları olarak da kullanabilirsiniz.

Bu barınak tasarımlarını kullanmanın birçok yolu vardır. Bu alanda gerçekten hayal gücünün sınırı yoktur.

Bu kullanımlardan bazılarına daha ayrıntılı bakalım.

1. Teras tentesi: Ekli carport, zararlı UV ışınlarından korunacakları için ailenize ve misafirlerinize açık havada harika zaman geçirebileceğiniz teras için mükemmel bir örtüdür. Tente gibi, carport da ailenizi ve misafirlerinizi yağmur, kar, dolu ve diğer unsurlardan korur.

2. Açık hava atölyesi: İster bir evi yenilemeye ister arabanızı tamir etmeye çalışıyor olun, carport, dış mekan projeleriniz için hava koşullarından korunan gölgeli bir çalışma alanı sunar. Otoparklar, işinizi yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi alacak kadar büyüktür: alet kutuları, elektrikli aletler, masalar, testereler ve daha fazlası. Otoparkın altında kuru kalır ve güneşten korunursunuz.

3. Piknik alanı olarak: Otopark, piknik alanı için mükemmel bir örtüdür. Yemek sırasında veya molalarda insanları korumak için bahçenizdeki, halka açık parkınızdaki veya okuldaki beton bir levhaya sabitlenebilir.

4. Oyun alanı ekipmanı kapağı: En iyi okul oyun alanları bile günün belirli saatlerinde çok güneşli olabilir. Tüm oyun alanını veya güneşten korunması gereken bazı ekipmanlarını kaplamak için metal bir carport kullanılabilir.

5. Açık hava buluşma yeri olarak kullanımı: Ofisiniz alanla sınırlı mı? Carport, beton bir levha üzerine veya diğer açık hava konferans salonları için otoparka inşa edilebilir. Bu alan toplantılar için kullanılmadığı takdirde çalışanlar için veya şirket toplantıları ve kutlamaları için de kullanılabilir. Müşterileriniz için resepsiyonlar, kullanıcı konferansları ve diğer yerinde etkinlikler düzenlemek için de kullanılabilir.

6. Bekleme odaları gibi:Otobüs duraklarından taksi duraklarına kadar, carport, araba kullanmak için bekleyen insanlar için bir alan olarak kullanılabilir. Okullarda, parklarda, havaalanlarında veya şehir kaldırımlarında olsun, kasabalar ve köyler de otogarları otobüs durakları için sığınak olarak kullanabilir. Bu sayede insanlar otobüs bekleyebilir, unsurlardan korunan taksiler veya ortak sürüş hizmetlerini alabilir orda.

7. Teknik araçların bakımı için: Kamu binalarının, golf sahalarının, okulların ve apartmanların yöneticilerinin bakım araçlarını depolayacakları bir yere ihtiyacı vardır. Carport, traktör, biçme makinesi, römork ve kar küreme makinesi gibi araçları hava koşullarından korumak için ideal bir yerdir. Carport'lar, bakım görevlilerine gerekli tüm ekipmanlara kolay erişim sağlar.

Nelerden yapılmıştır

-Çelik sığınaklar uzun bir hizmet ömrüne sahiptir ve neredeyse hiç bakım gerektirmez. Üretimlerinde en zorlu hava koşullarına bile dayanabilen en kaliteli çelik kullanılmaktadır. -Bu sığınakların on yıla kadar dayanma garantisi vardır.
-Alüminyum sığınaklar, çelik olanlarla çok benzer özelliklere sahiptir. Kolay bakım ve basit kurulumda mükemmeldirler.
-Ahşap sığınaklar, en zorlu koşullara bile dayanabilmesi için çoğunlukla masif ahşaptan yapılır. Bir köy, kütük kulübe veya ahşap evler için daha uygundurlar, ancak dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir barınak yapmak sorun değil.

Hangi barınağı seçerseniz seçin, her türlü en yeni ve en kaliteli malzemeyi ve barınak satın alma ve inşa etme amacınıza uygun şık bir tasarımda alabilirsiniz. İyi ve uzun süre hizmet vermesi, güvenli olması sizi, arabanızı ve tasarruf edeceğiniz malınızı koruması önemlidir.

Alüminyum kanopiler, çelik kanopiler ile çok benzer özelliklere sahiptir. Kolay bakım ve basit kurulumda mükemmeldirler.
Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Carports, arabanızı elementlerden korumanın ve güvende tutmanın harika bir yoludur. Wilio, bölgenizdeki en iyi carport sağlayıcısını bulmanıza yardımcı olmak için burada. Marangozlarımızdan birinin gelip size bir tahminde bulunmasını veya mülkünüz için ne tür bir sığınağın en iyi olacağıyla ilgili sorularınızı yanıtlamasını sağlayabiliriz. Bu arada, burada carport'ların ne olduğu ve ne zaman olduğu hakkında bazı bilgiler yer almaktadır. Korunaklı bir araç, zaman içinde aracınızın kaplamasına zarar verebilecek kar veya yağmur gibi unsurlardan genellikle güvenli bir yer olabilir. Bu aynı zamanda kış aylarında tuzun lastiklerinizi mahvetmesi konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Carport sağlayıcıları, başlamak için gereken fiyatlandırma ve malzemeler için yerinde bir tahminde bulunacaklar. Tüm sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.