Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap Kapı

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap Kapı

Ahşap Kapı kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.077 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Faydali bi̇lgi̇

Ne bilmek istiyorsun

Ahşap giriş kapısı

Evin girişi olarak ahşap kapılar: talimatlar, güvenlik ve alışveriş için ipuçları... Evinizin tarzına ve bütçenize uygun giriş kapılarını seçmenize ve bakımını yapmanıza yardımcı olacağız.

Giriş veya kapı, evin cephesinin odak noktasıdır. İşte bu yüzden ön kapı yaptığınız her ziyarette nefesinizi kesmeli. Birçoğumuzun neden hala ahşaptan yapılmış giriş kapılarını sevdiğini anlamak kolay. Tedarikçinin size bir dizi tasarım seçeneği sunması sayesinde, kalbimizde şaşırtıcı derecede hoş malzemeden yapılmış güzel ahşap kapılardan başka hiçbir şey bizi ısıtamaz. Çelik veya fiberglas kapılar asla yerini almayacaktır. Bunun nedeni, ahşap kapıların hemen hemen her şekil ve boyutta ölçülebilmesi ve hoşunuza giden her türlü şekillendirme profili, panel konfigürasyonu, cam seçeneği veya çentiği içerebilmesidir. Burada yeni bir kapı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyacaksınız, böylece masif ahşap kapıların eviniz için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Ahşap bir ön kapı bana ne kadara mal olur?

Ahşap taban plakasından yapılmış basit bir kapının fiyatı yaklaşık 1.330 TL 'dan başlar ve 3.560 TL' da biter. Özel sipariş bir kapı size üç kat daha pahalıya mal olabilir ve 13.300 TL civarında bir yere ulaşabilirsiniz. Malzemelerdeki veya yapıdaki kusurların iki ila beş yıllık bir garanti kapsamına girdiğini belirtmekte fayda var. Üretim kusurları için garanti süresi sizi yaklaşık 2 yıl korumalıdır.

Kullanılmış giriş kapılarının satın alınması

Yaklaşık 2.670 TL 'luk bir fiyata, gerçekten iyi korunmuş ahşaptan yapılmış bir kapı satın alabilirsiniz, bu kapı, geçmişe eşsiz bir referansla otantik bir giriş olacaktır. Ancak, evde yaptığınız ya da uzmanlara güvendiğiniz bu tür eski ihtiyaçların yeniden yapılandırılması gerektiği gerçeğine hazırlıklı olun. Ancak böyle bir uzmanı işe almak yaklaşık 6.230 TL 'ya mal olabilir, bu yüzden buna değip değmeyeceğini iki kez düşünün. Her zaman yeni kapılar sipariş ediyormuşsunuz gibi eski kapıları doğru ölçün. Açıklığınıza tam olarak uyan bir kapı bulamazsanız, biraz büyütün ve ondan kesin. Kural olarak, kesikler eşit olduğu sürece üst kenardan yaklaşık 4 santimetre, alt kenardan 8 santimetre ve her iki yandan 4 santimetre kesebilirsiniz.

Ahşap ön kapı?

Ahşap bir kapıyı çalmak hala bir çekiciliğe sahiptir. Ahşap bir kapıya zarar vermeden kolayca daha sert vurabilir, böyle bir kapının size gerçekten uzun süre dayanacağından emin olabilirsiniz. Son 25 yılda, önde gelen üreticilerin çoğu, giriş kapılarını masif ahşaba kıyasla kesinlikle bükülmeyen, makine ile yapıştırılmış ahşap kullanarak üretmektedir. Bu güzel dış katman gerçekten sadece kalın bir kaplamadır. Ancak üreticilerin sizi bu şekilde aldatacağını düşünmeyin, çünkü düzenli bakım ile bu tür kapılar kolayca evinizin yaşamına karşılık gelmelidir. Birkaç yılda bir taze boya veya poliüretan boya şeklinde bakım - ahşap desen seçmek için ödediğimiz bedeldir. Ancak, eve her geldiğimizde ahşap kapıların bize verdiği görsel ve dokunsal ödüller göz önüne alındığında bu yalnızca minimumdur.

Ahşap ön kapılar güvenli midir?

Müşteriler genellikle ahşap kapılara girmenin çelik veya fiberglas kapılardan daha kolay olduğunu düşünürler. Zorla izinsiz giriş durumunda yenik düşen zayıf halka aslında kapı değil kapı mandalıdır. Bu mandalın şiddetle yırtılmasını önlemek için, yan pime gömülü 3 inçlik vidaları kullanarak ekstra uzun bir güvenlik darbe plakası takın.

Dikkate alınması gereken 4 güvenlik faktörü

Ahşap kapıların anatomisi

Çoğu, çerçevelerle çevrili merkez panellere sahiptir. Ek yerleri ya dübellerle ya da oluk ve pimlerden oluşan bir yapı ile birleştirilir.

Menteşeler

Her üç menteşede bulunan 3 inçlik vidaları kullanarak menteşe tarafındaki çapraz çubuğu menteşesine sabitleyin

Cam

Temperli camdan yapılmış standart kapı tavan pencereleri, yanlışlıkla bir davetsiz misafirin onları kırmasını ve kapıyı içeriden açmasını engellemez. Bu tür bir hırsızlığı önlemek için, kırılmaz plastik bir iç tabakaya sahip iyi kalitede bir cam sipariş edin.

Kilit

Yerleştirilen kilitler genellikle daha yüksek kaliteli çelikten yapılır ve bu nedenle, örneğin bir alışveriş merkezinden gelen ortalama kilitlerden daha güçlüdür.

Ahşap bir giriş kapısı size uygun mu? Ahşap kapıların eviniz için mantıklı olup olmadığını görmek için bu kullanışlı listeye bir göz atın. Yağmurdan koruyan kapalı bir girişiniz var mı? Ahşap kapı, kapalı giriş holünde en uzun süre dayanır ve daha az bakım gerektirir. Girişin üzerindeki çatının etkili olabilmesi için, pencere pervazına ve başın üzerindeki tüm pencerelere dahil olmak üzere kapının yüksekliğinin en az yarısı kadar çıkıntı yapmalıdır. Örneğin çatı, sahanlıktan 5 metre yukarıda ise, 2 metre çıkıntı yapmalıdır. Çatının genişliği de kapı genişliğinin en az 1½ katı olmalıdır. Kapı güneşe maruz kalacak mı? Günde 4 saatten fazla güneş ışığına maruz kalan kapılar, rutin bakım gerektirmeden hızla görünümünü kaybedecektir. Şeffaf kaplamalı kapılar her bir ila iki yılda bir yeniden boyanmalıdır ve lake kapılar her beş ila altı yılda bir yeni bir kaplama gerektirir. Pencere eşiği yeterince yüksek mi? Kar veya yağmur suyu birikmesini önlemek için sundurmayı 2-3 metre geçmelidir.

Ya yangınların sıklıkla meydana geldiği bir yerde yaşıyorsam?

Özellikle yangına eğilimli bir yerde yaşıyorsanız, yerel bina yönetmeliklerini kontrol edin. Bazı kapıların 60 dakikaya kadar yangına dayanması gerekir.

Peki ya kış?

¾ inç kalınlığındaki standart ahşap kapılar, çift camlı bir pencerenin değerine yakın olan yaklaşık 2.5 R değerine sahiptir. Bu, köpükle doldurulmuş çelik kapılardan çok daha azdır, ancak onu hava şartlarından sıkıca izole ederek, hava sızmasını durdurma kabiliyetini artırabilirsiniz.

Ahşap giriş kapılarınızın seçimi ve siparişi

Seçilebilecek iki tür kapı vardır: takılı ve asılı. Kapı çerçeveye asılır, bu da onu kapı çerçevesinin seviyesine ve kilit için önceden açılmış deliklerle hizalama ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu kapı, kapı açıklığının yeterince geniş olduğu yeni bir ev için en iyi seçimdir. Menteşesiz ve genellikle delinmiş bir kilit olmadan satılan ara kapılar, genellikle kapı çerçeveleri ve döşeme takıldığında mevcut kapıların yerine kullanılır. Bir kapı satın almadan önce, kurulum sırasında kendinizi baş ağrısından kurtarmak için iki veya üç kez eşit olarak ölçün - veya daha kötüsü, başka bir kapı satın almanız gerekir.

Ancak kapıyı değiştirirken eski kapının kalınlığının yenisinin kalınlığına uygun olduğundan emin olun. Genişlik hala ilk sırada. Tedarikçi için kapı boyutlarını girin; önce genişlik, sonra yükseklik ve yine de sağduyu kullanın, böylece ihtiyacınız olanın dışında bir kapı alamazsınız.

Kapınızın sağa mı yoksa sola mı açılacağı konusunda net olun. İnsanlar gibi kapılar da solak ve sağ ellidir. Dışarıdan baktığınızda sağ kapının sağ tarafında menteşeler vardır. Sol kapı, sol tarafta menteşelere sahiptir.

Oymalı kapılar nasıl sipariş edilir?

Menteşe pimleri arasındaki kapı çerçevesinin kaba deliğinin genişliğini ölçün. Ardından, kapının altından tabanın üstüne kadar olan yüksekliği ölçün.

Bir tahta kapı nasıl sipariş edilir?

İlk olarak, durdurucunun iç kısmı ile duvar arasındaki mevcut deliğin genişliğini ölçün. Ardından, bitmiş zeminden kapının üstüne kadar olan yüksekliği ölçün. Kapının açıklıkta serbestçe dönebilmesi için son kapı boyutlarınız bu boyutlardan ¼ inç daha kısa ve daha dar olmalıdır. Ardından, kapının kalınlığını belirleyin ve kapı çerçevesinin iç kenarından durdurucunun iç kenarına kadar ölçün. Son olarak, kapının düz olup olmadığını kontrol edin. Zemindeki yüzey düz değilse, kapıyı sığması gerekenden en az 1 santimetre daha kısa sipariş ettiğinizden emin olun.

Ahşap bir ön kapı nasıl korunur?

Güneş ışığı bir numaralı katildir ve berrak kaplamaların bozulmasına ve pigmentlerin solmasına neden olur. Ahşap giriş kapınıza her yıl bakım yapmak istiyorsanız, kapıyı her yıl yeniden boyamalısınız, boyalı kapılar her beş ila altı yılda bir yeniden boyanmalıdır.

Ahşaba alternatifler

Ön kapınızın ahşap olmasını istemediğinize karar verirseniz, sizin için birkaç alternatifimiz var. Bu alternatiflerin hiçbirinin ahşapta yaptığınız kadar çok tasarım seçeneği olmadığını unutmayın. Hem çelik hem de fiberglas kapılar daha az bakım gerektirir ve ahşap kapılara göre daha yüksek yangın direncine sahiptir. Ve köpük çekirdeklere sahip oldukları için, yaklaşık iki kat daha fazla yalıtım sağlarlar. Yapıştırılmış ağaç liflerinden yapılan NDF (orta yoğunluklu lif levha) kapılar nispeten kısa bir süredir piyasada bulunmaktadır.

Çelik

Manyetik yıpranma sayesinde, bu kapılar buzdolabı gibi aynı şekilde sızdırmaz hale getirilir, ancak darbelere, kire ve kesilmelere karşı hassastır. Kabartmalı paneller ahşabı tamamen taklit etmez. Çelik, ahşaba göre en ucuz alternatiftir.

Fiberglas

Bu kapılar suya daha dayanıklı ve darbeye dayanıklıdır, ancak solmaya eğilimlidir. Sabunlu su ile temiz tutabilirsiniz. Fiyat, kaliteli ahşap kapılarla karşılaştırılabilir.

Vernikli ahşaba benzer, ancak genellikle daha az maliyetli ve yangına dayanıklılığı 90 dakikaya kadar çıkıyor. Bu kapıların beş yıllık garantilerinin devamı için her tarafı yağ bazlı dış cephe boyası ile boyanması gerekir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ahşap giriş kapısı, herhangi bir ev için en iyi seçenektir. Ahşap ön kapılar ile diğer seçenekler arasındaki fark, çok dayanıklı oldukları için çok fazla bakım gerektirmemesidir. Ahşap ön kapılar alanından hizmete ihtiyacınız varsa, şehrinizde çözüm tasarımı, üretimi, montajı ve servisi için kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olabiliriz. Ahşap giriş kapılarının fiyatları genellikle hizmet yelpazesine bağlıdır. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin: normal boyama, bu kategorideki uzmanlarımızdan biri tarafından sağlanan güvenlik kilidi. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! Şehrinizde veya kasabanızda çözüm tasarımı, üretimi, montajı ve servisi için kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Fiyat, aynı zamanda, kapının kendisinde bulunan boyut ve özellikler gibi bir dizi farklı faktöre de bağlıdır - bu nedenle, herhangi bir karar vermeden önce tedarikçilerimizden birinden bir tahmin almanızı öneririz (birçok seçeneğimiz var). Bu şekilde, aileniz için uygun bir fiyata tam olarak ihtiyacınız olanı aldığınızdan emin olabilirsiniz.