Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton Damga Kalıbı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton Damga Kalıbı

Beton Damga Kalıbı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Kabartmalı beton

Bir kaldırım, araba yolu veya benzeri bir asfalt yüzey inşa etmek istiyorsanız, kabartmalı betonu düşünebilirsiniz. Modern inşaat yöntemleri hemen hemen tüm malzemeleri ve yüzeyleri taklit edebilir ve yine de yüksek dayanıklılığı koruyabilir.

Kabartma beton nedir?

Basınçlı beton, tuğla, taş veya fayans gibi başka bir malzemeye benzemek için renk, desen veya doku eklendiği betondur. Bazı durumlarda, hafriyat betonu taklit ettiği malzemelerden daha uygun maliyetlidir ve işte harcanan zaman ve finans açısından daha uygun maliyetlidir.

Stiller

Damgalama işlemi sırasında, numuneyi ıslak çimentoya yazdırmak için lastik damgalar veya tekstüre matlar kullanılır. Bitmiş, mevcut beton üzerinde kullanmanın da yolları vardır, ancak iyi durumda olması gerekir. Bu pullar, genellikle uygun bir doku elde etmek için gerçek malzemeden yapılmış şablonlardan yapılır. Ortaya çıkan beton yüzey böylece tuğlalara, kaldırım taşlarına, arduvazlara, ahşap tahtalara ve daha fazlasına benzeyebilir. Hatta kendi kalıplarınızı ve baskılarınızı beton levhaya zımbalayabilirsiniz. Ek olarak, pullar dikey veya yatay olarak uygulanabilir, bu da onları yalnızca sıradan zeminlerde kullanmanız gerekmediği anlamına gelir. Örneğin, bunları doğal taş kaplamalı bir dış mekan beton şöminesi için kullanabilir veya tuğla gibi görünen bir beton istinat duvarı oluşturabilirsiniz. Ayrıca evin içinde kabartmalı beton kullanabilirsiniz. Aslında, hem pratik hem de çekici bir yüzey işlemi olabilir. İlginç bir seçenek, ahşabın taklidi gibi görünmek için bodrum katının beton zemininde bir damga. Fayansları andıran pres beton, mutfak için de dayanıklı bir seçenek. Ancak o zaman ayaklarınızda soğuk ve rahatsız edici olabilir, bu nedenle böyle bir beton yüzey için halılar önerilir.

Kabartmalı beton nasıl oluşturulur

Oluşturma işlemi preslenmiş beton basittir. En az 10 santimetre kalınlığında çimento dökün. Birincil renk ekleyin. Boya, karıştırılarak veya çimento serildikten sonra eklenir. Birinci yönteme "integral renklendirme", ikinci yönteme ise "yüzey renklendirme" denir. Yüzey renklendirmesi, rengin ıslak çimento yüzeyi üzerinde eşit dağılımından oluşur. Boya preslenmiş betona boyut katar ve yapışmaz etkiye sahiptir, bu tekstüre matlarının çimento çekilmeden yırtılmasını sağlar. Tekstüre matları döşeyin. Paspaslar genellikle tüm alanı bir kerede kaplamak için yeterli olmadığından, çimento hala ıslakken uygulanmalı ve ardından tüm yüzeyi kaplayacak şekilde hareket ettirilmelidir. Desende düz çizgiler varsa, altlıkları hareket ettirirken dikkatlice hizalamanız önemlidir. Şablon veya matris tamamen kuruyana kadar beton üzerinde kalmalıdır. Damgayı çıkardıktan sonra, yüzey ek koruma görevi gören özel bir emprenye ile iyice emprenye edilmelidir. Çimentoyu 24 saat kurumaya bırakın. Beton, 48 saat içinde yürünebilecek ve yaklaşık bir hafta içinde sürülebilecek kadar kuru ve olgun olmalıdır. Tam kürlenme yaklaşık bir ay sürer. Preslenmiş beton döşeme işlemi bir sanattır. Ayrıca özel aletlere ve deneyimli ustalara ihtiyaç vardır, bu nedenle, çabadan tasarruf etmek ve pres beton döşeme konusunda deneyimli iyi bir tedarikçi bulmak daha iyidir.

Kabartma betonun avantajları ve dezavantajları

Döşeme söz konusu olduğunda malzemelerde birçok seçenek var. Peki hafriyat betonu projenize uygun mu? Başlıca avantajı dayanıklılık ve uzun ömürdür ve onu kişiselleştirmenin sayısız yolu vardır. Ve bir doku veya başka bir kayma önleyici katkı maddesi ile işlenirse, güvenli, kaymaz bir yüzey olabilir. Ekstrüde beton da evinizin değerini artıracak bir tasarım öğesidir, ancak genellikle tuğla veya taştan daha uygun maliyetlidir. Preslenmiş betonun dezavantajı, belirli bir uzmanlık seviyesi gerektirdiğinden, genellikle projeyi kendiniz yapamamanızdır. Ayrıca betonun en iyi şekilde görünmesi için her iki ila beş yılda bir yeniden işlenmesi önerilir. Beton bazen çatlayabilir - o zaman onu onarmak zor olabilir ve muhtemelen kabartmalı deseni geri kalanına yapamazsınız.

Diğer malzemelere karşı kabartmalı beton

Kabartmalı beton gibi, tuğla ve taş gibi diğer iyi bilinen malzemeler harika görünür ve evinize değer katar. Düzleştirmek ve beton dökmek için hazırlamak istemiyorsanız, tuğlalar ve taşlar veya diğer malzemeler düz olmayan yüzeyler için uygundur. Bununla birlikte, karolar arasındaki boşluklarda genellikle yabani otlar ve çimenler oluşurken, beton yüzey bakım endişelerini ortadan kaldırır. Ancak bu tamamen sizin estetik anlayışınıza kalmış. Kabartmalı beton asla malzemeye tam olarak benzemeyecek, tuğla, taş, fayans veya ahşap olsun, taklit etmeye çalışan. Bazı insanlar için bu ona güvenmemek için bir neden. Ancak, daha az bakım gerektiren ve daha uzun ömürlü bir malzeme istiyorsanız, preslenmiş beton aradığınız seçim olabilir.

İnsanların gayrimenkul hakkında ilk fark ettikleri şeylerden biri olarak, bakımlı bir beton araba yolu evinizin çekiciliğini ve değerini artırabilir. Anket, böyle bir yolculuğun varlıkların değerini yüzde ona kadar artırabileceğini ortaya koydu. Yepyeni bir araba yolundan yararlanmak istiyorsanız, hemen indirmeyi düşünmenize gerek yok. Yeni veya tamir edilmiş bir araba yolu, evinize yoldan geçenlerin yanı sıra komşularınız ve ziyaretçilerinizden de dikkate değer bir ilk izlenim verecektir. Ve sadece bu değil - çukurlarla dolu bozuk bir yol arabanızı mahvedecek, ve cüzdanınızdan, onu tamir etmekten daha anlamlı şeyler için kullanabileceğiniz daha fazla para çekecektir.

 

Beton araba yolunuzu değiştirmeyi düşünmenin zamanı geldi. Yeniden inşa ederken, genellikle paranız için en iyi değeri sağlayın. Asfalt gibi diğer malzemelere göre daha dayanıklı olmasının yanı sıra beton, güçlü ve bakımı kolaydır. Betonun yeni araba yolunuz için uygun olduğuna karar verdiğinizde, beton blok döşeme (CBP) veya desen baskılı beton (PIC) seçeneklerine sahip olacaksınız.

Beton döşeme nedir?

Beton blok döşeme, tuğla veya kilitli ilk olarak 70'lerin sonunda ve 80'lerin başında popüler oldu. Seçimin olduğu bir zamandı stiller ve renkler açısından, sınırlı - birkaç basit desen ve birkaç renk. Bu arada, birbirine geçen parke pazarı önemli ölçüde büyüdü ve imalat sanayi de değişti. Bu sayede artık daha fazla seçeneğiniz var - ister geleneksel ister modern bir tasarım, farklı dokular, çeşitli renkler ve hatta malzeme seçenekleri olsun. Bordürler arasına kilitli parke döşenir ve taban ile kum tabakası üzerine serilir. Bu bloklar birbirine dokunur ve araba yolunuzun ihtiyaç duyduğu gücü sağlayan bir bağlantı oluşturur.

Desenli beton nedir?

Kabartmalı veya preslenmiş betonlu araba yolları nispeten yenidir. Yüzeyi oluşturmak için tek tek blokları kullanmak yerine, uygun bir alt tabaka üzerine bir beton tabakası dökülür ve ardından boya ve boya stabilizatörü uygulanır. İstenen bitmiş etkiyi yaratmak için ıslak betona bir desen uygulanır. Taştan duvarcılığa ve yapılandırılmış taşa kadar farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ana fikir, betona ve yolunuza daha çekici bir görünüm ve şekil kazandıran başka bir malzemeyi taklit etmektir.

Araba yolunuz için birbirine kenetlenmiş kaldırım veya kabartma betonun doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için onların avantajları ve dezavantajlarını inceledik. Bu şekilde ilgili tüm bilgileri bilmeye ve sahip olmaya karar verebileceksiniz.

Kilitli döşemeden yapılmış erişim yollarının avantajları nelerdir?

- çekicilik. Birbirine kenetlenen asfaltlamanın sağladığı çok çeşitli stiller, renkler ve dokular sayesinde, size ve her araba yoluna uygun çekici, görsel olarak çekici seçenekler vardır.
- dayanıklılık. Son derece dayanıklıdırlar ve uygun bakımla uzun yıllar dayanabilirler. İyi bir uyumla sizi sonsuza kadar sürebilirler.
- uyarlanabilirlik veya kullanımı. Örneğin, altındaki tesisatları onarmak için kilitli döşemeyi sökmeniz gerekiyorsa, sorun değil. Minimum hasarla çıkarılması ve yeniden birleştirilmesi kolaydır.
- verim. Bazı kaplamalar, bahçe öncesi planlamanın geçerli kurallarına uygun olarak yüzey suyunun güvenli bir şekilde drenajını sağlar.

Dezavantajları nelerdir?

- yerleşme veya hareket . Asfalt döşenirken yanlış kurulum veya uygun olmayan bir taban kullanılması, özellikle otomobilin ağırlığı altında, parçalarının düşmesine veya yana kaymasına neden olabilir. Genellikle bu harekete ürün değil, yanlış yapılmış bir taban neden olur. Bu, kalifiye bir profesyonelin veya şirketin yardımıyla önlenebilir.
- maliyetler. Her şey seçtiğiniz ürüne bağlıdır (kalınlık veya renk).
- bozulma. Fayanslar doğru ve iyi bir yüzeyde yapılırsa bu bir sorun teşkil etmez. Bu, kaplama kaymaya ve gevşemeye başladığında erozyon ve toprak hareketinden kaynaklanabilir.

Asfaltlanmış beton yolların avantajları nelerdir?

- verimlilik. Desenli betonla araba yolları yapmak çok daha verimli olabilir. Bu işlem, daha geniş alanları daha hızlı kaplamanıza olanak tanır.
- bakım gerektirmez. Asfaltlamanın aksine, araba yolları ot veya yosun yakalamak için daha az fırsat sunar. Bu istenmeyen yeşillik zamanla olası çatlaklarda görünmeye başlasa da fazla özen gerektirmez.
- dayanıklılık ve kompaktlık. Uygun bir yüzey üzerine serilmiş masif ağdan yapılmış sağlam betonarme taban, araba yolunun son derece dayanıklı olacağı ve herhangi bir istenmeyen hareket göstermeyeceği anlamına gelir.

Dezavantajları nelerdir?

- daha az çekici. Ancak, hepsi bireysel tercihlere bağlıdır. Desenli paspaslar kullanırsanız, araba yolunun çekiciliğini önemli ölçüde artırabilirsiniz.
- çatlama. Betonda çatlakların görülmesi nadir değildir. Bu çatlaklar büyür ve göze hoş gelmezse sorun olabilir. Onarım mümkün olsa da, bu, tüm alanların yeniden yüzey işlemesini gerektirebilir. Ayrıca, onarımın orijinal tasarım ve tasarıma uyacağına dair herhangi bir garanti de yoktur.
- drenaj. Hafriyat betonu geçirgen değildir, bu da yüzey suyunun akmasına izin vermeyeceği anlamına gelir. Uygun bir drenaj çözümü olmadan, böyle bir yüzey bahçe öncesi planlama kurallarına uymaz.
- kamu hizmetlerine erişim. Gelecekte bunlara erişmeniz gerekirse, garaj yolunun sökülmesi ve onarılması gerekecektir, bu da mevcut ve değiştirilen kaplamaların hizalanmasında potansiyel bir sorun olabilir.
- yüzey stabilitesinin sağlanması. Araba yolunuzun rengini korumak için, özellikle çok aşınmışsa, her iki ila dört yılda bir baskılı beton conta yeniden uygulanmalıdır.
- güvenlik. Araba yollarında kullanılan emprenye, özellikle kışın buzlanma olduğunda, üzerinde yürüyen insanlar için tehlikeli olabilen çok kaygan olabilir.

Araba yolu ne kadar?

Yeni bir araba yolunun nihai maliyetinin ile birlikte çalıştığınız alanın boyutuna bağlı olacağını unutmamak önemlidir. Ek finansman, seçtiğiniz ürünlere bağlı olacaktır. Fiyat, beton parkenin kalınlığına ve rengine göre veya desen ve formların karmaşıklığına göre değişebilir. Ayrıca, bu karoları ayrı ayrı döşeyip döşeyemeyeceğinize de bağlıdır ya da yolu yapmak için bir uzman hatta uzman bir firmayı arayabilirsiniz.

Kullanılan ve araba yoluna uygun olan her iki yüzey tipinin de avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak şimdiye kadar, birbirine geçmeli parke ile oluşturulan yolların daha popüler ve avantajlı olduğu gösterilmiştir. Ancak, sadece araba yollarıyla ilgili değil, aynı zamanda binaların etrafındaki ve bahçelerdeki teraslar veya kaldırımlarla da ilgilidir. Kilitli parke, şekil ve renk varyasyonları sayesinde hemen hemen her ortama uygundur. Herkes en sevdiğini ve tercih ettiği birini seçebilir. Prefabrike geçirgen beton döşeme, yağmur suyunu hapsetmek yerine doğaya geri vererek sel ve kirlilikle mücadeleye yardımcı olabilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Beton zor bir iştir ve bölgenizdeki en iyi hizmet sağlayıcının kim olduğunu bulmaktan daha zor olamaz. Wilio, müşterileri yıllardır kalite uzmanlarıyla buluşturuyor. Tek yapmanız gereken, bize ihtiyacınız olan bazı temel bilgileri sağlamak ve biz de sizi gereksinimlerinize uyan önceden taranmış sağlayıcılarla hızlı bir şekilde bağlantıya geçireceğiz. Bunların ne olduğundan henüz emin değilseniz, endişelenmeyin! Wilio, kaldırımların, araba yollarının, zeminlerin, terasların veya monolitik dökme beton havuzunun etrafındaki alanların üretimi ve döşenmesi konusunda kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacaktır.