Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton Kesme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton Kesme

Beton Kesme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Sık Sorulan Sorular

Beton kesme nedir?

Beton kesme, kontrollü testereyle kesme, delme ve beton kaldırma işlemidir. Modern beton kesme teknikleri, beton, asfalt, metal ve taş yüzeylerinin pürüzsüz ve sorunsuz bir şekilde işlenmesini sağlayan özel makinelerin kullanılmasını gerektirir. Kalifiye operatörler, beton ve asfalt kesmek için yüksek kesme doğruluğuna sahip özel testereler kullanır.

Neden bir beton kesme uzmanı aranır?

Geçmişte, beton kesmek için çekiçler kullanılırdı veya bölünmüş beton çekiçler, ancak bu yöntem tozlanma ve kirlenmenin artmasına neden oldu. Modern beton testereleri, toz ve kiri büyük oranda tutan yerel vakum sistemlerine sahiptir. Günümüzde farklı tip ve mukavemetteki malzemeler için farklı bıçak özelliklerine sahip beton kesiciler kullanılmaktadır. Düzgün seçilmiş bir testere bıçağı daha hızlı testere yapar ve zarif bir yüzey oluşturmak için daha az su gerektirir.

Profesyonel bir beton kesme şirketi bu modern teknikleri ve araçları kullanmalıdır. Bir proje geliştirmenize yardımcı olması için bir beton kesme şirketi kiralarsanız, modern teknolojiyi kullandığından emin olun.

Beton kesme işlemi nasıl işliyor?

İhtiyacınız varsa beton yüzeyini değiştirmek için, işin düzgün yapılıp yapılmadığını bilmek ve temel beton kesme bilgisine sahip olmak önemlidir. Uygun aletlerin doğru seçimi bir zorunluluktur. Yürütme yöntemi duruma göre değişse de, birkaç temel faktör vardır:

- Malzemenin kesim sırasında nasıl davrandığı ve derinliğinin ne olduğu konusunda deneyim ve bilgiye sahip olması gerekir;

- Kesilecek betonun doğru derinliğinde el testeresi ile 10 cm derinliğe kadar kesin; 10 cm'den daha derin betonla çalışırken endüstriyel kalitede bir makine kullanmak gerekir;

- Kesme testeresinin minimum hızında yavaş ve hassas kesme işlemidir;

- Tebeşir kılavuzunu testere kesiminden tozsuz tutun.

Beton keserken nelere dikkat edilmelidir?

- Bıçağı asla kesmeye zorlamayın, bırakın testere sadece kendi ağırlığı ile hareket eder.

- Elmas bıçak kesmeyi bırakırsa, çok yumuşak malzemeyi kestiğinizi Elmas kesme kenarlarının yerleştirildiği metal kompozitin aşınması için sert malzeme gereklidir. Bu aşınma, yeni keskin elmas kenarları ortaya çıkarmak için gereklidir.

- Kuru veya sulu kesme için bir bıçak kullanabilirsiniz ancak her zaman suyla ıslak bir bıçak kullanmalısınız. Kuru kesim yaparken bıçağı durdurun ve aşırı ısınmayı önlemek için her 30 ila 45 saniyede bir boşta bırakın.

- Betonu her kestiğinizde, özellikle kuru keserken göz, kulak ve solunum koruyucu kullanın.

Beton kesmek için hangi aletler kullanılır?

-Tel, duvar ve yassı testerelere ek olarak, çeşitli başka alet türleri de kullanılmaktadır. Ayrıca, işlem basittir ve daha az olası risk içerir;

- Gazla çalışan testereler - taşınabilirlikleri nedeniyle en popülerler arasındadır, ancak daha fazla bakım gerektirir.

Beton kesmek için ne tür bıçaklar kullanılır?

Keski ve çekiçle küçük kaba kesimler yapabilirsiniz, ancak özel bıçaklı daire testere daha iyi bir seçimdir. Korindon taşlama taşları ucuzdur, yaygın olarak bulunur ve alçı, beton veya asfaltı kesebilir. Bununla birlikte, onlarla kesmek daha yavaştır, bu nedenle iş zaman alıcıdır ve ayrıca daha hızlı yıpranırlar. Korundumdan yapılan bıçaklar ucuz olabilir, ancak ortalama olarak elmas uçlu bıçaklardan daha pahalıdır.

Elmas daire testere kiralarsanız, birçok kiralama şirketi, çevresini kullanımdan önce ve sonra ölçer ve tüketilen kısmı faturalandırır. Elmas bıçaklar, çevreye bağlı bir elmas veya metal kompozit bir bıçaktan oluşur. Bıçağı keserken, metal kompozit yavaş yavaş aşınır ve taze, keskin elmas kesme kenarları ortaya çıkar. Bu tür bıçaklar, daha fazla iş hacmiyle karşılığını verir.

Elmas bıçaklar iki kategoriye ayrılır: kuru ve ıslak bıçaklar.

-Kuru kesim için elmas bıçakların genellikle tırtıklı bir kenarı vardır, bu da bıçağı soğutmaya ve atıkları püskürtmeye yardımcı olur. Bıçağın aşırı ısınmasını önlemek için bir dizi kademeli ve daha derin kesim yaptığınızda en iyi sonucu verirler. Kuru kesme duvarcılığının dezavantajı artan tozdur. Betonu içeride keserseniz, alanın iyi bir şekilde kapatılması gerekir.

-Islak elmas bıçaklar ya dişlere ya da pürüzsüz bir sürekli çevreye sahip olabilir. Su sadece bıçağı soğutmaya ve yağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda toz ve kir üretimini de düşük tutar. Bu bıçaklar daha hızlı ve temiz kesim yapar, ancak su akışını kaldırabilecek özel bir testere gerektirir.

Beton kesmek için hangi yöntemler kullanılır?

Beton kesmek için profesyonel birkaç yol ve yöntemler vardır. Yalnızca kullanılan araçlarda değil, aynı zamanda tasarımın karmaşıklığı ve farklı koşullarda kullanılabilirlik açısından da farklılık gösterirler.

En yaygın beş yöntem şunları içerir:

Elmas kesme - elmas testereler daha hızlı, daha hassas ve daha az bakım gerektirir; takviye ve diğer metalleri de kesebilirler, daha sessizdirler ve diğer testerelerden daha az titreşim üretirler, ancak elmas kesme sistemleri genellikle yalnızca tedarikçiler tarafından kullanılır, raylı bir makinede yalnızca dairesel bıçaklar; ray, kereste fabrikasının duvarlar boyunca hareket etmesine veya tavanları kesmesine izin verir (yöntem 40 ila 90 cm kalınlığında duvarları kesmek için kullanılır); buna kesme tahtaları da denir; Düz kesim için kullanılan testereler, operatörün arkadan ittiği bir arabanın üzerinde bulunur. Bu özel yöntem, beton bir zeminin altındaki çatlak borulara veya kablolara ulaşmak için kullanılır. Aynı zamanda bir otoyolu onarmak veya su hendeklerini kesmek için de kullanılır; Karot delme, temel olarak kesicinin hassas dairesel delikler açtığını söylemenin başka bir yoludur. Beton karot üretimi için şirket, işi gerçekleştirmek için matkap uçları kullanacak - elmas uçlu çelik borular. Bu yöntem yüksek düzeyde beceri ve hassasiyet gerektirir;

Tel kesme - bu yöntem, diğer yöntemler işe yaramadığında veya pratik olmadığında gelir. Genellikle daha büyük kesme işleri kullanılır. Tel testereler, küçük elmas segmentli kablodan yapılmıştır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Beton ve panelleri kesme ve delme maliyeti genellikle işin kapsamına bağlıdır. Wilio, bulunduğunuz yerin yakınında panel yıkımı ve beton kesme konusunda kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır. Enkaz kaldırma, depolama hizmetleri veya bu sektörle ilgili herhangi bir şey sağlayabilecek deneyimli bir ekibimiz var. Sağladığımız hizmetler hakkında daha fazla bilgi için web sitemize bir göz atın.