Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Asansör Bakımı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Asansör Bakımı

Asansör Bakımı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Ev Asansörleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Maliyeti ne kadar olacak?

Bir asansörün nihai kurulum maliyeti birçok faktörden etkilenir. Aşağıda ev asansörünüzün fiyatını dikkate alan bazı parametreler bulunmaktadır:

- Asansörün hizmet vereceği kat sayısı
- Kullanılan makine tipi (kompakt kablo) sarma tamburu, vinç sarma, üstten çekiş, hidrolik halat veya vakum için halat tamburu.
- Asansörün taşıyacağı toplam kişi sayısı.
- Kapı açıklıklarının boyutu
- Kabin boyutu: standart boyut (36 inç x 48 inç derinlik) veya daha büyük kabin boyutları.
- Kabin içi: Standart veya isteğe bağlı özel kabin içi iyileştirmeler
- Yükseltilmiş kabinler, elektrikli kapılar, vb. veya diğer seçenekler.

Tamamlanan bir projenin maliyetindeki bir diğer büyük değişken ise asansör inşaatı. Yeni bir evde inşa edilen bir asansörün fiyatı genellikle minimumdur. Mevcut bir evde inşa edilen bir asansörün fiyatı, site koşullarına bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. İnşaat maliyetleri minimumdan asansör maliyetlerinden daha yükseğe kadar değişebilir.

Kablo tamburu, çekiş, pnömatik vakum ve hidrolik tahrik arasındaki fark nedir?

Çoğu ev tipi asansör kabini kablolar veya zincirlerle bir seviyeden diğerine taşımak için kullanılır, aradaki fark şudur: bu kablolar veya zincirler nasıl sürülür?

Hidrolik üniteler, asansürü 2: 1 strok oranında yukarı ve aşağı hareket ettiren kabine bağlı bir kabloyu sıkıştırmak için bir hidrolik piston veya kriko kullanır.

Basitçe söylemek gerekirse, piston 1 fit uzadığında veya geri çekildiğinde kabin 2 fit hareket eder. 2: 1 strok oranı nedeniyle, bazı ticari doğrudan tahrikli asansörlerde görebileceğiniz gibi bir kriko deliği gerekli değildir. Sargı tambur üniteleri, asansörü yukarı ve aşağı hareket ettirmek için büyük bir makara veya tambur üzerine sarılmış destek kablolarına sahiptir.

Tahrik üniteleri, kaldırma ağırlığını dengelemek için bir karşı ağırlık kullanır. Araba kabloların veya zincirlerin üzerinden tırmanırken, motor ağırlıkları aşağı indirir.

Pnömatik vakum üniteleri, asansörü gerçekten asansör borusundan emmek için güçlü bir vakum kullanır. Sistem, asansörü her katta tutmak için mekanik kilitleme mekanizmalarını kullanır. Aşağı inerken ünite birkaç saniye vakumla üniteyi mandallardan dışarı çeker, ardından asansör sadece istenilen kata iner. "Elektrik kesintisi durumunda pilin acil deşarjı" ve "yumuşak durmalar için değişken hız"meydana gelir. Bu değişti! Bugün tüm ev tipi asansörler standart olarak acil durum akü kapatma cihazı ve değişken hız ile donatılmıştır. Standart VVVF (değişken hızlı sistem) sarma tamburlu vinçlerde tahrikleri ve sert kalkışları veya duruşları yumuşatır bu his, hidrolik bir asansöre binmekle neredeyse aynıdır. Çekiş ve sarma tamburlarındaki VVVF tahriki nispeten sessiz olsa da, hidrolik üniteler genellikle sessizdir.

Ne tür bir garanti veya güven mevcuttur?

Çoğu ev tipi asansör üreticisi iki veya üç yıllık sınırlı parça garantisi sağlar.

Ne tür iç mekanlar elde edebilirim?

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok iç mekan var. Asansörlerin temel kaplamaları genellikle melamin kaplama seçenekleri veya huş, meşe, akçaağaç veya kızılağaç gibi bitmemiş sert ahşap kaplamaları içerir. Çeşitli güzel yükseltilmiş kabinler var. İç mekan seçiminiz tamamen masif ahşaptan yapılmıştır ve şeffaf veya bitmemiş olabilir. Ahşap türleri şunlardır: meşe, kiraz, ceviz, maun, akçaağaç, kızılağaç, dişbudak ve daha fazlası. Son olarak, rehberiniz kendi zevkiniz olsun. Bitmemiş parke kaplamalı standart bir kabin seçerseniz, istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ayrıca kendi marangozunuzu kullanabilir ve ev asansörünüzü kişiselleştirmek için mimari detaylar ekleyebilirsiniz. Asansör camının da modern bir görünümü var.

Evimde asansör nasıl görünecek?

Asansör boşluğunun dışı genellikle tüm evlerde sahip olduğunuz diğer iç duvarlar ve kapılara benziyor. Lobideki buton istasyonuna ek olarak, kapı koluna bitişik duvarda yer alacak ve kapının kendi içinde bulunan kilit, kapıyı açana kadar asansör olduğunu söyleyemeyeceksiniz!

Asansör için standart olan ne?

Bina ve şantiye hazırlığına ek olarak, yönetmeliklere uygun güvenli ve işlevsel bir asansöre sahip olmak için ihtiyacınız olan her şey (kargo, satış vergisi, kurulum, asansör kontrollerinin bağlantısı ve izin ücretleri dahil). Herhangi bir ekleme veya iyileştirme gerekip gerekmediğini görmek yalnızca ev sahibine bağlıdır.

Hangi ek kaldırma seçenekleri önerilir?

Seçtiğiniz herhangi bir seçenek takdir yetkisi size kalmış. Yaşam tarzınız ve ev tasarımınız için hangi seçeneklerin sizin için en iyi olduğu size kalmış. En önemli şey, asansörün boyutunun ve özelliklerinin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza uygun olmasını sağlamaktır.

Asansör ne kadar büyük olmalı?

36 inç x 48 inç derinliğe sahip standart bir asansör (temiz bir iç kısım ile), tüm kapılar aynı tarafta, genellikle 52 inç x 56 inç derinliğinde bir iç şaft gereklidir.

Bir asansörün üretimi ne kadar sürer?

Ünite, üreticiye "onaylı" asansör çizimleri gönderilerek üretime geçtikten sonra üretim 4 ila 8 hafta sürebilir. Özel siparişi olan bazı modeller daha uzun sürebilir.

Tam "onay" gerektirir ev sahibi veya müteahhit asansörün proje yöneticisinin, asansörün tüm boyutlarını doğrulamasını ve asansörün tüm özelliklerini ve seçimlerini onaylamasını sağlar. Tüm bu seçimler, asansörün "iş çizimleri" adı verilen mavi kopyalarında belgelenmiştir. Ardından asansörün inşaatçısı, sahibi ve proje yöneticisi tarafından "onay" imzalanır.

Asansörün montajı ne kadar sürer?

Bu cevap evinizin inşaat veya tadilat sürecindeki duruma göre değişir. Tesisatçılarımız bu işi genellikle hızlı bir şekilde, genellikle sahada toplam 3-5 gün içinde yapabilirler. Ancak saha hazırlığında asansörü tamamlamalarını engelleyen çalışmalar varsa birbirini takip eden günler olmak zorunda değildir ve daha sonra geri dönebilirler.

Bu tür örnekler şunları içerir: menteşeli asansör kapıları, bitmemiş duvar kaplamaları veya elektrik ve telefon hizmeti hazır değil. Ayrıca asansör, yerel asansör denetçisi tarafından incelenip onaylanmadan hizmete alınamaz. Denetimin kendisi genellikle inşaat projesinin sonunda, yerel yapı denetçisi tarafından "son denetimden" hemen önce gerçekleştirilir.

Asansör kurulumunun tamamlanmasına ek olarak, asansörle ilgili tüm inşaat işleri (elektrikli ekipman veya döşeme gibi) veya asansör boşluğuna bitişik işler, bir inceleme planlanmadan önce gerçekleştirilmelidir.

Çukur ne kadar derin olmalı?

Çoğu ev asansörü, çukurun bodrum katının 2.5- 4.5 m derinliğinde olmasını gerektirir ancak bu durum stile, asansörün modeli ve markasınada bağlıdır. Çok derin olsa bile her zaman çok sığ olmaktan iyidir.

Tekerlekli sandalye asansörünün boyutu ne olmalıdır?

Bu gerçekten tekerlekli sandalyenin boyutuna bağlıdır. Önerilen minimum kabin boyutu 36 inç x 48 inç derinliğindedir. Bununla birlikte, tekerlekli sandalyelerin yıllar içinde büyüdüğü, dolayısıyla tekerlekli sandalyeler söz konusu olduğunda daha büyük oldukları yönünde bir eğilim gördük. Asansör kodu, arabanın 15 fit kareye kadar olmasına izin verir. Bugün en yaygın kabin boyutumuz (tekerlekli sandalye olsun ya da olmasın) 15 fit kare, 40 inç genişlik ve 54 inç derinliktir. Asansörün boyutunun, aracın boyutuna, sürüş tarzına, kabin kapısındaki açıklıkların sayısına ve bulundukları yere (sıra, 90 derece karşıt veya bitişik) bağlıdır. Gerçek yerleşim çizimleri olmadan asla inşa etmeye başlamayın. Bu çok sık gördüğümüz büyük bir hata!

Makine dairesi gerekli mi?

Evet veya hayır. Bu, * kullanım tipine * ve sizin özel durumunuza bağlıdır. Daha ayrıntılı bir cevap için, makine asansörleriyle ilgili bir sonraki sorunun cevaplarını okuyun.

Makine dairesi ne kadar büyük olmalıdır?

*Tipe ve özel durumunuza bağlıdır.

* Standart halatlı asansörler makineli tamburları genellikle asansörün yan tarafında en alt seviyede bulunur, ancak yerleşim de çok esnektir ve bazı uygulamalarda ikinci hatta üçüncü katta yer alabilir. "Kompakt Yandan Tahrik" dediğimiz şey için ihtiyacınız olan tek şey, evin bir katında "Makine Yapımı" adlı 18 ″ derin bir kapaktır.

*İp olsun, baş üstü makineler veya sarma tamburunun çekiş tahriki, bir "makine dairesi" gerektirmez. Asansör kontrol kutusunu yerleştirmek için genellikle bir depoda veya teknik odada en üst katın üzerinde sadece 9 inçlik net bir yükseklik ve asansörün dışında bir yer gereklidir. Makine, kılavuz rayın üst kısmına bağlanır ve genellikle asansör giriş kapısının üzerinde bulunan erişim kapısından çalıştırılabilir.

*Hidrolik asansörler genellikle 4 adet makine alanı gerektirir. 'x 4' genellikle bir bodrum katı veya garaj (ortam sıcaklığına bağlı olarak) ve hemen hemen her yere yerleştirilebilir. Kilitlenebilir bir pompa ünitesi ve kontrolör kullanımı, asansör ekipmanını "özel bir makine dairesine" ihtiyaç duymadan bir depoya veya teknik odaya yerleştirmemizi sağlar (NEC yönetmeliklerine uygun doğru çalışma mesafelerinin sağlanması şartıyla).

Pnömatik vakumlu elevatörlerin makine dairesine ihtiyacı yoktur. Asansörün tepesinde bulunan vakum motorlarına ve kontrollere açık erişim ile sadece 9 'yerden yükseklik gereklidir.

Saha koşulları, yerel asansör yönetmelikleri ve bina yönetmelikleri makine alanı gereksinimlerini belirler.

Asansörü desteklemek için duvarları nasıl çitle çevirmem gerekiyor?

Çerçeve gereksinimleri her asansör modeli için farklılık gösterir. Genellikle, asansör yapısını desteklemek için bir asansör duvarına bir destek bloğu (örneğin LVL kolonları) eklenir. Desteğin bloke edilmesi ile ilgili gereksinimler ve detaylar asansörün işletme çizimleri ile sağlanacaktır.