Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç
Wilio hoş geldiniz!

Wilio'yu kayıtlı olmayan bir müşteri olarak kullanıyorsunuz

Hizmet verene geç
Navigasyon
Hizmetler
Fiyat listesi
Wilio Hakkında
uygulamayı indirin
Nasıl Çalışır
Nasıl Geliştirebiliriz
Bize Ulaşın
Wilio Hakkında
oturum aç

Ahşap İşleme

Uygun bir fiyata bölgenizden yetenekli uzmanları işe alın.

TEKLİF AL

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Ahşap İşleme

Ahşap İşleme kategorisinde bir hizmet uzmanı mı bulmanız gerekiyor? Uygun fiyatlarla kaliteli uzmanlar bulmanıza yardımcı olacağız. Sadece bir talep girin.

Ayrıca bakınız:Fiyat

1.500 profesyonel

1.076 tamamlanmış projeler

4.8 5 üzerinden uzmanlarımızın ortalama puanı

252 005 + uygulama indirmeleri

Kullanışlı bilgi

Ne bilmek istiyorsun

Hangi dış kaplamalar ahşap için en iyisidir?

Yazın, dış mekan mobilyalarınızın, teraslarınızın ve çitlerinizin boyanması, işlenmesi ve korunmasını sağlayabileceğiniz zamandır. Peki hangi dış cephe kaplamalarına ihtiyacınız var?

Dış mekan ahşabınızı mümkün olduğunca uzun süre dayanacak şekilde kullanmanın en iyi yollarından bir kaçı size yol gösterecektir.

Dış mekan ahşabına neden özen göstereyim?

Genel olarak, dışarıya yerleştirilen tüm ahşaplar belirli bir derecede bakım gerektirir. Renkli kaplama, hava koşullarına karşı yüzey seviyesinde koruma sağlar, ancak ahşabın güçlü güneş ışığına, kuvvetli rüzgarlara ve şiddetli yağmura dayanması için yeterli değildir. Nem ahşaba nüfuz edebilir ve çürümesine neden olabilir, güneş ışığı rengini etkiler ve zamanla doğal görünümüne zarar verebilir.

Kaliteli bir dış cephe yağı, vernik veya son koruyucu katman uygulamak, güzel rengi öne çıkarırken koruma alanında ihtiyacınız olan her şeyi sunabilir ve ahşap yapının uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dış cephe yağı

Kısa süreli korumanın en basit ve en hızlı biçimini arıyorsanız, yüzey işleminde dış yağlardan başka bir şey aramayın. Ahşabın liflerine nüfuz ederek ve yüzeyde mum tabakası bırakarak koruma sağlarlar. Güneş hasarına karşı koruma sağlarlar ve ayrıca küf, alg ve mantar saldırılarına karşı koruma sağlayan aktif maddeler içerirler.

Bu yağlar farklı renklerde mevcuttur ve web sitesinde dört seçenek mevcuttur:

Şeffaflık: ahşabın doğal rengini ve lifinin yapısını vurgular.
Doğal gözükmesi: tamamen koruma sağlar aynı zamanda "işlenmemiş" ahşap görümünü verir.
Sedir: ahşaba zengin, kırmızı ve turuncu renk verir.
Meşe: güçlü bir altın tonu sunar.

Hepsinde su tahliyesini kolaylaştıran saten cila vardır. Yağ kullanmanın dezavantajı, koruyucu özelliklerinin zamanla azalmasıdır, bu nedenle 12 ay sonra başka bir katmana ihtiyaç duyulur. Ancak uygulamaya devam ederseniz dış ahşabınız harika görünmeli ve uzun yıllar dayanmalıdır.

Yağlar dikey yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yatay bir yüzeyi değiştirirken, su direncini artırmak için önce bir astar uygulanması tavsiye edilir.

Dış cephe cilası uzun vadeli bir çözümdür

Katı bir yüzey oluşturmak için elemanlara karşı bariyer olarak bir dış vernik kullanın. Uygulamadan sonra bu vernikler, nemi ve UV ışınlarını iten koruyucu bir kalkan oluşturur. Doğal kıllı bir fırça ile daha fazla kat uygularsanız, projeniz hafif ve parlak bir yüzey elde eder.

Dış cephe vernikleri yıl içindeki tüm farklı mevsimsel değişikliklere iyi yanıt verme eğilimindedir ve genellikle ahşabınızı yaklaşık 2-3 yıl yıpranmaya başlayana kadar korur. Tebeşir matlığı fark ederseniz, yüzeyi pürüzsüz olana kadar hafifçe zımparalayın ve fark etmeden önce yeni bir kat uygulamak en iyisidir yoksa vernik çatlamaya başlıyor. Bu zaten olduysa, uzun süredir ertelemişsiniz demektir bu nedenle mevcut lake yüzeyi çıkarmanız ve dış mekan mobilyalarını restore etmeniz gerekecektir.

Ahşap Restorasyonu

Ahşap restorasyonu için eski boyanın soyulması , eskime belirtileri veya hasarlı doğal kaplamanın yeniden canlandırılması gerekir. Ahşap rejenerasyon jeli, kokusuz ve biyolojik olarak parçalanabilen bileşimi sayesinde orijinal ahşap dokusunu geri kazandırmak için kullanılan mükemmeldir bir yöntemdir. Ve harika sonuçlar elde etmek için sadece birkaç basit adıma ihtiyacınız var. Her zaman önce hasarlı ahşaba restore etmeyi ve ardından seçtiğiniz boyayı veya verniği uygulamayı unutmayın.

Yapısal yapıştırıcılar

Doğrama ürünleri, dış unsurlar tarafından zayıflamaya çok meyilli olabilir bu nedenle envanterinizde iyi bir yapısal yapıştırıcıya sahip olmak paha biçilmezdir. Dış etkenlere maruz kaldığında daha güçlü bir bağ sağlamak için özel olarak geliştirilmiş ahşap tutkalı ahşap pencerelerinizi, kapılarınızı veya duvarlarınızı su hasarından korur.

Ahşap koruma ve işleme

-Yeni ahşap için koruma, sonradan parçalanan ahşabın işlenmesinden çok daha uygun maliyetli ve daha kolaydır.

-Yeni ahşapta etkili koruyucular kullanılarak kuru çürük, ıslak çürük veya böcek saldırıları önlenebilir.

-Ahşap kirişler özellikle çürümeye karşı hassastır ve onları korumanın tek güvenilir yolu, bunları kurarken koruyucu bir kaplama kullanmaktır.

-Boya yüzeyi hava koşullarından korur ancak mantar saldırılarına karşı korumaz.

-Ahşap kirişler özellikle çürümeye eğilimlidir ve genellikle kurulum sırasında korunmaları gerekir.

-Tüm ahşap yüzeyler işlemden geçirilmelidir.

Yeni Ahşap Koruyucuları

Tüm yüzeylerin işlemden geçirilmesi esastır. Koruyucu, ahşaba ne kadar derin nüfuz ederse o kadar etkili olur. Bu, uygulama yöntemine ve koruyucunun bileşimine bağlı olabilir. Koruyucuların çoğu organik bir çözücü içinde taşınır bu ahşaba kolayca nüfuz etmelerini sağlar. Yüksek verimliliklerinden dolayı fırçalama, püskürtme veya daldırma gibi yöntemlerle uygulanabilirler ve şantiyelerde, çiftliklerde veya endüstriyel alanlarda kullanımı yaygındır. Yüzeyin rengi hava koşullarına karşı korur, ancak mantar saldırılarına karşı korumaz.

Hangi Ahşap İşlenmeli

Ahşap, genellikle nemli olduğu yerlerde kullanılıyorsa, çürümeyi önlemek için onu korumak gerekir. Bunlar, örneğin, çit direkleri, pencere çerçeveleri, pencere pervazları, etkili bir yalıtım tabakası olmadan duvarla temas eden kirişler, tarımsal binalarda gübre ve silajla doğrudan temas eden ahşap ve köprü işleri, gemi yapımı veya su işleri için kullanılan ahşaplar.

Çürüme veya böcek istilası riskinin daha düşük olduğu, ancak yine de önemli ve koruyucu tedavinin sonraki onarım maliyetlerine karşı yararlı bir sigorta olarak kabul edilebileceği başka durumlar da vardır. Bazı örnekler klasik çatı kirişleri, levhalar, kaplama panelleri, duvar levhaları, kaplanmamış düz çatı kirişleri, zemin kat kirişleri vb.

Ahşap koruması için genel kurallar

-Tüm ahşap, kabuklu kuru yüzeyler, boya, vernik ve diğer yüzey kaplamalarından arındırılmış olmalıdır. Tüm yüzeyler işlemden geçirilmelidir.

-Çoğu koruyucunun taşıyıcısı, ahşaba kolayca nüfuz etmelerini sağlayan organik bir çözücüdür.

-Elyafın içine nüfuz etmesi önemlidir.

Fırça Uygulaması

İki veya daha fazla kat uygulamak iyidir ayrıca sonraki katlar öncekiler kurumadan uygulanmalıdır. Büyük bir fırça kullanılmalı ve sıvı, ahşaba boya olarak değil, sıvı kaplama olarak uygulanmalıdır. Ahşabın lifli yapısına nüfuz etmesi en önemlisidir ve en iyisi ahşabı koruyucu bir sıvı içeren bir kova veya tanka daldırarak işlemden geçirin.

Sprey Uygulaması

Her kat tüm yüzeye püskürtülmeli ve fırçalamada olduğu gibi, iki veya daha fazla kat uygulanmalıdır. Tatmin edici sonuçlar elde etmek için, ahşabın genel muamelesi için püskürtme cihazının çok dikkatli bir şekilde ayarlanması gereklidir. Düşük basınç ve uygun nozul kullanılması gereklidir, aerosol oluşumunu veya sıvıların ahşap yüzeyinden yansımasını önlemek için. Tüm ahşaplar kuru olmalı ve kabuk, boya, vernik ve diğer yüzey kaplamalarından arındırılmış olmalıdır.

Daldırma

Bu, tüm basit tedavi yöntemlerinin her açıdan en etkilisidir ve mümkün olduğunda kullanılmalıdır. Yeni evlerde kirişlerin inşası için, üç ila on dakika daldırma yeterlidir.

Ahşap, kuru çürüme durumunda değiştirilmek üzere kullanılacaksa, daha uzun süre daldırılmalıdır (aşağı yukarı on dakikaya kadar). Ahşabın zeminle temas halinde kullanılacağı durumlarda, örneğin, çit direklerinin en az bir saat ıslatılması tavsiye edilir.

Ahşabı bir koruyucu ile ıslatmak mümkün değilse tüm uzunluğu boyunca, yere giren kısım (artı yaklaşık 15-30 cm) bu uzun süreli işleme tabi tutulmalı ve kalan kısım bir fırça ile iyice tedavi edilmelidir. Kurumuş veya ıslanmış ahşap daha sonra budanır veya kesilirse, açıkta kalan kısımların bir fırça ile yeniden boyanması veya yeniden ıslatılması önemlidir.

Kullanışlı bilgi

Bilmen gereken

Ahşap çok yönlü bir malzemedir, çitlerden mobilyaya ve kirişlere kadar her şey için kullanılabilir. Bununla birlikte, uygun bakım olmadan, ahşap zamanla savunmasız hale gelebilir ve yıpranabilir. İşte burada Wilio devreye giriyor! Wilio'da, ahşap işleme hizmetleri alanında uzmanlaşmış çeşitli profesyonellerden oluşan hizmet verenler ile yanınızdayız! Bahçe mobilyalarını, çitleri ve kirişleri emprenye etme veya cilalama konusunda kaliteli uzmanlar bulacaksınız. Fiyat m2'ye bağlı olacaktır ancak bunun için fazla endişelenmeyin çünkü uzmanlarımızdan biri ihtiyaçlarınız için en iyi hizmetin hangisi olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır!

 

Vernik: Bu hizmet halihazırda işlem görmüş ve şeffaf bir koruyucu kaplama sağlayacak yüzeyler içindir. Vernikleme maliyeti, kaplanacak yüzeye bağlıdır. Bu, en az iki kat süren son vernik tabakasını uygulamadan önce 220 kumlu ince kağıtla zımparalamayı içerir.

Yağ: Ahşabınız yalnızca doğal yağların sağlayabileceğinden daha fazla korumaya ihtiyaç duyuyorsa, yağ işleme hizmetimiz işinizi görebilir ancak, ne kadar alanın etkilendiğine göre fiyatın değişebileceğini ve eski kaplamaların soyulması gibi ek hizmetlerin olup olmamasına bağlı olarak ek maliyetler oluşabileceğini unutmayın. Ahşabınız yalnızca doğal yağların sağlayabileceğinden daha fazla korumaya ihtiyaç duyuyorsa, yağ işleme hizmetimiz tam size göre!