Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton Ürünleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton Ürünleri

Beton Ürünleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

BETON ÜRÜNLER

Evlerimizin temellerinden gökdelenlere, alışveriş merkezlerinden köprülere, geçiş yollarına ve şirketimizin etkin bir şekilde işleyebilmesi için gerekli olan diğer tüm altyapı bileşenlerine kadar (su arıtma tesisleri, barajlar, açık deniz petrol kuleleri vb.) beton güvendiğimiz her yerde. Her türlü uygulama ve inşaat ihtiyaçları ve çözümleri için somut ürünler mevcuttur. Bu ürünlerin her biri ortak sürdürülebilirlik özelliklerine sahiptir. Kanada'daki çok çeşitli beton üretimini temsil eden ulusal ve bölgesel derneklerin ve enstitülerin bir listesi bu portaldaki "Hakkında" bölümünde mevcuttur.

BETON KAPLAMA

Beton kaplama, asfalt kaplamaya göre onlarca yıl daha uzun sürer, daha az bakım ve onarım gerektirir. Ayrıca sağlam ve sert yüzeyi, çukurların ve izlerin oluşumunu fiilen önler. İki tür geleneksel beton kaplama vardı, birleşik normal beton kaplama (JPCP) ve sürekli güçlendirilmiş beton kaplama (CRCP). Bu betonlar havalimanları, otoyollar, caddeler, yollar ve otoparklar (endüstriyel ve kamyon) dahil çok çeşitli uygulama için uygundur.

Ağır endüstriyel kullanım için (otoparklar dahil), silindirik sıkıştırılmış beton (SSB) adı verilen üçüncü bir beton kaplama türü vardır. SSB, geniş kaplamalı yüzeylerin büyük/darbe yüklerine dayanması gerektiğinde kullanılan çok dayanıklı bir yüzeydir. Zorlu asfaltlama gerektiren tesisler, SSB veya endüstriyel beton kaplama kullanımından yararlanabilir. Her ikisi de ekonomik ve son derece dayanıklı kaplama çözümleridir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, beton kaplamanın hem kullanım ömrü boyunca daha uygun maliyetli olduğunu, hem de ilk inşaat maliyetlerinde de rekabetçi olduğunu göstermektedir. Sonuç olarak, kullanıcıları için tasarruf ve daha az müdahale ve hayal kırıklığı anlamına gelmektedir. Çevre açısından bakıldığında da, beton kaplamanın ömrü, agrega ve enerji gibi doğal kaynaklara olan ihtiyacı azaltmaktadır.

Araştırmalar, asfalt kaplama için gereken enerjinin üçte birinin beton kaplamanın yapımında, bakımında ve onarımında kullanıldığını göstermektedir. Sert yüzeyli beton kaplama, yakıt tüketimini ve buna bağlı emisyonları da azaltır. Yüzeyinin rengi şehirlerde ve kasabalarda yolların ve kaldırımların aydınlatma ihtiyacını azaltır ve geceleri sürücü güvenliğini artırır. Beton kaplama, korunan kaynaklar, daha temiz hava, daha düşük CO2 emisyonu anlamına gelmektedir. Bu da, beton kaplamayı havaalanı pistleri ve köprüler, yollar ve otoyollar, kavşaklar, döner kavşaklar, otoparklar ve otobüs durakları için başarılı bir seçim haline getirir.

Araştırmalara ek olarak, trafik mühendisleri ve karar vericiler için beton ve asfalt yol seçeneklerinin maliyetlerini ve çevresel etkilerini değerlendirmek ve karşılaştırmak için artık çeşitli araçlar ve kaynaklar mevcuttur:

Yerinde dökme beton (CIP) hazır beton olarak taşınır ve yerinde kalıplara dökülür, her tür tasarımcının şartnamesine göre uyarlanır. Temeller, yer döşemeleri, duvarlar, kirişler, kolonlar, döşemeler ve çatılar dahil hemen hemen her tür alan üzerinde kullanılabilir. Yerinde döküm sayesinde, çeşitli açıklık ve şekillerde serbest formlu beton için mükemmel bir çözümdür. Beton, sahada öngerilmeye tabi tutulabilir, bu da daha ince inşaat levhalarına, daha az malzeme tüketimine ve daha fazla iç esnekliğe yol açar. Yerinde dökülen beton, dayanım, doğal afetlere dayanıklılık ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı gibi betonun tüm faydalarına sahiptir. Her zaman bina ve altyapılarda kullanımına yakın, genellikle şantiyeye 60 kilometre mesafede üretilir. Yerinde dökme beton hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Dökme taş çeşitli doğal yapı taşlarının görünümünü alan ve doğal kireçtaşına göre birçok avantajı olan prefabrik bir üründür: Yerinde enerji tüketimini ve israfı azaltmaya yardımcı olan adaptasyonu bulunmaktadır. Ek çimentolu malzemeler, geri dönüştürülmüş cam veya diğer geri dönüştürülmüş malzemeler gibi, geri dönüştürülmüş malzemeler içerebilir. Dikkatli bir yeniden yapılanma ile birçok dökme taş yeniden kullanılabilir. Uygulamalar, en basit pencere eşiklerinden pencere panellerine ve en karmaşık mimari yapılara kadar çeşitlilik gösterir. Dökme taş ayrıca, genellikle beyaz Portland çimentosundan yapılan ısı adasının etkisini hafifletmeye yardımcı olur.

Prefabrik taş kaplama paneller.Taş kaplamalı beton paneller birçok avantaj sunar: Prefabrik panele bağlantı noktaları birbirine daha yakın yerleştirilebildiği için daha ince parçalarda kaplama kullanılabilir. Sütun kapakları, entegre tavan ve pencere pervaz bölümleri ile pencere pervazları, derin astarlı pencere çerçeveleri, iç ve dış köşeler, çıkıntılar, pencere pervazları gibi çok katlı üniteler, prekast beton üzerine kaplama ünitelerine göre daha ekonomik bir şekilde monte edilir. Prefabrik beton panel sistemleri, her büyük panel gibi bir dizi kaplama parçası içerdiğinden, diğer el sanatlarının daha erken çalışmasına ve daha hızlı kapanmaya olanak sağlamaktadır. Kaplamalı prefabrike beton paneller, kolondan kolona köprü oluşturmak, zeminden gelen yükü azaltmak ve karmaşık geçici iskele oluşumunu ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Daha küçük taş ekler, daha büyük prefabrik panellere "dolgu" olarak dökülebilir. Dökme taş ve prefabrik taş kaplama paneller hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Beton duvar konut temellerinden büyük ticari binalara kadar çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Karışıma büyük miktarda çimentolu malzeme katılmaktadır. Beton duvarcılık tipik olarak yerel mevcut malzemeler kullanılmak üzere yerel olarak üretilir, böylece hammaddelerin üretim tesisine ve bitmiş ürünün işyerine taşınmasıyla ilişkili enerji gereksinimleri ve emisyonları azaltır. Beton duvarın ısı kapasitesi, ısı transferini önemli ölçüde etkiler. Yığma sistemler, birçok tasarım değişkenine sahip oldukları için farklı amaçlara uyarlanabilir. Bunlardan biri duvar kalınlığıdır. Çeşitli yalıtım ürünleri duvarlara kolaylıkla yapıştırılabilir, bu da doğal olarak yüksek termal kütle ile ürünün ısı değerini arttırır ve duvar kalınlığının esnekliğine katkıda bulunur. Diğer beton ürünler gibi, beton duvarcılık da dayanıklı, esnek, yanmaz ve çok az bakım gerektirir. Doğru tasarım ve kurumla, beton duvarcılık yüz yıldan uzun süre pratik olarak bakım gerektirmez. Beton duvarın hizmet ömrü, aynı zamanda, orijinal çekirdek yapının büyük bir kısmının yeniden kullanımı için mevcut bir binanın rehabilitasyonuna da izin verir. Beton bir yapı ömrünün sonuna geldiğinde kırılarak moloz oluşturabilir ve diğer yapılarda rahatlıkla kullanılabilir.

Kilitli beton kaplama (ICP) konut terasları ve kaldırımlar, şehir kaldırımları, meydanlar, çatılar, otoparklar, araba yolları, sokaklar, limanlar ve havaalanları gibi çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. ICP, geleneksel veya modern mimariye uyan geniş bir renk ve doku yelpazesine sahip uygun maliyetli bir döşemedir. Yapısal olarak en ağır yükleri destekleyebilirken, konut, ticari veya kentsel caddelere insani bir boyut ve karakter sağlar. Beton levhalar ve beton ızgaralar da birbirine kenetlenen beton kaplamayla yakından ilgilidir. Konut, çatı, şehir ve kaldırım alanlarında, yaya alanlarında daha büyük beton plakaların kullanımı artmaya devam etmektedir. Araç geçiş şeritlerine serin ve yeşil bir yüzey sağlamak için beton ızgaralarda da kullanılabilir.

Yalıtım beton kalıplar (ICF), kalıpların yerinde kaldığı ve sürekli bir termal ve hava bariyeri sağladığı entegre bir yalıtım sistemidir. Dökme beton ile kullanıldıkları için tasarımda esneklik sağlarlar. Hafiftir ve geri dönüştürülebilir. Diğer beton uygulamalarında olduğu gibi izolasyon kalıpları da dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanır. Beton serildikten sonra kalıplar yerinde kalır ve sürekli bir ısı ve hava bariyeri sağlar, böylece önemli ölçüde enerji tasarrufu yapılmasına katkıda bulunur. Betonun ısıl kapasitesi, bina dışındaki sıcaklık değişikliklerinin bina içindeki sıcaklık üzerindeki etkisini azaltır. Bunun sonucunda ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sistemleri için daha düşük gereksinim olacağı anlamına gelir. Bu uygulamada brüt beton duvarlar pasif solar tasarımlarda kullanım için idealdir.

Prefabrik öngerilmeli beton sistemleri mal sahibine, mimara, genel yükleniciye ve yapı mühendisine ve nihayetinde son kullanıcıya fayda sağlar. Prefabrik sistem, verimli tasarım, maliyet etkinliği ve uzun ömürlülüğü sayesinde imajını koruyan güçlü, dayanıklı bir görünüm sağlar.

Prekast öngerilmeli betonun üç genel kategorisi vardır: mimari, yapısal ve özel prekast sistemler. "Prekast" beton sistem denilen bir yapının komple duvar sistemi olarak tasarlanabileceği gibi, sadece bir yapı veya sadece bir duvar sistemi olarak da tasarlanabilir.

Prekast beton, betonun yeniden kullanılabilir bir kalıba dökülmesiyle üretilir, bu daha sonra kontrollü bir ortamda kürlenir, kalıplardan çıkarılır ve son olarak şantiyeye taşınarak uygulama alanına yerleştirilir. Kontrollü bir ortamda prekast beton üretimi sırasında (genellikle "prekast" olarak anılır), sıcaklık ve nem sabit tutulur. Bu, uygun sertleşme veya oturma için önemlidir ve tesis mühendisleri ve kalite kontrol personeli tarafından yakından izlenir.

Prekast beton sistemin kullanılması birçok avantaj sağlar. Fabrikada beton döküldüğünden, sahaya döküldüğünde güvenlik doğrudan doğruya daha iyi kontrol edilir. Tesislerde kullanılan kalıplar değiştirilmeden önce yüz ila bin kez yeniden kullanıldığında ortaya çıkan mali ve sürdürülebilirlik faydaları, diğer inşaat türlerinde olduğu gibi birim başına kalıp maliyetlerinin de azaltılmasına olanak tanır.

Beton, menfezler ve borular için en önemli çözümdür. Beton borular, şaftlar ve menholler dayanıklıdır ayrıca pas ve yangına karşı da dayanıklıdır. Prefabrik ürünler, bölgenin doğal hidrolojisini eski haline getirmeye ve akiferleri yenilemek için doğrudan su akışına yardımcı olur. Sulama veya tutma sistemlerinde yağmur suyu yönetimi, kirletici madde tutma ve depolama yapılarında kullanılabilirler. Özel tasarımlar erozyonu kontrol etmeye yardımcı olabilir. Beton boru, havaya gaz salmaması, büyük bir ısı kapasitesine sahip olması ve değişen mevsimler sırasında dolaşan havayı doğal olarak ısıtması ve/veya soğutması nedeniyle, jeotermal sistemlerde kullanım için idealdir.

Kentsel gelişme, toplumlarımızın doğal peyzajını değiştiriyor, suyun toprak yüzeylerine nüfuz etmesini engelleyen ve yüzey akışını artıran sert yüzeyler yaratıyor. Yağmursuyu akışı, otoparkların yüzeyinde bulunan petrol ve diğer hidrokarbon sıvılar gibi kirleticilerin %90'ına kadarını doğrudan nehirlere ve derelere boşaltabilir. Bununla birlikte, yağmurları hapsedip toprağa geri döndürerek, toprak kimyası ve biyoloji kirli suyu doğal olarak arıtabilir. Gaz beton kaplamalar, şehirlerin yağmur suyunu doğal emme kabiliyetini eski haline getirmek için düşük etkili bir çözüm yani LID sunar. Gözenekli bir yürüyüş yolu, suyun kolay geçişine izin verecek ve hidrolojiyi, habitat kirlenmesini ve diğer çevresel faktörleri önemli ölçüde etkileyecek kadar geçirgenliği yeterince yüksek olan bir yoldur. Gaz beton yüzeyler, geçirgen birbirine kenetlenen beton kaplama sistemlerinden (PICP) veya geçirgen beton kaplamalardan (PCP) yapılabilir. Geçirgen kilitli beton kaplama fabrikada üretilir ve sahada teslim edilip monte edilir. Tam tersi şekilde, geçirgen beton kaplamalar ham halde teslim edilip sahada oluşturulur.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Beton ürünlerde kalite uzmanlığı bulmanın en iyi yollarından biri Wilio gibi bir hizmet kullanmaktır. İster ekipman ister fiyat olsun, tam olarak ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir sağlayıcı yelpazesine sahibiz. Bugün bizimle iletişime geçin ve bilgili profesyonellerimizden biri hizmetler ve fiyatlandırma hakkında daha fazla ayrıntı sağlayabilir!