Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Çalışma Detaylandırma Listesi

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Çalışma Detaylandırma Listesi

Çalışma Detaylandırma Listesi kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

İş listesi hazırlama / Alan beyanı

İş listesi hazırlayacak uzman nasıl bulunur?

Yatırım yapacaksanız paranız varsa, bir bina, apartman veya müstakil ev inşa etme planınız var, bu nedenle bir uzmanın hizmetlerini sipariş etmek için bir yapılacaklar listesi - sipariş beyanı hazırlamak sizin için en kolay olacaktır. Bölgenizde bir iş listesi uzmanı bulmak kolaydır. Sadece Wilio için bir istek girin. Wilio daha sonra yakın çevrenizdeki uzmanlara talebinizi bildirir. O zaman hangi hizmetleri seçeceğiniz size kalmış. Teklifler size geldiği için karar veremiyorsanız, Wilio'da bulacağınız müşteri incelemelerine ve incelemelerine yardımcı olun. Her zaman yalnızca gerçekleştirilen hizmet için ve yine de ancak tamamlandıktan sonra ödeme yaparsınız.

Bir yapı kalemi bütçesi, bir alan beyanı ve aralarındaki fark nedir? > Alan beyanı, bütçenin genel tanımıdır. Montaj işleri ve malzeme teslimatlarının fiyat listesi kalemlerinden derlenmektedir. Belirtilen ürünler için fiyatlar listelenmemiştir. En iyi fiyatı alabilmek için tedarikçilere gerekli hizmetleri gönderen yatırımcı için dönümlük beyan esas teşkil eder. İki terim arasındaki fark dikkat çekicidir. Yüzölçümü beyanı yalnızca size yatırımcı veya mal sahibi tarafından gönderilen bir temel olarak hizmet ederken, kalemlere ayrılmış bütçe şudur: ustanın arazi beyanına göre ne çizer ve yatırımcıya veya mal sahibine gönderir. Bu fiyatlara dayanarak, mal sahibi veya yatırımcı uygulama için uygun bir aday seçer.

İşlerin bir listesini hazırlamak için gerekenler nelerdir?

İnşaat bütçesinin işlenmesi çoğu durumda yüksek olan gelecekteki bir yatırımı planlamanın bir parçasıdır. Projenin nakit akışının detaylandırılması, bütçenin detaylandırılmasına dayanmaktadır. Düzgün hazırlanmış bir bütçe, yatırım planının çok önemli bir öğesidir.

Her inşaatın fiyatı birçok faktöre bağlıdır ve bundan etkilenir. Burada örneğin kullanılan malzemelerin kalitesini, inşaat işinin kapsamını ve aynı zamanda inşaatın organizasyonunu dahil ediyoruz. Arazi beyanı aslında gerekli malzeme miktarlarının ve yapılan işin doğru ve doğru bir şekilde hesaplanmasıdır. Öğe listesiyle birlikte dönüm beyanı, inşaat bütçesinin işlenmesi ve verilen inşaatın nihai fiyatının hesaplanması için temel oluşturur.

Arazi beyanı nasıl işlenebilir?

1. Klasik yol - Bu şekilde, yapılacaklar listesi uzmanı proje belgelerini takip eder. Bu şekilde verilen proje dokümantasyonundan klasik ölçüyü kullanır. Uzunluk x yükseklik x genişlik formülüne göre, alan ifadesi bir hesap makinesi ile hesaplanır. Elde edilen ölçümler daha sonra kağıda yazılır veya MS word veya excel kullanılarak elektronik olarak işlenir.
2. Uygun yazılımı kullanarak hesaplama ile klasik ölçüm - bu yöntem, örneğin toplam alanları hesaplama yönteminin önemli ölçüde basitleştirildiği Cenkros yazılımını kullanır. Daha modern ve kullanılan bu yöntemle iş çok daha kolay ve genel bakış daha iyi. Yazılım sayesinde uzman, inşaatçıların anlayabileceği bir biçimde bütçe baskı raporları oluşturabilir
3. Otomatik hesaplama yöntemi - bu yöntem, alanı BIM modelinin dijital proje dokümantasyonundan raporlamak için kullanılır. Bu yöntem modern, hızlı ve güvenilirdir ve uzun süreli manuel yazma için zaman kazandırır. Ancak bu durumda, modeli oluşturan tasarımcı ile modele dayalı olarak bir alan beyanı oluşturan bütçeci arasındaki işbirliği çok önemlidir

Bir bina bütçesi hazırlamak için ne gerekir?

< İnşaat bütçesi hazırlamak için size bütçe hazırlayacak uygun bir firma bulmanız gerekmektedir. Wilio üzerinden sorgu girerek bu firmaya kolayca ulaşabilirsiniz. Arazi beyanı yapacak bir bütçeci seçerseniz, gerekli her şey üzerinde anlaşmak için e-posta veya telefon yoluyla onunla iletişime geçin, yani. yüz yüze görüşmenin de gerekli olup olmadığı. Kişisel bir toplantı kesinlikle iyi bir seçim olacaktır, çünkü bu sayede bütçeci, ya binanın duracağı yerde ya da proje dokümantasyonundan tüm projenizi gözden geçirecektir.

tamamlanmış hesaplar proje belgeleri, teknik rapor ve diğer ek belgeler, varsa ve varsa, buna örneğin statik teknik rapor, mimarın çizimleri ve bireysel ustaların projeleri dahildir. Bir inşaat bütçesi uzmanı, imar kararından uygulama projesine kadar her şeye ihtiyaç duyacaktır.

İnşaat bütçesini hazırlamak için bütçeciyle kişisel bir toplantı yapmak gerekli mi?

Değerlendirme uzmanıyla yüz yüze görüşüp gözden geçirmek her zaman daha iyidir hazırlanması için gerekli tüm adımlar. Özellikle yatırım amaçlı gayrimenkulün yenilenmesi gereken eski bir bina olduğu durumlarda. Bununla birlikte, bütçeci ile görüşecek vaktiniz yoksa, bütçeyi hazırlamak için gereken fiyatı kabul etmek ve bütçeyi hazırlamak için gerekli tüm belgeleri gönderebilmek için en azından onu arayın veya bir e-posta gönderin. Bu belgeler proje belgelerini, teknik raporu ve projeyle ilgili olabilecek diğer olası belgeleri içerir.

İyi tasarlanmış bir iş listesi ne sağlar?

Yeni inşaat için iyi tasarlanmış bir iş listesi, hızlı bir şekilde doğru ve karşılaştırılabilir teklifler almanızı sağlar. bir inşaat sözleşmesinin akdedilmesinin temelidir ve böylece inşaat maliyetleri beklenmedik bir şekilde artmaz. İyi bir iş listesi, inşaat için gereken tüm gerekli işlerin, miktarların ve malzemelerin bir listesini içerir. Bir mimar veya tasarımcı tarafından yapılabilir ve DP uygulama projesinin bir parçasıdır. Kötü hazırlanmış bir iş listesi sonucunda, tahmini miktarlar / fiyatlar ile fiili durum arasında önemli farklılıklar olabilir, bu da inşaat kütüğünde hatalara ve yatırımların tahmini değerinde büyük farklılıklara yol açabilir. Profesyonelce hazırlanmış bir iş listesi, inşaat maliyetini önemli ölçüde azaltabilir ve aynı zamanda istenmeyen ek maliyetlerin oluşmasını önleyebilir.

Bir müstakil ev için bütçe hazırlamak ne kadar sürer?

Bir proje hazırlamak için gereken süre birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bu faktörler arasında bütçe üzerinde çalışmaya başlamak için gereken belgelerin teslim hızı, projenin karmaşıklığı ve inşaat bütçeleriyle ilgilenen seçtiğiniz şirketin kapasite kullanımı yer alır h4> Bütçe mülkün tamamı için mi yoksa inşaat işinin ayrı bölümlerine bölmek mümkün mü?

Elbette! Her şey, inşaat bütçeleriyle uğraşan şirketle yaptığınız anlaşmaya bağlı. Her bölüm için ayrı ayrı dönümlük beyanı almak isterseniz, verilen bölümler veya inşaat işleri için kısmi bütçeler oluşturmanız mümkündür.

Listenin derlenmesi için ne kadar öderim

İnşaat bütçesini işlemenin bedeli projenin büyüklüğüne ve gerekli belgelerin kapsamına bağlıdır. Fiyat, nesnenin nihai fiyatının yüzdesi olarak belirlenir. Ancak, fiyatta önceden de anlaşabilirsiniz. Her şey servis sağlayıcı ile olan iletişiminize bağlıdır.

Anket raporunda herhangi bir eksiklik var mı?

Evet, burada da eksiklikler olabilir. Bunlar özellikle uzunluk x yükseklik x genişlik formülüne göre yanlış hesaplandığında ortaya çıkar. Ancak, bu hatalar çoğunlukla sağlanan belgelerin yetersiz olduğu veya bütçecinin belgeleri ayrıntılı olarak incelemek için çok az zamanı olduğu durumlarda ortaya çıkar. Ancak, bu tür eksiklikler ortaya çıkan miktar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle doğru işlenen evrakların tam miktarları ile hızlı bir şekilde teslim edilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak, çizimleri yanlış okuyabilen veya kısmi sonuçları hesaplamak için yanlış prosedürü seçebilecek veya bazı önemli inşaatları atlayabilecek bütçeci tarafında da hatalar meydana gelebilir.

Yardımcı bütçe maliyetleri nelerdir?

Bu maliyetler özellikle yatırımcının talebi ise sayısallaştırılabilir. Bu maliyetler, belirli bir binanın konumu ve inşaat koşullarını dikkate alır. Bu maliyetlerin boyutu, inşaat işinin uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek şantiye ekipmanı, bölgesel etkiler veya operasyonel etkiler için yatırım maliyetlerinden yüzde olarak belirlenir.

İpuçları ve İpuçları

1. Ciro teklifleri
Tanıdıklar için inşaat bütçeleri oluşturan ve çeşitli şirketlerden teklif isteyen bir şirket veya serbest meslek sahibi aramakla vakit kaybetmeyin. Wilio için isteğinizi girin ve kısa süre sonra doğrudan yakın çevrenizden yetenekli bütçecilerden teklifler almaya başlayacaksınız.

2. Bütçenizi aşmayın
Yapılacaklar listesi fiyatları gerçekten farklı olabilir. Ancak, Wilio ile birkaç teklifi kolayca karşılaştırabilir ve uygun olanı seçebilirsiniz. bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun.

3. Yapılacaklar listesi en iyi uzmanlarını bulun
Güvenebileceğiniz kaliteli işler elde etmek için bölgeye gelecekteki yatırımınız için en iyi puan alan bütçecileri işe alın. Makul bir fiyata.