Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Alüminyum Korkuluk

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Alüminyum Korkuluk

Alüminyum Korkuluk kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsunu

Paslanmaz çelik korkuluklar

Korkuluk sistemleri için doğru malzemeyi seçmek

Kendi korkuluk sisteminizi tasarlarken birçok malzeme dikkate alınabilse de çoğu mimar, estetik, işlevsel performans ve değer açısından çelik korkulukların üstesinden gelmenin zor olduğunu görmüştür. Çelik korkuluk sistemleri zarif ve modern veya resmi ve geleneksel görünebilir. Çelik, uzun bir hizmet ömrüne sahiptir ve son derece dayanıklıdır - çelik korkuluk sistemleri, uzun vadeli sahip olma maliyeti açısından muazzam bir değer sunar.

Çelik, genellikle korkuluk sistemleri için tercih edilen malzemedir çünkü alüminyuma kıyasla mükemmel mukavemete ve dayanıklılığa sahiptir. Estetik açıdan bakıldığında, çelik açık avantajlar sunar: zamanla alüminyumun koruyucu oksitleyici tabakası beyaz olur ve bazen çukurlar oluşur. Alüminyum yumuşaklığı nedeniyle yüzeyde çiziklere ve eziklere meyillidir, bu da temizlik ve bakımı zorlaştırır. Tasarım açısından alüminyum korkuluklar çelikten daha fazla destek gerektirir ve bu da tasarım ve teknik sınırlamalar yaratır.

Çelik, korkuluk sistemleri için en iyi malzeme seçimi olmasına rağmen, farklı çelik türleri arasındaki çarpıcı farklılıklar şaşırtıcı olabilir. Korkuluk projeniz için doğru çelik türünü seçmek, sizin ve müşterinizin istediği estetik çekiciliği, güvenliği ve performansı sağlayan bir sistem tasarlamak için hayati önem taşır.

Özel korkuluk sistemi projeniz için en iyi malzemeleri belirlerken bilmeniz gerekenler.

Karbon çelik korkuluklar

Avantajları: Güçlü, dayanıklı, ucuz
Dezavantajları: Düşük korozyon direnci
En iyi kullanım alanları: Kapalı korkuluklar

Bakım: Daha az boya

Karbon çeliği yüzde ikiye kadar karbon içerir, bu da onu daha sert ve daha güçlü bir çelik yapar. Karbon çeliği, korkuluklarda kullanılan üç ana çelik türünden en ucuz olanıdır ve en çok çevresel kirleticilere minimum maruz kalma koşulları sağlandığı için iç mekan kullanımına uygundur. Paslanmaz çeliğin aksine, karbon çeliği, düşük korozyon direnci nedeniyle koruyucu bir kaplamaya ihtiyaç duyar. En popüler koruma yöntemi, korozyonu önleyen ve sayısız renkte bulunan toz kaplamadır. Karbon çeliği ucuz bir seçim olsa da, en iyi şekilde görünmesi için düzenli bakım gerektirir.

Karbon çelik küpeşte sisteminin bakımı, diğer metal nesnelerden (yüzükler ve saatler gibi) çizikleri gidermenin yanı sıra özellikle trafiğin yoğun olduğu alanlarda sık aşınma ve yıpranmanın kontrolünü içermelidir. Bu lekeler, bir onarım boyası kullanılarak kolayca çıkarılabilir. Çıplak karbon çeliği açıkta bırakmayın, çünkü karbon çeliğine uygun bakım yapılmazsa paslanıp aşınabilir. Kötü bakılmış karbon çelik korkuluklar, maliyetli onarımlar veya yeniden kaplamalar gerektirir, bu da mümkün olduğunca önlenmelidir. Genel temizlik için sabun ve su yeterli olacaktır.

Paslanmaz çelik korkuluklar

Avantajları: Yaygın pas ve korozyona dayanıklı
Dezavantajlar: Klorlu veya tuzlu ortamlarda paslanma olabilir,
En iyi kullanım yeri: kapalı veya korumalı korkuluklar

Bakım: Sabun ve su ile düzenli temizlik

Paslanmaz çeliğin bakımı daha kolaydır ve koruyucu bir kaplama gerektirmez, ancak genellikle karbon alternatifinden daha pahalıdır. Paslanmaz çelik olarak kullanılacaksa, % 10,5 (veya daha fazla) krom içermesi gerekir. Karışıma krom eklenmesi, pas ve korozyona karşı oldukça dirençli bir çelik oluşmasını sağlar. Her biri özel amaçlar için yapılmış özel bir paslanmaz çelik sınıfı üreten başka birçok alaşım da mevcut olabilir. Günümüzde 50'den fazla paslanmaz çelik sınıfı mevcut olmakla birlikte, profesyonel kalitede korkuluk sistemlerinde tipik olarak 304 veya 316 kaliteleri kullanılır.

Paslanmaz çelik sınıfı 304, % 18 krom ve % 8 nikel açısından "18-8 paslanmaz çelik" olarak da bilinir. Bu tip paslanmaz çelik genellikle iç mekanlarda kullanılır. Boya veya toz kaplama renk istenirse kolaylıkla kabul edilebilir. Bu sınıftaki çelikler için koruyucu kaplama gerekmez. Bunun yerine, satenden (240 grit) ayna kaplama dahil olmak üzere daha ince yüzeylere kadar yüzeyler mevcuttur. İyi görünmenin yanı sıra, bu cilaların pratik bir amacı da vardır: örneğin, saten cilaların bakımı kolaydır, ayna kaplamalar ise en yüksek korozyon direncini sağlar. İç mekan uygulamalarına ek olarak, 304 kalite paslanmaz çelik, koşulların çok sert veya aşırı olmadığı veya korkuluk sisteminin çevreden korunduğu dış ortamlar için de çok uygundur. 304 paslanmaz çelik korkuluk sisteminin bakımı karbon çelik sistemlere göre daha kolaydır. Görünüşünü korumak için düzenli olarak sabun ve suyla silin. 304 kalite paslanmaz çelik, karbon çeliğinden daha pahalı olmasına rağmen, çok daha az bakım gerektirir. Sınıf 304, iyi görünüm ve az bakım gerektiren iç mekan uygulamaları için idealdir.
Özel yapım dış çelik korkuluklar 316 paslanmaz çelik kulplar Avantajlar: En yüksek korozyon direnci

Dezavantajları: Daha pahalıdır, zamanla zarar görebilir
En çok kullanılanlar: Dış mekan veya ekstrem ortamlar, endüstriyel kullanım
Bakım: Neredeyse bakım gerektirmez

Paslanmaz çeliğin cinsi ne olursa olsun, krom içeriği etrafındaki hava ile etkileşime girdiğinde korozyona direnir. Daha fazla oksitlenmeyi veya paslanmayı önleyen ince, son derece kararlı bir koruyucu atom tabakasına oksitlenir. Malzeme herhangi bir şekilde çizilirse, krom içeriği hızla yeniden oksitlenir. Bu, paslanmaz çeliğin pas ve korozyona karşı geçirimsiz olduğu anlamına gelmez. Sistemin havada tuzlu suya maruz kaldığı yüzme havuzları veya sahil gibi yüksek oranda klorlu alanlarda kullanıldığında, krom her zaman bu kadar hızlı bir koruyucu tabaka oluşturamaz. 316 paslanmaz çelik, korozyon direncini daha da artırmak için biraz daha yüksek nikel içeriği ve yüzde iki molibden içeren zorlu ortamlara dayanır. Bu eklenen alaşımlar, Sınıf 316'yı dış mekan uygulamaları için veya zorlu çevresel faktörlerin daha dayanıklı bir malzeme gerektirdiği durumlarda ideal bir seçim haline getirir. Sınıf 304 paslanmaz çelikte olduğu gibi, koruyucu kaplama gerekmez ve her uygulama için doğru görünümü elde etmek için farklı kaplamalar mevcuttur. 316 çelik, zorlu koşullarda kanıtlanmış performansı nedeniyle dış mekan ve endüstriyel uygulamalar için en popüler seçimdir. Hiçbir malzeme korozyona karşı tamamen geçirmez olmasa da, Sınıf 316 paslanmaz çelik, uygun şekilde muhafaza edilirse yıllarca yanlış kullanıma dayanacaktır. Koruyucu kaplama gerekmez ve her uygulama için doğru görünümü elde etmek için farklı yüzeyler mevcuttur. 316 çelik, zorlu koşullarda kanıtlanmış performansı nedeniyle dış mekan ve endüstriyel uygulamalar için en popüler seçimdir. Hiçbir malzeme korozyona karşı tamamen geçirmez olmasa da, Sınıf 316 paslanmaz çelik, uygun şekilde muhafaza edilirse yıllarca yanlış kullanıma dayanacaktır. Koruyucu kaplama gerekmez ve her uygulama için doğru görünümü elde etmek için farklı yüzeyler mevcuttur. 316 çelik, zorlu koşullarda kanıtlanmış performansı nedeniyle dış mekan ve endüstriyel uygulamalar için en popüler seçimdir. Hiçbir malzeme korozyondan tamamen muaf olmasa da, Sınıf 316 paslanmaz çelik, uygun şekilde muhafaza edilirse yıllarca yanlış kullanıma dayanacaktır.

Korkuluk malzemeleri seçerken dikkat edilmesi gereken faktörler

Korkuluk sisteminiz için ister karbon ister paslanmaz çelik seçin, hangi malzemeyi kullanacağınıza karar verirken uygulamanızı ve toplam sahip olma maliyetini göz önünde bulundurun.

İGE satış ve teknik ekipleri sıklıkla şu sorularla görüşmelere başlar: Korkuluk sistemi hangi ortamda yer alacak? Korkuluk hangi trafik seviyesinde açığa çıkacak? Ne düzeyde bakım bekleniyor? Proje bütçesi nedir?
Kendi korkuluk sisteminizi belirlerken bu soruların cevapları önemlidir.

Konum ve çevre

Korkuluk sistemi içeride mi dışarıda mı yoksa her ikisinde birden mi olacak? Kurulum ortamı, yeni korkuluk sisteminiz için en iyi malzemeyi belirlemede çok önemli bir faktördür. İç korkuluğun belirli bir konumdaki trafiğin hacmi ve türünden çok etkilendiğini unutmayın. Ucuz karbon çeliğin iç mekan kullanımı için en iyi seçim olduğunu varsaymayın. Bir karbon çelik sistem düşük trafikli bir ortamda doğru tercihken, havalimanları, alışveriş merkezleri, tıbbi tesisler veya eğitim kurumları gibi yüksek trafiğe sahip iç mekan uygulamaları genellikle bakımı daha kolay olan daha sert malzemeler gerektirir.

Çok sayıda elin düzenli olarak korkuluk üzerinde kayabileceği alanlarda, 304 kalite paslanmaz çelik kullanmayı düşünün. Paslanmaz çelik 304, hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanmış bir korkuluk sistemi için en iyi seçim olabilir - özellikle uygulamanız geniş tuz alanlarından uzaksa su ve aşırı koşullara maruz kalmayacaktır. İç mekan uygulamalarında yaygın olarak 304 paslanmaz çelik kullanılırken, korumalı dış mekan uygulamaları için de uygundur.

Müşteriniz sorunsuz bir bekleme sistemi istiyorsa, 304 paslanmaz çelik, düzenli bakım gerektirmeyen çok çeşitli yüzeyler sunar.

Dış mekan uygulamaları veya aşırı sıcaklıklar, yağış veya tuzlu su uygulamaları için, 316 paslanmaz çelik genellikle en iyi seçimdir.Örneğin, bir sahil oteli için bir korkuluk sistemi, zorlu çevre koşullarına dayanmak için 316 kalite paslanmaz çelikten daha azına gerek duymaz.

Bakım

Müşteriniz için az bakım gerektiren malzeme arıyorsanız, paslanmaz çelik tercih etmelisiniz. Ilık su ve yumuşak bir bez, çoğu kir veya parmak izini çıkarır. Dirençli lekeler, klor içermediği sürece organik bir çözücü ile çıkarılabilir. Paslanmaz çelik korkuluklarda aseton veya mineral alkol kullanmak güvenlidir. Yoğun trafik uygulamaları için, düşük damarlı bir yüzey (saten gibi) günlük lekelerin çoğunu maskeler.

Karbon çeliğinin en iyi şekilde görünmesi ve performans göstermesi için daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Bakım ekipleri, korozyonu önlemek için çizikleri hızla boya ile onarmak isteyeceklerdir. Koruyucu kaplamanın düzenli olarak yeniden boyanmasını veya değiştirilmesini içeren uzun vadeli bir bakım planı neredeyse gereklidir, ancak buna değer. Dış koruyucu kaplamanın uygun şekilde bakımı, karbon çelik korkuluk sisteminin uzun yıllar hizmet vermesini sağlayacaktır.

Bütçe

Fiyat, projeniz için doğru korkuluk malzemesini seçerken genellikle dikkate alınması gereken bir faktördür. Proje bütçesini planlarken, ilk kurulum maliyetlerinin yanı sıra toplam sahip olma maliyetini de hesaba katmak akıllıca olacaktır. Daha ucuz bir malzeme veya kaplama seçmek, önceden paradan tasarruf sağlayabilir, ancak kurulum tamamlandıktan sonra çok pahalı hale gelebilir. Uygulamanıza en uygun malzemeyi seçerken, kurulum maliyetlerinin kapsamını ve gelecekteki bakım, temizlik, boyama ve bakım maliyetlerini göz önünde bulundurun. Daha iyi malzeme üzerine yoğunlaşmanın toplam sahip olma maliyetini düşürdüğünü fark edebilirsiniz.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bir sonraki projeniz için en iyi korkuluk malzemesini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır. Doğru yaklaşımı seçin ve kazanın; Yanlış malzemeyi seçmek, mutsuz müşteriye yol açan maliyetli bir hata olabilir. Uygulamanız için hangi yaklaşımın uygun olduğundan emin değilseniz, seçeneklerinizi açıklayacak ve yıllarca ihtiyaçlarınıza uygun bir sistem tasarlayacak nitelikli ve deneyimli bir uzmanla çalışmak önemlidir. Wilio'dan bir uzman burada yardımcı olabilir. Boyut, bütçe veya uygulama ne olursa olsun projeniz için doğru çözümü bulmanıza yardımcı olacaktır. Uzmanlarımız, kendi korkuluk sisteminiz için hangi malzemenin ve kaplamanın en iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olmaya hazırdır.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Sağlayıcı hizmetlerimiz hızlı ve ekonomiktir, bu nedenle yeni korkuluklarınızın gelmesi için çok uzun süre beklemeyeceksiniz. Sağlayıcılarımız, tüm müşterilerimize tasarım danışmanlığı, imalat, kurulum ve garanti sonrası hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerden herhangi biri hakkında fiyat teklifine veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bugün bize ulaşın!