Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap Pencereler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap Pencereler

Ahşap Pencereler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

FAYDALI BİLGİ

Ne bilmek istiyorsun

Ahşap Pencereler

Ahşap pencerelerin avantajları

Düşündüğünüzün aksine, çoğu ev sahibi, parasını daha iyi bir görünüm için ahşap pencerelere harcamıyor. Vinilin bugün herhangi bir modern evde bulabileceğiniz en yaygın yedek pencere olduğu doğrudur. Peki bu, vinilin daha iyi bir malzeme olduğu anlamına mı geliyor? Kesinlikle hayır! Kaliteli ahşap çerçeveler elde etmek için her zaman çok daha pahalı bir seçeneği tercih edecek birçok insan var. Bazı dezavantajlara rağmen ahşabın başka birçok avantajı vardır, sadece güzel bir görünüm değil, genel olarak çok daha iyi bir malzemedir.

Bu makalenin amacı, pencereler için kullanılan diğer malzemelerle bir savaş başlatmak değil, her potansiyel alıcının daha bilinçli bir karar vermesine yardımcı olmak amacıyla ahşabın avantaj ve dezavantajlarını sunmaktır.

1. Estetik

Daha önce de belirtildiği gibi görünüm, birçok insanın özellikle ahşap pencereleri tercih etmesinin nedenlerinden biridir. Bazıları için aslında tek sebep bu! Ahşabın zarif ve sıcak görünümü sonuçta her şeyi aşar. Doğal malzemelerin eşsiz bir güzelliği vardır, bu yüzden çoğu pencere çerçevesi ahşabın görünümünü taklit etmeye çalışır. Gerçek bir çözümü karşılayabiliyorsanız, ucuz bir taklide razı olmak için hiçbir neden yok.

Ek olarak, bazı eski veya daha geleneksel evler için, estetik açıdan gerçek ahşap pencerelerden başka hiçbir seçenek yoktur. Basitçe söylemek gerekirse, orijinal ahşap, ona başka hiçbir şeyin erişemeyeceği bir görünüm ve his verir.

Ahşap, aynı zamanda, ev sahibinin seçtiği her türlü rengi kabul edebildiği için görünüşte de kazanandır. Başka hiçbir malzeme ahşap kadar çekici ve değişken değildir.

2. İzolasyon

Muhtemelen okuldan ahşabın kötü bir ısı iletkeni olduğunu hatırlarsınız. Bu, elbette onu yalıtım için ideal bir seçim yapar. Kaliteli ahşap çerçeveler aslında günümüzde mevcut olan en iyi yalıtkanlardır. Ahşap, çelikten 400 kat, alüminyum çerçeveli pencerelerden 1.800 kat daha fazla yalıtım sağlar.

Uzun vadede, ahşap çerçeveli pencereler size çok para kazandırabilir, çünkü bu ek yalıtım "bonusu" evinizin kışın ısınmasına ve yazın soğumasına yardımcı olacaktır. Hesaplarınız tüm yıl boyunca önemli ölçüde azalacaktır.

Ayrıca ahşap çerçeveli pencereler dış sesleri durdurmak için mükemmeldir ve yine diğer tüm malzemelerden çok daha etkilidir.

3. Ahşap daha uzun ömürlüdür

Uzun vadede, ahşap muazzam bir para tasarrufu gibi görünüyor. Bununla birlikte, ahşabın size paranızın karşılığını daha iyi vermesinin başka bir nedeni vardır.

Araştırmalar, kaliteli ahşap pencerelerin çok daha uzun ömürlü olduğunu ve daha düşük ömür maliyetlerine sahip olduğunu defalarca göstermiştir. Uygun bakım ile ahşap bir ömür boyu dayanır. Bu, diğer malzemelerin çoğu için söylenemez. Unutmayın, ahşap pencereler paslanmaya meyilli değildir, bu da pek çok yer için, özellikle de nem oranı yüksek olanlar için çok önemli bir faktördür.

4. Genişleme katsayısı

Ahşap, pencere imalatında kullanılan diğer tüm malzemelerden en düşük genleşme katsayısına sahiptir. Bu sayede ahşap pencereler sabit ve hareketsizdir ve geniş bir tasarım yelpazesinden seçim yapmanıza olanak tanır.

Ahşap çerçevelerin dezavantajları

Bunlar, bu harika malzemenin 4 ana faydasıdır. Bu dünyada mükemmel bir şey yok ve elbette bu ahşap çerçeveli pencereler için de geçerli.

1. Renk ihtiyacı

Ahşap bir zamanlar canlı bir organizmanın parçasıydı. Tedavi edilmezse, sonunda çürür veya eski görünmeye başlar.

İşlem görmemiş pencere çerçeveleri genellikle nemden şişer ve bu da pencerenin kaldırılmasını veya indirilmesini zorlaştırır (veya imkansız hale getirir!). Bu özellikle suya yakın evler için geçerlidir. Bu özellikler genellikle çok daha fazla dikkat ve özen gerektirir.

2. Böcekler

Böcekler muhtemelen ahşabın en büyük düşmanıdır, özellikle çirkin termitler. Ancak ahşap çerçevelerinizi boyamak sizi hem nemden hem de böceklerden korur. Yani bir taşta iki kuş!

3. Başlangıç ​​maliyetleri

Evet, ahşap pencereler diğer tüm malzemelerden çok daha yüksek bir başlangıç ​​maliyetine sahiptir. Ancak daha önce açıklandığı gibi, iyi ve bakımlı bir zaman aralığı çok çok daha uzun sürecek ve her yıl daha düşük bir enerji faturasıyla sonuçlanacaktır. Gerçekten sıkı bir bütçe, ahşabı seçmemenizin tek bahanesi.

Peki ne tür bir pencere almalıyım?

Her şey önceliklere bağlıdır. En büyük endişeniz fiyatsa ve gerçekten sınırlı bir bütçeniz varsa, vinil pencereler gibi ucuz malzemeleri seçin.

Bununla birlikte, uzun ömürlülüğü, güzelliği, uzun vadeli değeri ve yeniden satış değerini önemsiyorsanız, ahşap pencereler seçiminizdir.

AHŞAP PENCERELER

Ahşap pencereler en güzeldir, dayanıklıdır ve enerji tasarrufludur. Ahşap iç mekan, evinizin estetiğini geliştirir. Ahşap pencerelerin elli yıla kadar garantisi vardır. Sahibinden sahibine devredilebilir. Ahşabın ve dış cidarın mukavemeti, hava şartlarından zarar görmesini, sıcak / soğuk contaları ve yüksek ve düşük sıcaklıklardan dolayı bükülmeyi önler. Bununla birlikte, dışarıda sıralanmamış ahşap pencereleriniz varsa, birkaç yılda bir pencereleri yeniden boyamanız gerekecektir. Ahşap pencereler vinile göre enerji açısından daha verimlidir, ancak genellikle daha pahalıdırlar.

MİT: Çift cam yaptırmak istiyorsanız, PVC pencerelere sahip olmalısınız

DOĞRUSU: İnsanlar genellikle çift camlı pencerelerin PVC çerçevelere sahip olması gerektiğini varsayarlar çünkü yanlışlıkla ahşap pencere çerçevelerinin sadece tek camlı pencereler için olduğuna inanırlar. Bu gerçeklerden daha fazla olamaz. Pencereler çift veya üçlü camlıdır. Böylelikle enerji açısından verimli olan ve evinizi sıcak ve hava cereyansız tutacak güzel ahşap pencerelere sahip olabilirsiniz.

MİT: Ahşap hızla çürürken, PVC pencereler zamana dayanır ve leke bırakmaz

DOĞRUSU: Plastikler bozulurken, standart pencerelerin tahmini ömrü yaklaşık 60 yıldır, bu da PVC pencerelerin iki katıdır. Plastik pencereler güneş ışığının etkisiyle rengi bozulabilir ve kırılabilir ve ahşap çerçeveli pencerelerin aksine tamir edilemez. Aslında, ahşap pencerelerin bakımını yaptıktan ve boyadıktan sonra ömürleri yeniden başlar. İyi bakılmış ve yüksek kaliteli ahşap pencerelerin yüzyıllar veya daha uzun süre dayanabileceğini gösteren çok sayıda kanıt vardır.

MİT: Çift camlı bir pencerenin kırılması daha kolaydır.

DOĞRUSU: Korunan bir alanda bir dönem eviniz veya mülkünüz varsa, çirkin PVC pencereler aslında onu binlerce avro değerinden düşürebilir!

EFSANE: Ahşap pencereler çok pahalı, onlara param yetmez.

DOĞRUSU: Ahşap pencereler 60 yıla kadar dayanabildiğinden ve plastik pencerelerin aksine bakımı ve yeniden boyanabildiğinden, aslında ömürleri boyunca daha ucuzdurlar. Kendi mukavemeti nedeniyle, üçlü cam ahşap pencerelerde diğer malzemelerden daha pahalıdır. Özellikle satış yapmayı düşünüyorsanız, güzel ahşap pencerelerin evinize katabileceği değeri unutmayın. Ahşap pencereler değerli bir yatırımdır.

MİT: Ahşap pencereleri yeniden canlandırmak zor bir iştir.

DOĞRUSU: Size zaman kazandırmak için pencereler fabrikada boyanmıştır. 8-10 yıl boyanmaları gerekmeyecek. Ve o zaman bile kolay iş, sadece temizleyin, silin ve bir veya iki son kat uygulayın.

EFSANE: Rengi değiştirmek istiyorsanız, pencereleri tamamen "kaldırmanız" gerekir.

DOĞRUSU: Yeni tasarım şemasını tamamlamak için ahşap pencerelerin rengini değiştirmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz (PVC'nin aksine). Tek yapmanız gereken onları ince zımpara kağıdı ile zımparalamak ve yeniden boyamak - çok kolay!

MİT: Ahşap pencereler enerji verimli değildir, bu nedenle faturalardan tasarruf etmek zordur.

DOĞRUSU: Ahşabın ısı iletkenliği çok düşüktür, bu da onun iyi bir yalıtkan olduğu anlamına gelir. Ancak, bir pencerenin enerji verimliliğinin çerçeve malzemesi ile pek ilgisi yoktur ve çoğunlukla cam ünitesinin özelliklerinden etkilenir, bu nedenle iyi tasarlanmış pencereler, çerçeveler hangi malzemeden yapılırsa yapılsın benzer bir yüzey ısıl verimliliğine sahiptir.

MİT: Ahşap pencereler, çift PVC pencerelere göre daha az güvenlidir.

DOĞRUSU: Bu doğru değil. Pencereler, bina yönetmeliklerine göre yeni güvenlik standartlarına uygundur. Ayrıca gelişmiş güvenlik pencereleri de satın alabilirsiniz.