Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Boru Tamiri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Boru Tamiri

Boru Tamiri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

 Boru hattındaki sızıntı için 5 geçici tamirat tipi.

Tesisatçının boru hattını tamir etmesini beklerken, birkaç basit yöntem kullanarak boru hattındaki sızıntıyı onarabilirsiniz.

Sızıntı hasarı

Geçici bir durdurma yöntemi olarak, kurulumu yapacak kişi durumu değerlendirene kadar hasar en aza indirilebilir. Su yüzünden her saniye önemlidir. Bir borunun kırılması kısa süre içinde evi sular altında bırakabilir ve ciddi bir hasara neden olabilir. Bu nedenle, tesisatçı gelene kadar bir hasar yönetim planına sahip olmanız gerekir.

Aşağıdaki durdurma yöntemleri, kurulumu yapacak kişi durumu değerlendirene kadar hasarı en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Boru kelepçeleri

Bu kelepçeler uçak gemilerinde ve denizaltılarda kullanılır, bu nedenle kırılan borunuzu bir süre daha bir arada tutacak kadar güçlüdürler. Sorunu çözmezler, ancak tesisatçı size yardım edene kadar problemi iyi idare ederler. Sorunun giderilmesi için Wilio tesisatçılarından teklifler alın! Bilgilerinizi girin ve bölgenizdeki en iyi tesisat profesyonellere ulaşın.

Epoksi bileşikleri

Bu bileşik, demir döküm borular için uygundur ve boru değiştirilene kadar sızıntıları giderir. Daha eski boruları değiştirmek bazen en iyi seçimdir ancak bu sizin durumunuza bağlıdır. Her durumda olmasa da onarımlar bazen daha ucuz olabilir.

Kauçuk tüp konnektörleri

Bağlantı yerinde veya borunun ortasında sızıntı olması durumunda, lastik rakorlar ile borudaki sızıntı engellenebilir. Bu rakorlar, tuvalet suyunun, kullanılmış çamaşır suyunun veya diğer drenaj malzemelerinin sızıntı yapan bölgede birikmesini engellemeye yardımcı olabilirler. Belirli bir levha kesimi gerektirdiğinden ne yaptığınızı bilmeniz gerekir.

Boru tamir bandı

Çoğu ev eşyası mağazasında bulunan bu bantlarla sızıntıyı önlemek için boruların etrafı kaplanır. Epoksiye benzerler çünkü doğruca yüzeye yerleştirilmeleri gerekir. Her türlü sızıntı ve çatlak için boru hattının herhangi bir yerinde uygulanırlar.

Tamir manşonları

Bağlantı yerlerini veya delikleri onarmak için idealdirler. Klemplere benzerler ve kısıtlı bir süre için güçlü sabitleme sağlayabilirler. Tamir manşonları daha küçük çatlaklar için uygundur, ancak çok uzun süre gözetimsiz bırakıldığında problemin büyüyebileceğini unutmayın. Sızıntı yapan bir boruyu hızlı şekilde tamir etmek zorunda mı kaldınız? Aşağıdaki yorumlarda bizimle deneyimlerinizi paylaşın.

Sızıntı yapan borular nasıl onarılır?

GEREKLİ SÜRE: 2 saatten az
ZORLUK: Orta-ileri derece

Su kaynağını kapattıktan sonra, daha kalıcı bir tamirat yapılana kadar hasarı önlemek için sızıntı yapan boruyu geçici olarak nasıl tamir edeceğinize karar verin. Sızıntının tam kaynağını bulun. Borudaki akış sırasında sızıntı olması durumunda, bağlantı parçası için hızlı bir onarım yöntemi kullanılabilir. Borudaki sızıntılarını tespit etme işi stresli olabilir, ancak hızlı bir onarım da gerektirmeyebilir. Bu rehberde, sızıntı yapan boruları nasıl tamir edeceğinizi ve tamir için gereken tüm alet ve malzemeleri sizin için özetleyeceğiz.

ALETLER

Tamir için ihtiyacınız olan aletler: makas, tornavida setleri, el işi pensesi ve bantlar.

MALZEMELER

Boru sızdırmazlık maddesi, tamir kelepçeleri, 1 epoksi sızdırmazlık dolgu.

PROSEDÜR: Lavabonun altındaki su vanasını döndürün. Boruyu geçici olarak sızdırmaz hale getirmek için bir sızıntı malzemesi olarak epoksi dolgu macunu kullanılabilir. Sızıntı yapan boruların su kaynağını derhal kapatın. Hasarlı borudaki suyu tahliye edin ve epoksinin boruya düzgün bir şekilde yapışması için tamir edilecek alanın temiz ve kuru olmasını sağlayın.

Sızıntının etrafındaki yüzeyi tamamen kaplamaya yetecek kadar sıhhi tesisat epoksi macunu kullanın. Macunu esnek olana kadar ezin. Sızdırmazlık maddesini üreticinin talimatlarına göre uygulayın ve sertleştirin. Dolgu macunu tamamen sertleştikten sonra su akışını açın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Bant içeren boru tamir seti

Lavabonun altındaki su boruları üzerinde çalışmak için İngiliz anahtarı kullanın. Bazı boru tamir setlerinde acil durum sızıntısının giderilmesi için özel bir bant bulunur. Sızıntı yapan borular veya bağlantı parçalarında su akışını derhal durdurun. Fiberglas bandı uygulamak ve sızıntı alanının etrafını sarmak için üreticinin talimatlarını izleyin. Malzemenin kullanım kolaylığı ve esnekliğinden dolayı, bağlantı parçalarının çevresinde kullanılması faydalıdır.

Kendiliğinden ayarlı silikon bant, düşük basınçlı hatlarda geçici sabitleme yöntemi olarak kullanılabilir. Bandı, borunun etrafına sarın ve sızıntı alanını kapatmak için üst üste sıkı geçitler yaparak gerin.

Tamir kelepçeleri, bazen borulardaki daha büyük çatlaklar veya yarıklar için kullanılabilir. Sızıntı yapan borulara giden su akışını derhal kapatın ve tamir edilecek deliğin etrafındaki alanı temizleyin. Neopren kauçuk yamanın kesilmesini önlemek için keskin kenarları törpüleyerek düzeltin. Yamayı yapın ve klipsi, borunun hasarlı kısmına eşit şekilde kaplayacak şekilde uygulayın.

Sızıntıyı durdurmak için kelepçeleri kapatın. Suyu açın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Sızıntı yapan boruları nasıl tamir edeceğinizi öğrenirken, tamir bandının, boru sızdırmazlık maddesinin ve kelepçelerin acil sorununuz için geçici bir çözüm olduğunu unutmayın.

Borudaki sızıntılarını kapadıktan sonra, bir sonraki adımınız da aynı derecede önemlidir. Küçük bir sızıntı olsa bile kalıcı onarım planları hazırlayın ve gerekirse yetkili bir Wilio tesisatçısını arayın.

Boruya ait veriler ve bilgiler

Etkili onarımlar gerçekleştirmek ve boru hattı üzerinde çalışmak için borunun işleyiş koşullarını anlamak çok önemlidir. Çalışma basıncı, sıcaklık, boru boyutu ve boru ortamı dahil boru verilerini incelemeniz gerekir.

Tüm etkili boru hattı tamir ve iyileştirme teknikleri, gereksinimlere uygun olarak uluslararası standartları ve yönergeleri takip etmelidir. Üretici, boru hattında toplanan verilere dayanarak, boru hattının tamiri ve iyileştirilmesi için ayrıntılı bir teknik hesaplama ile uygulama yöntemlerini tasarlayacaktır. İşi gerçekleştirmeden önce, tesisatçının boru hattı onarımlarında paket ürünlerini kullanacağından ve yerinde risk değerlendirmeleri konusunda iyi eğitilmiş olduğundan emin olmak önemlidir.

Riskleri en aza indirmek veya önlemek için riski azaltacak adımlar atmalı ve koruyucu ekipman giyilmelidir.

Boru hattında hasarlı bölge için yüzey hazırlığı

Genel olarak boruların yüzeyi mümkün olduğunca SA2.5 standartlarına göre hazırlanmalıdır. Epoksi tamir bileşikleri ile boru yüzeyi arasında iyi bir bağlantı sağlamak için yüzey profilinin en az 60 mikron pürüzlülüğe sahip olması sağlanmalıdır. Boru hattı tamirleri, boru hattı yüzey hazırlığı tamamlandığında başlamalıdır.

Boru hattında hasarlı bölgenin yeniden oluşturulması

Onarım çalışmalarının ilk adımı, tüm boru yüzeylerinin düzgün bir yüzeye dönüştürülmesidir. Epoksi reçine veya TAMİR MACUNU, üreticinin talimatlarına göre iyice karıştırılmalı ve etkilenen yüzeylerde hava hapsolmayacak şekilde uygulanmalıdır. Uygulanan kaplama kalınlığı ve uzunluğu, tamir gereksinimlerine özel olmak kaydıyla, teknik hesaplamalara uygun olmalıdır.

Boruyu sarma

Son adımda BORU TAMİR BANDI kullanmaktır. Yanlış hizalamaya başlamadan önce tamir bandını (örneğin cam elyafı tamir bandı) yaklaşık 200 mm sarın. Boruyu olabildiğince sıkı ve eşit bir şekilde sarın ve her katmanı kuvvetle çekin. Bütün boru tamir alanı için en az %50 örtüşme ile tüm bandı boru yüzeyine uygulayın.

Belirli sayıda katman için bant sarımını tekrarlayın ve son olarak her bir katmanı yaklaşık 25 mm kadar daraltın. Sargının yönü, mekanik mukavemetini artırmak için bir sonraki katmanda değişebilir.

Onarımların incelenmesi ve boru hatlarının yenilenmesi

Onarılan boruları görsel kusurlar açısından inceleyin. Yapılan tamirin kalınlık ve uzunluğunun teknik hesaplamada belirtilen gereksinimlere uygun olup olmadığını kontrol edin. Onarılan alanın birkaç saat dinlenmesine izin verdikten sonra boru hattı tamiri tamamlanmıştır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Kanalizasyon onarımının maliyeti genellikle hizmetin süresine ve kapsamına bağlıdır. Wilio, orijinal boruyu yenisiyle değiştirmek, boruyu temizlemek veya hasarlı parçaları onarmak için bir tamirci bulmanıza yardımcı olabilir. İşin türü, her müşterinin ne yapması gerektiğine göre belirlenir. Kategorinizdeki tamircilerimizden biri tarafından sağlanan hizmetlerimiz, tanılama ve boru hattı temizleme ve nakliye maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız burayı tıklayın!