Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Asfaltlama

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Asfaltlama

Asfaltlama kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Asfaltlama

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio ile asfaltlama yapmalıyım?

Asfaltlama, tek başınıza gerçekleştiremeyeceğiniz birkaç yapım faaliyetinden birisidir. Alan hazırlığından asfalt tabakasının döşenmesine kadar olan karmaşık işler, sıradan ustaklarda olmayan makinelerin ve özel bilgilerin kullanılmasını gerektirir. Ayrıca daha zorlu projeler için rutin işlerini daha hızlı, daha kaliteli ve hatasız yapabilen profesyonellerle anlaşmak her zaman daha avantajlıdır. Bu, para ve zamandan tasarruf etmeniz anlamına gelir. Evinize giden kötü döşeli bir araba yolu olmasından, geçen komşuların ve ziyaretçilerin bakışlarından da kaçınabilirsiniz. Wilio ile tereddüt etmeyin ve asfalt uzmanı başka yerde aramayın, çeşitli ustalardan fiyat teklifleri alın ve size en uygun olanı seçin.

Asfaltlama ne tür bir çalışma gerektirir?

Asfaltlama ile bağlantılı olarak yapılması gereken iş, asfaltlamanın yapılacağı yerin hazırlanması ile başlar. İlk önce, yeri yaklaşık 0,5 m derinliğe kadar kazmak gerekir. Mal sahibi, asfaltlamadan önce betonlanması gereken bordürleri kurmaya karar verebilir. Çoğunlukla taştan yapılan takviye malzemesi kazılan alana getirilmelidir. Alt tabaka daha sonra sıkıştırılmalı ve düzeltilmelidir. Alt tabaka hazır olduğunda asfalt dökülür ve kullanımdaki yüke bağlı olarak bir katman veya iki katman halinde döşenir. Asfalt döküldükten sonra tekrar tesviye edilir ve son düzeltmeler yapılır. Ev sahibinin su drenajını da düşünmesi ve bu nedenle, özellikle kış aylarında suyun hareketsiz durmaması ve sorun yaratmaması için asfalt alana bir su drenajı yerleştirilmesi ve tüm alanı uygun şekilde eğimlendirilmesi önerilir.

Neden Wilio ile asfaltlama yapmalıyım?

Yukarıda fark etmiş olabileceğiniz gibi, asfaltlama birkaç adımdan oluşmaktadır. Bütün bunlara, her uygulamanın benzersizliği, küçük sorunlar ve alanda çözülmesi gereken ayrıntılar eklenmelidir. Ev sahibinin tüm bunları tek başına yapma şansı bulunmamaktadır. Garajda olmayan ağır makinelerden bahsetmeye bile gerek yok. Bugün Wilio ile asfalt ustanızı bulun ve projenizi bölgenizdeki en iyi uzmanlara emanet edin.

Asfaltlama ne kadar sürer?

Wilio ile bulacağınız asfaltlama profesyonellerinin avantajı, tüm işin bir günde tamamlıyor olmalarıdır. Böylece ertesi gün eve, bahçeye veya kır evine giden yeni araba yolunda yürüyebilirsiniz. Tabii ki, tüm süreç belirli bir yerin kapsamlı bir incelemesinden, müşterinin gereksinimlerinin tespit edilmesinden, projenin detaylandırılmasından ve fiyat teklifinden sonra başlar. Bu sizden fazladan bir gün alabilir. Kesinlikle sağlam, güvenli ve temiz bir araba yolu için bu süre kesinlikle değer.

Kaliteli asfaltlama ustası nasıl bulunur?

Profesyonel bir asfalt ustası bulmanın en iyi yolu, Wilio'dan istemektir. Talebiniz uzun süredir bizimle işbirliği yapan firmalara ulaşacaktır. Gereksinimlerinizi girin, uygulama yerini ve bütçeyi belirtin. Ardından bölgenizdeki firmalar sizinle iletişime geçerek fiyat teklifleri verecek ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı kendiniz seçeceksiniz. Nihai kararı vermeden önce, Wilio internet sitesinde bulunan derecelendirmeleri inceleyin veya ilk elden bilgi için önceki müşterilerle iletişime geçin.

Asfaltlamadan önce malzeme ve ekipman sağlamalı mıyım?

Asfaltlama süresince, gerekli malzemeler, kesiciler veya diğer ekipmanlar sizin tarafınızdan sağlanmayacaktır. Tüm ekipman, seçtiğiniz firma tarafından sizin yerinize sağlanacaktır. Hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok, gerekli tüm makineler ve ekipmanlar şirket tarafından sağlanacaktır. Bu durum malzeme alımı ve tedariği için de geçerlidir. Bununla birlikte, bu aşamada yapabileceğiniz şey, gerçek uygulamadan önce, alanı kendinizin kazması ve önceden hazırlamanız veya alt tabakayı kendi imkanlarınızla doldurmanız konusunda anlaşabilirsiniz. Böyle bir fırsatınız varsa ve kaynakların bir kısmını kendiniz sağlayabiliyorsanuz, bundan yararlanabilirsiniz. Aksi takdirde, alanda kullanılacak her şeyi tedarikçiniz sağlayacak ve o sizin için her şeyi halledecektir.

Asfaltlama fiyatı ne kadar?

Asfaltlama fiyatı birkaç faktöre bağlıdır, işte bu faktörlerden en önemlileri. Öncelikle asfaltlanacak alanı ölçmek ve alanı m2 cinsinden belirlemek gerekir. Bu bilgileri bir kenera not edin, çünkü Wilio internet sitesine bir talep girerken veya hesaplarken ve teklif verirken bu bilgilere ihtiyacınız olacak. Yaklaşık fiyat, gerçekleştirmek istediğiniz işlemlerin sayısına bağlı olarak (eski asfaltın sökülmesi, kazı yapılması, bordürlerin yerleştirilmesi, yüzey işlemi) 260-520 TL/m2 arasında değişecektir.

Standart çalışma

Standart olarak süreç eski asfaltın kaldırılması, kazı çalışması, kaldırım veya yol bordürlerinin montajı, farklı fraksiyonlarda taş tedariği, eski betonun kaldırılması, yüzey hazırlama ve sıkıştırma, asfalt çalışması, asfaltın püskürtülerek yüzey işlemi, drenaj kanallarının montajı, asfalt yüzeyinin onarımı ve asfalt frezeleme adımlarından oluşur.

Çalışma prosedürü

Asfalt yüzeyin altında, yaklaşık 0,5 m derinlikte bir kazı yapılması gerekecektir. Hazırlanan çukura sıkıştırılmış ve tesviye edilmiş ezilmiş taş zemini dökülür. Üstte, daha küçük boşlukları ve delikleri dolduran ve böylece asfalt altında mükemmel bir temel oluşturan küçük fraksiyonlu taşlar kullanmak mümkündür. Bu aşama, asfaltın ileride çatlamaması veya kıvrılmaması için gereklidir. Bu adımı kişisel gözden geçirdiğinizden emin olun. Sadece basit bir kuralı izleyin: ne kadar çok, o kadar iyi. Daha büyük bir çukur, alt tabaka için daha fazla taş ve sıkıştırma, asfaltın zemin kaymaları nedeniyle asla kıvrılmamasını veya çatlamamasını sağlayacaktır. Şimdi ne tür bir asfalta ihtiyacımız olduğuna karar vermelisiniz. Tek katmanlı ve çift katmanlı olmak üzere seçim yapabileceğiniz iki temel tür vardır. Karar, kullanım türüne bağlıdır. Asfaltta sadece 3.5 tona kadar bir araç girecekse, tek katmanlı asfalt yeterli olacaktır. Alan daha yoğun bir şekilde kullanılacaksa, örneğin kamyonlar veya ticari araçlar kullanılacaksa, iki katmanlı asfalt kesinlikle gereklidir. Bu noktada, genellikle hafife alınan bir şey daha düşünmek iyidir. Kenar veya drenaj ızgaraları boyunca drenaj kanalları kurmayı düşünün. Bu, güvenli olacak ve kuru bir yüzey sağlayacaktır ve özellikle don nedeniyle asfaltınız çok daha yavaş yıpranacaktır. Boşaltma işleminden sonra (elle veya makine ile), asfalt eşit bir şekilde, genellikle elle, tüm yüzeye yayılmalı ve son olarak bir makine veya rulo ile üzerinden geçilmelidir. Dikkatli olun, hepsi bu kadar olmayabilir. Asfaltın ömrünü önemli ölçüde uzatacak mükemmel bir sonuç için, asfalt kaplama başvurusunda bulunabilirsiniz. Asfaltlama işlemi bittikten sonra asfaltın en az birkaç saat oturmasına izin verilmesi önerilir. Ertesi güne kadar tamamen beklemesi daha uygundur. Wilio aracılığıyla kiraladığınız her asfalt uzmanı prosedürü doğru bir şekilde açıklayacak ve gereksinimlerinize en iyi uyacak şekilde tüm süreç hakkında size detaylı bilgi verecektir.

İpuçları ve püf noktaları:

1. Fiyat teklifleri

Tanıdıklar aracılığıyla veya internette uzun süre oturarak asfalt hizmeti aramak için zaman kaybetmenize gerek yok. Profesyonel asfaltlama işlemini Wilio internet sitesinde birkaç tıklamayla bulabilirsiniz. Sadece proje, konumunuz hakkında temel bilgileri girin ve doğrulanmış şirketlerden uygulama teklifleri almaya başlayın.

2. Bütçenizi aşmayın

Wilio internet sitesinde talebinizi girdikten sonra, bölgedeki doğrulanmış profesyoneller size fiyat teklifleri göndermeye başlayacak. Böylece seçeneklerinize ve bütçenize en yakın olanı seçebilirsiniz. Daha pahalı olan, her zaman daha iyi ve daha iyi kalite anlamına gelmez.

3. Kaliteyi ve güvenilirliği seçin

Asfalt işlerini seçerken sadece fiyatı takip etmeyin. Bu elbette önemli, ancak başka parametreler de var. Şirket size uygun zamanda çalışmaya başlayabilir mi? Tedarikçi, fiili uygulamadan önce süreç ve fiyatı konusunda size danışmak istiyor mu? Tedarikçi zaman bulabiliyor ve iş yerini şahsen ziyaret edebiliyor mu? Önceki müşterilerin deneyimleri nelerdir? Wilio interent sitesinin derecelendirme bölümünde, bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Önceki müşterilerin yorumlarını ayrıntılı olarak inceleyin, onlarla iletişime geçin ve ilk elden bilgi alın.