Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Altyapı Hizmetleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Altyapı Hizmetleri

Altyapı Hizmetleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Mühendislik ağlarının tasarımı

Sizin için uygun bir fiyata bir mühendislik ağı projesi hazırlamaktan mutluluk duyacak bir dizi deneyimli tasarımcı arasından seçim yapın!

Neden Wilio?

Wilio, bölgenizden kaliteli profesyoneller bulmanıza yardımcı olacaktır.
Wilio, hemen hemen her hizmet veya zanaat için kanıtlanmış ve kalifiye uzmanları ücretsiz olarak bulmanıza yardımcı olacaktır.

Wilio nasıl çalışır?

  • Sadece bir telep girin
  • Hangi hizmete ihtiyacınız olduğuna dair birkaç soruyu yanıtlayın.
  • En iyisine hitap edeceğiz
  • İhtiyaçlarınıza göre en uygun uzmanları bulacağız.
  • En iyi teklifi seçin
  • Teklifleri karşılaştırın ve en çok oy alan uzmanlar arasından seçim yapın.

 
Sık Sorulan Sorular

Mühendislik ağları nedir?

Mühendislik sistemlerini, su, gaz veya elektrik gibi gerekli ürünleri haneye getiren yer altı ve yer üstü dağıtım sistemleri sistemi olarak görüyoruz. Aynı zamanda kanalizasyon, internet ve telekomünikasyon ağlarını ve hatta araba yolunu da içerir. Şimdi bu eşyaları bir gereklilik olarak görüyoruz - aramızda kim su akmayan bir evde yaşamak ister ki? Bununla birlikte, kamusal dağıtımın mevcudiyetinin elbette bir sorun olmadığı yerler de vardır. Şebeke suyu temini veya kanalizasyon sistemine bağlantı gerçekçi değilse, alternatif bir çözüm sağlamak gerekir.

Hangisi en önemli?

Kamusal ağların mevcudiyeti ile ilgili olarak, en kritik olanın elektrik ve gaza bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. Kamu su kaynağının eksik olması durumunda, küçük bir evsel su işi ile bir kuyu açarak içme suyu tedarikini çözmek mümkünken, kamu kanalizasyonunu bir fosseptik veya evsel atık su arıtma tesisi ile değiştirebiliriz, ancak elektrik bağlantısı olmayan araziler bir ev inşa etmeye uygun bir arsa olarak kabul edilemez. Bir kamu gaz boru hattına bağlantı imkanı olmayan arazi nadir değildir. Bu durumda bile, elbette, onsuz yapabiliriz, ancak bu tür arazilerin sahibi, gaz kazanı ısıtmasının başka, genellikle daha pahalı bir alternatifle değiştirileceği gerçeğini kabul etmek zorunda kalacaktır.

Mühendislik ağına bağlantı ne zaman yapılır ve ne kadar sürer?

Mühendislik ağlarına bağlantı, bir inşaat ruhsatının verilmesi için gerekli olan proje belgelerinin bir parçasıdır. Bağlantı teklifinin onaylanmasında belirleyici söz sahibi olan inşaat otoritesidir. Bu nedenle, kamu hizmeti ağlarına bağlantı, inşaat başlamadan önce çözülmelidir ve bunun için yeterli zamanın ayrılması tavsiye edilir - bağlantı çözümü, zaman alıcı olabilir, çünkü bireysel işler için bekleme süresinin hesaba katılması gerekir. Yorumlamak için genellikle 30 günleri vardır. Koşullara bağlı olarak tüm süreç 2-3 ay sürebilir. Bazı durumlarda, ek bir ücret karşılığında ekspres ekipman elde etmek mümkündür.

Mühendislik ağlarıyla bağlantıyı çözmek için bir profesyonele ihtiyacım var mı?

Mühendislik ağlarına bağlantının ilk ve temel noktası, su işleri, enerji santralleri veya benzin istasyonları gibi bireysel ağ yöneticilerinden bağlantı koşulları talep etmektir. Bu görev için herhangi bir nitelik gerekli değildir, bu yüzden kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin, eski bir evin yerine inşa ediyorsanız ve binayı sadece mevcut bir bağlantıya bağlamanız gerekiyorsa, durum oldukça basit olabilir ve bu gerçek, binanın arsaya dikilmesi projesinde belirtilebilir. . Bununla birlikte, daha karmaşık vakalar sıklıkla ortaya çıkar. İnşaatın çoğu alanında olduğu gibi, en etkili çözüm, bir uzmanın size sunabileceği kapsamlı bir çözümdür. Mühendislik ağı projesinin kendisi bunu yapmaya yetkili bir kişi tarafından hazırlanmalıdır. Arazinizi ağ mühendisi hızlı, ekonomik ve verimli bir şekilde bağlamak için gereken prosedürü biliyor.

Mühendislik projelerini kim yapar?

Bu alanda dönmenin birkaç yolu vardır. İnşaatınızın uygulanması için, proje dokümantasyonundan onaya kadar tüm sürecin ekipmanını sunan bir inşaat şirketi kiralarsanız, elbette, mühendislik ağlarına bağlantı projesi ve sonraki uygulamaları da dahil edilecektir. Bununla birlikte, kendi başınıza inşa ederseniz ideal bir seçim olma eğiliminde olan birkaç küçük girişimci de hizmetlerini sunar. Tasarımcınıza veya mimarınıza danışın veya en iyi uzmanları uygun fiyatlarla bulabileceğiniz Wilio ile iletişime geçin.

Bir ağ mühendisliği uzmanı ararken neden Wilio'ya başvurmalısınız?

Becerikli mühendislik ağları tasarımcıları'nın her köşesinde bulunabilir. Doğru olanı bulmanın en kolay yolu, Wilio'yu kullanmak ve bölgenizdeki profesyonellerden teklifler beklemektir. Mühendislik ağlarını tasarlarken hız, verimlilik ve güvenilirlik her şeyden önce gelir ve iyi çalışmanın en iyi garantisi, sonuçta, memnun müşterilerin değerlendirmeleridir. Wilio size bunları, bireysel teklifleri karşılaştırma imkanı ve daha sonra tüm gereksinimlerinizi karşılayacak bir uzmanın seçimi ile birlikte sunar.

Mühendislik ağlarına bağlanmak için neye ihtiyacım olacak?

Ağ yöneticileri tarafından belgelenmesi gereken belgeler genellikle bireyseldir, bu nedenle doğrudan tedarikçinizin web sitesinden öğrenmek en iyisidir. Bağlantı başvurusunun ortak ekleri bir kadastro haritası, tapu senedi veya ortak sahiplerin izni ve proje belgeleridir. Projeyi geliştirmek için, tasarımcı ayrıca mühendislik ağlarının konumsal ve yükseklik konumu, boyutları ve türü ile bağlantı noktalarının ağ yöneticileri tarafından onaylanmasına ilişkin verilere de ihtiyaç duyar. Uzman ayrıca, mutabık kalınması halinde bunların ve diğer gerekli belgelerin işlenmesinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bir mühendislik ağı projesinin maliyeti nedir?

Bir mühendislik ağı projesinin geliştirilmesinin fiyatı bireyseldir ve birçok faktöre bağlıdır, ancak bunun yüzlerce avro mertebesinde olduğunu söyleyebiliriz. Maliyetlerin sadece proje dokümantasyonunun fiyatını değil, aynı zamanda ağ yöneticilerinin görüşüne yönelik idari ücretleri de yansıtacağı dikkate alınmalıdır.

Bir mühendislik ağı projesinin bölümleri nelerdir?

Su

Daha önce de belirtildiği gibi, eve su temini durumunda iki seçenek mümkündür - kamusal su kaynağına bağlantı veya kendi kuyusunun kullanımı. Yerel su işlerinden bir açıklama, arazinin mevcut ağa etkili bir şekilde bağlanıp bağlanamayacağını size söyleyecektir. Öyleyse, kamu su kaynağına bağlantı için bir sözleşme imzalanacak ve bağlantının sahibi siz olacaksınız. Aksi takdirde, bir kuyunun sondajı ile birlikte bir içme ve servis suyu kaynağı ele alınır. Her iki alternatifin bir kombinasyonunun kullanımıyla sık sık karşılaşıyoruz. Bu alternatifi düşünüyorsanız, bu iki su kaynağının asla bağlanmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

Kanalizasyon

Atık su, geçerli standartlara göre araziden tahliye edilmelidir. Alternatif bir kaynağın kullanımının sahibinin takdirine bağlı olabileceği su temininin aksine, atık bertarafı durumunda, şehir veya belediye kanalizasyonuna bağlantı kanunla sağlanır - tabii ki bu olasılık mevcut olduğu sürece . Bağlantı noktasına, genellikle su işleri olan ağ yöneticisi tarafından karar verilir. Kanalizasyon şebekesinin kurulmadığı alanlarda, arazi sahibi kanalizasyonun bertaraf edilmesini veya depolanmasını sağlamalıdır. Bu durumda en yaygın çözüm bir fosseptiktir - kanalizasyonun depolanması için su geçirmez bir tank. Hazne içeriğinin çevreye serbestçe boşaltılması elbette yasaktır, bu nedenle bu seçeneği değerlendirirken, hazne içeriğinin sonraki bakım ve imhasının zamanını ve maliyetini hesaba katmalıyız. Daha az kullanılmış, ancak daha ekolojik bir çözüm, suyu mekanik, biyolojik veya kimyasal yöntemlerle işleyen bir evsel atık su arıtma tesisinin tasarımıdır. Arıtılmış su, daha sonra yağmur suyuyla aynı şekilde boşaltılabilir. Dezavantaj, böyle bir yapının karmaşıklığı ve ayrı bir inşaat ruhsatına duyulan ihtiyaçtır.

Gaz

Kamu gaz boru hattına bağlanmak için, bir bağlantı talebi göndermek, bir sözleşme imzalamak ve ardından gaz tedarikçisi tarafından onaylanması gereken proje belgelerini oluşturmak da gereklidir. Belediyede bir gaz boru hattı kurulmamışsa, başka bir ısıtma yöntemi sağlamak gerekli olacaktır. Bununla birlikte, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilginin artması nedeniyle, birçok müteahhit şu anda kendi inisiyatifleriyle alternatif yöntemleri tercih ediyor.

Elektrik

Bir elektrik bağlantısını planlarken, en azından kabaca hangi elektrikli aletleri kullanacağınızı bilmeniz önerilir. Çekmeniz gereken enerji miktarı buna bağlıdır. Bu temelde bir plan oluşturulur ve uygulama ile birlikte elektrik tedarikçisine gönderilir. Başvuruyu onayladıktan ve sözleşmeyi imzaladıktan sonra ağa bağlanacaksınız.

Giriş yolu

Spesifik ancak daha az önemli olmayan bir mühendislik ağı türü. Arazi satın almadan önce, erişim yolunun kamuya ait olduğundan emin olmanız tavsiye edilir - aksi takdirde özel araziden erişimle ilgili zorluklar yaşanabilir. Olası bir çözüm, arsaya geçiş ve geçiş hakkının veya ortak mülkiyetin oluşturulmasıdır.

Diğer

Diğer mühendislik ağları, örneğin İnternet ve telefon hatlarını içerir.

İpuçları ve püf noktaları

01.Lütfen arazi satın almadan önce bilgi alınız.

Arazi seçerken kamu hizmetlerine mevcut veya potansiyel bağlantı ana konulardan biri olmalıdır. Parselin inşaat için tasarlanıp tasarlanmadığını ve ayrıca verilen alandaki kamu mühendisliği ağlarına bağlantı olasılığının olup olmadığını, hangi mesafede bulunduklarını ve kapasitelerinin yeterli olup olmadığını öğrenin. Bu, hoş olmayan sürprizlerden kaçınmanızı sağlayacaktır.

02.Bağlantılar ve katalog evleri

Bir katalog evi satın alıyorsanız, bazı şirketler ayrıca bir fiyat teklifinin parçası olarak veya ek bir hizmet olarak bir kamu hizmeti bağlantı projesi sunar. Ancak bu tabii ki bir sorun değil. Bu nedenle, bağlantıların projenizin bir parçası olduğundan veya bu aktivite için kendiniz bir uzman bulmanız gerektiğinden emin olun.

03.Temel, iyi iletişimdir

Mühendislik ağlarının tasarımında da doğrulanan genel olarak geçerli bir kural. Gerekli belgelerin teslimi veya karşılanması gereken son tarihler gibi tasarımcı konuları ile tutarlı bir şekilde iletişim kurun.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Dünyadaki insanlar her zamankinden daha karmaşık sorunlarla karşı karşıya. Hepimizin, bu karmaşık konularda bize yardım edebilecek ve bunu çabucak yapabilecek insanlara ihtiyacı var! Wilio, gaz boru hatları, yeraltı elektrik hatları, su ve kanalizasyon panoları ve elektronik şebeke hatları gibi inşaat projeleri için kalite uzmanları sağlama konusunda uzmanlaşmış şirketlerden biridir. Bir dağıtım ağı projesinin fiyatı genellikle hizmetlerin kapsamına bağlıdır. Örneğin, Wilio ile ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için neyin doğru olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için danışmanlık veya nakliye masrafları alabilirsiniz. Bunun gibi hizmetler, kategorideki profesyonellerimizden biri tarafından sağlanmaktadır! Yakında çözülmesi gereken karmaşık sorunları olan bu kadar çok insanın neden Wilio'ya güvenmeye başladığını anlayacaksınız!