Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Akıllı ev sistemleri

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Akıllı ev sistemleri

Akıllı ev sistemleri kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Akıllı ev - Yeni bin yılın trendi mi?

Son zamanlarda, akıllı teknoloji terimiyle giderek daha fazla karşılaşıyoruz. Aslında, bu terim üst düzey otomatik özellikleri bulunan ev aletleriyle birlikte kullanılmaktadır. Bu ürünler sıradan ürünler olarak düşünülebilir mi yoksa sadece zengin insanlar tarafından mı kullanılıyor? Yeni bir ev inşa etmeyi planlıyorsanız, öncelikle akıllı teknolojinin size ne gibi faydalar sağlayabileceğini kesinlikle düşünmeniz gerekiyor. Giderek daha erişilebilir hale gelen bu akıllı teknoloji, geleceğin izlerini taşımaktadır. Zaten yeni yapılmış bir evde yaşıyorsanız, yaşam kalitenizi artıracak akıllı teknolojileri hayatınıza ve evinize dahil etmenin birkaç yolu bulunmaktadır.

Aile bütçenizin ne kadarını akıllı ev ekipmanına ayırabiliyorsunuz? Her şey, ne kadar yenilik yapmaya istekli olduğunuza bağlıdır. Yüzlerce ila binlerce avro harcayabilirsiniz. Bu nedenle, akıllı sistemden ne beklediğinizi ve özelliklerinin ne olduğunu anlamak çok önemlidir.

Akıllı ev nedir?

Kısaca belirtmek gerekirse, akıllı ev akıllı teknoloji barındıran evdir. Bu terim, akıllı ampuller ve hareket sensörlerinden, evin her yerinde akıllı kablolama tamamlanıncaya kadar her şeyi içerebilir. "Akıllı" teknolojilerle donatılmış her evin sınırı, sadece yatırım yapılmak istenilen sermaye miktarı ile sınırlıdır.

IoT (Nesnelerin İnterneti), internet üzerinden uzaktan kontrol edebileceğiniz birçok elektronik cihazı bağlamak için kullanılan akıllı bir sistemdir. Evinizdeki merkezi sisteme bağlı tüm cihazları veya ışık kaynaklarını kontrol etmek için, akıllı telefonunuzu kolayca ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Birçok ev sahibinin, yüksek kaliteli ışık ve hareket sensörlerine sahip akıllı güvenlik sistemlerine yönelik olumlu bir ve popüler bir bakış açısı bulunmaktaıdr. Akıllı güvenlik sistemleri, özel bir güvenlik firmasına veya iş yerindeki akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza bağlanabilen kapsamlı bir koruma sistemi sunmaktadır.

Akıllı evler gerçekten sadece anlık bir heves değil, geleceğe dair gerçek bir yatırımdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde hizmet eden ve hayatınızı kolaylaştıran teknolojileri seçmeyi dikkatlice düşünmek oldukça önemlidir. Teknolojiler, sezgisel kullanım ve yüksek verimlilik ile karakterize edilmelidir. Akıllı klima ve ısıtma sistemi, sıcaklığı yalnızca isteğinize göre ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda her binadaki enerji tüketimini doğru bir şekilde takip eder. Bu sayede en verimli ısıtma sistemine karar verebilir ve maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

Akıllı kablolama nedir?

Yeni bir ev inşa ediyorsanız, akıllı kablo tesisatı kurmayı planladığınızdan emin olun. Akıllı kablolamayı, TV gibi klasik bir ağ sistemiyle karıştırmayın. Akıllı kablolama, aslında evinizdeki tüm akıllı teknolojileri entegre edebilen bir elektrik tesisatıdır. Bu tür bir altyapının oldukça pahalı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak maliyet tamamen tüm ev için kaç hatta ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Akıllı bir elektrik tesisatı temel kurulumunun, sisteme bağlamak istediğiniz cihaz sayısına bağlı olarak 17.800 TRY ve üzerinde bir maliyeti olabilir.

Akıllı kablolama aşağıdaki cihazlara bağlamanızı sağlar:
 • Aydınlatma
 • Oyun sistemleri
 • Güvenlik sistemi
 • İnternet
 • İletişim sistemleri
 • Sensörler

Akıllı kablolama, size gelecekteki uygulamalar için alan sağlayacaktır. Daha sonra bağlayabileceğiniz akıllı cihazlar olmadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca giderek daha fazla insanın akıllı teknoloji ile donatılan evlerle ilgilenmeye başlaması, evinizin değeri de artacaktır. Günümüzde, akıllı elektrik tesisatlarının kurulumunda uzmanlaşmış profesyoneller bulmak oldukça da kolay. Sadece bilgi ve deneyimle değil, aynı zamanda sahada yeteneklerini kanıtlayacak bir profesyonel ile çalışmak çok önemlidir. Akıllı bir kablolama kurulumunun kusursuz olması, gelecekteki tüm hizmet ve bağlantılar için destek sağlayabileceğine dair daha fazla güven duymanızı sağlayacaktır.

Nesnelerin İnterneti (IoT)

Bir zamanlar sadece konuyla ilgilenen kişiler tarafından anlaşılan bu konsept, artık piyasaya sunulan diğer akıllı cihazlarla birlikte günlük yaşamımıza giderek daha fazla giriyor.

IoT kısaltması, temelde internete bağlanabilen herhangi bir şeyi ifade eder. Öncüleri arasında, modern insanlar arasında oldukça popüler olan akıllı ampuller bulunmaktadır. Wifi bağlantı seçeneği, kişilerin akıllı telefonundaki bir uygulamayı veya özel olarak tasarlanmış bir kontrolörü kullanarak aydınlatmayı kontrol etmesine olanak sağlamaktadır.

Diğer IoT ürünleri şunlardan oluşmaktadır:
 • Size ne satın alacağınızı söyleyen buzdolapları
 • Fırına yerleştirilen yemeğin türünü tanıyan ve otomatik olarak doğru sıcaklığı ve pişirme süresini ayarlayabilen elektrikli fırınlar
 • Mikrodalgalar
 • Kahve makineleri
 • Isıtma ve iklimlendirme sistemleri
 • Aydınlatma ve sıcaklık ayarlı çalar saatler
 • Güvenlik sistemleri

Kullanıcılarının artan taleplerine göre gelişen ve uyum sağlayan yeni ürünlerle, akıllı ev aletleri yelpazesi her yıl genişlemektedir. Geçmişte, her bir IoT ürünü türü için bir uygulamaya ihtiyaç vardı, ancak Amazon, Google ve diğer teknoloji devlerinden uzmanlar, IoT ürünlerini entegre etmeyi ve hatta bunları sesli komutlarla etkinleştirmeyi kolaylaştırmak için çeşitli iyileştirmeler getiriyor. IoT ürünlerinin çoğu, sizi belirli etkinliklerde temsil edecek ve size zaman kazandıracak kadar otomatikleştirilmiştir. Bir örnek, ışık sensörlü bir elektronik panjurdur. Evin içine giren güneş ışığının kuvvetini algılayabilir ve güneşliği otomatik olarak genişletir, böylece bir gölge oluşur ve özellikle sıcak yaz günlerinde iç mekan aşırı ısınmaz.

Akıllı bir evin maliyeti nedir?

Yukarıda belirtildiği gibi, akıllı bir elektrik tesisatının fiyatı yaklaşık 17.800 TL'den başlar. Bu fiyata, farklı fiyat seviyelerinde bulunan akıllı cihazları eklemelisiniz.

Fiyatları karşılaştırırken, geleneksel cihaz ve akıllı cihazların farklı maliyetlerini hesaba katmalısınız. Çoğu durumda, IoT ürünler daha pahalıdır, ancak bu ürünlerin daha fazla özellik sunduğunu ve dolayısıyla daha fazla tasarruf sağladığını unutmayın.

 • Akıllı termostatlar size 1.110 TL'ye kadar tasarruf sağlayabilir. Bunun yanı sıra, sabah yataktan kalkmadan evinizi ısıtmak için akıllı termostatınızı programlayabilirsiniz de.
 • Bir akıllı ampulün fiyatı 320 ila 712 Tl arasında olmasına rağmen 40.000 saate kadar normal çalışma ömrü bulunmaktadır. LED ampul olduğundan standart bir ampule göre daha az elektrik tüketeceğini de hesaba katmalısınız. Tüm set, yaklaşık 1.780 TL'den başlamaktadır.
 • 671 litre kapasiteli akıllı buzdolabı, alışveriş yaparken içindekileri görmenizi sağlayan kameraları sağlarken, size 66.700 TL'ye varan tasarruf sağlayabilir.
 • Akıllı bir güvenlik sisteminin fiyatı, ondan ihtiyaç duyduğunuz özelliklere bağlı olarak değişecektir.

Telstra, akıllı kablolamaya sahip olmayan evler için Akıllı Ev başlangıç ​​kitleri sağlamaktadır. Set; akıllı prizler, kameralar, sensörler ve diğer cihazlardan oluşmaktadır. Setlerin fiyatı ise yaklaşık 5.340 TL civarındadır. Akıllı kapı kilitleri, akıllı termostatlar ve diğer ilginç ürünler dahil olmak üzere, Telstra ekipmanı ayrıca satın alınabilmektedir.

Akıllı cihazların geleceği

IoT terimi nispeten yakın zamanda karşılaştığımız bir terim olsa da yakında tüm piyasada kendisine yer edinecek diğer akıllı teknolojiler için vazgeçilmez olacaktır. Giderek daha fazla insan akıllı teknolojilerle yaşamaya başlıyor ve dolayısıyla üreticilerinin kendileri için hazırladıkları yeni teknolojileri merakla bekliyorlar.

Robotlar, bir zamanlar sadece büyük fabrikalarda bulunan ürünlerdi. Ancak günümüzde robotlar hayatımıza her geçen gün daha fazla giriyor ve belki de yakın bir gelecekte evlerimizi inşaat robotları inşa etmeye başlayacak. Modern robotlar, bazı inşaat işlerini hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Robotlardan biri duvar inşa edebilirken, tuğla döşeme hızı saatte bin tuğla civarındadır. Çin'de 3B yazıcı olarak kullanılan başka bir robot, örneğin, geleneksel yaklaşıma göre çok daha kısa sürede sıfırdan bir evi inşa edebiliyor. Fakat günümüzde, inşaat robotlarının kullanımı genel halk için hala çok pahalı seviyelerdedir.

Pazarın gücü ve diğer teknoloji şirketlerinin üzerinde çalıştığı yenilik çok önemlidir. Son zamanlarda, İngiltere'de Moley Electronics tarafından robot bir aşçı tanıtıldı. Çoğu yeni teknoloji gibi, akıllı "aşçılar" ve diğer robotlar, gelişmiş teknoloji ilerledikçe daha ucuz hale gelecektir.

Gelecek burada ve şimdi. Bina veya tadilat yaparken, evinizi daha akıllı hale getirecek iyileştirmeleri göz önünde bulundurun. Evinizin değeri artacak ve piyasaya çıkacak son teknolojileri kullanmaya hazır olacaksınız. Günlük yaşamda size birçok fayda sağlarken, daha az endişelenmenizi sağlayacaklar.