Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton zemin

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton zemin

Beton zemin kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Beton döşeme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Wilio sizi kaliteli bir hizmete bağlayacaktır. Beton parke fiyatları genellikle döşenecek alana bağlıdır. Uzmanlarımız, betonu döşemekten zeminin hasarlı kısımlarını tek tek onarmaya kadar her şeyi yapabilir. Binanızın ne tür hizmetlere ihtiyaç duyduğundan emin değilseniz, bu kategorideki profesyonellerimizden biri tarafından sağlanan lastik çekiçler, tesviye çakılları ve harç hakkında daha fazla bilgi için diğer kategorilerimize göz atın. Wilio size yardımcı olacaktır. döşeme, döşeme değiştirme ve zeminin hasarlı parçalarını tek tek onarma konusunda kaliteli uzmanlar bulun. Beton parke fiyatları genellikle m²'ye bağlıdır. Hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinin: bu kategorideki profesyonellerimizden biri tarafından sağlanan lastik çekiç, tesviye çakıl, harç.
FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Beton zemin ve tasarım fikirleri

Beton zeminler tamamen özelleştirilebilir ve linolyum, halı, ahşap, fayans, taş veya mermer gibi geleneksel zeminlere göre harika bir alternatiftir. Renklerin, dokuların, desenlerin ve kaplamaların kombinasyonunu, sınırsız tasarım seçenekleri sunar. Ayrıca beton son derece dayanıklı, sağlam olup bakımı kolaydır. Evinizde veya iş yerinizde mevcut beton alt tabakalar varsa, bunları öne çıkarmak veya dekoratif yüzeyler kullanmak ekonomik ve çevre dostu bir seçimdir.

Beton zemin faydaları

Beton zeminin birçok avantajı vardır. Aşağıdaki hem avantaj ve dezavantajları karşılaştırın ve sonucun sizin için doğru seçim olup olmadığını öğrenin.

Avantajlar:
  • Her bütçe için uygundur
  • Sınırsız olanaklar
  • Çok az bakım
  • Uzun kullanım ömrü (50 yıl ve üzeri)
  • Düzgün bir şekilde mühürlendiğinde, neme ve lekelere karşı dayanıklılık
  • Evcil hayvanlar için uygundur
  • Evdeki alerjenleri azaltır
  • Radyant sistemle ısıtılabilirler
  • Uçucu organik bileşikler içermez
Dezavantajları:
  • Ara sıra tekrar kapama gerektirir
  • Onarılması zor olabilir
  • Rahatlık ve sıcaklık için bazı alanlarda halıya ihtiyacınız olabilir
  • Zamanla çatlaklar görünebilir
  • Islakken kaygan olabilirler

BETON ZEMİNLER NERELERDE KULLANILIR?

Mutfak:

Başka hiçbir oda mutfak kadar sık ​​kullanılmaz. Bu nedenle en dayanıklı zemin yüzeyine sahip olması gerekir. Beton, yoğun yaya trafiğine ve mutfak zemin yüzeylerinin maruz kaldığı hareketlere dayanabilir. Aynı zamanda tasarım alanında da sonsuz olanaklar getirecektir. Ek olarak, kir veya dökülen sıvıları tutacak derzler veya derz dolgu hatları yoktur, bu nedenle temizlik çok kolaydır. Mutfak zeminleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Giriş alanı:

Çamura uygun şık bir giriş, fuaye veya dekoratif zemin ile harika bir ilk izlenim yaratın. Betonun kolay bakımı, yoğun trafiğe ve renk değişimine direnme yeteneği sayesinde kir, çamur ve suyun girebileceği alanlar için ideal bir seçimdir. Büyük bir girişin nasıl betondan oluşturulacağı hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

Banyo:

Banyo zeminine karar verirken çoğu insan her zaman şık, dayanıklı, neme ve suya dayanıklı ve bakımı kolay bir zemin seçer. Beton tüm bu koşulları karşılar. Zemini çıplak ayak için konforlu hale getirmek için radyant ısıtma bile kurabilirsiniz. Banyo döşeme seçenekleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bodrum kat:

Beton, genellikle toprak nemine ve olası su baskınlarına maruz kalan alanlarda bile, özellikle neme karşı dayanıklılığı nedeniyle bodrum zemin kaplamaları için son derece iyi bir seçimdir. Beton ile küf sorununu ve nemli bir halıyı veya hasarlı ahşap zemini koparıp değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırırsınız. Daha fazla bodrum döşeme fikirlerine buradan göz atabilirsiniz.

Garaj:

Birçok garaj, yaşam alanının bir uzantısı olarak zaten kullanılıyorsa, neden onları evin geri kalanı kadar çekici kılmayasınız? Görünüm, cilalı temel griden daha karmaşık renk kombinasyonlarına kadar değişebilir. Terrazzo görünümü için veya parlak renkli epoksi kaplamalarla kendi tasarımınız için renkli alanlar ekleyin. Garaj için daha fazla zemin kaplaması seçeneğini burada görebilirsiniz.

Alış veriş:

Beton, ağır hizmet uygulamaları ve yoğun trafikli alanlar için dayanıklılığı sonsuz özelleştirme seçenekleriyle birleştirir. Bu iki faktörün kombinasyonu, perakende mağazaları, restoranlar ve barlar, ofisler, kiliseler, okullar, tıbbi kurumlar ve endüstriyel binalar için ideal bir seçimdir. Şirketinizin logosunu, kurumsal renklerini veya temasını doğrudan zemine eklemenizi sağlar. Ticari uygulamalar hakkında daha fazla bilgi burada bulunabilir.

BETON ZEMİN MALİYETİ

Dekoratif bir beton zeminin ana avantajlarından biri, özellikle de boyama, parlatma veya boya veya kaplama uygulaması için hazır bir beton plakanız varsa diğer seçeneklere kıyasla ekonomik olmasıdır. Temel tasarımda metrekare başına fiyat, linolyum, vinil, halı veya daha ucuz seramik karolarla karşılaştırılabilir. Orta sınıf tasarım, laminat, bambu, parke ve daha pahalı fayanslarla karşılaştırılabilir. Daha yüksek tasarım, kayrak taşı, taş veya mermer kadar pahalı olabilir.

Yeni ev sahipleri, sökme veya tadilat masraflarına maruz kalmadan zeminlerini kolayca değiştirebilecekleri veya betonu olduğu gibi tutmayı seçebilecekleri için, dekoratif beton döşeme, bir evi satmanın değerini artırabilir. Uzun vadeli değeri de göz önünde bulundurmalısınız, çünkü beton çok az bakımla onlarca yıl kullanım sağlar ve kullanım boyunca tasarruf etmenizi sağlar.

Fiyatı etkileyebilecek diğer unsurlar şunlardır:

  • İşlenmesi veya çıkarılması gereken yapılar veya süpürgelikler
  • Özel koruyucular
  • Mevcut zeminlerin kaldırılması ve atılması
  • Yüzey onarımı
  • Ev eşyalarının taşınması
  • Fiyata dahil olan işler ve hizmetler için tedarikçinize danışın.

TASARIM SEÇENEKLERİ

Renkler:

En popüler renk seçenekleri nötr griler ve toprak tonlarıdır, ancak olasılıklar neredeyse sınırsızdır. Boya betona karıştırılabilir (entegre boya) veya yüzeye boyalar, epoksi boyalar, renkli dolgu macunları veya bu yöntemlerden bir veya daha fazlasının kombinasyonu ile uygulanabilir. Beton, odadaki diğer unsurlarla kolayca birleştirilebilecek kadar doğal boyanabilir.

Renkli zeminler:

Renkli beton, sağladığı sıcak, toprak tonları nedeniyle inanılmaz derecede popülerdir. Beton üzerinde mermer, ahşap, tuğla, taş ve diğer malzemelerin görüntüsünü elde etmek mümkündür. Asit bazlı tonlar, toprak paletlerde mevcuttur ve su bazlı ürünler daha geniş bir renk seçeneği sunmaktadır.

Cilalı zeminler:

Cilalı beton ile, cilalanması gerekmeyen mükemmel zemin oluşturun. Bu çok aşamalı işlem ile satenden çok parlaklığa kadar farklı parlaklık seviyeleri elde etmek mümkündür. Cilalı doğal gri betonla endüstriyel bir görünüm yaratın veya farklı tonları birleştirerek sonsuz bir renk seçeneği listesi elde edin.

Tasarım ve dokular:

Renklere ve kaplamalara ek olarak, zeminleriniz için sayısız tasarım seçeneği vardır. Tahta, taş, tuğla ve daha fazlasını andıran yüzeyler yapmak için pullar ve doku yardımcıları kullanılabilir. Testere ile keserek, karo benzeri bir görünüm oluşturabilir veya tasarımı doğrudan yüzeye yazdırabilirsiniz. Logolar ve grafikler, şablonlara veya gravürlere dahil edilebilir. Mevcut yüzeyinizde küçük kusurlar veya çatlaklar varsa, bunları kamufle edebilir veya bunları birleştirebilir veya tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Radyant ısıtma:

Bu tozsuz ısıtma yöntemi, yeni dökülmüş betona veya kaplamalara monte edilebilir. Radyant ısı özellikle solunum problemleri ve alerjisi olanlar için faydalıdır çünkü hava tüm odaya güçlü bir şekilde üflenmez ve özellikle dışarıdaki hava beslenmez. Ayrıca, ısıtma maliyetlerinden tasarruf etmenin avantajından da memnun kalacaksınız.

Kaplamalar ve mikrodotoplar:

Betonunuzda küçük kusurlar, lekeler veya çatlaklar varsa, yeni bir yüzey tabakası veya mikro ısıtma çözüm olabilir. Düzgün uygulanan kaplamalar standart beton kadar dayanıklı ve sağlamdır. Damgalanabilir kaplamalar, tıpkı yeni dökülmüş betonda olduğu gibi, damgalı veya dokulu yüzeyler, renkler ve gölgeler uygulamanıza olanak tanır. Vinil, fayans veya ahşap yüzeyleri kaplamanıza izin veren ürünler bile bulunmaktadır. Beton sisteme geçiş hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

KORUMA, BAKIM VE ONARIM

Beton zeminin bakım gereksinimleri, kullanım sıklığına ve türüne bağlıdır. Ancak minimum bakımla, beton zemin size onlarca yıl kullanım imkanı sağlayacaktır. Tedarikçiniz, seçtiğiniz yüzey ve türüne uygun bir bakım planı önerebilir.

Sızdırmazlık malzemeleri:

Dekoratif zeminler döşendiğinde, uygun şekilde kapatılmalıdır. Yüksek kaliteli iç zemin dolgu macunu, betonun ömrünü uzatacak, çizilmelere ve lekelere karşı koruma sağlayacak, nem problemlerini önleyecek, rengini zenginleştirecek ve zeminin parlaklığını artıracaktır. Tedarikçiniz, özel uygulama için en uygun sızdırmazlık dolgusunu önerebilir.

Balmumu:

Zemin, örneğin restoran veya perakende mağazası zemini olarak kullanılıyorsa, sık sık beton zemin cilası, sızdırmazlık maddesi ve zeminin bütünlüğünü korumak için koruyucu bir tabaka olarak kullanılabilir. Bu üst kaplama, günlük yıpranma ve aşınmayı giderir ve cilalanması ve yeniden uygulanması dolgudan daha kolaydır.

Lekeli zemin temizliği:

Evdeki uygun şekilde kapatılmış zeminlerin, temel bakım ve ıslak temizlik rutini, zemini yıllarca en iyi durumda tutmak için yeterlidir. Ara sıra daha derin temizlik için su ve pH nötr temizleyici kullanılması faydalı olacaktır. Paspaslar ve kilimler, yüksek frekanslı alanların veya suyla sık karşılaşılan (dökülmeler gibi) alanların korunmasına yardımcı olur. Dekoratif beton zeminlerin bakımı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Cilalı beton zeminler

Cilalı zemin temizliği:

Tozun günlük olarak silinmesi, zeminde partikül oluşumunu engeller ve yüzeyi aşınmaya karşı korur. Polisaj işlemi sırasında meydana gelen koyulaşma nedeniyle cilalı yüzeyler, mastik veya mum gerektirmez. Uzun yıllar sık ​​kullanımla aşınabilirler, ancak cilalama yüzeyi orijinal parlaklığına geri döndürebilir. Cilalı zemin bakımı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Düzeltme:

Dekoratif bir beton zeminin dezavantajlarından biri ise, maalesef kolayca tamir edilememesi veya yapıştırılamamasıdır. Betonun yapısını ve yüzey kalitesini, zeminin rengini ve tonunu uyumlu hale getirmek gerekmektedir. Bu, her beton farklı şekilde sertleştiği için oldukça zor olabilir. Bununla birlikte, mevcut desende hasarı onarmak veya bir şablon veya gravür kullanarak yeni bir desen oluşturmak gibi seçenekler bulunmaktadır. Kaplama veya mikro ısıtma kullanılabilir veya son çare olarak hasarlı alanı halı veya mobilya ile örtebilirsiniz. Seçenekleriniz hakkında deneyimli bir beton ustasına danışın.
Wilio ile yakındaki profesyonellerden beton zemin fiyatları alın.