Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Bahçe, Bahçıvan

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Bahçe, Bahçıvan

Bahçe, Bahçıvan kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Doğru bahçıvanı seçmek

Doğru bahçıvanı seçerken bazı temel soruları kendinize sormanız gerekmektedir. Bu yazıda seçiminizi nasıl yapacağınız konusunda size adım adım yol göstereceğiz. Bir uzmanla temasa geçmeden önce sormak istediğiniz hususların bir listesini oluşturun. Profesyonel deneyime sahip birini tercih edin. Profesyonellik derecesini teyit edin. Detaylı bir fiyat teklifi alın.

Biraz daha yakından bakalım. Bir bahçıvanla temasa geçmeden önce bazı temel bilgileri öğrenin. İstediğiniz niteliklere sahip bir bahçıvan aramaya başlamadan önce bu kişiden yapmasını isteyeceğiniz işler hakkında bir araştırma yapın. Peyzaj uzmanı Sukru, 2018 yılından bu yana Wilio üyesidir ve müşteri değerlendirme puanı %100'dür. John, bilgi sahibi olmanın neden gerekli olduğunu anlatıyor. Nitelikli bir bahçıvan arıyorsanız, bu konuda komşularınıza danışın veya internetteki seçeneklere göz atın. Örneğin, internetten asfalt dökümü ve çevre düzenlemesi hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Wilio üzerinden ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hayalinizdeki bahçe düzenlemesi hakkında genel itibariyle bir fikir sahibiyseniz bölgenizdeki profesyonel bir bahçıvanla görüşmenizi sağlayacağız.

"Bahçıvanlık" mesleği, bir dizi beceri ve zanaati içerir. Arama sırasında, çit yapımı, ağaç dikimi, veranda veya çardak inşası, sulama sistemi kurulması gibi başlıklarla karşılaşacaksınız. Size en uygun ustayı bulabilmek için bahçenizde yapmak istediğiniz değişiklikleri ve nasıl bir sonuç hayal ettiğinizi mümkün olan en net şekilde sisteme girin.

Üye Wilio Ozkan, tasarım, inşa ve bakım alanlarında kusursuz bahçe hizmeti sunmaktadır. Ev sahibinin bir konuda bir şeyler düşünmemiş olmasının ne kadar zorlayıcı olabileceğini söylüyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri, insanların ne istediklerini tam olarak bilmemeleridir. Onların bahçelerine inceleme yapmaya gittiğimde, çok şey değil bahçemizin güzel görünmesini ve mükemmel olmasını istiyoruz diyorlar. Ben ise onlara, tamam, yapabilirim, ancak burada tam olarak ne yapmak istiyorsunuz diye soruyorum. Bahçenize bir duvar ustası çağırıp detaylı bir plan yapmadan evinize bir uzatma inşa etmesini tabi ki isteyemezsiniz. Bu, işimi yaparken en çok karşılaştığım sorundur. İnsanlar benim fikrimi soruyor, ancak onların fikirlerini öğrenmeden kendi fikirlerimi anlatmam çok zor oluyor. Ama sonuçta bu onların bahçesi. Sukru, müşterilere, çevre düzenlemesi için bir bahçıvan arayışına girmeden önce bahçelerinde ne yapılmasını ve ne tür malzeme kullanılmasını istediklerine dair detaylı bir plan çıkarmalarını tavsiye ediyor. Bahçenin hangi amaçla kullanılacağı da bu planlamada dikkate alınmalıdır. İster çocuklar için güvenli bir oyun alanı ister bir köpeğin yaşam sahası ister meyve ve sebze yetiştirmek için verimli toprağa sahip bir bahçe isterse de yaban hayat sığınağı olsun. Bahçenin eğimli bir tepede ya da düz bir arazide olabileceği gerçeği de unutulmamalıdır. Özellikle tercih ettiğiniz bahçıvanlarla paylaşacağınız bu tür bilgiler sayesinde, bahçenizde yapılacak inceleme sırasında, gerekirse daha sonra ufak değişiklikler de yapabileceğiniz net bir fiyat teklifi sunabilirler.

Özellikle yeterli deneyim sahibi bir bahçe uzmanını tercih etmeye özen gösterin,

Çünkü "bahçe" kategorisinde pek çok uzmanlık gerektiren alan bulunmaktadır. Ayrıca, bahçenizde talep ettiğiniz işleri yapacak bahçıvanın ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak profesyonel deneyime sahip olması da önem arz etmektedir. Peyzaj işi yapan birçok bahçe firması projelerin farklı aşamalarında görev alan uzmanlara sahiptir. Ancak Sukru'a göre size talep ettiğiniz tüm işleri yapabileceğini söyleyen bağımsız çalışan bir bahçıvana karşı dikkatli olmalısınız. Sizin istediğiniz işleri yapabilecek nitelikte biriyle karşılaşmış olabilirsiniz ve yapılan işten memnun kalabilirsiniz. Ancak çoğu zaman bunun tam tersi yaşanmaktadır. Gerçek bir bahçıvan neyi yapıp neyi yapamayacağını en başından size söyleyecektir. En azından siz de neyle karşılaşacağınızı biliyor olacaksınız. Bir bahçıvanın bahçenizde istediğiniz her işi yapabileceğini söylemesi, sizin de aslında böyle olmadığını ancak iş yapılırken fark etmeniz üzücü bir durumdur. İşe aldıktan sonra size, ben bahçe bitkileriyle ilgilenmiyorum, bitki düzenlemesi değil sadece peyzaj konusunda, ağaçların bakımında ya da çardak yapımında ustayım diyebilirler. Eğer "her şeyi bilen" bir bahçıvanla karşılaşırsanız, daha önce hangi bahçelerde çalıştıklarını sorun, ev sahiplerinden bunu teyit edin ve yapılan işin kalitesinin ödenen ücrete uygun olup olmadığını öğrenin. Eğer gerçekten profesyonel biriyse eski müşterileriyle iletişime geçmekte hiçbir sorun görmeyecektir. Güzel bir sonuç elde ettiğiniz takdirde eviniz emlak dergilerinden fırlamış gibi görüneceğinden, evinizde profesyonel bir bahçıvan çalıştırmanıza kesinlikle değecektir. 

İşinizi yapabileceğini düşündüğünüz her bahçıvandan fiyat teklifi alın,

En az üç peyzaj uzmanından, özellikle ortaya çıkabilecek tüm maliyetleri içeren yazılı fiyat teklifi alın. Yapılacak işin maliyeti, malzeme giderleri, ilave maliyetler, hatta atık kaldırma maliyeti dahil tüm giderler fiyat teklifinde yer alacaktır. Yapılacak işin kapsamı, bunun için ne kadar ödeyeceğiniz, ne tür malzeme kullanılacağı ve bu malzemenin fiyatının ne kadar olacağını tam olarak bilmelisiniz. İnternette birçok bahçıvan reklamı ile karşılaşabilirsiniz. Genelde bir broşüre fotoğraf ekliyorlar, yaptıkları bahçe işini 5-6 satır anlatıyorlar, ancak bahçe işlerinde uygulanan prosedürler ve buna ilişkin açıklama-işin yapım aşama ve süreci-yer almıyor. Böyle bir durumda müşteri hangi giderin ne ile ilgili olduğunu nasıl bilecek?

Kötü hava koşulları söz konusu olduğunda bahçe işinin planlaması ve uygulama süresi önem arz etmektedir. Bahçıvanın fiyat teklifinde, arazi engebesi, eğimi, tepeler, bahçenin kullanım amacı ve işlevi gibi vermiş olduğunuz tüm bilgileri dikkate aldığından emin olun. Ayrıca, bahçıvan malzeme temin etme teklifinde bulunursa önceden bir numune isteyin, bu şekilde karşılaştırma yapabilir ve en iyi olanı seçebilirsiniz. Bu durum, bahçe bitkileri, çalılar ve çimler için de geçerlidir. Çünkü kaliteleri, tedarikçiye ve menşeine göre farklılık gösterebilir.

Ayrıca, özellikle projeniz büyük bir proje ise sizden depozito talep eden bir bahçıvanla da karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda, toplam maliyetin en fazla %25'ine denk gelen bir ödeme yapın ve kesinlikle ücretin tamamını önceden ödemeyin. İş tamamlandıktan sonra öncelikle iyice inceleyin, her şeyin istediğiniz gibi yapıldığından emin olun, ardından önceden belirlenen tutarı ödeyin.

Seçtiğiniz bahçıvanın gerçekten dikkate değer referansları olup olmadığını öğrenmeye çalışın. Bahçıvanın daha önce tamamlamış olduğu işlerin resimlerini inceleyin, eski müşterilerinin referanslarını teyit edin, ayrıca, bahçıvanınızın profesyonel bir dernek üyesi olup olmadığını araştırın, eğer öyleyse bunun ne anlama geldiğini öğrenmeye çalışın. Tercih ettiğiniz bahçıvanı bulabileceğimiz profesyonel dernekler mevcuttur. Bu derneklere kayıt yaptırabilmek için en az iki yıl deneyim ve çalışması için güvence gösterme şartı bulunmaktadır. Bağımsız olarak çalışan bahçıvanların yaptıkları işlerin kalitesini kontrol eden müfettişler de bulunmaktadır. Bu müfettişler, bağımsız çalışan bahçıvanları iş esnasında ziyaret ederek, kontroller yapıyorlar ve prosedürlerin doğru ve mevzuata uygun bir şekilde yerine getirilip getirilmediğini denetliyorlar. Bahçıvanlar derneğinin üyesi olan bir kişi, peyzaj kuralları ve uygulama yöntemlerine ilişkin bilgi ve becerilerini ölçen bir sınavı geçmek zorundadır. Dernek üyesi olan bahçıvanların en az üç yıl iş deneyimine sahip olmaları ve mesleki sınavları başarıyla geçmiş olmaları gerekmektedir. Bir bahçıvan böyle bir meslek örgütünün üyesi olduğunu ifade ediyorsa üyelik kartının bir örneğini istemekten çekinmeyin. Dernek üyeliğinin güvenilirlik, resmiyet ve akreditasyon anlamına geldiğini unutmayın.

Sukru şu hususu vurguluyor:

Bizler usta zanaatkarlar meslek örgütünün üyesiyiz. Bu da bizim yüksek kalitede iş yaptığımızın göstergesidir. Ancak, dürüst olmak gerekirse, yapılacak en doğru şey bir bahçıvanın işini bizzat kendi gözlerinizle görmenizdir. Her bahçıvan ancak en son projesi kadar iyidir!

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Bahçecilikte profesyonel mi arıyorsunuz? Wilio, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel bahçıvanı bulmanıza yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan bahçe hizmeti, çim bakımı veya çim bakımı olsun, rekabetçi fiyatlar ve garantili çalışma sunan düzinelerce sağlayıcımız var. Bugün bize ulaşın!