Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Alçıpan, Alçıpan Montajı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Alçıpan, Alçıpan Montajı

Alçıpan, Alçıpan Montajı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

341 profesyonel

1.080 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Alçıpandan ne yapılabilir?

Kuru alçıpan zemin
Alçı elyaf levhalardan yapılmış yüzer döşemeler, alt yapıdan bir ara kuru alt tabakası ile ayrılan sert birleştirilmiş döşeme tahtasından oluşur veya polistiren veya mineral yalıtımdan oluşur. Düşük ağırlık ve kuru inşaat süreci nedeniyle, alçı levha zeminler, örneğin tavan aralarının yeniden inşası için uygundur. Bu tip döşeme, zeminin etkili bir ses yalıtımı ve basamak yalıtımı olarak çalışır ve yerden ısıtmaya uygundur.
Alçıpan duvarlar ve bölmeler
Alçıpan iç cephe alçıpan sistemleri, bölme montajına, duvar kaplamasına ve ses geçirmez duvarların yapımına uygundur. Bölmelerin konstrüksiyonu, öncelikle iç mekanları ayrı odalara bölmeye hizmet eder, aynı zamanda gerekli kurulumlara rehberlik eder.
Asma alçıpan duvarlar
Asma duvarlar, mevcut yüzeylerin estetik olarak iyileştirilmesinden, ısı yalıtım özelliklerinin değerlerinin artırılmasından ve duvarların ses geçirmezliğinin artırılmasından, rekonstrüksiyonlar sırasında kurulumları yürütmek için bir ara alan yaratılmasına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir, örn. prefabrik evler.
Nemli ortamlara bölmeler
Emprenyeli alçı levha, prefabrik evlerde banyonun yeniden inşası veya uygun olmayan bir konut çekirdeğinin değiştirilmesi için uygundur. Alçı levha konstrüksiyon, yük taşıyıcı yapıyı orijinal yuva çekirdeğinden daha fazla yüklemez. Ayrıca doğru montaj prosedürleri takip edilirse yeni banyo duvarı çok hızlı bir şekilde inşa edilecektir.
Tavan arası
Alçı levha, binaya ek yalıtım sağlar ve aynı zamanda yerleşim alanını artırmadan rahat ve çekici bir yaşam için yeni alanlar yaratılmasını sağlar. Alçıpan, kaliteli yalıtım ve çatı pencereleri sayesinde tavan arasında oldukça rahat ve işlevsel bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.
Tavanlar
Alçıpan tavanlar, tavanların hızlı ve temiz bir şekilde kaplanması için uygundur. Bunları kullanarak odanın ses özelliklerini ve ısı yalıtımı durumunda tavan yapısının ısıl özelliklerini iyileştirmek mümkündür.
Sıkça Sorulan Sorular

Neden Wilio'da bir alçıpan uzmanı aramalısınız?
Tavan arasını yenilemek mi yoksa yeni alçıpan tavanlarla odanın görünümünü yenilemek mi istiyorsunuz? Odayı alçıpan bölme ile bölmeniz gerekiyor mu? Ses geçirmez bir duvar dairenizdeki akustiğinizi iyileştirir mi? Yoksa evin rüzgar duvarını içeriden yalıtmanız mı gerekiyor? Bununla başa çıkabilecek bir alçı levha uzmanı bulmanıza yardımcı olacağız. Alçı levha uzmanlarımız, yeni iç bölmelerden alçıpan tavanlara kadar her şeyi halledebilir. Teklifleri karşılaştırarak ve bölgenizdeki en iyi puan alan uzmanları seçerek zamandan ve paradan tasarruf edin. Wilio, bölmeler, asma duvarlar, nişler, tavanlar inşa etmek, odaları bölmek veya çatı katlarını yenilemek için alçı levha uzmanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Kaliteli, uygun fiyata ve ihtiyacınız olduğunda.
Alçıpan nedir?
Alçı levha, iki sert kağıt arasına sıkıştırılmış preslenmiş alçı malzemeden panellerden oluşur. Kuru inşaat denilen yapılarda kullanılan çok pratik bir yapı malzemesidir. Genellikle tavanlar, taşıyıcı olmayan duvarlar ve diğer iç mekan modifikasyonları için kullanılır. Alçıpan hafiftir, kullanımı kolaydır ve diğer malzemelerden daha ucuzdur. Alçı levha, farklı kalınlık ve uzunluklarda, farklı alçı çekirdek bileşimleri ile üretilmektedir. Bu çeşitlilik, belirli bir bina yapısı için her zaman doğru boyut ve kalitede alçı levha seçmeyi mümkün kılar.
Alçı levha ne için kullanılır?
Alçı levha, kuru inşaatın temel bir unsurudur. Çeşitli bölmelerin, asma duvarların, nişlerin, tavanların yapımında, odaların bölünmesinde veya tavan aralarının yeniden inşasında kullanılır. Genellikle taşıyıcı duvarlarda kullanılmaz, bu nedenle ağırlıklı olarak çelik yapı profilleri üzerine monte edilir. Ancak alçı levha için özel taşıyıcı uygulamalar da vardır.
Alçıpanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Alçı levha, inşaat veya tadilat için zaman ve maliyet tasarrufu sağlaması nedeniyle bina ve iç tasarım öğelerinin uygulanmasında popülerdir. Isı ve ses ile iyi yalıtır, buhar geçirimsizdir ve kokusuzdur. Alçı levhanın işlenmesi kolaydır ve ağırlığı düşüktür, bu nedenle nesneler üzerinde küçük bir statik yükü temsil eder. Taşınması zor değildir, hızlı montaja ve kuru bir işleme olanak tanır, bu nedenle şantiyede suya ihtiyaç duyulmaz. Basit modüler bir sistem olduğu için aynı anda elektrik, su vb. dağıtım sistemlerinin kurulumunu çözmek mümkündür. Alçı levhadan yapılmış iç bölmeler neredeyse tamamen düzdür, ancak çeşitli kaplamalar, duvar kağıtları, fayanslar veya sıvalarla daha fazla yüzey işlemine izin verir. • onunla çalışmak çok basit • Kurulumu, şekillendirmesi ve bitirmesi kolaydır • iyi ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahiptir • neme ve yangına dayanıklıdır (türüne bağlı olarak) • uzun servis ömrüne sahiptir Dezavantaj, mükemmelliği tamamlamak için levhaları yapısal profillere bağlama ihtiyacı, levhadaki deliklerin delinmesi, sızdırmaz hale getirilmesi ve taşlanması ihtiyacıdır.
Alçıpan ile nasıl çalışılır?
Alçı levha ile çalışmak için bir kırma bıçağı veya kuyruk testeresi gereklidir. Alçı levha, önceden hazırlanmış bir çelik yapı üzerine monte edilir. Levhalar arasındaki derzler sızdırmazlık maddesi ve takviye bandı ile kapatılır. Derzlerin dikkatlice kapatılmasından ve taşlanmasından sonra, levhalar nihayet ayarlanmalıdır. Boyama veya duvar kağıdını kaplamadan önce, alçı levha, tüm yüzeyin emiciliğini eşitlemek için boyayı veya duvar kağıdını tutacak şekilde iyice nüfuz edilmelidir. Alçı levha üzerine ince bir tabaka sıva uygulamak da mümkündür.
Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Alçıpan, düşük maliyetli, montajı kolay ve yangına dayanıklılık avantajlarına sahip bir tür modern yapı malzemesidir. Bununla birlikte, su emme, kötü ısı koruma vb. gibi dezavantajları da vardır.

Su ve yapıştırıcı ile karıştırılmış alçı sıva ve cam elyafından yapılmıştır. Alçıpan farklı şekillerde üretilmektedir. Bugün en popüler olanı vakum yöntemidir. Bu işlem, büyük bir gösterge olan 0,44 g/cm3 yoğunluğa sahip levhaların üretilmesine olanak tanır. 0,4-0,5 g / cm3'e kadar yoğunluğa sahip levhalar üretilirken, levhalar yüksek yoğunluklu olarak kabul edilir. Alçı levhanın yoğunluğu, mukavemetini etkiler.

Hepimizin bildiği gibi alçı levha, duvar ve tavan yapımında kullanılan bir yapı malzemesidir. Alçı sıvanın suyla karıştırılması ve ardından tabakalara bastırılmasıyla yapılır. Alçıpan, banyo ve mutfaklardaki duvarların yanı sıra garajlar, yatak odaları, oturma odaları ve koridorlardaki tavanlar için popüler bir seçimdir. Ancak alçıpan ile çalışmak için ne gerekir?

Alçıpan, evlerde, ofislerde ve diğer binalarda bölmeler oluşturmak için kullanılan bir yapı malzemesidir. Alçı sıvadan yapılır ve genellikle levhalar halinde satılır. Alçıpan, odalar arasında bir ses bariyeri oluşturmak için genellikle duvar panosu veya alçıpan ile birlikte kullanılır. Ahşap veya çelik ile uygun şekilde güçlendirildiğinde tavanlar, çatı katları ve zeminler için de kullanılabilir. Alçıpan, kayıt stüdyolarında akustik duvarlar oluşturmak için de yaygın olarak kullanılır.

Wilio, bir alçıpan uzmanı bulmak için en iyi yerdir. Projeniz için mükemmel kişiyi bulmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahibiz. Platformumuzun kullanımı kolaydır ve tüm müşteriler için ücretsizdir.

Örnekler

Yapılan eserlerin galerisi Hizmet verenlerimizden

Alçıpan, Alçıpan MontajıYusuf R.
Alçıpan, Alçıpan MontajıMustafa O.
Alçıpan, Alçıpan MontajıAli L.
Alçıpan, Alçıpan MontajıTamer K.
Alçıpan, Alçıpan MontajıMustafa O.
Alçıpan, Alçıpan MontajıDiren L.
Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Alçıpan montajı, alçıpan boyama veya inşaat ve boya alanında başka bir hizmete ihtiyacınız varsa, Wilio size yardımcı olabilir. İnşaatçılar veritabanımızda arama yaparak bulabileceğiniz kaliteli uzmanlar sağlıyoruz. Kurulum fiyatı genellikle odanın büyüklüğüne (m2) bağlıdır. Sunduklarımız hakkında daha fazla bilgi edinin: Bu kategorideki inşaatçılarımızdan birinden alüminyum köşe koruyucu veya boya hakkında daha fazla bilği alabilirsiniz.