Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Cam Korkuluk

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Cam Korkuluk

Cam Korkuluk kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Cam korkuluklar

Ev veya işyeri merdivenleriniz için verimli ve sofistike bir görünüm arıyorsanız, popüler cam merdiven korkuluklarının tasarımından ilham almanız olasıdır. Görsel dikkat çekicidir, ancak "Cam merdiven korkulukları güvenli midir?" diye düşündürür. Korkuluklar, profesyonelce kurulduğunda diğer türdeki merdiven korkuluklarından bile daha güvenlidir!

Merdivenlerinizin görünümünü, verdiği hissi ve merdiven korkuluklarını nasıl iyileştirdikleri de dahil olmak üzere güvenilir cam merdiven korkulukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Cam merdiven korkulukları, herhangi bir konut veya ticari alanın tasarımını yükseltir. Pek çok farklı tasarım mevcut olmasına rağmen, kişiselleştirme seçenekleri, istediğiniz hemen hemen her konfigürasyonu hayal etmenize olanak tanır.

Camın güzelliği, her tür oda ile çalışması ve çok çeşitli renk şemaları ile mimari stilleri tamamlamasıdır. Cam şeffaftır, bu nedenle alanınızda yanlış korkuluk gölgesi alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Aynı zamanda düşük bakım ve uzun hizmet ömrüne sahiptir, bu da onu akıllıca bir yatırım haline getirir.

Diğer korkuluk tiplerinden farklı olarak cam, alanı yatay olarak ikiye bölmez. Bunun yerine, cam korkuluk, odanın veya merdivenlerin üzerinde ışığın düzgün akışını kolaylaştırır. Sonuç, olduğundan daha büyük görünen bir alandır. Tavanlar bile geleneksel korkuluklardan daha yüksek görünür.

Cam korkulukları güvenli bir seçim yapan nedir?

Camdan yapılmış bir ürün düşündüğünüzde, bunu içki bardağının kırılganlığına benzetebiliriz. Pek çok ev sahibi ve işletme, camın yeterince ağırlığı taşıyamayacağından veya kazara bir kör kuvvetin camı kırabileceğinden endişe ediyor.

Korkuluk veya kit cam merdiven korkulukları saygın bir kaynaktan gelir ve en iyi uygulamalara göre kurulur. Aslında, cam korkuluklar diğer malzemeler kadar güçlüdür.

Nedeni:

Cam korkuluklar temperli güvenlik camından yapılmıştır.
Sertleştirilmiş güvenlik camı, yüzey mukavemetini artırmak ve kırılma şeklini değiştirmek için ısıl işleme tabi tutulmuştur. Tipik camdan yaklaşık dört kat daha güçlüdür ve tehlikeli derecede keskin cam parçalarına dönüşmez. Bunun yerine, nadir durumlarda, temperli cam küçük, nispeten zararsız küpler halinde kırılır.

Diğerler korkulukların aksine, cam korkuluklarda bir çocuğun veya evcil hayvanın düşebileceği veya sıkışabileceği açıklıklar, çıtalar ve çubuklar yoktur. Çocuklar cam korkuluğa tırmanamazlar çünkü üzerlerine ayak koyacak yer yoktur.

Çürümezler ve dağılmazlar

Cam çürümez veya parçalanmaz; bütünlüğünü korur ve güvenli bir şekilde yerinde kalır. Cam merdiven korkulukları genellikle çürümeye dayanıklı metalden yapılır.

Yüksek kaliteli bağlantı elemanları, cam korkuluğun yük taşıma kapasitesini artırmanın yanı sıra stabiliteyi ve güvenliği artırır.

Küpeşte doğru monte edilmezse, tüm güvenlik avantajları maalesef reddedilir. Profesyonel kurulum olmadan, korkulukların düzgün olması pek olası değildir.

Cam merdiven korkulukları

Cam merdiven korkuluk takımları mevcuttur. Bu korkuluklar konut veya ticari kullanım için tasarlanmıştır olup endüstri güvenlik standartlarını karşılar. Profesyonellerle işbirliği yapın, ticari olarak satılan bir cam merdiven korkuluk kitinin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için kendi cam merdiven korkuluğunuzu tasarlayın!
Bir cam merdiven geçişi eklemek isteyebilirsiniz veya özel gereksinimleri vardır. Tercihiniz ne olursa olsun, eviniz veya işiniz için istediğiniz özelleştirilmiş cam merdiven korkuluk konseptini tasarlamak için sizinle birlikte çalışacağız.

Popüler özelleştirme seçenekleri şunları içerir:

Lamine kaplama : temperli cam korkuluğu daha da güçlü hale getirir.

Özel kesim cam: Aklınızdaki korkuluk tasarımına ulaşmak için kullanılır.

Renkli veya desenli cam: tescilli destek yapıları ve hatta markalı cam yamaları, cam korkuluğa farklı veya markalı bir görünüm kazandırır.

Korkuluklarda ne tür cam kullanılmalıdır

Cam korkuluklarda dört tip cam kullanılır:

-Düz cam
-Tavlı cam
-Isı ile güçlendirilmiş cam
-Sertleştirilmiş cam

Düz cam

Orijinal olarak üretilen düz cam. Bu yöntem, düzgün bir sac kalınlığı ve çok düz yüzeyler sağlar. Bu üretim süreci, 1950'lerde bu tekniğe öncülük eden İngiliz cam üreticisi Pilkington tarafından geliştirildi. Bu nedenle, genellikle Pilkington işlemi olarak bilinir.

Tavlanmış cam

Tavlama, iç gerilimi serbest bırakmak için camı oluştuktan sonra yavaşça soğutma işlemidir. Yavaş soğutulmazsa, içinde iç gerilim (stres) kalır, bu da kararsızlığa ve hasara neden olur. İşlem, Lehr olarak bilinen sıcaklık kontrollü bir fırında gerçekleşir.

Tavlanmamış camlar hafif sıcaklık değişiklikleri veya mekanik darbe ile kırılabilir.

Tavlı cam genellikle pencerelerde bulunur. Güvenlik camı olarak kabul edilmez. Kırılma, ciddi yaralanmalara neden olabilecek keskin kenarlı ve sivri uçlu parçalara neden olur.

Temperli cam

Aynı işleme ekipmanı kullanılarak üretilirler. Cam 1.200 derece Fahrenheit'e kadar ısıtılır. Daha sonra yüzeyin ve kenarların sıkıştırılması için soğutulur.

Cam iki nedenden dolayı ısıl işleme tabi tutulur:
I. Dış strese dayanma gücünü artırır
II. Güvenlik camı gereksinimlerine uygundur

Isı ile güçlendirilmiş camda soğutma işlemi daha yavaştır. Bu, basınç dayanımının temperli camdan daha düşük olduğu anlamına gelir. Isı ile güçlendirilmiş cam, tavlanmış veya işlenmemiş camdan yaklaşık iki kat daha kalındır. Temperli cam, tavlanmış camdan dört ila beş kat daha güçlüdür.

Isı ile güçlendirilmiş cam

Isıyla güçlendirilmiş cam, kırılma şekli tavlanmış cam gibi olacağından güvenlik camı olarak kabul edilmez. Cam tehlikeli parçalara ayrışır.

Sertleştirilmiş cam

Sertleştirilmiş cam için soğutma işlemi, daha yüksek yüzey sıkıştırması oluşturmak için hızlandırılır.

İnç kare başına en az 4536 kg yüzey sıkıştırması üreten hava soğutma sıcaklığı, hacmi ve diğer değişkenlerdir. Bu, temperli camın tavlanmış veya işlenmemiş camdan dört ila beş kat daha güçlü olduğu süreçtir (ısı ile güçlendirilmiş camdan iki kat daha güçlü). Sonuç olarak, temperli camın termal olarak kırılma olasılığı daha düşüktür.

Kendiliğinden cam kırılması

Camın kırılması, belirgin bir sebep olmaksızın meydana gelebilir. Bu, aşağıdakilerden kaynaklanabilir:

-Cam kenarının hasar görmesi veya çarpması
-Taşıma ve camlama nedeniyle yüzeyin hasar görmesi, ardından kuvvetli rüzgarda camı zayıflatır
-Vandalizm
-Fincanın içinde inklüzyon

Float camda 50'den fazla inklüzyon türü vardır. En çok tartışılan nikel sülfür taşıdır.
Nikel sülfür taşları, düz cam imalatı sırasında kontaminasyon nedeniyle oluşabilir. Bu, temperli camın orta gerilim bölgesinde sona erebilir. Camı yerleştirip farklı sıcaklıklara maruz bıraktıktan sonra bu küçük taş büyüyebilir ve kırılmasına neden olabilir.
Nikel sülfür kalıntılarının neden olduğu ani kırılma sadece temperli camda meydana gelir.

Düz camdaki nikel sülfür taşlarını tamamen ortadan kaldıran hiçbir teknoloji bilinmemektedir. Ve çok küçük oldukları için onları kontrol etmenin pratik bir yolu yoktur.

Çoğu cam üreticisinin nikel sülfür oluşumunu önlemek için kontrolleri vardır. Üretim sonrası ısıyla ıslatma bazı hatalı cam panelleri yok edebilir. Ancak ısı daldırma, nikel sülfür kapanımlarının %100 ortadan kaldırılmasını garanti edemez.

Isıya daldırma

Isıya daldırma testi, nikel sülfür için yıkıcı bir testtir. Temperli cam sıcak daldırma fırınına yerleştirilir, 555 Fahrenheit sıcaklığa getirilir ve iki saat tutulur.

Nikel sülfür içeren camların çoğu bu işlem sırasında kırılacak ve cam projesinden çıkarılacaktır. Bununla birlikte, ısıyla ıslatma, nikel sülfür kapanımlarının %100 ortadan kaldırılmasını garanti edemez.

Genişlik ve dayanıklılık

Örneğin, 11 inç genişliğinde ve 16 inç uzunluğunda ve 3/16 inç kalınlığında temperli bir cam raf: Destekler arasında bir ayak ile yaklaşık 104 kg tutabilir. Asla taşıyabileceğinden daha ağır bir cam masa veya raf yüklemeye çalışmayın.

Sık sorulan sorular şunlardır:

Cam korkuluk nedir?

Cam korkuluklar, iç veya dış mekanlara güzel bir açık estetik görünüm kazandırmak için tasarlanmış merdiven korkuluklarıdır. Cam korkuluklar, direklerin veya panellerin veya eklerin cam paneli tutmasını sağlayan uzun ömürlü alüminyum kombinasyonunu kullanır.

Cam korkuluklar güvenli midir?

Cam korkuluklar, birçok yönden geleneksel korkuluk sistemlerinden daha güvenlidir. Böyle bir paslanmaz çelik korkuluk ve bağlantı elemanları yapısal bütünlüğünü asla kaybetmeyecektir. Zamanla çok daha güvenlidirler. Cam korkuluk takma prosedürü de çok güvenlidir.

Korkuluk camı nedir?

Tamamen cam korkuluk, cam dolgulu bir korkuluktur. Bu tipte destekleyici kısım camın kendisidir. Bu, korkuluklu ve cam dolgulu korkuluklardan farklıdır, burada bunlar kuvveti emen korkuluklardır.

Korkuluk ne kadar yükseklik gereklidir?

Küpeşte veya bariyer yüksekliği:
Herhangi bir erişim yolunun, balkonun, sahanlığın duvarla sınırlı olmadığı zeminden 1 m yükseklikte ve yüzeyden yüksekliği 1 m veya 4 m'den fazla olmamalıdır çünkü kişi açık bir pencereden düşebilir.

Bir cam panel ne kadar geniş olabilir?

Genel olarak konuşursak, en uygun (ve en ekonomik) genişlik 60'tır. "veya daha az, çünkü yüksek hızlı bir fırında ısıl işlem görebilir. 60 "ila 84" arası genişlikler birçok üretici tarafından mevcuttur ve bunların birçoğu 96 "e kadar genişlikleri işleyebilir.

Korkuluk ne kadar yüksek olmalıdır?

korkuluğun, birinin durduğu noktadan korkuluğun tepesine kadar olan yüksekliği en az 0,9 m olmalıdır. Bu yükseklik her zaman korkuluğun üst kısmında korunmalıdır.

Korkuluk olmadan kaç adım atabilirsiniz?

Yönetmelikler, basamaklar halinde dışarıya değil, çevrenin koşullarına atıfta bulunur örneğin bitmiş zemin veya platformdan bitmiş adıma kadar 30" korkuluk gerektirir. İçişleri diyor ki 3 basamaktan (2 basamak) fazla olan bir merdiven korkuluk gerektirir.

Cam korkuluklar pahalı mıdır?

Bir cam korkuluk sisteminin ortalama fiyatı, ürünün kalitesi ve dayanımına bağlı olarak değişmektedir. Cam korkuluklar ilk bakışta pahalı olabilse de, uzun vadede genellikle diğer korkuluk türlerinden daha ucuz olabilir.

Korkuluk duvardan ne kadar uzakta olmalı?

Duvardan çıkıntı, korkuluğun bağlı olduğu duvardan ne kadar uzakta olduğunu açıklar. Küpeştenin bağlı olduğu duvardan en uzak kenarı duvardan 4 1/2 inçten fazla çıkmamalıdır.

Küpeşte hangi boyutta olmalıdır?

Küpeşte, bir merdiven veya rampa üzerinde 34 inçten az ve 38 inçten fazla olmamalıdır. Çeşitli ekipman veya tekne merdivenleri ile çalışırken, lastik sırtının kenarlarından yukarıyı ölçmelisiniz. Kol 30-34 inç arasında daha yüksek olmalıdır.

Balkon camı ne kadar kalın olmalıdır?

Çoğu balkon veya korkuluk sisteminin 10 mm sertleştirilmiş cam kullanabildiği yerlerde, yapısal cam korkuluklar çok daha kalın bir panel gerektirir. Konutlar (aile evleri) için de minimum 15 mm kalınlığında sertleştirilmiş bir cam levha kullanılmalıdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Cam korkuluklara mı ihtiyacınız var? Eğer öyleyse, Wilio yardım etmek için burada. Profilden ankrajlı ve noktalı tutamaklar, Fransız balkonlar, kolon korkuluklar gibi çeşitli cam korkulukların üretimi ve montajı konusunda kaliteli uzmanlar sunuyoruz. Bu hizmetlerin fiyatı genellikle m2'ye bağlıdır. Servis sağlayıcılarımız hakkında daha fazla bilgi edinin: bu kategoride camcılarımızdan biri tarafından sağlanan görselleştirme sonrası garanti verilir.