Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap Merdivenler

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap Merdivenler

Ahşap Merdivenler kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Makul bir fiyata kaliteli ahşap merdivenler

Evinizi, kulübenizi veya yeni bir binada çalışmanızı mı değiştireceksiniz? Elbette çoğunuz bir merdivenin evinizin önemli parçalarından biri olduğu konusunda hemfikirsinizdir. Merdiven, yükseklik farklarının üstesinden gelmek için tasarlanmış kademeli bir bina yapısıdır. Merdiven korkuluk ve merdiven sahanlıklarından oluşmaktadır. Kapı açıldığında üst kata nasıl çıkılacağı hemen belli olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Bir evin, kulübenin veya dubleks dairenin baskın özelliğini sağlam, kaliteli ve masif merdivenler oluşturur. Merdiven, dikey ve yatay alanı birbirine bağlar, mimari, inşaat ve malzeme çözümü ile iç mekanınızın stilini tamamlamalıdır.

Bu nedenle merdiven seçerken kaliteli malzemelere yatırım yapmakta fayda var. Ve ahşap hala popüler bir malzeme olduğundan, güzel bir ahşap merdiven her zaman zamansız kalacaktır. Birçokları için merdiven seçerken ahşap merdivenler (aynı zamanda ahşap korkuluklar) bir numaralı tercihtir.

Ahşap merdiven için malzeme seçimi

Merdivenler malzeme veya teknolojik tasarıma göre ayrılır. Merdiven düz, açılı, kavisli, spiral, kavisli kapalı veya açık olabilir bu tip merdivenlerin arka kısmı yoktur ve bu nedenle merdivenlerden aşağıya doğru bir görüş sağlar. Merdiven yapımında kullanılan malzemeye ve tasarıma göre merdivenler ahşap, taş, tuğla, beton, betonarme, metal ve kombine olarak ayrılmaktadır. Ahşap merdivenlerin sadece kulübelerde olması gerektiği kuralı artık geçerli değil. Ahşap en popüler malzemelerden biridir çünkü sadece güzel değil, aynı zamanda merdivenlerin uygulanmasında çok önemli olan özelliklere sahiptir. Yeterince kalın ahşap levhalar, zamanla değişmeyen merdiven stabilitesini ve şeklini sağlar.

Şu anda, en popüler türler, ladin ve meşe ağacından yapılmış klasik, tamamen ahşap, kendinden destekli merdivenlerdir. Ladin ağacı kırılgan iken, meşe ağacı yeterince sert ve dayanıklıdır. Bu nedenle merdiven seçerken merdivenlerinizin maruz kalacağı yüke dikkat etmelisiniz. Bu durumda kesinlikle yüke dayanacak ve fazla yıpranmadan uzun süre size hizmet edecek parke seçmenizi öneririz.

Merdiven üretimi için uygun ahşap malzemeler ayrıca kayın, çam, akçaağaç, ceviz, kiraz veya akiktir. Kim daha pahalı bir merdiveni karşılayabilir, maun veya tik gibi egzotik ağaçlara ulaşabilir veya çeşitli ağaç türlerini birleştirebilir. Daha sonra merdivenin rengini ve bitişini iç mekan veya mobilyalarla birleştirebilirsiniz. Büyük bir merdiven iç mekanınıza sığmıyorsa, piyasada derz, kontrplak veya bio board gibi çeşitli alternatifler vardır. Ahşap merdivenin yüzeyi kolayca korunabilir ve olası küçük hasarları daha usta veya kendiniz onarabilirsiniz. Geri kalanlarınız için Wilio'da merdivenlerinizi tasarlayacak ve inşa edecek yetenekli mobilyacılar, marangozlar ve ustalar var. Sadece bölgenizde sizin için en iyisini seçin.

Ahşap merdivenlerin konumu, yapımı, kurulumu ve fiyatı

Zemin kattan birinci kata çıkmanız gerekiyorsa, merdivenler genellikle evinizde ki tek ve en rahat yoldur. Bununla birlikte, yüksek kaliteli ve sağlam bir merdivene sahip olmak, merdiven üzerindeki alanın çoğunu hemen kaplamaz ve zaten oldukça küçük olan alanı, örneğin merdiven altı depolama alanı olarak başka şekillerde kullanılabilecek başka bir değerli alandan mahrum bırakmaz. Beton yerine ahşap yerleştirmeyi seçerseniz, sonuç buna değecektir. Ahşap bir zeminin yapımı zahmetli görünse de, gerçek şu ki bir marangoza ihtiyaç olmadan kurulumunu kendinizde yapabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, merdivenler tamamen ahşap olabilir örneğin, tüm yapıların merdivenleri ve basamakları ahşaptan yapılmıştır bunlar çoğunlukla kütük evlerde ve kulübelerde bulunurlar.

İkinci varyant, ahşabı bireysel adımların kaplaması olarak kullanabileceğiniz oldukça yaygın bir beton ve ahşabın birleşimidir. Böyle bir çözüm, beton bir merdivenin yeniden inşası için uygundur ve finansal olarak talep etmez.

Merdivenlerin kalınlığı yaklaşık 4 cm, basamaklar ise yaklaşık yarısı kadar küçük olmalıdır. Ahşap kaplama betonarme temele beton dökümü sırasında basamak içine yerleştirilen ahşap montaj blokları ile tutturulur. Daha iyi montaj ve darbe emilimi için ahşap parçalar esnek yalıtım levhaları üzerine serilebilir. Asıl montaj, havşa başlı vidalar kullanılarak gerçekleştirilir. Hiçbir durumda terazi seviyesinin üzerinde herhangi bir çıkıntı görülmemelidir. Merdiveninizin böyle bir yenilenmesinde bile, malzeme seçimi ve tavsiyesi, testere tahtaları veya sonraki merdivenlerin işlenmesi (boyama, zımparalama vb.) gibi faktörler önemlidir.

Güvenlik ve konfor açısından, ahşap merdivenlerde aşağıdaki gereksinimler uygulanır:
- merdiven yapısı, ahşap türü, boyutlar ve bağlantı elamanları merdivenin boyutu ve dayanımına göre uygulanmalıdır.
- imalat esnasında merdiven güvenliği hesaba katmalıdır.
- bireysel korkulukarın türü, sayısı ve uzunluğu: yürüme konforu ve güvenliği açısından önemlidir.
- merdiven korkulukları yönetmeliklere uygun olmalıdır ayrıca yeterli ve güvenli bir şekilde sabitlenmelidir.
- merdivenler doğal veya yapay aydınlatma ile yeterince aydınlatılmalıdır.

Ahşap merdiven yapımının görünümü:
- merdiven kolunun geçiş genişliği 550 mm'nin katı olmalıdır
- basküller çok kaygan malzemeden yapılmamalıdır.

Ahşap merdiven fiyatları tam olarak belirlenememektedir. Merdivenin zorluğuna veya merdivenin tamamen ahşap mı yoksa beton ve ahşap kaplamanın bir kombinasyonu mu olacağına bağlıdır. Bu nedenle, tercihen birkaç Wilio uzmanlarından belirli bir fiyat teklifi hazırlamak ve en iyisini seçmek çok önemlidir. İyi bir usta sadece sizin için bir fiyat teklifi hazırlamakla kalmayacak, aynı zamanda masif merdivenler yapacak bir usta arıyorsanız, bir merdiven uygularken gerekli olan ahşap seçimi ve diğer önemli hususlar hakkında size tavsiyelerde bulunacaktır. Yetenekli bir usta, merdiveninizi 2 ila 6 hafta arasında tamamen tamamlayabilir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ahşap merdivenler herhangi bir eve güzel bir ektir. Bu merdivenler, ahşabın renginden merdivenin şekline ve stiline kadar birçok farklı şekilde özelleştirilebilir. Ancak dikkatli olmazsanız, bu adımlar doğrudan ön kapınızdan dışarı çıkabilir! Bu nedenle, kurulum veya onarım zamanı geldiğinde, ne yaptıklarını bilen bazı kaliteli uzmanlar bulmak isteyeceksiniz. Projeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, şansınıza Wilio'nun vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olacak hizmet verenleri vardır!