Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton Taşlama ve Parlatma

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton Taşlama ve Parlatma

Beton Taşlama ve Parlatma kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Beton taşlama

Tasarımcı zeminlerin karakteristik görünümü cilalı betondur. Çoğu insan, herhangi bir beton yüzeyin birden fazla amaç için zımparalanabileceği konusunda hiçbir fikre sahip değildir. Bir beton yüzeyin zımparalanması sadece cilalı betonun hazırlanmasına değil, aynı zamanda çeşitli alternatif zemin varyantlarına da hizmet eder. Bununla birlikte, birçok kişi betonun öğütülmesindeki farkı anlamıyor ve bu da potansiyel faydalardan bizleri uzaklaştırıyor. Bu nedenle, bu süreçte size rehberlik etmekten ve tüm belirsizlikleri size açıklamaktan mutluluk duyacağız!

Beton taşlama nedir?

Yüzeyleri düzleştirmek için kullanılan sentetik elmastan oluşan bir taşlama aleti, betonu ve sert yüzeyini taşlamak için tasarlanmıştır. Piyasada beton öğütmek için çeşitli firmalardan teknolojiler bulunmaktadır. Bu teknoloji, bir elmas ataşmanla birlikte, pürüzsüz ve estetik bir sonuç elde etmek için sağlam bir beton yüzeyin işlenmesi ve bitirilmesi için kullanılır. Taşlama aleti, genellikle elmas takım türlerinde taşlama için kullanılan, sentetik elmaslarla kaplı bir taştır. Beton yüzey ıslak veya kuru zımparalanabilir. Ancak daha yüksek güvenlik ve zararlı tozun sağlığımız üzerindeki olası en düşük etkisi için ıslak zımparalamayı tercih ediyoruz. Taşlama için iki tür alet kullanabiliriz. İlki, yüzey hazırlığı için ideal olan geleneksel bir beton öğütücüdür. İkinci alet, terbiye için uygun bir beton maladır.

Beton taşlama neden önemlidir?

Yeni döşenen beton zemin, mikro pürüzlü bir yüzeye sahiptir. Sadece düzleştirilip yapıştırıldıktan sonra kullanımı uygundur. Düzgün bir beton zemin daha az toz üretir, daha güzel görünür ve daha uzun hizmet ömrüne sahiptir. Yeni bir beton zemin hazırlamak kolaydır, zemin sertleşene kadar beklemek yaklaşık 28 gün sürer. Kullanılmış beton yüzeyin hazırlanması daha zordur. Beton yüzey, döşeme tahtaları veya karoları döşemeden önce çok pürüzlü olabilir. Cilasız beton yüzeyde boya veya epoksiler olabilir. Herhangi bir zeminin döşenmesine ek olarak çeşitli komplikasyonları önlemek için önce betonu zımparalamanızı ve ardından zemini döşemenizi öneririz. Herhangi bir zeminin döşenmesi, pürüzsüz bir beton yüzeyi ile kolay bir aktivite olacaktır. Parke karoları kullanmadan önce zemin yüzeyini hazırlamak, zemininizin dayanıklılığını sağlamanın en kullanışlı yoludur. Betonun zımparalanması, işlenmiş yüzeyin kalitesinin kanıtlandığı cilalı zeminlerde özellikle önemli bir işlemdir.

Beton öğütmenin avantajları

Betonu taşlayarak, tüm kusurlarını ve düzensizliklerini giderebiliriz, bu da pürüzsüz ve işlevsel bir yüzey sağlar. Eski ve hasarlı beton yüzeyleri zımparalayarak eski haline getirip daha uzun yıllar kullanabiliriz.

Boyayı, epoksileri, kiri çıkarın

Zımparalama, beton üzerindeki boya, epoksi, kir ve diğer istenmeyen kalıntıları giderir. Zımpara makinesi, beton zeminin üst katmanını siler ve güzel ve pürüzsüz bir sonuç bırakır. Daha sonra zımparalanmış, düzleştirilmiş yüzeye herhangi bir uygun zemin tipini (fayans, döşeme tahtaları, halılar, vb.) kolayca kurabilirsiniz.Yer yüzeyinin hazırlanması bu nedenle her tür döşemenin ömrü için önemli bir adımdır.

Depolar için mükemmel

Depolar veya evler için beton döşeme en iyi seçimdir. Deponuz veya eviniz için neden beton zemin seçmelisiniz? Zımparalanmış beton, zeminlerin mükemmel çalışma durumunu garanti eder. Sadece hizmet ömürlerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda depoların nakliye doğasından kaynaklanan daha zorlu koşullara karşı dirençlerini de sağlar. Beton zeminlerin depolanması veya kumlanmış betondan yapılmış zeminlerin tasarlanmasıyla ilgileniyorsanız veya çeşitli zemin kaplamalarını döşemeden önce beton zeminlerin hazırlanması, cilalama veya yüzey hazırlığı için bir iş arıyorsanız, Willio sizin için burada! Bugün bizimle iletişime geçin ve beton zeminlerinizi zımparalamada size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Beton taşlama aletleri

Elmas

Beton yüzeyleri taşlama veya kesme aletlerine gelince, iş elmas aletlerle yapılır. Sentetik elmaslar, geniş bir boyut, şekil ve güç yelpazesi sağladıkları için çoğunlukla modern elmas aletlerinde kullanılır. Böylelikle elmas takım üreticileri, takımları farklı kullanıcı gereksinimlerine uyarlayabilirler. Bir elmas çarktaki elmasların boyutu, tane boyutuna göre belirlenir. Elmasın boyutu ile buna karşılık gelen tanecik tanımı arasında ters bir ilişki vardır. Bu, büyük bir elmasın küçük bir sayı (18/20, 30/40) ile ve tersine, küçük bir elmasın boyutunun büyük bir sayı (80/100, 170/200) ile gösterilmesi anlamına gelir. Bu, daha büyük elmaslara sahip bıçakların daha az taneli olduğu anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir. Çıkarılması zor yüzeylerin agresif bir şekilde çıkarılması için büyük elmaslar kullanılır.

Bağlayıcı

Bağlayıcının temel amacı elmasları korumaktır. Bağlayıcı genellikle metal veya sentetik reçineden yapılır, ancak aletin türüne bağlı olarak üretim için başka malzemeler de kullanılabilir. Bağlayıcı, belirtilen hızda aşınacak şekilde tasarlanmıştır. Bağlayıcıyı taşlayarak, yeni elmaslar, tüm yüzey elmasları kırılmadan önce aynı anda ortaya çıkar. Bağlayıcının sertliği zemin malzemesine uygun olmalıdır, aksi takdirde aletin işlevselliği yanlış olabilir. Yumuşak beton zemin, orta sertlikte beton için tasarlanmış bir aletle zımparalanırsa, alet zamanından önce aşınır ve hizmet ömrü önemli ölçüde azalır. Nedeni aşınma direnci oranıdır. Takımdaki bağlayıcı direnci düşükse, yüzey elmasları parçalanmadan önce yeni elmasların erken salınmasına yol açarak gereksiz takım aşınmasına neden olur. Sert bir beton zemin üzerinde yumuşak beton bir alet kullanılırsa, yüzey elmasları parçalanır ve yeni elmaslar serbest bırakılmadan önce alet kesmeyi durdurur. Bu durumda aşınma direnci yüksektir ve bağlayıcı elmasları yüzeyi yeniden dolduracak kadar hızlı bırakmaz. İlk bakışta bu mantıksız veya tuhaf görünebilir, ancak sert beton zeminler düşük aşınma direnci, yani daha yumuşak bir bağlayıcı gerektirir. Öte yandan, yumuşak bir beton zemin yüksek bir aşınma direnci ve dolayısıyla sert bir bağlayıcı gerektirir. Sert ve yumuşak bağlayıcı terimleri teknik olarak doğru olmasa da, bunları basit bir açıklamada kullanıyoruz. Bu durumda, aşınma direnci yüksektir ve bağlayıcı elmasları yüzeyi yeniden dolduracak kadar hızlı bırakmaz. İlk bakışta bu mantıksız veya tuhaf görünebilir, ancak sert beton zeminler düşük aşınma direnci, yani daha yumuşak bir bağlayıcı gerektirir. Öte yandan, yumuşak bir beton zemin yüksek bir aşınma direnci ve dolayısıyla sert bir bağlayıcı gerektirir. Sert ve yumuşak bağlayıcı terimleri teknik olarak doğru olmasa da, bunları basit bir açıklamada kullanıyoruz. Bu durumda, aşınma direnci yüksektir ve bağlayıcı elmasları yüzeyi yeniden dolduracak kadar hızlı bırakmaz. İlk bakışta bu mantıksız veya tuhaf görünebilir, ancak sert beton zeminler düşük aşınma direnci, yani daha yumuşak bir bağlayıcı gerektirir. Öte yandan, yumuşak bir beton zemin, yüksek bir aşınma direnci ve dolayısıyla sert bir bağlayıcı gerektirir. Sert ve yumuşak bağlayıcı terimleri teknik olarak doğru olmasa da, bunları basit bir açıklamada kullanıyoruz.

Bağlayıcıları anlamanın bir yolu, sert zemine karşı yumuşak beton zeminden ne kadar beton çıkarıldığını düşünmektir. 1000 m'den itibaren 2 yumuşak beton zemin, beş torba beton tozu öğütülerek oluşturulur. Aksine, benzer şekilde büyük bir sert beton zemin yalnızca bir torba toz üretir. Bu, yumuşak bir zemin ile sert bir zemine kıyasla beş kat daha fazla malzeme kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle aletin daha yüksek aşınma direncine sahip olması gerekir. Sert beton aletinin, kaldırılan az miktardaki betona uyması için yeterince düşük bir aşınma direncine sahip olması gerekir, aksi takdirde yeni elmasları yeterince hızlı bırakmayacaktır.

Doğru aracı seçmek

Çıkarılması zor yüzeyleri agresif bir şekilde kaldırmak için bir araca mı ihtiyacınız var? Yoksa çizikleri ve cilaları gidermek için bir araca mı ihtiyacınız var? Takım tipinin seçimi, tane boyutuna göre belirlenir. Bu nedenle, karar verirken tane büyüklüğü başlangıç ​​noktamız olmalıdır.

  • Tane boyutu 18/20 - agresif temizleme
  •  Tane boyutu 80/100 - beton parlatma

Farklı araç türlerini denemekten korkmayın. Doğru seçimi yapmak için, araçların birbirinden nasıl farklı olduğunu ve hangisinin size en iyi sonucu vereceğini bulmanız gerekir. Zımparalamadan önce betonun sertliğini belirlemek genellikle zordur, bu nedenle nitelikli bir tahminde bulunmanız ve ardından aletin aşınma ve performansını izlemeniz önerilir. Seçiminizin doğru olup olmadığını görmek için aletin aşınmasını düzenli olarak kontrol edin. Seçiminizden emin değilseniz, başka bir bağlayıcı deneyin.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken uyarı sinyali zayıf kesme performansıdır, bu da bağlayıcının çok sert olduğu anlamına gelir. Diğer bir uyarı sinyali, bağlayıcının çok yumuşak olduğunu gösteren aşırı alet aşınmasıdır. Bir alet seçerken geçerli olan ve takip edebileceğiniz genel kural, yeni, yakın zamanda yapılmış beton zeminlerin beton zeminlerden daha sert olmasıdır, örn. eski binalarda. En yaygın üç beton türüne karşılık gelen en yaygın kullanılan üç tane boyutuna ulaşmalısınız.

Seçim yaparken hangi faktörler dikkate alınmalıdır?

Elmas araçları seçerken üç şeyi göz önünde bulundurmalısınız - performans, maliyet ve envanter.

Güç

Bir araç seçerken akılda tutulması gereken en önemli faktör performans. Hatta belirtilen diğer iki faktörden daha iyi performans gösterir. Aracın performansı sadece karlılığınızı ve dolayısıyla aracın size getireceği getiriyi değil, aynı zamanda rekabet gücünüzü de etkiler. Aletlerle çalışma teklifiniz için hangi fiyatı belirleyebileceğinize ve ayrıca beton öğütme işine geçip geçemeyeceğinize veya evde işiniz olarak kalacağına karar verecektir. Aletlerinizin performansı sizin için çok değerli bir faktör olabilir. Aletler hakkında doğru kararlar vermenin en iyi yolu, performanslarını hesaplamaktır.

  1. Yerleştirilecek alanı ölçün (asla alanın boyutunu tahmin etmeyin).
  2. Durma süresini toplam besleme süresinden çıkararak öğütme süresini hesaplayın.
  3. Alanı, zımparalamak için harcadığınız zamana göre metrekare olarak bölün.

Öyleyse 5000 m2 7 saatte 714 m üretim hızına ulaşırsınız. 1 saat içinde. Üretim hızı sonucu için tarihi, yeri, iş türünü, kullanılan araçları, öğütücüyü ve zemin durumunu kaydedin. Tüm bu bilgiler size işinizin somut sonuçlarını getirecektir. Yapılan her işle ilgili notlar eklediğiniz bir günlük tutmanız tavsiye edilir. Gerek yok gibi görünse de, her bilgiyi kaydedin. Performansı anlamak, doğru alet markasını seçmenize ve markanın ürün serisinden doğru alet tipini seçmenize yardımcı olacaktır.

Birçok şirket istisnai ürün grupları sunar, ancak bir müşteri yanlış türde bir alet seçer ve kullanırsa, beklenen harika sonuçları göremez. Ancak, günlüğünüz bunu ortaya çıkaracaktır çünkü aletin performansı hesaplamadan sonra normal üretim hızına ulaşmayacaktır. Öğütme işleminin her aşamasında ölçülü bir üretim hızına sahip olacaksınız. Aletlere ilişkin kendi değerlendirmeniz için, birkaç aylık kayıttan sonra aracı değiştirmenizi ve başka bir marka denemenizi öneririz. Başka bir ürünü denemeden aletinizin zayıf yönlerini göremeyebilirsiniz. Her birimizin belirli favorileri vardır, ancak seçim yaparken doğru önerileri dikkate almanız ve araçla ilgili bilgileri takip etmeniz önerilir. Pazar sürekli değiştiği ve geliştiği için yılda en az bir kez yeni bir araç denemenizi öneririz.

Maliyetler

Elmas aletlerin maliyetine alıcının bakış açısından bakarsanız, bu faktör en önemli veya tek seçim kriteri haline gelebilir. Ancak, maliyetlerin yalnızca enstrümanın performansıyla ilişkili olduğunu vurguluyoruz. Alet sürekli olarak yüksek bir üretim oranına sahip değilse, fiyatı önemsizdir. Bir aletin fiyatı ile onu kullanma maliyeti arasında da önemli bir fark olabilir. Bazı araçların satın alma fiyatı düşük olabilir, ancak bunları kullanmanın maliyeti sizi büyük miktarda şaşırtacaktır. Bir aletin gerçek maliyetini, yalnızca aracın gerçek maliyetini hesaplayarak belirleyebilirsiniz. Her işle ilgili notları, aracın performans notlarıyla aynı günlükte tutmalısınız. Bir elmas aletin maliyetini hesaplamak basittir, aletin toplam maliyetini onunla çalıştığınız metrekare sayısına bölersiniz. Hizmetlerin maliyeti ile karşılaştırıldığında, elmas araçların maliyeti nispeten düşüktür, bu nedenle tasarruf etmeye çalışıyorsanız, daha yüksek maliyetlerle bile kaliteli bir araca ulaşmalısınız. Elmas aletler bir yatırımdır - yatırım yapmaya istekli değilseniz, mükemmel performans bekleyemezsiniz.

Envanter

İşinize doğru olanları getirmezseniz, piyasadaki en iyi aletler bile sizi kurtarmayacaktır. Çalışmak için, en az üç türde en sık kullanılan araçları seçin. Amacınıza uygun en uygun tane büyüklüğünü bu şekilde bulabilirsiniz. Doğru araç, üretkenliğinizi ve bununla ilişkili maliyetleri etkiler, ancak araçlarınızın notları ve performans ölçümleri, iş için doğru olanı belirlemenize yardımcı olacaktır. Minimal bir elmas alet envanterinden tasarruf etmek, sonuçta genel maliyetleri artıracak ve üretkenliği azaltacaktır. Önceki iki faktörde olduğu gibi, son aşamada işinize veya elmas araçlarla çalışmanıza gerçekte ne getireceğini ve gerçekte nerede tasarruf edeceğinizi anlamak önemlidir. Aracın her kullanımını envanterinize kaydedin.

Betonun ıslak veya kuru zımparalanması?

Beton yüzey ıslak veya kuru zımparalanabilir. Kuru öğütme yönteminde, öğütme işlemine su eklenmez ve bu nedenle büyük miktarda toz oluşur. Bu gibi durumlarda, öğütücüye, oluşan tozu emen bir elektrikli süpürge bağlanır. Tüm modern öğütücüler, bu tür vakum ataşmanlarıyla donatılmıştır. Ancak kuru zımparalama geniş alanlar için pratik değildir.

Islak halde zımparalarken zemin suyla doldurulur. Islak zımparalama daha verimlidir ve toz yalnızca zemin seviyesinde üretilir. Bununla birlikte, zımparalama, sudan ve beton tozundan dikkatlice çıkarılması gereken çamur oluşturur. Betonun her yüzey işlemi, daha ince elmasların kademeli olarak kullanılmasıyla birkaç öğütme aşamasını içerir. Her aşamadan sonra, zemin bir kurutma makinesi kullanılarak biriken çamurdan temizlenmelidir. İşin ortasında, beton yüzeyi kimyasal olarak güçlendiren bir beton sıkıştırıcı kullanın. Zımparaladıktan sonra, yüzeyi nemden korumak için zemine emprenye edici bir dolgu macunu uygulayın. Son olarak zemini parlatıyoruz.

Beton öğütmenin maliyeti nedir?

Fiyat birkaç faktörden etkilendiğinden, bu sorunun yanıtlanması zordur. Öncelikle zemin yüzeyinin durumunu düşünmeli ve betonun sertliğini belirlemeliyiz. Yumuşak betonun öğütülmesi daha zordur ve çeşitli komplikasyonları olabilir. Zemin daha pürüzlüdür ve bu nedenle daha fazla miktarda sarf malzemesi kullanılır. Bu nedenle yüzeyin işlemden önce iyi bir şekilde hazırlanması gerekecektir. Beton zemine verilen hasarın derecesi de çok önemli bir faktördür. Zemin yüzeyinde kaç tane düzensizliği gidermemiz gerekiyor? Kaç tane çatlak keşfettik? Ya zeminde lastik hasarı varsa? Zeminin boyutu zımparalamayı etkiler mi? Zemin ne kadar açıksa, zımparalama o kadar verimli olabilir. Zeminin nerede olduğu da önemlidir. Öğütme sahasında yerel atık depolama alanlarımız var mı? Çeşitli faktörlerden dolayı, 2021 yılında en yüksek kalitede cilalı beton zemin üretmenin maliyetinin m2 başına 71 TL ile 222 TL arasında olması gerektiğini düşünüyoruz.