Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Beton Çitler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Beton Çitler

Beton Çitler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Daha önce bir tuğla veya taş duvarın etrafında yürüdüyseniz, o hiç tuğla veya taştan yapılmamış olabilir. Birçok ev, bina ve şirket, prefabrik beton çitler kullanarak güçlü ve dayanıklı duvarlar ve çitler inşa ediyor. Bu çitler, mahremiyetin tüm faydalarını sunar. Ayrıca beton mukavemeti ve dayanıklılığının faydalarını da eklerler. Bu istisnai eskrim ve sizin için neden doğru olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Prefabrik çit vs. diğer çitler

Peki prefabrik çiti beton duvardan tam olarak ayıran nedir? Prefabrik beton çit fikri başlangıçta kafa karıştırıcıdır. Ancak beton çit ile duvar arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Beton çitleri ahşap olanlardan ve ayrıca beton veya taş duvarlardan ayırırlar.

Prefabrik beton çit ile beton duvar arasındaki temel fark kalınlıktır. Beton duvarlar genellikle en az 30 cm kalınlığındayken, prefabrik beton çitler yalnızca birkaç inç uzunluğundadır. Bunun birçok faydası vardır ve en büyüğü ağırlık tasarrufudur.

Geleneksel bir beton duvar, sadece birkaç metrelik bir çitle 400 Kg ağırlığında olabilir. Buna karşılık, prefabrike bir beton çit paneli, 2,7 m panel başına 113 kg'dan daha az ağırlığa sahiptir. Bu, taşımayı, kurmayı ve daha yumuşak toprağa yerleştirmeyi çok daha kolay hale getirir.

Prefabrik çitler ile diğer çit türleri arasındaki kalınlık ve ağırlığın yanı sıra bir diğer önemli fark da sağlamlıktır. Beton çitler son derece güçlü ve dayanıklıdır. Hava koşullarına ve kire diğer çit türlerinden daha iyi dayanır. Prefabrike bir beton çit, daha kalın bir beton veya tuğla duvar kadar dayanıklıdır.

Son olarak, prekast beton çit ile diğer çit türleri arasındaki son büyük fark maliyettir. Prekast beton çit, standart bir beton veya tugla duvarından çok daha ucuzdur. Maliyetler genellikle iyi yapılmış bir ahşap veya vinil çit kurmakla karşılaştırılabilir. Çılgın fiyat olmadan taş görünümü ve hissi istiyorsanız, prefabrik beton çit mükemmeldir.

Bir beton çitin diğerlerinden farkı nedir?

Prefabrike beton çitin duvarlara ve çitlere göre avantajlarına ek olarak başka bazı özel özellikleri de vardır.

Bu özellikler şunları içerir:

Çeşitlilik

Prefabrik beton çit ile çalışmanın en büyük avantajlarından biri, her eve veya çeşitli tarzlara uyan renk çeşitliliğidir. Sadece somut bir tasarıma sahip olmak zorunda değilsiniz. Aslında ilk bakışta beton çitler yakından incelemedikçe gerçek taştan yapılmış gibidir.

Tamir Edilebilirlik

Prefabrik çitler, diğer beton çit tiplerinden farklı olarak tamiri kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Çitiniz herhangi bir hasar görürse, neredeyse her zaman standart bir duvar yamasıyla onarabilirsiniz. Herhangi bir yapı malzemesinden alabilirsiniz. Ciddi bir hasar meydana gelirse, yeni bir panel sipariş edebilir ve bir saatten daha kısa sürede kurabilirsiniz.

Mevsimsel yaşam

Havanın nasıl olacağını asla kesin olarak söyleyemezsiniz. Neyse ki, prefabrik beton çit, sıcaklıklardan hiç etkilenmez. Bu beton çitler zorlu koşullarda test edilir. Bu, düşük veya yüksek sıcaklıklarda hasar görmemelerini sağlar. Yüksek hızda güçlü ve aşırı rüzgarlara bile dayanabilirler.

Çevre dostu olması

Prefabrike beton çitlerin bir diğer avantajı, diğer çit veya duvar türlerine göre çevreye daha uygun ve daha iyi olmalarıdır. Çitin %50'den fazlası geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Bu, çiti çevreyi önemseyen müşteriler için mükemmel bir seçim haline getirir.

Bakım gerektirmez

Prefabrik beton çitler neredeyse bakım gerektirmez. Çok az veya hiç mevsimsel bakıma ihtiyaçları yoktur. Bu yönü kesinlikle takdir edeceksiniz, özellikle ahşap bir çiti düzenli olarak bakım yapıp boyarsanız.

Prefabrik beton çit nerede kullanılabilir?

Prefabrike bir beton çit, hemen hemen her arsa üzerinde harika görünüyor.

Evler

Ev sahipleri prefabrik beton çitlerin dayanıklılığını ve lüks görünümünü sever. Ayrıca bu çitlerin kendilerine veya komşu mülklerine uygun renklerde olduğunu da takdir ediyorlar.

İş

Prefabrik beton çitler iş için mükemmeldir. Son derece güvenli ve güçlüdürler ve ilk bakışta çevreden tanınırlar.

Binalar

Prefabrik çit, binalar, gayrimenkuller ve geniş araziler için harika bir sınır çitidir. Düşük fiyatları onları bir taş duvardan daha ekonomik bir alternatif haline getirir. Bununla birlikte, yine de ahşap bir çitten çok daha güçlü ve daha dayanıklıdırlar.
Her iki çit direği tipinin de artıları ve eksileri vardır, bu yüzden ahşap mı yoksa beton mu alacağınıza karar veremiyorsanız, size tavsiyede bulunacağız.

Avantajlar ve dezavantajlar

Beton kolonlar
Avantajlar:

Direnç

Beton sağlamdır çürümeye veya böcek istilasına kolayca yenik düşmeyen bir malzeme, yani kanıtlanmış uzun ömürlü, oldukça dayanıklı ve güçlü bir malzemedir. Ahşap direklerin aksine beton, bozunabilen bir malzeme değildir ve çürüme veya böcekler tarafından yok edilemez. Bu nedenle insanlar ahşap yerine betonu tercih ediyor.

Bakım

Beton sıvı, küf ve çürümeden etkilenmez. Sütun üzerinde görünen her şey sadece yüzeyinde olacaktır. Bu nedenle betonun bakımı kolaydır.

Mukavemet

Beton kolonlar yüksek rüzgar hızlarına dayanır ve minimum risk altındadır.

Dezavantajları:

Maliyetler

Beton kolonlar genellikle ahşap çeşitlerine göre daha pahalıdır.

Daha karmaşık kurulum

Ortalama bir beton çit direği 40 kg'dan daha ağırdır ve montajı iki elden fazla gerektirebilir. Planlaması daha uzun sürer ve bu da maliyetlere yansıyabilir.

Malzeme bütünlüğü

Beton direkler, ahşaptan yapılanların aksine çatlamaz. Betonda küçük bir çatlak belirirse, kolona su girebilir. İçeride donarsa zamanla çatlağın büyümesine ve metal parçaların paslanmasına neden olabilir. Pas, çitin bütünlüğüne zarar verebilir ve bu da kolonun kırılmasına neden olabilir.

Güvenlik

Çit panelleri direklere bağlı değildir, bu da kolayca kaldırılıp taşınabilecekleri anlamına gelir. Güçlü rüzgarlarda hareket edebilirler, bu nedenle bu sürekli hareket zamanla panelin bütünlüğünü etkileyebilir.Prekast beton

Avantajları:

Güçlü, dayanıklı, paslanmaz, yanmaz, termitlere dayanıklı, gizlilik sunar, 100'den fazla tasarım seçeneği, 6 renk çeşitleri, en az 20 yıl ve daha uzun ömürlü kullanım.
İnşaatta beton kullanımı maliyetleri önemli ölçüde azaltır. Evler, binalar, ofisler, yollar veya diğer yapıları inşa etmek için kullanılabilir. Ağır mekanizmalara yük oluşturmaz.

Dezavantajları:

Fiyat

Beton gibi daha kaliteli ürünler için bu fiyata yansıyacaktır. Ancak, ne öderseniz, mülkün değerini alırsınız.

Bakım:

Yok. Duvar dış cephe boyası ile boyanmamışsa, çevredeki hava koşullarına bağlı olarak muhtemelen her 5 - 10 yılda bir yeniden boyamak gerekecektir.

Kurulum maliyetleri:

Kurulum maliyetleri yükseklik, tasarım seçimi ve renk seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Ama fiyatlar metrekare başına onlarca lira  değişebiliyor.

Beton blok

Avantajları:

İstinat duvarı olarak kullanılabilir, dayanıklı, akustik açıdan verimli ve ekonomik olarak bakım gerektirmez. Beton blok, kavisli duvar gibi farklı yükseklik ve tasarım seçenekleriyle kullanım için esnek olabilir. Ağır mekanizmalar gerektirmez.

Dezavantajları:

Deprem anında patlayabilir ve parçalanabilir. Maliyetleri diğer tüm duvar ve çit seçeneklerine göre yüksektir ve montajı en uzun sürer. Her blok birbiri ardına döşenir. Çok minimal tasarım seçenekleri, basit görünüm.

Bakım:

Yok

Fiyat:

Montajlı veya montajsız olarak kullanılan beton bloğun yüksekliğine, boyutuna ve cinsine göre onlarca liradır.