Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hi̇zmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Sıkça Sorulan Sorular
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Balkon, Teras Yenileme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Balkon, Teras Yenileme

Balkon, Teras Yenileme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

44.359 profesyonel

81.721 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

226 512 uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Balkonların yeniden inşası ve onarımı

Birçok balkonun zemininde çatlaklar veya çatlaklar vardır ve bazı durumlarda sızdıran su da bir sorundur. Ayrıca metal korkuluk da aşınma belirtileri gösterebilir, paslanabilir ve eki zamanla gevşeyebilir. Çoğu balkon fayans veya suni çim ile kaplıdır ve alüminyum kaplamaya sahiptir. Bu nedenle, tam bir yenileme ve onarım zamanı geldiğinde, genellikle her şeyi yıkmaktan çekiniriz ya da gevşek korkuluğu takmak ve gerektiğinde eski zemin kaplamasını onarmak yeterli olacaktır. Ancak önerilen prosedür nedir?

Cephenin bir parçası olarak bir balkonu onarmak

İskele gibi maliyetleri optimize etmek için balkon onarımını dahil etmek iyi bir fikirdir tüm evinizin cephe yenileme programında. Binanın balkonlarının çoğu aynı kötü durumdaysa, tüm balkonlar için geniş çaplı bir onarım programına ihtiyaç duyulabilir.

Balkonlarda bahsedilen hasar, özellikle hasar varsa önemli bir sorun çok yaygındır. Örneğin, çatlaklar suyun betona nüfuz etmesine, betona daha fazla zarar vermesine ve alttaki takviye çeliğine zarar vermesine izin verir. Soğuk havada su donduğunda, buz genişler ve daha fazla suyun nüfuz etmesine izin veren daha fazla çatlak oluşturur. Bu daha sonra daha fazla çatlaklara ve ardından artan bir su hacminin nüfuz etmesine neden olur. Bu kısır döngü sadece her donma-çözülme döngüsünde daha da kötüleşir. Cenküller daha sonra bir tür sarkıtlara dönüştürülür - kalsiyum karbonat birikintileri (mağaralara benzer). balkon levhasından su damlar ve betonun içerdiği kireçli malzemeleri çeker. Sarkıtlar, balkonu destekleyen yapısal çeliğe olası hasar anlamına gelebilecek önemli ve uzun süreli su nüfuzunun bir işaretidir. Korkuluk direklerinin betona nüfuz ettiği yerler uygun şekilde kapatılmazsa veya sızdırmazlık durumu bozulursa, alt tabakaya su sızar ve korkuluk sonunda korozyona uğrar. Metalin oksidasyonu sırasında, korkuluk direklerinde pas birikir, çevredeki betona doğru iter, direkleri topuklarından serbest bırakır ve daha fazla suyun girmesine izin veren ek çatlaklar oluşturur, bu da direkleri daha da gevşetir.

< h5> Balkonun durumunun değerlendirilmesi

İlk önemli adım, balkonun durumunu kapsamlı bir şekilde değerlendirecek kalifiye bir mühendis veya mimarın yardımına başvurmaktır. Mühendis veya mimar, balkonun her yerine tam erişim sağlayan iskeleden çalışır. Bir apartman olması durumunda, değerlendirmesine dayanarak, bariz hasar belirtileri gösteren balkonlu daireleri seçecektir. Bir radar veya ultrason yöntemi kullanarak, mühendis veya mimar, en çok hasar gören alanları belirleyecek ve balkonların yapısal durumunu kontrol edecektir. Suyun doğru şekilde dışarı akmasını önleyen doğru eğim.

Başka sorun gevşek bir korkuluk, güvenlik riski oluşturan ve ayrıca yasal düzenlemeleri ihlal eden bir durumdur.

Balkonun durumunun değerlendirilmesinin bir parçası olarak, mühendis veya mimarın betona bir sonda yapması gerekebilir. malzemenin temel özellikleri. Bazı durumlarda, betonun tüm kalınlığı boyunca bir karot kuyusu numunesi almak gerekli olabilir. Daha sonra karot sondajı ile elde edilen beton numunesinin basınç dayanımı test edilir. Numune ayrıca beton levhanın tüm kalınlığı boyunca hasarın boyutunu da gösterecektir. Kontrol probları ayrıca çelik takviyenin korozyona uğrayıp uğramadığını belirlemek için de kullanılabilir, bu da yapının zayıflamasına neden olabilir. Tüm balkonu kontrol edebilmek ve sonda yapabilmek için balkonun alüminyum korkuluklarının yanı sıra halı ve diğer her türlü kaplamanın da sökülmesi gerekeceğini unutmayın.

Muayene bulgularına dayanarak, mühendis veya mimar, kapsamlı bir onarım programının uygulanmasının gerekli olup olmadığı veya yerel onarımların yeterli olup olmayacağı konusunda tavsiyede bulunacaktır. Büyük bir hasar olması durumunda, balkonlarda yapılacak onarımlar, muhtemelen yeni korkulukların takılmasının yanı sıra kapsamlı beton onarımları gerektirecektir. Balkonlar aşırı derecede hasar görmüşse, tamamen yıkılıp yeniden yapılması gerekebilir.

Beton onarımları

Tam bir yenileme durumunda yüksek mali yük olsa da sadece yerel onarımlar ve sızdırmazlık için başvurma eğilimine yol açar, betonun genel durumundaki bozulma çözülmeyecek ve durum daha da kötüleşecektir. Betonun doğru bir şekilde onarılması isteniyorsa, hatalı alanlar tamamen kesilmelidir. Kesikler düz olmalı, pahlı veya eğik olmamalıdır. Daha sonra, kesilen yüzeyler dikey hale getirilmeli, böylece yapılarının pürüzlülüğü mekanik olarak arttırılmalıdır. Bir sonraki adımda, yeni betonun eskisine doğru bir şekilde yapışması için bağlayıcı ajanın uygulanması gerekir. Eksikse, bir damla kenarı oluşturmak da gereklidir - balkonun alt tarafındaki kenardan birkaç santimetre uzakta, balkonun uzunluğunu uzatan ve binadan damlayan suyun tahliyesine yardımcı olan dar bir oluk. Halılar balkonlarda suyu hapseder ve betonun durumunu bozar, bu nedenle kullanılmasını önermiyoruz.

Beton onarımları tamamlandıktan sonra yüzeye çekiş arttırıcı kaymaz kaplama uygulanmalıdır. balkondan. Balkon yüzeylerine geçirimsiz kaplama, alt kısmına ise yüzeyin nefes alması ve su buharını iletmesi için geçirimsiz kaplama uygulanmaktadır. Kaplamalar farklı renklerde olabilir.
Bazen beton balkon zeminlerini onarmak ve tam tersine boya uygulamak, balkonda birikmiş su oluşumunu artıracak olması ironiktir. Bu paradoksa iki faktör neden olur. Birincisi betondaki çatlaklardan giren su, çatlaklar onarıldığı için artık yüzeyde kalıyor ve geçirimsiz kaplama su sızıntısını engelliyor. Tabii ki suyun betona girmemesi ve şantiyenin onarılması arzu edilir. İkinci faktör, balkonun suyun dışarı akmasına izin verecek doğru eğime sahip olmadığı bir durumdur (genellikle böyle bir yer balkon kapısının yanında bulunur). Sonuç olarak, balkon yüzeyinde su kalır. Böyle bir durumun düzeltilmesi, doğru eğimi elde etmek ve suyun düzgün bir şekilde tahliye edilebilmesi için yeni bir beton katmanının uygulanmasını gerektirir.

Alüminyum kabuk

Kaplama bazen ek koruma olarak yeni balkonlara veya daha fazla su sızmasını önlemek amacıyla hasarlı beton parçalara monte edilir. Bazı durumlarda, ufalanan beton parçaları bir arada tutmak için alüminyum kaplama bile kullanılır. En iyi durumda, alüminyum suyu yalnızca geçici olarak bloke eder. Kaplama tipik olarak zamanla gevşer, sızıntı yapmaya ve suyu hapsetmeye başlar, bu da temel betonda önemli hasara neden olur. Onarımdan sonra balkonun kenarları açıkta kalmalıdır.

Korkuluklar

Gevşek veya paslanmış korkuluklar, hasarın ciddiyetine göre onarılmalı veya değiştirilmelidir. Bu durumda korkuluk direklerinin betondan sökülmesi ve onu çevreleyen hasarlı betonun kesilmesi gerekir. Daha sonra epoksi ile doldurulan paslanmaz çelik manşonlara direklerin takılması tavsiye edilir
Tüm korkuluk sistemini değiştiriyorsanız metal yerine alüminyuma uzanmayı düşünmelisiniz. Doğru yüzey işlemi ile alüminyum paslanmaz ve bu nedenle düzenli olarak zımparalanması, delinmesi ve boyanması gerekmediğinden metalden çok daha az bakım gerektirir. Su drenajı için doğru eğimi (yukarıda anlatıldığı gibi) elde etmek için balkon yüzeyine bir beton katmanı eklemek gerekirse, yeni katman korkuluk ile balkon yüzeyi arasındaki yüksekliği azaltabilir. Mühendis veya mimar, küpeştenin onarım ve tasarım kapsamını belirlerken bu yükseklik farkını dikkate almalıdır.

Yeni balkonlar için bakım gereksinimleri minimumda tutulmalıdır. Binada komple bir cephe yenileme programı uygulanacak ise, Gereksiz iskele maliyetlerinden kaçınmak için balkonlarda çalışmayı genel onarım programının bir parçası olarak dahil etmek mantıklıdır. Müteahhit muhtemelen aynı anda bir konut birimi üzerinde çalışacaktır, bu nedenle apartman bina komitesinin mobilya, saksı, halı, kişisel eşyalar vb. dahil olmak üzere tüm eşyaları balkonlardan kaldırma ihtiyacı konusunda sakinleri uyarmak için yeterli zamanı olmalıdır. < /p>

Onarım programı kapsamında, servis sağlayıcının tırabzan cilasının veya dolgu macununun ve balkon boyasının asbest içeren herhangi bir malzeme içermediğini doğrulaması gerekebilir. Bina tarihi bölgede bulunuyorsa, çalışma izninin yanı sıra Anıtları Koruma Komisyonu'ndan izin alınması gerekecektir.

Bakım

Onarımlardan sonra yeni balkonların bakımı minimum düzeyde olmalıdır. Küpeşte direklerinin etrafındaki conta, su girişini önlemek için düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekirse tekrar kapatılmalıdır. Balkondan gelen giderler kirden korunmalı ve sakinler, mobilya ve keskin kenarların balkon yüzeyine zarar vermediğinden emin olmalıdır, çünkü bu, çizilmeye ve kaplamasına zarar verebilir. Konut sakinleri ayrıca balkonları suyu hapseden ve balkon yüzeyini sürekli ıslak tutan, bu da aşınmayı hızlandıran herhangi bir halıyla örtmemelidir. Halılar ayrıca çatlakları kapatır ve balkonun bakımını zorlaştırır.

BALKON TAMİRLERİ: TAM REHBERİNİZ

Balkon, şüphesiz keyifli bir bölümdür. her evin. Bir evin veya dairenin bir parçasını oluşturur ve aynı zamanda dış ortama erişmemizi sağlar. Saksılarda asılı bitkiler, bir hamak, bir kanepe, asılı ışıklar ve diğer çeşitli nesnelerle süsleyebiliriz. Böyle bir balkonda oturmak ve ailenizle birlikte vakit geçirmek kesinlikle favori aktiviteniz olacak.

Ancak, güneş ışığı nedeniyle doğal elementleri aşındırabileceği, çatlatabileceği veya soldurabileceği için balkonlar genellikle onarım gerektirir. , ısı. , yağmur, fırtına veya kuvvetli rüzgar. Balkon onarımları, tüm bu doğal etkilere doğrudan maruz kaldıkları için çoğu zaman bir zorunluluktur. Balkonun kaliteli konstrüksiyonu, nemi evden uzak tutmaya yardımcı olur, böylece evin ömrünü uzatır ve onu elementlerden korur. O halde balkonları tamir etmenin tüm artılarını ve eksilerini inceleyelim.

BALKON VE YALITIM ZEMİNİ TAMİRİNİN FAYDALARI

Balkon zeminlerinin yalıtılması su yalıtım malzemeleri ile suyun ve yağmurun yani doğanın en yıkıcı güçlerinin içeri girmesini engellemeye yardımcı olur. Su döşeme tahtaları arasındaki boşluktan sızdığında, farklı sıcaklık basınçları oluşturarak yapı malzemelerinin genleşmesine ve büzülmesine neden olabilir. Bu, yapının çatlaklar nedeniyle zayıflamasına neden olabilir.

HİDROİZOLASYON İLE BALKON YÜZEYLERİNİN FAYDALARI

Diğer çeşitli onarım işlerine ek olarak balkonlarda, en yaygın onarım türü ile su yalıtım malzemeleri ile sızdırmaz hale getirilmesi, nemin nüfuz etmesini ve çatlak oluşumunu engeller. Balkon sızdırmazlığının faydalarından bazıları aşağıda sıralanmıştır: Şiddetli kar veya yağmurlu bölgelerde balkonun dibini su sızıntısından veya çatlaklardan korumak için balkonların su yalıtımı gereklidir. Balkon yüzeyinin sızdırmazlığı, bina bakımının önemli bir parçasıdır ve hafife alınamaz. Düz zeminli balkonların, odaların üstündeki balkonların ve teras alanlarının su geçirmezlik ile düzgün bir şekilde kapatılması, istenmeyen maddi hasarları önlemek için ciddiye alınması önemlidir.

YALITIM VE SIZDIRMAZLIK BALKONLARI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Balkonu sudan korumak için birçok farklı yöntem ve yenilikçi teknoloji ve malzeme vardır. Seçilen malzeme, bölgenin hava koşullarına bağlı olarak doğru katkıları içermelidir. Malzemelerin doğru genleşme kapasitesi aralığına sahip olması ve optimum su yalıtımı için iyi bir yapışma ve sızdırmazlık oluşturabilmesi için iyi yapışma özelliklerine sahip olması gerekir.

Balkon tamiratının önemli yönlerinden biri, yüzeyin altında ve üstünde su yalıtım membranı kullanılmasıdır, neme karşı koruma sağlayacaktır. Su tahliyesi, suyun durmaması veya yüzeye girmemesi için doğru şekilde yönlendirilmelidir. Doğru drenaj stratejisi, fayanslarda veya balkon yüzeyinde su birikmesini ve nem oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, balkonun iyi bir şekilde kapatıldığından emin olmak ve su girmesini önlemek için aşağıdaki prosedürün izlenmesi önemlidir. nem ve korozyon:
Herhangi bir su yalıtım malzemesi uygulamadan önce tüm drenaj işlerini tamamlayın. Su yalıtımını uygulamadan önce tüm sabitleme ve penetrasyon işlerini tamamlayınız. Balkonun tasarımına ve yapısına, ayrıca korkuluk ve çatı malzemesine uygun bir membran malzemesi seçin. Daha sonra su birikmesini önlemek için balkonun eğimi için iyi bir plan olduğundan emin olun. Balkonun uzun ömürlü olması için herhangi bir çatlak, nem veya erozyon belirtisi fark ettiğinizde balkonu onarın.

Balkon sızıntıları ve onarım kılavuzu

Balkon sızıntıları, özellikle eski evlerde, çok katlı binalarda ve apartmanlarda yaygındır. Bir sızıntının kendisi bile büyük hasarlara ve maliyetli onarımlara yol açabilir. Balkonunuz sızdırıyorsa, büyük sorunlara yol açmadan önce sorunu gidermek için önlem almak önemlidir.

Balkon su yalıtımı ve sızıntı onarımları kapsamlı bir tadilat gerektirmeyebilir. Daha fazla bilgi için balkon sızıntıları ve nasıl düzeltileceğiyle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Balkonum neden sızdırıyor?

Balkon sızıntılarına neden olabilecek birçok faktör vardır. Balkon sızıntısının en yaygın nedenleri şunlardır:

• kırık ve yer değiştirmiş fayanslar
• gözenekli ve hasarlı harç
• su yalıtım membranının arızası
• kapı ve korkuluk ile ilgili sorunlar
• balkon ve baza contasının çevresinde çatlaklar
• eğim tabakasının ve drenajın yetersiz uygulanması

Balkonların yalıtım süreci neleri içerir?

Evinize, balkonunuzun durumunu değerlendirecek ve yüzeyinin nasıl hazırlanacağına ilişkin talimatlar verecek bir teknisyen gelecek. Yüzey hazır olduğunda, balkon yalıtım hizmeti, fayans ve derzlere dolgu macunu ile çevre contasının uygulanmasını içerir.

Fayansların sökülmesi gerekecek mi?

Hayır, döşemelerin kaldırılması gerekmeyecek. Bunun yerine su sızıntısını önlemek için karolara macun sürülür. Ayrıca kir girmesini ve daha fazla hasarı önler.

Ne kadar sürer?

Genel olarak, bu iş hızlı bir şekilde ve haneye en az zarar vererek yapılabilir. Aynı zamanda balkon kaçaklarına karşı da verimli ve uygun maliyetli bir çözümdür.

Balkon kaçaklarını onarmak için neden tereddüt etmeyesiniz?

Sızdıran, tamir edilmemiş balkon sadece küçük bir rahatsızlık değildir: yaşam alanına giren su komşular arasında anlaşmazlıklara neden olabilir ve davalara yol açabilir. Küfler, evin sakinlerinin sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan ıslak etkilenen alanlardan yayılacaktır. Çevredeki yapılara sızan su, önemli yapıların olası bozulmasına neden olabilir. Ayrıca, yeniden boyanması gereken balkonun altındaki duvar ve tavandaki boyalarda da hasar olacaktır. Elektrik tesisatında hasar meydana gelebilir, elektrik kesintilerine ve tehlikeli deşarjlara ne sebep olabilir.

Balkon sızıntısından şüphelenirsem ne yapmalıyım?

Bir balkonun su sızdırdığından şüpheleniyorsanız aramalısınız. balkon sızıntılarını onarma konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir su yalıtım şirketi. Sızıntıları kendiniz düzeltmeye çalışmayın - sızdıran bir balkonu çözmek karmaşıktır ve hafife almamalısınız. Uygun sorun çözümü, belirli prosedürler, araçlar ve ürünler gerektirir. Teknikte uzman bir kişi, yeniden sızıntıyı önlemek için penetrasyon yapılarına sızdırmazlık malzemesi de ekleyecektir. Balkonların su yalıtımı için güvenilir ve uygun fiyatlı çözümler arıyorsanız, her zaman iş yerinde uzmanlaşmış en iyi ürünleri kullanan uzmanlara başvurun. Bu size probleminize uzun vadeli ve uygun maliyetli bir çözüm sunacaktır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Balkonunuzun görünümünü iyileştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, sağlayıcılarımızdan birinden fiyat teklifi almanın zamanı geldi. Wilio, uygun maliyetli tekliflerle sizin için burada! Yeniden yapılanma ve yenileme alanında, döşeme ve cam değiştirme, yalıtım yükseltme veya yeni boya işi gibi hizmetler sunan müteahhitlerimiz var. Fiyat, restorasyon çalışması yapılması gereken metrekareye bağlıdır. Web sitemizde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu nedenle, herhangi bir sorunuz varsa veya projenizi uzmanlarımızla tartışmak istiyorsanız, lütfen bu sayfadaki sohbet yoluyla bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!