Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Baca Kaplama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Baca Kaplama

Baca Kaplama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Baca kaplaması

Baca, müstakil evlerin ve çok işlevli binaların ortak bir parçasıdır. Ancak her baca kalaylı değildir. Baca kaplamasının önemli bir koruyucu işlevi vardır. Birkaç santimetre sac yalıtım bandı, iç ve tavan arasına sızıntı olasılığını önemli ölçüde azaltabilir. Aynı zamanda bu şekilde modifiye edilen baca çatıda daha güzel görünür.

Baca neden yıkanmalı?

Bu bir zorunluluk değil ve bacayı yıkarken durulamaya gerek yoktur. Ancak baca kaplaması iki ana nedenden dolayı önemlidir. Birincisi estetik. Kimse binayı baca görünümüne göre yargılamayacak olsa da genel izlenimin her zaman detaylar tarafından belirlendiğini söylemek gerekir. Estetik olarak kaplanmış baca çekici ve işlevseldir. Kaplamasız baca çevresinde, çatı odalarına kolay su sızması için boşluk yaratılmıştır. Bu, doğal olarak, kiremitli eğimli çatılar için geçerlidir. Burada baca giydirme, güvenli ve sağlıklı yaşam için pratik olarak bir gerekliliktir. Ancak herkes için uygundur.

Kaliteli bir baca giydirme uzmanı nasıl bulurum?

En iyi kaynak internet olup, diğer ustalarda olduğu gibi, tesisatçı ve baca temizleyicisi bulmak şu anda en kolay yoldur. Baca kaplama işi ile uğraşan birçok firma, baca temizleme hizmetlerinin yanı sıra çatıların yapımını veya onarımlarını da yapmaktadır. Wilio web sitesi istediğiniz uzmanı bulmanız için kesinlikle en önemli adreslerden biridir. Ayrıca wilio size sadece uzmanları bulmakla kalmıyor aynı zamanda uzmanların diğer müşteriler için yaptığı işleri, onlar için yapılan yorumları ve puanlamaları size gösterecektir tabiki tüm bu bilgilerden sonra işleriniz için bir uzman işe almak daha kolay ve güvenli bir yol olacaktır, tabiki bunların hepsi size yeterli gelmiyorsa lütfen bizimle iletişime geçin size gerekli yardımı sağlayalım.

Baca kaplamasını bana kim yapacak

Sahip olduğumuz en iyi uzmanlarımız yapacaktır. Baca kaplama işi, yetenekli bir baca temizleyicisinin veya deneyimli bir tesisatçının elindedir. Örneğin, bir çatı inşa ederken baca kaplama olasılığını kullanırsanız idealdir. Kiremitli bir bacanız yoksa ve çatı hazırsa, baca temizleyici hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Birçoğunun hizmet portföyünde düzenli revizyonlara ek olarak baca kaplaması da bulunmaktadır.

Baca kaplamasını kendim yapabilir miyim?

Evdeki hemen hemen her değişikliğin yanı sıra baca kaplamasını da yapabilirsiniz. Ancak baca giydirme işi kesinlikle daha profesyonel bir konu, banyodaki musluğu değiştirmek gibi değildir. Ek olarak, herkesin imkan ve yeteneklerine sahip olmadığı yüksekliklerde uygulanması gerekir. Bu işe kendiniz başlarsanız, önce bacanın çatıdan geçmesinin üzerinde bir drenaj oluğu oluşturmanız gerekecektir. Ardından folyo veya sacı baca çevresine yerleştirin. Bacayı su girişine karşı yeterince yalıtın. Bu, başarısız olursa, örneğin çatıya ve bacaya su sızmasına neden olabilecek zor bir konudur. Bu nedenle, bir uzman daha iyi bir seçimdir.

Baca kaplaması ne kadara mal olur?

Baca kaplaması diğer inşaat işleriyle karşılaştırıldığında maliyetli bir iş değildir. Kaplamanın boyutuna ve tasarımına bağlı olarak, fiyat 250 ila 1000 TL arasında değişmektedir. Bu öğede fazladan tasarruf etmeye değmez. Fiyat farkı büyük değil ve kaliteli iş olması durumunda baca kaplaması çatı kadar uzun süre dayanacaktır. Bu da onlarca yıl kullanmak demektir.

Kalaylı baca bakımı gerekli mi?

Baca kaplamasının kendisi herhangi bir bakım gerektirmez. Bu nedenle, iyi kalitede, yeterli yalıtıma sahip olması önemlidir, bu durumda artık kaplamaya dikkat etmeye gerek yoktur. Tek endişe bacanın düzenli olarak denetlenmesi olacaktır.

Tesisatçı ve baca temizleyicisi bana başka ne yapacak

Baca kaplamasına ek olarak, tesisatçı ve baca temizleme ustaları, bir ev inşa ederken ve bakımını yaparken ihtiyaç duyacağınız daha birçok konuda size yardımcı olacaktır. Tesisatçı tüm çatı problemlerinizi çözecektir. Yapım aşamasından onarımlara kadar, bakım, çatı veya olukların değiştirilmesi. Baca temizleyicisi, bacanın düzenli olarak denetlenmesini, temizlenmesini ve aynı zamanda şömine ve soba yapımını da sağlayacaktır.

Neden Wilio'da bir tesisatçı ve baca temizleyicisi aramalıyım?

Birkaç neden var. Örneğin bir apartman bloğundan bir müstakil eve taşındıysanız, büyük olasılıkla kaliteli bir tesisatçı veya baca temizleyicisi konusunda deneyiminiz yoktur. Komşulara sormak zor, zaman alıcı ve size her zaman doğru tavsiyede bulunmaz. Ayrıca böyle bir durumda referansları doğrulamak çok zordur. Wilio'da işlerini, referanslarını sunan geniş bir tesisatçı ve baca temizleyicisi yelpazesine sahipsiniz, onlarla iletişime geçebilirsiniz, fotoğraf olması durumunda, hatta hemen baca kaplamasını nasıl istediğinizi söyleyebilirsiniz. Yapılan işi doğrudan görebilir ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Sonuç, makul bir fiyata yapılan kaliteli iştir.

Bir tesisatçım var, ekipmanın sağlanması gerekiyor mu yoksa kendi mi getirecek?

Tesisatçı veya baca temizleyicisi bacayı ve çatı kaplamanızı otomatik olarak kontrol etmelidir. Buna dayanarak, baca kaplamasının uygulanması için kendisine yeterli malzeme ve araçları sağlayacaktır.

Baca kaplaması ne kadar sürer?

Kaplamanın kendisi en fazla birkaç saat süren bir faaliyettir. Bu nedenle birçok usta ve şirket, sipariş verdikten sonraki 3 ila 5 gün içinde baca kaplamasını bitirebilir.

Wilio ile bir hizmet türü uzmanı nasıl bulunur?

Bölgenizde yetenekli bir tesisatçı ve marangoz bulmak kolaydır. Sadece bir talep girin. Wilio daha sonra bulunduğunuz yerde bulunan ustalar gerekli becerilere sahip ve işi gereken sürede nasıl yapacaklarını biliyorlar. O zaman tek yapmanız gereken, alacağınız teklifler arasından seçim yapmak. Wilio ile kaliteli hizmeti uygun fiyata alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bireysel marangozların çalışma kalitesini, müşteri puanlarına ve incelemelerine bakarak görebilirsiniz. Yalnızca gerçekleştirilen hizmet için ve ancak tamamlandıktan sonra ödeme yaparsınız.

Tipik işler veya hizmetler

Baca temizleyicisi veya kalaycı sadece baca kaplamasına odaklanmaz. Bunlar zanaat işleri, bunun için bir eğitime sahip olmak gereklidir. Kimse tarafından gerçekleştirilemezler. Kalaycı, tasarımdan malzeme seçimine kadar çatıların genel konusuyla ilgilenir, çatıların tüm unsurlarının montaj prosedürlerini, su yalıtımı ve benzerlerini kontrol eder. Baca süpürme aynı zamanda profesyonel bir meslektir: bacaların ve kazanların revizyonları kanunen zorunlu olduğu için baca kaplamasından daha sık ihtiyaç duyacağınız bir meslektir. Ayrıca ısıtma çalışması ve baca temizliği sırasında baca temizleyicisi ile tanışacaksınız. Kaplama, sac, alüminyum, bakır dövme ile galvanizlenerek, ayrıca titanyum-çinko tasarımında gerçekleştirilir. Kullanılan malzeme seçimi de çatının doğasına göre seçilir. Örneğin galvanizli alüminyum levhalar ile çatının rengine uygun birkaç renk de seçebilirsiniz. Bacayı parlak veya mat tasarımla kaplamayı da seçebilirsiniz.

Baca kaplaması yapılırken, sac malzeme ile çatı kaplama malzemesinin birleştirilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, baca kaplamasının kendisi hiçbir şekilde onu sınırlamaz ve kaplamayı beton çatılarda, yanmış kiremitlerden yapılmış çatılarda, kıvrımlı, profilli kullanmak mümkündür. Kaplama, hem eğimli hem de hemen hemen her türlü duvar kaplamasında kullanılır.

Prosedür

Baca kaplamasını ister kendiniz ister bir uzman aracılığıyla yaptırın, öncelikle bacanın boyutunu, bacanın eğimini öğrenmeniz gerekir. Ne tür bir çatı kaplama malzemesine sahipsiniz ve tabii ki sacın malzemesini ve gölgesini seçin. 26 cm'den 118 cm genişliğe ve 100 cm uzunluğa kadar tüm bacalar standart olarak kaplanabilir.

Daha sonra drenaj olukları yapılması gerekir. Sızdırmazlık şeridinin uzunluğunu seçin ve parçayı üst üste gelecek şekilde bırakın. Kaplamadan önce, bacaya ve çatıya yapıştırılmış olan koruyucu folyoyu baca üzerine gerdirmek ve tavsiye niteliğinde sızdırmaz hale getirmek gerekir. Kapak şeritleri daha sonra sabitlenir ve bacaya bağlanır. O zaman tek yapmanız gereken bindirmeleri yapıştırmak ve derzleri zımparalamak.

Kulağa basit gelen, ancak uygulamada ve çatıda biraz daha karmaşık görünüyor. Kullanışlı eller ve sıhhi tesisat araçları olmadan yapamazsınız.

İpuçları ve püf noktaları

Bacayı kendiniz döşemeye başlarsanız mutlaka kırma bıçağı, sac makası, pense gibi aletlere ihtiyacınız olacaktır. Avantajı ayrıca güçlü bir akümülatör tornavidası, macun için uygulama tabancası, güvenlik halatları, merdiven, plastik folyo ve polistiren maladır.

Güvenli tesisat macunu. Sadece kaplama için değil, evin bakımı için de uygundur, örneğin çatıdan geçişler, baca etrafındaki bağlantı parçaları, kornişler ve benzerleri gibi diğer sıhhi tesisat elemanlarının hazırlanmasında da takdir edeceksiniz.

Halihazırda kaplamaya yatırım yapıyorsanız, yeterince yüksek kaliteli, korozyona dayanıklı bir sac metal seçmekte fayda var.

Bir tesisatçının hizmetleriyle, örneğin çatıyı, çıkıntıyı hemen onarmak veya çardakta bir çatı oluşturmak istiyorsanız, baca kaplamasını seçmeniz önerilir. Baca temizleyicisi ile doğrudan baca muayenesi de yapabilirsiniz.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Baca kaplama sağlayıcısı ararken, ihtiyacınız olan hizmetleri sağlayabildiğinden emin olmanız önemlidir. Uzmanlarımız size danışacak ve baca kaplamanızı tasarlayacak, bulunduğunuz yere gönderecek ve yerinde kurulumunu yapacaktır! Hizmetimizin fiyatı genellikle ne tür bir işe ihtiyaç duyulduğuna bağlıdır. Örneğin, yalnızca temel bir kuruluma ihtiyacınız varsa, maliyet sizin için özel bir şömine tasarlayıp kurmamızdan daha az olacaktır.